Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
3 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
8 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-10-11

1/7 handlu zostaje właśnie zabita, ale ...

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

... istnieją liczne wyjątki. Gdzie opłaca się zbudować kwiaciarnie? Jakie towary są zbyt dziwne, by kupić je w aptece? Sporo o biurokracji oraz o tym czy odchód jest przychodem czy dochodem

KOMENTARZE

Pcimek 2016-10-11

Jest mi obojętne czy będzie czy nie handel w niedzielę. Nie chodzę do marketów, nie kupuję w niedzielę. Ale czekam na te samobójstwa biznesmenów za dychę i upadające korporacje.

darek 2016-10-11

Jak ktos nie kupuje w markecie i tak zapłaci pośrednio za ograniczenie handlu - bo ceny wzrosną wszędzie.

k2i 2016-10-11

hej dajcie linka do tego sklepu internetowego w USA z tanimi fantami audio-video o ktorym owiliscie w okolicy 45minuty, pozdr

mgr inż. BlackEmperor 2016-10-11

Ja byłem w tym sklepie fizycznie. Nie próbowałem kupować online jeszcze. 
www.timesofisrael.com

Hugo 2016-10-11

AD 3.  
A poproszę https://www.bhphotovideo.com

Hugo 2016-10-11

O właśnie wspomniany sklep ma przerwę na dziś i jutro na Yom Kippur. 
 
Da się prywatnie? 
Da się.

Tomasz Tofil 2016-10-12

brzydzą sie zachodnim kapitalem, ale sami chcieli z niego korzystac. schizofrenia wisi w powietrzu... :-)

karolekk 2016-10-12

Może okazja do zbudowania online servisu na zakup jedzenia. 
Cos v stylu niedzielny-zakup.pl. 
V sobote ten servis przyjmie zamowienia na rogale, chleb.... i zostanie zapłacony. I v niedzele zostanie on dostarczony do klientów.

karolekk 2016-10-12

Może okazja do zbudowania online servisu na zakup jedzenia. 
Cos v stylu niedzielny-zakup.pl. 
V sobote ten servis przyjmie zamowienia na rogale, chleb.... i zostanie zapłacone. I w niedzele zostanie on dostarczony do klientów.

Piotrek ze wsi 2016-10-12

Rozwiązaniem 1 apteki w województwie będzie przynależność apteki do spółki, chyba nie zrobią obostrzenia, że 1 osoba fizyczna może posiadać udziały w 1 spółce, która ma aptekę w danym województwie.. chyba, że zakażą posiadania aptek spółkom, co jest całkiem możliwe patrząc na decyzję panującej nam socjalistycznej władzy (a może już tak jest?). 
 
Z trochę innej beczki: myślę,ze o PiSie powinno się mówić "komuniści", ponieważ jest to pojęcie, które bardziej przemawia do ludzi i które znają, nawet jeżeli nie jest w 100% adekwatne, a przecież komunista też może chodzić do kościoła. w Wenezueli bezsprzecznie jest komuna, co nie znaczy, że ten kraj musi optować za komuną międzynarodową, zatem PiS pasuje tu idealnie. "Socjalizm" nie ma w dzisiejszych czasach tak negatywnego oddźwięku, niestety dużo ludzi popiera socjal - w zakładach pracy są przywileje socjalne, 500+ jest powszechnie popierane. Jeżeli wolnościowy zaczęliby mówić na socjalistów "komuniści", to ci ostatni by sie wkurzyli, bo oni myślą,że są przeciw komunie i zaczęłaby się jakaś dyskusja, teraz bycie socjalistą to żadna hańba.

Remol 2016-10-12

Czy automaty i maszyny vendingowe też będą wyłączane w niedzielę? www.money.pl

Piter 2016-10-12

Lobby farrnaceutyczne chce sobie zrobić dobrze. Tak więc wszelkie spekulacje czy jest to logiczne czy dobre dla ludzi są bez sensu. Bo jeśli chce sobie zrobić dobrze i ma odpowiednie dojścia to tak zrobi.

rafic77 2016-10-13

pytanie do Marka - jak ci sie podoba w madrycie, ja tu mieszkam 10 lat i codziennie mnie zaskakuje jakis paradoks. ostatnio wyrobilem sobie carnet na wozki widlowe, zaplacilem 50€ i mam uprawnienia na prowadzenie 5 rodzajow roznych maszyn tego typu, chociaz wcale nic sie nie nauczylem. a i tak przeplacilem, bo musialem wydac na bilety, a moglem takie same uprawnienia sobie zamowic przez internet,

rafic77 2016-10-13

chlopaki, to nie chodzi o niedziele, tylko o wykorzystywanie pracownikow. 40 godzin tygodniowo i jak firma chce, zeby ktos pracowal wiecej, to niech placi nadgodziny.

rafic77 2016-10-13

jeszcze jedno pytanie do marka zemsty. pewnie zauwazyles ile chinskich sklepow jest wszedzie w madrycie? to jest tajemnica poliszynela, ze tym rzadzi chiñska mafia.

mgr inż. BlackEmperor 2016-10-13

@13 
To fakt. Wczoraj było święto. Siedziałem pół dnia w domu, ale w końcu wyszedłem z myślą, że pewnie i tak nic nie kupię, bo wszystko zamknięte. Przespacerowałem się z 30min i nie spotkałem żadnego otartego sklepu. Mało tego bardzo wiele kawiarnii, pubów itp. również zaknięte. I kiedy miałem już wrócić do domu znalazłem otwarty, całkiem spory market! Czyli zakazu nie ma, bezrobocie wysokie, a i tak ludzie nie chcą handlować w święto. 
 
Co do chińskich sklepów, to rzeczywiście sporo takich widziałem, ale czy to mafia to nie pytałem.

Sofronoff 2016-10-13

W PL nie mamy reguły precedensów jak w kulturze prawnej Anglosasów. Jeśli SN nie wprowadzi zasady prawnej, tak jak NSA uchwala wiążące WSA uchwały, to każdy SR może zignorować przemyślenia SN, bo polski sędzia SR jest... niezawisły; po prostu nie podzieli rozważań SN. W PL ma do tego prawo. 
 
Sprawa wydaje się, że jest oczywista: schody to na pewno nie ulica, ale - uczulam - schody mogą być częścią funkcjonalną na terenie parku lub placu, co nie trudno sobie wyobrazić. SN będzie pewnie dywagował, czy par, to szersze pojęcie, obejmujące również bulwary (tu: nad Wisłą). Niejednokrotnie sądy wypowiadały się już, jak należy rozumieć POZAUSTAWOWE pojęcia, np. co to jest altana (działkowa). 
 
orzeczenia.nsa.gov.pl 
 
Cóż, śpimy, jak sobie posłaliśmy. No to teraz mamy. Regulujmy dalej.  
 
Swoją drogą, co do "picia" - co za q...a obłudny kraj...!

darek 2016-10-13

Nie jest sprawa lobby farmaceutycznego - bo apteki zyskają na zakazaniu sprzedaży leków w marketach , ale stracą na zakazie sprzedaży kosmetyków w aptekach.

darek 2016-10-13

Podobno sprzedaż kosmetyków w aptekach to poważna część ich obrotów.

darek 2016-10-13

Jeżeli proszek od bólu głowy albo aspirynę będzie można kupić tylko w aptece to kolejki w aptekach wzrosną kilkukrotnie.

darek 2016-10-13

A ludzie chcący kupic drogi lek będą stali w ogromnej kolejce złożonej z tych co przyszli tylko po aspirynę.

Gigol 2016-10-14

www.bankier.pl 
 
Odnieście się proszę do tego!

Sofronoff 2016-10-14

@ 22 
 
"Morawiecki: Ci, którzy zarabiają więcej, powinni płacić troszeczkę więcej" 
 
"Odnieście się proszę do tego!" 
 
To znaczy CO ZROBIĆ z powyższym ? Granice otwarte...

Piter 2016-10-15

Wszyscy korzystają (lub mogą korzystać) z usług państwa jednakowo czyli powinni płacić stałą stawkę - ryczałt, niezależnie od zarobków. Czyli stała stawka np trzy tysiaki na rok od każdego pracującego i żadnych innych danin. To jest jedyna sprawiedliwa danina. Wszelkie inne typu liniowe, progresywne to tylko mniejszy lub większy haracz od obywateli.  
 
Na pocieszenie dodam iż w innych krajach wcale nie jest pod tym względem dużo lepiej. W USA na przykład tak zwane pogłówne od takiego sobie domu wynosi około 10 tys $ na rok ! O ile zarabiasz to dasz radę ale po przejściu na emeryturę (państwową) to trzeba sprzedać bo nie starczy na "czynsz" ( 
 
Dlatego mówiąc o podatkach trzeba ogarniać całość danin. Nawet zniesienie dochodowego wcale nie oznacza że nie zapłacimy więcej w formie pogłównego, akcyzy czy jakbyśmy to inaczej nazwali. Jedynym prawdziwym sposobem realnego obniżenia opodatkowania jest redukcja wydatków państwa. Wszystko inne to socjotechnika i mydlenie oczu.

Sofronoff 2016-10-17

@ 24 
 
"Wszyscy korzystają (lub mogą korzystać) z usług państwa jednakowo czyli powinni płacić stałą stawkę - ryczałt," 
 
Po chuj komu wymuszone "usługi", które na okład nie działają...? 
 
Nikt w cywilizowanym świecie za niewykonaną należycie usługę nie płaci. 
 
"W USA na przykład tak zwane pogłówne od takiego sobie domu wynosi około 10 tys $ na rok ! " 
 
"Pogłówne od domu....", "Dlatego mówiąc o podatkach trzeba ogarniać całość danin." 
 
...czasami się zastanawiam, czy to nie po przeczytaniu takich i podobnych NIE MODEROWANYCH komentarzy gimnazjalistów, odrobinę bardziej wymagający słuchacze Kontestacji po prostu tutaj nie wracają.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 2 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 3 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 5 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 6 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 8 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 9 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt