Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (2)
6 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-09-15

Jan Fijor - Raport z Liberlandu

Nadający: Jan Fijor

Janek poważnie się zaangazował w popularyzację idei Liberlandu. Wrócił z wyjazdu do USA, gdzie wspólnie z prezydentem Vitem Jedliczką organizowali konsulaty i ambasady Liberlandu. W audycji zdaje nam krótki raport.

KOMENTARZE

Maciek 2016-09-15

Gdzie można przesyłać pomysły na uznanie Liberlandu?

Pcimek 2016-09-15

To ile Pan Janek tych miliardów Euro od Niemców wziął? Bo ja żadnego.

Piter 2016-09-16

Pomijając już kwestie prawne to największą wadą Liberlandu jest jego ...wielkość jako państwa. Te 7 km2 to dwa razy mniej niż obszar Wieliczki pod Krakowem ) 
 
Generalnie spowoduje to astronomiczne ceny ziemi podobnie jak ma to miejsce w Monaco. No właśnie ktoś powie że Monako ma 2 km2...Owszem tyle że co tam mamy? Luksusowe wille najbogatszych tego świata, kasyna, topowe hotele itp. Mikroskopijna kawalerka nie schodzi poniżej miliona Euro o normalnych mieszkaniach już nie wspomnę bo to sumy kilku do kilkunastu milionów Euro.... 
 
Pytanie więc czy można sobie w ogóle wyobrazić jakąkolwiek działalność produkcyjną /usługową nawet przy założeniu że cena lokum w Liberlandzie będzie kilka razy niższa ? Oczywiście jest to pytanie retoryczne bo tego typu działalność będzie nieopłacalna. 
 
Co więc pozostaje? Oczywiście usługi finansowe szeroko rozumiane czy teoretyczne siedziby dużych firm. Jednym słowem Liberland może być rajem podatkowym jak wiele innych tego typu państw. Miejscem gdzie bardzo bogaci będą mieć swoją "miejscówkę" ale może nigdy nie będą tam przebywać bo kto by chciał mieszkać na takim "zadupiu" ( 
 
Siłą rzeczy Liberland o ile zaistnieje to będzie tylko w teorii państwem wolnorynkowym . Nie wiem też czy mógłby on w jakiś sposób propagować idee wolnego rynku bo wariant że ktoś przyjechał "goły i wesoły" i dorobił się własną pracą odpada. Raczej byłby on postrzegany jako miejsce swoistego experymentu ludzi którzy już się dorobili. Trochę przypomina to historie "państwa" Sealand - czyli opuszczonej platformy wiertniczej na morzu gdzie jakiś gościu mianował się jej królem )

Adam 2016-09-17

Niemiło patrzeć, jak dojrzałe osobniki tracą czas na takie bzdury. Oczywistą oczywistością jest, że tzw. Liberland nie ma racji bytu, zarówno z powodów geograficznych, jak i ekonomicznych oraz politycznych. Taka zabawa quasi-intelektualna prowadząca donikąd. 
Porównywać to z Monako to odwaga granicząca z szaleństwem.:-)

Verde88 2016-09-17

Janku, powtarzasz, ze Liberland nie jest jest zadnych wrogiem czy konkurentem dla Chorwacji czy (w tym wypadku EPPA) dla Polski. Tymczasem rzady tych krajow uwazaja dokladnie przeciwnie. Przeciez do takiego oficjalnie uznanego kraju w pol roku przeniosa sie wszystkie powazne firmy!

Łukasz 2016-09-18

@3 @5 czy macie jakieś lepsze pomysły?

Łukasz 2016-09-18

@3 @4 czy macie jakieś lepsze pomysły?

Moneetor 2016-09-18

Sugeruję 2 możliwe rozwiązania problemu: 
1 Kupić kilka łodzi z działkami M1 lub ich ruskimi odpowiednikami, jako straż przybrzeżną. Od biedy może być kilkadziesiąt AK47 lub innych UZI 
2 Podpisać sojusz militarny z Serbią, albo wejść do NATO. Chociaż do NATO to trzeba by chyba jednak mieć te uzbrojone łodzie.

Piter 2016-09-19

@Łukasz lepszym pomysłem jest chociażby podział jakiegoś kraju na dwie części ; w jednej rządzą socjaliści a w drugiej wolnorynkowcy Coś jak kiedyś NRF i NRD ) 
 
Liberland jest postrzegany przez rządy państw jako próba stworzenia jeszcze jednego raju podatkowego. I oczywiście że nie jest to w interesie tych rządów aby kiedykolwiek do tego doszło. Zauważcie że obecne socjalistyczne rządy coraz skuteczniej walczą z takimi "rajami" ; nakładając różne ograniczenia. 
 
I jeszcze jeden ważna rzecz; siła militarna . Bez niej to jest lipa a nie państwo bo sąsiad wejdzie i "zaprowadzi porządek" ). Tajwan czy Hongkong to państwa dysponujące bardzo silną armią - efekt odstraszający (nawet chińczyków). Z kolei małe państwa jak Monako czy wyspy Bahama są chronione przez Francje , UK... Ale ta ochrona powoduje że do końca nie mogą prowadzić niezależnej polityki finansowej.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-09-20

Jedyna opcja zabezpieczenia Liberlandu, to przyznanie mu takiego samego statusu jak ma Andorra, czyli kraj do ewentualnych cichych kontaktow dyplomatycznych, wymian, itp.pomiedzy Francja a Hiszpania. Cos takiego przydalo by sie Chorwacji i Serbii, bo sa zwasnione.Wtedy i jedna i druga strona bedzie spelniac role ochroniarza.A przy okazji prowadzic mozna tam biznesy, dla kogo-to juz inna sprawa. Zglaszam roszczenia intelektualne wobec tego pomyslu w razie wykorzystania praktycznego.

Sofronoff 2016-09-21

Dawno tu nie słyszałem tak nudno-utopijnej audycji. 
 
 
@ Adam 
Wystarczy chcieć. Kosovarzy (kosowscy Albańczycy) nie mieli żadnej faktycznej siły a jednak możni zadecydowali "na siłę" o wyodrębnieniu Kosova z terenu JUŻ UZNANEGO KRAJU (Serbii). To tak, jakby wydzielić z PL np. Śląsk, albo Kaszuby,... Powstał na Bałkanach prawdziwy potwór, który na wskroś kontrolują zorganizowane albańskie grupy przestępcze a rząd powołany "dla niepoznaki". Jaki w powstaniu Kosova miały interes państwa "jako_tako_cywilizowane" działające pod dyktando USA ? Nie wiadomo... Jaki (i po co) ma USA wpływ na marionetkowy rząd ? Też trudno wyczuć. Ale na pewno jest kolejna baza jako miejsce... hmmmmm... "wypadowe" hegemona. I to za zero $ a nie za jakieś miliardy "wynegocjowane" np. z Turcją.

RAdesign 2016-09-21

@ Sofronoff - Kosowo to centrum nielegalnych działań. 
Nielegalnych - tzn dozwolonych jedynie wybranym. 
m.in. centrum dystrybucji narkotyków, handlu narządami, żywym towarem, podróbami. Stąd tylko do Albanii, na statki, do Włoch, albo innymi szlakami do reszty Europy. 
Zawsze przydaje się takie ekskluzywne, niepozorne miejsce, gdzie prawo nie do końca działa, a wszystko można kupić i sprzedać. 
 
To jest część wzorca państwowego narkobiznesu, począwszy od haniebnych wojen opiumowych, do dziś np. Talibowie po objęciu władzy zredukowali produkcję narkotyków o 90%, więc lobby wystarało się o interwencję w Afganistanie. 
Żołdacy z USA walczyli głównie o wznowienie produkcji narkotyków. 
 
USA zarabia zarówno na dystrybucji, jak i na walce z narkotykami - zależy jaka agencja federalna. 
Wzorce władzy się nie zmieniają, kiedyś walczyły stronnictwa arystokratów, w Japonii biją się całe ministerstwa i dożywotnio związane z nimi klany rodzinne powiązane z yakuzą.

wierny słuchacz 2016-09-21

Liberstad - to idea która też się może spodobać entuzjastom Liberlandu:  
https://www.indiegogo.com 
 
wydaje mi się, że Janek nie docenia seasteadingu, ale żart z "utopią" fajny

Sofronoff 2016-09-21

@ RAdesign 
"Kosowo to centrum nielegalnych działań." 
 
To zależy jak rozumieć i jaką definicję przyjąć samego legalizmu w tak zdegenerowanym kraju. Na granicy z Serbią amerykański policjant dał mi do zrozumienia, że mogę sobie wsadzić w dupę moje ubezpieczenie "na całą Europę" i wjazd do Kosova (wtedy jeszcze pod siłowym "wsparciem" KFOR) uzależnił od wykupienia polisy pewnej amerykańskiej (jakżeby inaczej) korporacji. Gotówką. W USD.

Noname 2016-09-22

Witam, fajnie byłoby, gdyby Pan odniósł do poniższego artykułu, jest tam poruszone kilka interesujących kwestii. Jestem ciekaw Pańskiego zdania. 
 
www.bankier.pl 
 
Pozdrawiam

henk 2016-09-22

Janku, może warto zainwestować i wysłać kurierem jeden egzemplarz książki Roberta Gwiazdowskiego na Żoliborz? Bo chyba książka Piketty'ego podobała się prezesowi. Może taka inwestycja się zwróci, mam nadzieję że pan Robert zawarł w niej przekonujące argumenty :-) 
 
https://www.youtube.com

Sofronoff 2016-09-22

@15 
Pytanie nie do mnie, ale bo lekturze tego osobliwego periodyku, tej tuby propagandowej, jaką jest bez wątpienia bankier nie mogę przejść obojętnie. Zatem weź ty Janusz spróbuj może szczęścia na foreksie albo w 3 kubki, jeśli morawiecki bełkot odwagę masz pod rozwagę czyjąkolwiek dać... 
 
PS 
Kiedy w tym kraju ludzie kurwa zaczną myśleć i uczyć się, to ja chcę wiedzieć...

Piter 2016-09-22

Wiadomo że ceny nieruchomości w HongKongu czy na Tajwanie też są wysokie - ale te kraje mają potrzebną przestrzeń potrzebną do tworzenia fabryk czy hal produkcyjnych. Chodzi tutaj minimalną przestrzeń która jest niezbędna aby stworzyć realną gospodarkę. Liberland ze swoimi 7 km 2 po zabudowie domów mieszkalnych i jakiejś infrastruktury typu drogi, sklepy, parkingi czy lotnisko może co najwyżej oferować usługi finansowe... 
 
Podobno już 400 tys osób aplikuje do obywatelstwa Liberlandu. Gęstość zaludnienia byłaby więc prawie 10 x (!) większa niż w Hongkongu. Oczywiście można sobie wyobrazić rozwinięty rynek usług do obsługi bogatych "tubylców" jak w Monako ) I tu jest pewna sprzeczność bo jeśli to będzie enklawa dla bogatych to znaczy że dorobili się poza Liberlandem. A jeśli tak to po co im Liberland ?

Macio 2017-03-09

Ciekawe, czy to "Państwo" przetrwa. 
 
pointoffice.pl 
www.dentestetica.pl

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (2) - 6 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt