Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-08-31

Jan Fijor - Niemcy powinni zapłacić za reprywatyzację

Nadający: Jan Fijor

Jak rozwiązać problem reprywatyzacji? Jakie szkody wyrządzają regulacje na rynku nieruchomości i czemu wszystko w Polsce musi być "po znajmości"?

KOMENTARZE

Augustyn 2016-09-01

Ja tylko jednej rzeczy nie mogę zrozumieć odnośnie odszkodowań. Czy to państwo, czy osoby prywatne, to i tak obywatele się na to zrzucą. Czy się mylę?

Pcimus 2016-09-01

Żadnej reprywatyzacji. Jedynie odszkodowania pomniejszone o amortyzację i koszty utrzymania. Jeżeli spadkobierca udowodni utracone korzyści, wtedy można mu wypłacić odszkodowanie, ale tylko gdy strata wynikała z przyczyn władzy polskiej. Inne przypadki kierować do USA, UK i Rosji. To oni ustanowili porządek w Europe, przesiedlenia i zmiany ustrojów państwowych. Ja nie widzę powodu, aby dokładać się do czyjejś kabzy.

torina 2016-09-03

Nawiązując do poruszanego w audycji wątku na temat Liberlandu, chciałabym Państwu polecić pewien film - dotyczy on walki o niezależność Jamajki. Jest to bardzo ciekawa, mało znana historia. Film znajduje się pod linkiem https://www.youtube.com

Tomasz Tofil 2016-09-03

jak zwykle pozdrawiam i potwierdzam kobinatorstwo w Polsce jest normą. pytanie tylko czy to jest ujma na honorze gospodarki, moim zdaniem zdecydowanie tak, cała spolecznosc do tego doprowadza. szkoda. pocieszajmy sie ze na ukrainie jest jeszcze gorzej. ale popatrzcie niemcy, polska, ukraina i jakie roznice w skali dochodow i walut. takie roznice mnie niepokoją.

Tomasz Tofil 2016-09-03

haha dobre nie pale weglem przerzucilem sie na prąd pozdro

torina 2016-09-04
Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-09-04

Marek Zemsta stawiajac teze ze na mlodych niemcow nie powinny byc ekstrapolowane winy ich dziadkow, pokazuje ze nie rozumie tzw.racji i obowiazkow narodowych (choc podobnie i narodowcy nie rozumieja racji libertalianskich). Ja mam kontrargument: Z jakiej racji szkody spowodowane przez niemcow sa przymusowo ekstrapolowane na mlodych Polakow , co aktualnie i wciaz widac na przykladzie Warszawy? Z kolei idea Janka o obarczeniu niemcow kosztami za zniszczenia jest jak najbardziej sluszna, jednak bedzie ona dziecinada oraz zostanie wysmiana przez niemcow, bez silnej dypolomacji i ostatecznych srodkow nacisku jak mocna armia a nawet posiadanie broni jadrowej, bo takie sa realia miedzynarodowe. Do tego jest potrzebny aktualnie mocny organizm panstwowy. Moglby byc libertarianski, tylko nie wiadomo jak to zrealizowac. To samo sie tyczy Liberlandu; dopoki nie ma on wsparcia interesow np.chinskich popartach realnym naciskiem gospodarczo-militarnym np.wobec Chorwacji, dopoty pozostanie to prawno-ideowa zabawa, choc przyznam ze ciekawa. Prawo miedzynarodowe jest stosowane jedynie miedzy powaznymi krajami albo ich podopiecznymi.Tyle w temacie.

Tomanek 2016-09-04

Czy na końcówce intro też słyszycie : kocham Janek ?

Endriu 2016-09-05

> Żadnej reprywatyzacji.  
 
Kolego Pcimus. Na obrzeżach Krzeszowicach stoi po dziś dzień dosyć mocno poniszczony przez wojnę i komunistów pałac (wraz z parkiem), dawna własność magnackiego rodu Potockich (herbu Pilawa).  
 
https://www.youtube.com 
 
Stoi i niszczeje już od 40 lat. Mówisz żadnej reprywatyzacji ?. Ja mówię oddać ludziom ich własność jak tylko się da najszybciej. Jak się z jakichś powodów nie da, to wypłacać rekompensaty, ale jak się tylko da to NATYCHMIAST reprywatyzować.

Piter 2016-09-05

Co do odszkodowań od Niemców to ta sprawa została załatwiona już chyba w latach 60 tych w PRLu....Dostali jakieś odszkodowanie ; państwo polskie podpisało stosowną umowę i zgodziło się na nie ! A umów trzeba dotrzymywać nawet jak są dla nas niekorzystne . Chiny przez 20 lat stały się potęgą gospodarczą... A u nas ciągle pokutuje myślenie że jakby 77 lat temu Niemcy nas nie napadli to byłby mega dobrobyt. Weźcie pod uwagę uwagę iż dobra wypracowane 77 lat temu są już guzik warte. Dom po takim czasie pozostawiony samemu sobie staje się ruiną , samochody , samoloty czy jakieś przedmioty użytkowe z tego okresu mogą budzić dzisiaj co najwyżej śmiech . Reasumując od zakończenia II wojny światowej mogliśmy już TRZY razy się odbudować od zera i być potęgą gospodarczą w warunkach wolnorynkowych. Największą wartością na tym świecie jest ludzka praca i co za tym idzie postęp techniczny , wszystkie inne wartości są drugorzędne. Chińczycy już znają ten sekret i czerpią z tego korzyści. I jeszcze ważna wiadomość dla "poszukiwaczy sprawiedliwości ". A mianowicie taka że kiedyś każdy "kopnie w kalendarz" nieważne czy ma miliard $$$ czy 10 centów ) I to jest jedyna sprawiedliwość na jaką zawsze możemy liczyć.

Pcimek 2016-09-06

@9 
Powtórzę. Żadnej reprywatyzacji. Nie napisałem, że ma być państwowe. A reszty się domyśl.

farelek 2016-09-06

Pytanie do prowadzącego: Dlaczego twoim zdaniem młodzi Niemcy nie powinni odpowiadać za czyny swoich dziadków?  
 
Długi przechodzą na dzieci w spadku. 
Skoro dzieci ofiar ponoszą konsekwencję to dzieci oprawców powinny je również ponosić.  
 
Czy jeżeli ukradnę cały twój majątek po czym obydwaj umrzemy to moje dzieci będę mogły korzystać z niego do woli podczas gdy twoje będą musiały się z tym pogodzić? 
 
Pozdrawiam serdecznie

Endriu 2016-09-06

> Długi przechodzą na dzieci w spadku.  
 
W sądzie na rozprawie spadkowej (sprawa cywilna) dzieci mogą się zrzec spadku, czyli jeżeli przodek był zadłużony, zrzekasz się spadku i tym samym długów.

RAdesign 2016-09-07

Tyle, że nie można zrzec się długu i zostawić sobie spadku. 
 
Zrzeka się lub przyjmuje jedno i drugie. 
 
W tym wypadku, Niemcy powinny się zrzec (zrekompensować) 
wzrostu majątku opartego na takich rzeczach, jak np.: 
 
-setki miliardów roboczogodzin pracy niewolniczej robotników przymusowych i więźniów. 
 
-praca przymusowa - wykorzystanie fabryk i robotników w krajach okupowanych, wykonywana w całości na rzecz Niemiec (fabryki w Czechach, Polsce, Rumunii, etc....) 
 
-tysiące ton złota i kosztowności przejęte od banków narodowych (np. Grecji, Jugosławii,Polski) oraz od prywatnych obywateli - ten majątek został "zalegalizowany" - wyprowadzony z ukrycia w okresie "liberalizmu" - i to ten krwawy kapitał, w połączeniu z Marshallem i inwestycjami korporacji z USA był podstawą "cudu gospodarczego" powojennych Niemiec 
 
-kradzież innych materiałów - surowców, żywności, zwierząt, rozmaitych materiałów, maszyn, pojazdów, etc, itp - rekwizycje niemieckie były doskonale zorganizowaną machiną, odbywały się non-stop. 
 
-kapitał wiedzy zdobyty podczas sadystycznych eksperymentów medycznych 
 
-kapitał wiedzy ukradziony podbitym nacjom - wynalazki, patenty, etc 
 
Większość zdobyczy wojennych pozostała po wojnie w Niemczech, podobnie jak 99% nazistów pozostało bez kary, byli to bowiem naziści "z przypadku" - jak Wielka Rzesza Niemiecka wygrywała, kradła na potęgę i przysyłała niewolników - to przeciętny bauer Hans był wielkim nazistą.  
A jak się okazało, że Niemcy przegrały, to Hans - on tylko pod przymusem heilował, i cały czas płakał. Ale pracy niewolniczej już nie zrekompensował, złotych zębów nie odda. 
Bo on niewinny. 
 
Rozumiem, że próba zdjęcia odpowiedzialności z Niemców jest wynikiem jedynie skrajnej ignorancji i lekkomyślności, a nie poziomu moralnego typowego dla komunistów (wszystko wspólne, eurosojuz, internacjonalizm). 
Głupio by było, gdyby prowadzący - nawet nieświadomie - szerzył idee komunistyczne na antenie radia podobno promującego własność i odpowiedzialność.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt