|
|
|
Jan Fijor - Aborcja, agresja, edukacja domowa
Skaczemy po różnych tematach począwszy od aborcji, przez agresję, dobre zmiany w rządzie i edukację domową.
KOMENTARZE
2
2016-10-07
SOFRONOFF, TAK BYŁO, ALE NOWEJ ZMIANIE SIĘ to nie podoba i jest rejonizacja, a poza tym specjalne zaświadczenie psychologiczne. Ukłony
3
2016-10-07
Póki co, rejonizacji nie ma.
5
2016-10-08
Nauczanie domowe w czasach wysokiej specjalizacji ?! No dobra można dziecko samemu nauczyć czytać , pisać i przekazać mu jakąś podstawową wiedzę ogólną. Ale już przerobienie z nim matematyki, fizyki , chemii , języka polskiego wymagałoby .... powtórnej edukacji samych rodziców. Bo nie oszukujmy się kto pamięta ze szkoły jakieś wzory matematyczne czy chemiczne formuły ? To wszystko w 90% idzie w niepamięć i w życiu codziennym np w pracy używamy wysoce specjalistycznej bardzo zawężonej wiedzy z określonej dziedziny.
6
2016-10-08
Piter : tak,znalazłeś wystarczająco dużo wymówek, żeby dzieci wysłać do reżimowej szkoły gdzie wlewają mu do głowy co chcą. Oczywiście jesteś usprawiedliwiony. A my z żona uczymy dzieci w domu. Jest projekt ( idiotyczny , jak 95% wytworów naszego sejmu ) który chce wprowadzić rejonizację do województw ( pod pretekstem " żeby rodzice z dziećmi nie musieli daleko jeździć na zajęcia dodatkowe " - bo przecież wiadomo, że jak ktoś zapisuje dziecko do szkoły na drugim końcu Polski to dlatego że dyrektor zmusił , a nie , że jest taka mizeria w "systemie" ).
7
2016-10-08
@5 poczytaj na temat edukacji domowej, a gwarantuję ci, że zmienisz zdanie. Rodzice głupi nie są, poza tym są ostatnimi, którzy chcieliby swoim ukochanym dzieciom zrobić krzywdę. w USA homeschooling obejmuje ok. 2 mln dzieci. Niemal 100 proc. z nich znajduje się w najwyższych 5 procentach, jak chodzi o testy. Oto kilka osób, które uczyły się w domu: Mickiewicz Adam, Witkacy, Einstein Albert, Gates Bill, Dell Michael i parę milionów innych. Ukłony
8
2016-10-09
@5
9
2016-10-09
No co za piżdżenie !
10
2016-10-09
@ jan M Fijor
11
2016-10-12
panie Janku, widzę sprzeczność w ostatniej audycji!
12
2016-10-12
Edukacja to rynek usług który nie powinien być traktowany jako coś wyjątkowego. Po prostu chcesz dziecku zapewnić dobrą edukację to kupujesz taką usługę w formie szkoły z nauczycielami )
13
2016-10-13
Janku chciałbym sie odnieść do tego przykladu co przytoczyłes odnośnie aborcji. Dlaczego zakładasz, ze kobieta chce wziać rewanż na gwałcicielu i zabić jego przyszłego potomka? Kobieta chce przede wszystkim odzyskac prawo do decydowania o wlasnym ciele, ktore utraciła podczas gwałtu. Teraz ciagle stoisz po stronie plodu i popierasz dalsze ograniczenia praw kobiety. Najbardziej podzkodowana w tej sytuacji jest wlasnie kobieta. To jej gwałciciel odebrał prawo do wlasnego organizmu, a teraz to prawo zabiera jej panstwo pod pretekstem ochrony nienarodzonego zycia.
14
2016-10-13
@ Piter
15
2016-10-13
@Sofronoff i tu jest sedno problemu. Ty widząc najbardziej popularne piwa (siki) widzisz jedno rozwiązania - domową produkcję ) Ale jak zadasz sobie trochę trudu to oprócz kilku popularnych marek znajdziesz dziesiątki czy setki dobrych piw z małych regionalnych browarów. Pewnie za dwa złote je nie kupisz ale za trzy czy cztery już na pewno tak )
16
2016-10-14
Co do aborcji płodów z chorobami to może to wynika głównie z tego, że w ciąże zachodzą kobiety po 35 roku życia. Szansa na wadliwość płodu jest wtedy wiele razy większa.
17
2016-10-14
A ludzie na coś chorzy i mający groźne choroby w rodzinie - też całkowity zakaz seksu. Seks tylko dla zdrowych obywateli przed 35 rokiem życia i tylko po drobiazgowych badaniach lekarskich. Można ustanowić specjalną komisję, jak komisja poborowa co będzie decydować.
18
2016-10-14
@ Piter
19
2016-10-24
Janku, nie uwierzysz. Niedawno mówiłeś o sprzedaży ziemi obcokrajowcom. Stwierdziłeś, że przecież Niemcy tej ziemi z Polski nie wywiozą (nocą) w workach do RFN. A jednak to się dzieje! We Włoszech. Turyści wywożą na pamiątkę w torbach podróżnych piasek z plaży :-))
20
2016-10-26
Tradycyjnie brak jakichkolwiek aktualizacji - audycja Janka 3 tydzień zapowiadana z tym samym tematem. Tak jak by szeryf nie widział że to on jest lokomotywą tego radia. 3 lata też proszę o nie przesyłanie mi żadnych maili - bez skutku. To że wspieram kontestacjė robię tylko przypadkiem i dużą niechęcią, chcąc jedynie podziękować autorowi jednej jedynej audycji której lubię słuchać. Może kłopoty wynikają właśnie z niedbalstwa, braku zangarzowania i braku konsekwencji wobec własnych wypowiedzi i tych którzy próbują je brać serio.
21
2016-10-26
@20 Zauważyłem, że jak audycja jest z Chógo, to pojawia się najpóźniej następnego dnia; jak z Kamilem - tydzien, dwa, trzy tygodnie po lajwie. |
Jan Fijor
KRYZYS 2020. ODC #31 TWORZYMY GRUPY PRZETRWANIA (1) - 4 miesiące temu
KRYZYS 2020. ODC #30 IDZIE KU GORSZEMU - 4 miesiące temu
🛑 Na ŻYWO - Nieruchomości w epoce KRYZYSU - 4 miesiące temu
KRYZYS 2020. ODC #29 GROŻĄ NAM RZĄDY TYRANÓW - 4 miesiące temu
KRYZYS 2020. ODC #29 GROŻĄ NAM RZĄDY TYRANÓW - 4 miesiące temu
KRYZYS 2020. ODC #28 CZY GROZI NAM III WOJNA ŚWIATOWA? - 4 miesiące temu
KRYZYS 2020. ODC #28 CZY GROZI NAM III WOJNA ŚWIATOWA? - 4 miesiące temu
Program sponsorują:
Księgowość online
- - 20.00 |
Panie Jane, w nauczaniu domowym można sobie dobrać legalnie działającą szkołę wedle uznania i w tejże szkole zdawać okresowe egzaminy. Nie ma żadnego ograniczenia terytorialnego na terenie PL. A generalnie - męcząca rozmowa... :-)
"8. Na wniosek rodziców dyrektor odpowiednio publicznego lub niepublicznego przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, do której dziecko zostało przyjęte, może zezwolić, w drodze decyzji, na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym lub inną formą wychowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą.
9. (uchylony)
10. Zezwolenie, o którym mowa w ust. 8, może być wydane przed rozpoczęciem roku szkolnego albo w trakcie roku szkolnego, jeżeli do wniosku o wydanie zezwolenia dołączono:
1) opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej;
2) oświadczenie rodziców o zapewnieniu dziecku warunków umożliwiających realizację podstawy programowej obowiązującej na danym etapie edukacyjnym;
3) zobowiązanie rodziców do przystępowania w każdym roku szkolnym przez dziecko spełniające obowiązek szkolny lub obowiązek nauki do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych, o których mowa w ust. 11.
10a. Przepisów ust. 10 pkt 1 i 3 nie stosuje się w przypadku wydawania zezwolenia, o którym mowa w ust. 8, dla dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
11. Uczeń spełniający obowiązek szkolny lub obowiązek nauki poza szkołą uzyskuje roczne oceny klasyfikacyjne na podstawie rocznych egzaminów klasyfikacyjnych z zakresu części podstawy programowej obowiązującej na danym etapie edukacyjnym, uzgodnionej na dany rok szkolny z dyrektorem szkoły. Egzaminy klasyfikacyjne są przeprowadzane przez szkołę, której dyrektor zezwolił na spełnianie obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą. Uczniowi takiemu nie ustala się oceny zachowania. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się zgodnie z art. 44l i przepisami wydanymi na podstawie art. 44zb.
11a. Przepisu ust. 11 nie stosuje się do dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
12. Roczna i końcowa klasyfikacja ucznia spełniającego obowiązek szkolny lub obowiązek nauki poza szkołą odbywa się zgodnie z przepisami rozdziału 3a.
13. Uczeń spełniający obowiązek szkolny lub obowiązek nauki poza szkołą ma prawo uczestniczyć w szkole w zajęciach, o których mowa w art. 64 ust. 1 pkt 2, 5 i 6.
14. Cofnięcie zezwolenia, o którym mowa w ust. 8, następuje:
1) na wniosek rodziców;
2) jeżeli uczeń z przyczyn nieusprawiedliwionych nie przystąpił do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych, o których mowa w ust. 11, albo nie zdał rocznych egzaminów klasyfikacyjnych, o których mowa w ust. 11;
3) w razie wydania zezwolenia z naruszeniem prawa."
więcej: www.prawo.vulcan.edu.pl