|
|
|
Darmowa energia, tania energia…
ByteEater mówi, dlaczego nie wierzy w perpetuum mobile. I w jakie źródła energii tanie w eksploatacji wierzy, a wręcz przewiduje ich upowszechnienie wkrótce.
KOMENTARZE
2
2016-09-28
Developerzy ostro przesadzili ze skryptami. Żeby na mało zmieniającej się stronie KS, P4 włączał odkurzacz do chłodzenia, i to permanentnie, to coś jest nie tak.
3
2016-09-29
Moneetor, niekoniecznie. To czasy, gdy w świeżej pamięci były jeszcze odkrycia indukcji elektromagnetycznej (silniki elektryczne i prądnice), przemian gazowych i cyklu Carnota (maszyna parowa), solitonów, okresowości pierwiastków chemicznych i widma ciała doskonale czarnego (którego moc promieniowania, zgodnie z ówczesną teorią, wychodziła z obliczeń nieskończona (katastrofa w nadfiolecie), a w rzeczywistości nie była, co udało się dopiero wyjaśnić Planckowi w 1900 dzięki wymyśleniu kwantów). Owszem, ten szef urzędu patentowego, a także część starszego pokolenia fizyków, twardych zwolenników paradygmatu mechanistycznego, według których pod koniec XIX w. w fizyce zostało już tylko kilka drobnostek do wyjaśnienia, bo teorię ostateczną mamy, mogłaby tak zareagować. Ale wtedy badań w większości nie fundowało państwo. Więc nie widzieliby w takim programie badawczym konkurencji dla siebie. W ogóle wtedy nie było takiego, jak obecnie, procesu oceny, czy coś finansować. Miałeś sam pieniądze, lub znalazłeś mecenasów, to budowałeś laboratorium, wielkie lub małe maszyny, kupowałeś specyfiki. I takie też było powszechne wyobrażenie o naukowcu – robi jakieś dziwne rzeczy, które mało kto rozumie, a z tych, co rozumieją, przeważnie tylko on i ewentualnie garstka współpracowników oraz znajomych naukowców wierzy, że coś nowego istotnego dla nauki z nich wyjdzie. I dopiero gdy ogłaszał wyniki, zapraszał na demonstracje, publikował opis eksperymentu, żeby inni mogli powtórzyć, stawał się znany nie tylko on, ale też jego badania.
4
2016-09-29
Jakiś skrypt na portalu jest zapętlony lub często wywoływany, używa Jquery i generuje na P4 +50% obciążenia. Podejrzewam, że zakładka z Pejsbukiem w pętli sprawdza, czy ktoś nie najechał myszą. Mnie osobiście wyskakujące zakładki wnerwiają i u siebie zrobiłem wyskakiwanie dopiero po naciśnięciu przycisku myszy. www.architektura.krajobrazu.com.pl
5
2016-09-30
Moneetor, nie, akurat widget FB zrobiłem czystym CSS-em.
6
2016-10-01
Mówi się : Niech moc będzie z tobą, a nie : Niech wam energii nie braknie.
7
2016-10-02
O koncepcji z satelitą słyszę pierwszy raz. Nie mogę pozbyć się wyobrażenia że jakiś samolot przypadkiem wlatuje w promień lasera.
8
2016-10-07
darek, no, ja nie z gwiezdnowojennych kręgów (bardziej fan Star Treka), ale dobry żart!
9
2016-10-07
@8
10
2016-10-10
A jaz słyszałem, że w NASA panele 40% sprawności to odpad. |
Krzysztof Maczyński
![]() Tę audycję prowadzi Krzysztof Maczyński, któremu możesz wysłać e-maila, a nawet go zaszyfrować przy użyciu poniższego klucza:
Dodatek o sztucznej inteligencji (1) - 3 tygodnie temu
Czerwone widmo nad obozem transhumanistów (1) - 11 miesięcy temu
Futurologia nieruchomościowa (3) - ponad rok temu
Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu
Internet przyszłości (9) - 3 lata temu
Unia Europejska cenzuruje Internet - 3 lata temu
Jak przeżyć wyjście za potrzebą (1) - 3 lata temu
Program sponsorują:
Antonio
- - 65.00 |
Gdybyś pokazał reaktor jądrowy w XIX, naukowcy uznaliby, że to nie ma prawa działać. Tak samo jest dzisiaj z technologią Keshe,- wciśnięci w koleiny nauki akademickiej nie potrafią przełamać narzuconych im schematów myślenia, a to uniemożliwia wszelkie rewolucje w nauce umożliwiające zrozumienie działania tychże. Moja ulubiona maksyma w ostatnich latach:
Myśleć samodzielnie, kwestionować autorytety!