Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2016-08-24

Czy Hugo jest oszustem?

Nadający: Krzysztof Maczyński

ByteEater wyjawia nieco kulisów i przemyśleń, a słuchacze, jak zwykle, mają różne opinie

KOMENTARZE

mnm 2016-08-24

Byte jakie odpłatne treści zamierzasz stworzyć?

Kr10n1 2016-08-24

Jako jeden ze sponsorów jestem ciekaw czy byłaby możliwość żeby podcasty były dostępne na Spotify ? ^^

HueHue 2016-08-24

Tak złośliwie rzucę: edukatorium.pl 
Twój projekt się nie spina? Ucz innych jak to robić! 
 
A tak na poważnie, całkowicie zgadzam się z anarchokorpocjonalistą (wodzem) :P 
Forma w jakiej ta zbiórka została przedstawiona jest karygodna i gdyby nie to, że znam Hugo i wiem, że "nie leci w huja", to pewnie bym się nie dołożył. 
 
PS Dobrze, że są daty!

HueHue 2016-08-24

Tak złośliwie rzucę: edukatorium.pl  
Twój projekt się nie spina? Ucz innych jak to robić!  
 
A tak na poważnie, całkowicie zgadzam się z anarchokorpocjonalistą (wodzem) :P  
Forma w jakiej ta zbiórka została przedstawiona jest karygodna i gdyby nie to, że znam Hugo i wiem, że "nie leci w huja", to pewnie bym się nie dołożył.  
 
PS Dobrze, że są daty!

Tomaszek 2016-08-24

Czy gdyby kontestacja stała się płatna lub częściowo płatna to poprawiłaby się jakość techniczna audycji? Mam na myśli np. wieczne problemy ze Skype (naprawdę nie można używać czegoś innego?) Rwanie głosu prowadzących, piski, trzaski... nie mam ochoty płacić za takie badziewie jak jest teraz.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-08-25

@mnm, prawdopodobnie webinary specjalistyczne, początkowo darmowe lub za symboliczne opłaty, dla zachęty, a docelowo zyskowne. To jedna z opcji, bardzo realnie rozważana przeze mnie. A co do tematów – masz jakieś życzenia? 
 
@Kr10n1, Bycie na Spotify wiąże się z kosztami. I jest on raczej dla muzyki, z tym go ludzie kojarzą. Choć rzeczywiście od niedawna otworzył się na podcasty (a także treści wideo), przy czym z ograniczoną funkcjonalnością (np. dostępność tylko na Androidzie i iOSie, a na desktopie nie). Jeżeli będzie wystarczający popyt, poparty sponsoringiem, to myślę, że Hugo da się przekonać – możesz napisać w tej sprawie na [email protected] 
 
@HueHue, jeszcze nie padł, a wręcz się odbił i robi wielką reaktywację, więc póki co wszystko się zgadza :-P. 
 
@Tomaszek, tak, i co do Skype'a, i automatycznej (niezbyt zaawansowanej, bo uniwersalnej, ale coś jednak dającej, jak choćby wyrównanie poziomów) obróbki wrzucanych empetrójek, są zakolejkowane projekty, które będą realizowane według priorytetów oraz w miarę środków finansowych, które będzie można przeznaczyć. 
 
Dodam jeszcze jeden poważny błąd, który moim zdaniem został popełniony, już w 2010, w formacyjnym dla społeczności KS okresie: likwidacja kontestatorzy.pl (największego bodajże wdrożenia BuddyPressa w Polsce, do którego ogarnięcia dość łatwo prawdopodobnie dałoby się wówczas człowieka z zajawką pozyskać, nawet bezpłatnie (za promocję, itd.)) i zamiast tego założenie KontestForum (forum.kontestacja.com).

TheDarlend 2016-08-26

ByteEater, co ty za głupoty opowiadasz? Taki problem stworzyć arkusz kalkulacyjny z przybliżonymi kosztami ? 10 minut roboty, żeby coś takiego ogólnego sklecić. Chyba wie za co ile płaci... Nikt nie wymaga jakiś dokładnych wyliczeń. Doisz społeczność, to minimum przyzwoitości tego wymaga ! 
 
Do tego nie podoba mi się centralizacja władzy. Wszystko jest uzależnione od fochów jednego człowieka. Moim zdaniem powinna zostać powołana jakaś fundacja z zarządem.  
 
Przypominają mi się stare czasy, kiedy używałem Linuxa Slackware. Też wszystko było uzależnione od jednego człowieka i było z tym sporo problemów. Między innymi dlatego się przesiadłem na Debiana. 
 
Osobiście wsparłem Kontestację na Patronite, ale zamierzam się przyjrzeć tym kosztom, bo coś mi tu śmierdzi. Ja aktualnie płacę 500zł/m-c za serwer z łączem 1Gb + 3 dyski HDD 3TB. Jakiś czas temu hostowałem TV internetową na tym serwerze i wszystko fajnie działało, więc nie wierzę, że by nie pociągnął takiej Kontestacji. 
 
Pozdrawiam, 
Jakub

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-08-26

Jakubie, zaczynasz od niezbyt kulturalnego pytania retorycznego, na co mogę się albo obrazić, albo, w geście dobrej woli, uznać, że Cię poniosło, i wyrazić nadzieję, że, przeczytawszy to, zreflektujesz się na przyszłość. Jak zapewne się spodziewają słuchacze znający mnie, wybieram to drugie. 
 
No, wpisać kilka liczb z głowy, oszacowanych tak z grubsza, i tylko hasłowo zatytułowanych, bez rozbijania ani dokładnego sprawdzania, to by się oczywiście dało w 10 minut. Załóżmy, że zaledwie 30 (bo śmiało można przypuszczać, że więcej) kolejnych minut zajęłoby wymienienie i opisanie w mówiący coś niewtajemniczonym sposób tych kosztów, których nie da się zgrabnie ująć w stałe, comiesięczne ramy, z 3 ostatnich miesięcy (to okres zdecydowanie zbyt krótki, żeby dać kompletne wyobrażenie, ale wystarczający do jakiejś minimalnej miarodajności). 
 
A , jak mówiłem,większość kosztów wydaje się taka. Tak, to jest biznes, prowadzony bez wspólników, przez 1 właściciela. I to nie jakiś poukładany, według gotowych wzorców, jak hotel, franczyza fast-foodowa, czy stacja benzynowa, tylko pionierski i eksperymentalny, unikatowy w skali nawet większej niż Polska. Dużo rzeczy się zmienia, odkrywa, próbuje… I wydatki też są w związku z tym nieunormowane, potencjalnie przyprawiające o palpitacje wykwalifikowanego księgowego z certyfikatem KIBR i znajomością międzynarodowych standardów rachunkowości i sprawozdawczości. Ja wiem, że dystrybucje Linuksa to też twory dość eksperymentalne, ale właściwie wiadomo, co i jak się robi: tworzy oprogramowanie odpowiadające określonym potrzebom. Jeden aspekt jest tej szalonej przygody, w dużym stopniu, a nie wszystkie naraz. No i Slackware to, bądź co bądź, jednostkowy przypadek. Wiele społeczności związanych z projektami informatycznymi (WiOO i nie tylko) kwitnie, posiadając Benevolent Dictator For Life (np. Guido van Rossum jako twórca i BDFL Pythona, czy też dla samego jądra omawianego systemu Linus Torvalds). No i trzeba odróżnić. Ja zapoczątkowałem jasne robienie tego przez pisanie KonteStacja o radiu (oraz firmie Hugona, choć oficjalnie nazywa się inaczej, wcześniejsza z Martinem inaczej, a początkowo w ogóle nie było), natomiast Kontestacja o szerszej inicjatywie społecznej (której radio jest centralnym i konstytutywnym składnikiem), ruchu wolnościowym, obejmującym radio i całą grupę (Edukatorium, Ideoskop, parę innych rzeczy), czyli biznesy Hugona, ale także KontestKluby, kontestatorów „wolno żyjących”, rozmaite oddolne inicjatywy i rzeczy robione w partnerstwie z Kontestacją. I Kontestacja, bez formalizacji w postaci fundacji, ale ma swój „episkopat” – Konferencję KontestBossów (szefów KontestKlubów). (Choć, uczciwie trzeba przyznać, Hugo zaniedbał tę działkę, i wymaga reaktywacji. Spodziewajcie się ogłoszeń w tej sprawie.) 
 
Dodaj jeszcze co najmniej następne 10 min na koszty regularne (bądź prawie), ale ponoszone w dłuższych odstępach (zwykle roku), które należy wyszczególnić i przez odpowiednie liczby (zwykle 12) podzielić. 
 
Ale wiesz co? Jak słuchałeś uważnie, to wiesz. To by przekonało może kilkadziesiąt osób, z czego może kilka by raz coś wrzuciło, może nawet parę by się zapisało do sponsorów na Patronite. Jednocześnie, zbiegłaby się kolejna frakcja (taka stojąca już prawdopodobnie za Tobą – spoglądasz przed siebie i piszesz, ale obejrzyj się tylko przez ramię) podważających, szukających dziury, marudzących, że coś śmierdzi, domagających się szczegółów, odkrywania kolejnych zasłon i odwracania coraz mniejszych kamyczków. Rozumiem więc Hugona, że tylko podał (i co jakiś czas to robi) z grubsza, co go kosztuje, i które rzeczy są w tym najdroższe (trudno też kwestionować, że ludzie, w tym on i Mirek – i nie wątpię, że koszt alternatywny ich samych wynosi co najmniej 10000 zł miesięcznie (zauważ, że zastanawiam się w odcinku, czy nawet tym nie zrobił błędu, bo może w ogóle powinien kwotę przemilczeć), gdyby zamiast tym zajęli się np. pracą w korporacji; słuchacze nie mieliby wtedy ani radia, ani dodatków, i pytanie jest naturalne, na ile to sobie cenią), i w pewnym momencie uznał, że (finansowo, psychicznie, i w ogóle) dalej iść się nie opłaca, trzeba ustalić poziom odcięcia, godząc się z tym, że kto pozostanie za nim, ten nie zasponsoruje, a może nawet się tak zniechęci i zbulwersuje, że będzie niewybrednie dawał wyrazy tego. 
 
Co do „fochów” – prawo właściciela, prywatna własność. Zauważ jednak, że również ryzyko jest prywatne. 
 
A swojego usługodawcę za 500 zł miesięcznie poleć, może da radę przenieść się do niego. Tylko musi być poza Polską, najlepiej w mało zamordystycznym kraju. Może też nie w UK, bo lepiej mieć w innym kraju infrastrukturę niż spółkę.

Verde88 2016-08-26

Wszystko sie zgadza Byte, jedynie maly blad w opisie audycji, bo wg PWN: 
 
 
kulis 
1. «w Azji: robotnik wykorzystywany do najniższych i najgorzej płatnych posług» 
2. «członek najniższej kasty w Indiach» 
 
 
Nie jestem pewien, czy o to chodzilo. Pozdrawiam:)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-08-27

„Chodziło nam o to”: pl.wikipedia.org

darek 2016-09-15

Ale w USA Free Talk Live także ma kłopoty finansowe. Alex Jones z Infowars jest sponsorowany przez firmę sprzedającą filtry wody. Jak widzę na ogół strony libertariańskie są sponsorowane przez sprzedawców złota.

Verde88 2016-11-22

@10 Sorry za upierdliwosc, nie zrozumielismy sie.;) przelom.pl

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt