Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-01-17

Akcja bazar, lament aktorów teatralno-serialowych oraz szmugiel nielegalnej czekolady do USA.

Nadający:

Ponadto w audycji usłyszycie o walce Pawlaka z bankami, o szkodliwości jakie dla Europy niesie budowanie dróg w Polsce przez chińczyków i o amerykańskim długu ale jak zawsze nie zabraknie miejsca dla ciekawostek prosto z oparów absurdu.

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2011-01-17

Male klaryfikacje:  
 
1. Apropo deficytu. Druga kadencja Georga Busha to lata 2004-2008. Od 2006 kongres is senat byly w rekach demokratow. Nie to zeby Goerge przejmowal sie deficytem ale zawsze... 
 
2. Pomysl z rejestracjami na rowery w New Jersey upadl zanim doszedl do glosowania: www.lehighvalleylive.com tak czy inaczej gubernator (bardzo pozadny czlowiek) by to na pewno zawetowal.

EstEst 2011-01-17

@Mateusz: 
 
1. Z tego co pamiętam jednym z powodów, dla których Obama krytykował Busha i republikanów był deficyt. Głównie dlatego podkreśliłem, że zadłuża się szybciej od Busha, nie wchodząc w detale. 
 
Linki do artykułów z audycji jak zwykle tutaj: radio.kontestacja.com (polecam ciekawe zdjęcia z Tunezji).

Viktor 2011-01-17

@Mateusz: 
 
2. Dzięki Mateuszu, przeoczyłem tą informację o zablokowaniu rejestracyjnego pomysłu, ale i tak dobrze że news się pojawił w audycji ponieważ warto by słuchacze byli informowani o bezmiarze ludzkiej głupoty. U nas obawiam się że mógłby nie pojawić się włodarz z jajami i projekt zatrzymać. 
 
Dla zainteresowanych w ramach pojawienia się w poprzedniej audycji newsa o nadużyciach praw autorskich w niemieckich przedszkolach, polecam artykuł traktujący o próbach szukania równowagi w prawach autorskich i prawach własności przemysłowej w dysputach jakie toczono w XIX w.: 
mises.pl

Serghan 2011-01-17

Witam, w kwestii tej ustawy o artystach... kolega jest artysta muzykiem. Ustawa ta dodatkowo wprowadza roczne kontrakty dla artystow likwidujac etaty. Jakiekolwiek gwarancje zatrudnienia uzyskuje artysta dopiero po 10 latach kontraktow. Innymi slowy stara gwardia bedzie muzykowac do smierci a mlodzi nie maja szans. Dodatkowo zezwolenie na wystepy poza teatrem/filharmonia nie tylko tyczy sie programow kolidujacych z programem teatru ale tyczy sie wszystkich okazji. tzn zeby jakakolwiek haltuke zagrac (w nocy w klubie jazzowym?) potrzebuje zezwolenia

Viktor 2011-01-18

I jak zwykle pojawia się kilku prostych pytań i niekoniecznie łatwych odpowiedzi:  
 
1. Czy problem rozwiązałaby prywatyzacja teatrów?  
2. Czy jako wolnościowcy powinniśmy się denerwować żę "ktoś" chce z "kimś" podpisać umowę o świadczenie usług na takich czy innych warunkach, skoro umowa zostaje zawarta jeśli obie strony wyrażą swoją wolę? 
3. Czy praca w tym kraju jest przymusowa i czy wogóle jest opłacalna?

Serghan 2011-01-18

Na wstępie uprzedzę, że nie jestem anarchokapitalistą ani nawet skrajnym libertarianinem(co najwyżej takim umiarkowanym). Uważam, że anarchokapitalizm automatycznie prowadzi do korporacjonizmu i w ostatecznym rozrachunku do swoistej odmiany faszyzmu. W kwestii teatrów problem polega na tym, że wymuszony przez media konsumpcjonizm na chwilę obecną spowodowałby w przypadku prywatyzacji teatrów i filharmonii ich całkowitą degradację, a w efekcie likwidację (zamiast koncertów muzyki poważnej - Doda bo bardziej się opłaca). Uważam, że jedynym rozwiązaniem są prywatne fundacje, które powinny przejąć pieczę nad kulturą (przy prywatyzacji postawiony wymóg zachowania charakteru instytucji). Niestety w dzisiejszym systemie metoda małych kroczków jest niemożliwa. Zmiany powinny na samym początku objąć struktury systemowe od góry. Jako wolnościowcy, powinniśmy przede wszystkim sprzeciwiać się ustawom konserwującym niekorzystny stan rzeczy. Stawiać odpór przed konserwowaniem przywilejów już "wywalczonych" przez różne grupy społeczne. Niestety wolność w wypaczonym systemie ogarniętym wymuszonym konsumpcjonizmem spowoduje tylko i wyłącznie zakonserwowanie patologii. Niestety do tego potrzebna jest zmiana mentalności mas. To jest niemożliwe w momencie, gdy światopogląd jest kreowany przez beneficjentów nadmiernej konsumpcji, ponieważ każdy będzie bronił własnych interesów.  
Pozdrawiam.

EstEst 2011-01-22

Nie zgadzam się z fragmentem: 
 
,,W kwestii teatrów problem polega na tym, że wymuszony przez media konsumpcjonizm na chwilę obecną spowodowałby w przypadku prywatyzacji teatrów i filharmonii ich całkowitą degradację, a w efekcie likwidację'' 
 
Uważam, że to slogan, stosowany do wielu kwestii bez zastanowienia. Są dwie możliwości: 
 
a) Ludzie chcą chodzić do teatru i za to płacić - wtedy prowadzenie teatrów będzie się opłacać. Być może będzie ich mniej, ale w każdym razie będą. I na pewno będą efektywniej zarządzane, co zapewne oznacza niższe ceny dla widowni, a więc i większą widownię. 
 
b) Ludzie nie chcą płacić za teatr. I to wszyscy (mało prawdopodobne, ale możliwe). Wolą Dodę itp., albo po prostu teatr jest za drogi i lepiej przedstawienie obejrzeć za pomocą TV i Internetu. W takim wypadku, utrzymywanie drogich budowli tylko dla garstki snobów i robienie przedstawień, które nikogo nie interesują (nie oszukujmy się: kiedy ostatnio w Polsce sztuka państwowa stworzyła ponadczasowy dramat na miarę nawet nie Szekspira, ale powiedzmy ,,Wesela'''?) mija się z celem i nie powinno być dotowane. W takim razie teatry są niepotrzebne i, niczym dorożki, powinny odejść w niepamięć. I nie ma co ich żałować. 
 
BTW, jakoś aktorom się udało wcisnąć w ludzi przekonanie, że teatr automatycznie jest ,,sztuką wyższą'' w porównaniu do np. filmu. A tymczasem: właściwie, czego nie da się pokazać w filmie, co można zrobić w teatrze? Chadzam do teatru od czasu do czasu (drogo jak cholera!) i zdarza mi się zobaczyć takie szmiry, że koncert Dody przy tym to najgłębsze doznanie artystyczne. I to wszystko za nasze pieniądze.

Mateusz z Kanady 2011-01-23

Zgadzam sie z EstEst, dodam jeszcze ze jak by mnie ktos zaciagnal do teatru to bym tam ksiazke i latarke przemycil bo wieksza nude niz teatr ciezko mi sobie wyobrazic.  
 
Dotowanie teatru jest rownie obiektywnie uzasadnione jak dotowanie fimow o zombie, porno i gier komputerowych (wszystkie trzy wole od teatru). Ja sobie sam wybieram rozrywke, nie prosze by jak ktos dofinasowywal i nie czuje sie zobowiazany placic za czyjes wypociny na scenie. I absolutnie nic mnie obchodzi jak bardzo szanuja go kulturowe elity (tak bardzo jak mu owe elity placa). Jak ktos nie moze sie utrzymac z produkowania bzdetow na scenie to niech sie przekwalifikuje na kukielki, albo zostanie clownem do wynajecia na imprezy urodzinowe dla dzieci.

shark 2011-01-23

Zgadzam się całym sercem z Mateuszem. Niech za teatr płacą Ci, którzy tam chodzą - tak samo jak ze wszystkim innym.

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt