Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2016-10-31

Po 7 latach prowadzenia biznesu, Zaczynam od nowa: Piotr Wroński - Q&A | #17

Nadający: Kamil Cebulski

Po 7 latach budowania i prowadzenia rodzinnej kwiaciarni, po problemach rodzinno-zdrowotnych Piotrek na nowo stara się ułożyć sobie życie. || Część z was pewnie czytała fragment listu który to właśnie Piotrek do mnie napisał. Jeśli jeszcze tego nie czytałeś to możesz przeczytać ten fragment na moim blogu, zrób to jeszcze przed rozmową aby mieć lepszy obraz na całą sytuację: ||: https://goo.gl/2CFCcr Kiedy już myślimy że nasza firma świetnie się rozwija, nagle z niewiadomych przyczyn po pół roku biznes przestaje istnieć. Jak to się dzieje? Przecież tak wszystko się pięknie układało. Jeśli jesteś młody i ambity to myślisz pewnie że prowadzenie firmy to drobnostka, ale nawet nie wiesz z której strony i kiedy możesz stracić to wszystko na co tak ciężko pracowałeś. Powiesz: Jakoś to będzie? - Przemyśl to jeszcze raz... Przypadek Piotrka nie jest jedyny, jest wiele podobnych historii. Ale jaki widać w tym wypadku upór i determinacja dominują. Pozostaje tylko życzyć Piotrkowi dalszych sukcesów w biznesie.

KOMENTARZE

Paweł 2016-11-01

Piotr, 
 
Mogę Cię pocieszyć, że miałem i mam jeszcze gorzej. Kiedy ja dołączyłem do firmy ojca, na własne życzenie, widząc duży potencjał wzrostu w rodzinnej firmie, miałem obiecane, że po krótkim okresie czasu firma mi zostanie po prostu oddana, ojciec wszystko przekaże i się usunie. Jednak, po pewnych ruchach, identycznych z Twoimi, rodzicowi kompletnie odwidziało się przekazywanie kury znoszącej złote jajka i jednak postanowił firmę zostawić dalej sobie. Pewną dodatkową atrakcją jest fakt, że jeszcze można zostać po takiej operacji z długami. W ogóle, teraz tak na to patrzę, że przejmowanie firmy rodzinnej, to był zły pomysł. Wydawało mi się, że biorąc firmę z zerowym dochodem, ale posiadająca, chociaż malutką grupkę klientów, pracowników, łatwiej mi będzie to rozkręcić niż budować od nowa(tak było faktycznie!), lecz, nie przewidziałem, że ktoś, kto mi mówi, że mi to da, przekaże, po pewnym okresie, kiedy widzi, ile kasy z tego można uzyskać zmienia jednak zdanie. Także problem dziedziczenia / przekazywania interesów rodzinnych, to w zasadzie temat dla Kamila na jakaś konferencję, czy zjazd!!! 
Pzdr 
Paweł

Paweł 2016-11-01

Szkoda, że nic konkretnego Piotr nie powiedział - z drugiej strony, wiadomo o co chodzi $. Piotr wspominał o 4 osobach z rodziny, czyli pewnie ojciec, matka i brat/bracia/siostra? Zapewne chcieli mieć większy udział w rodzinnej firmie, czuli się parobkami u Piotra i tak wyszło.

Sławek 2016-11-01

Czy można dostać kontakt do Piotra jakiś email? Sam byłem w tej branży kwiatowej przez jakiś czas i miałbym do niego kilka pytań.

Tomaszek 2016-11-03

Ciekawsze wydaje się być to czego gość nie powiedział. Czegoś w tej opowieści brakuje. Skoro firma doskonale prosperowała to rodzina nie była zadowolona z tego? Nie była zadowolona z zysków? Coś się tu nie klei.

jan M Fijor 2016-11-04

Kamilu, poproszę o nową audycję, wstaw ją. pozdrawiam.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt