Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-11-18

Jan Fijor - Wolny monopol

Nadający: Jan Fijor

Głównym tematem jest zagadnienie wolnego rynku na rynku holowników w Warszawie. Niby wolny rynek, ale wszędzie holowanie kosztuje 260 zł. Ciekawe czy znacie odpowiedź dlaczego tak jest?

KOMENTARZE

sprae 2016-11-18

Bo wolny rynek to nie konkurowanie ceną. To inwestycja w rynek na którym opłaca się oferować coś.

GATS 2016-11-18

zamieszki w Brazylii zaczely sie zaraz po ogloszeniu MŚ w piłce nożnej i trwaja do dzisiaj, wlasnie po raz kolejny sie zaostrzyły i ludzie znowu na ulicach ...

Pcimek 2016-11-18

Przywrócenie poprzednich warunków brzegowych do przejścia na emeryturę jest jak najbardziej w porządku. Nie ma obowiązku podejmować emeryturę, jak ktoś czuje się na siłach może pracować dłużej. Natomiast powinno się zmienić-wydłużyć okres pracy dla świeżynek na rynku pracy.  
 
Jeżeli chodzi o ziemię, ze względu na sąsiedztwo sprawa nie jest taka oczywista. Na zachodzie mamy tereny sporne, których prawo własności nie jest uregulowane. Na wschodzie mamy szowinistów z Ukrainy, którzy całkiem jawnie wysuwają żądania terytorialne.

M 2016-11-18

Działka przy Kupcu Poznańskim wygląda tak: https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/1d/87/5523cf80a2554_o,size,933x0,q,70,h,c53d36.jpg 
 
Zaś właścicielem działki jest: www.dariuszbakowski.pl 
Są tam pokazane plany budynku, ale od lat nie rozpoczął budowy.

Endriu 2016-11-18

Pan Janek z tą ziemią to naprawdę udaje głupola. Nie jest żadną tajemnicą, że jeżeli chodzi o rolnictwo, nie może być mowy o wolnym rynku ze względu na dopłaty do hektara.  
 
Jezeli taki helmut lub inny jakiś żabojad za tą samą robotę co w Polsce dostaje ze trzy razy wyższą kasiarę, to Pan Janek chce żeby Polscy rolnicy kupowali ziemię Portugalską ?. Ja się pytam kurwa za co, za wszy ?. 
 
Wolny rynek owszem, ale po likwidacji dopłat. Dopóki istnieją dopłaty dopóty szkopom wara od naszej ziemi. Niech sobie Aniela kupuje ziemie na Ukrainie, albo od razu niech sobie powykupuje całe autostrady, które jej za unijne pieniądze pobuduje Nowak .... 
 
Paradne! Sławomir Nowak będzie budować drogi na Ukrainie.  
wpolityce.pl

Darek 2016-11-19

Ta cena za lawetę jest z kosmosu moim zdaniem. Miałem kilka razy holowanie, ale nie płaciłem tyle. Można zapłacić poza podatkiem myślę. Maksymalnie może ze 100 zł było za prywatna lawetę, kilka lat temu nawet 50, ale to nie było daleko. Raz wzywałem lawetę przez Assistance, ale z jakiegoś powodu nie mogli przyjechać, to zadzwoniłem na postój taxi i taksówkarz mnie zholował.

Darek 2016-11-19

W czyich rękach spoczywa polski dług? 
 
www.prisonplanet.pl

Łukasz A. 2016-11-20

Audycja dobra jak zawsze. Myślę, że Twój nowy blog może nie wyjść. Rozumiem, że chcesz przekonywać czy uczyć tych, dla których książki to strata czasu, dla tych co największym szczęściem jest nowy telewizor i jeszcze więcej "Trudnych Spraw". Pozdrawiam Janka i Kamila.

dawwit 2016-11-20

Panowie, odwalacie kawał dobrej roboty - słucham Was od 1,5 roku. Jednak mam pewne spostrzeżenia, które mogą usprawnić program: 
 
wpiszcie drukowanymi literami na stronie audycji o której godzinie i kiedy będzie następna audycja! Janek irytuje się z odcinka na odcinek, że nie ma słuchaczy do dzwonienia, tymczasem ja KAŻDĄ audycję słucham w formie odtwarzanego, nagranego pliku. Jestem pewny, że jak zrobicie akcje typu : powiecie w każdej audycji kiedy następna + napiszecie na www audycji kiedy transmisja na żywo + Hugo wrzuci post na Facebook - frekwencja na żywo wzrośnie. Po prostu szkoda mi cennego zdrowia Janka żeby dalej przypominał w tej samej formie, a marne z tego efekty.  
 
Do ostatniej audycji mam 2 pytania, które chętnie zadał bym na żywo:  
1) czy Kamil nie przesadza z 0:1 nazewnictwem (inteligentny / lub brak inteligencji)? Moim zdaniem inteligencja o której wspomina Kamil (wolnorynkowe nawyki i sposób myślenia) to raczej nie IQ (inteligencja matematyczna) - a więcej EQ (inteligencja emocjonalna). Ja zawsze z matmy kiepski byłem, a firmę prowadzę i porady z kontestacji wdrażam w życie. Co o tym myślisz Janku? 
2) dlaczego Kalifornia jest jednym z dwóch najgorszych miejsc do życia? Wspominałeś o tym w audycji.  
 
Panowie, jestem pewny, że dzięki waszej systematyce i merytoryce nie jeden "lewak" się nawrócił :) więc blog Janka jak najbardziej potrzebny!  
 
Pozdrawiam, Dawid.

Łukasz 2016-11-20

Bardzo podoba mi się pomysł z blogiem. W Fijorr publishing jest za mało książek mniej związanych z ekonomią. Przeczytałem z kilkanaście książek ekonomiczny, wiem, ze jest źle i dlaczego, ale teraz pytanie co robić. Tworzę firmę i obecnie kupuję najczęściej książki bardziej biznesowe - marketing, zarządzanie, przemysł. U ciebie takich jest tylko kilka (Twoje Metody zdobywania klientów i zasady bezpiecznego biznesu).

Piotr 2016-11-21

Wkurzył mnie Kamil . 
Ale nie umiem tego opisać,brak mi inteligencji ...

Piter 2016-11-21

Rynek lawet rządzi się trochę innymi prawami. Klient któremu zepsuła się fura ma ograniczone możliwości negocjacji, zwłaszcza jak stanie w szczerym polu...Może spędzić tam noc albo wracać na piechotę jak będzie chciał sobie znaleźć najtańszego przewoźnika. Jednym słowem decyduje się na pierwszego przewoźnika który zaoferuje mu natychmiastową pomoc a cena schodzi na dalszy plan... 
 
Swego czasu chyba z 15 lat temu odwoziłem panienkę i fura odmówiła posłuszeństwa między Krakowem a Wieliczką na jakimś zadópiu. Dodatkowo panna w stresie podejrzewa mnie o niecne zamiary ( Dzwonie po pomoc drogową - cena 200 zeta. Ok przyjechał, załadował i jedziemy. Moja propozycja aby odwieźć najpierw panienkę do chaty spotkała się z reakcją jakbym zaproponował podróż do Gdańska ( OK nie to nie wysadziliśmy ją na stacji kolejowej . Dlaczego ? Dowiedziałem się już na miejscu . Rachunek wyszedł 450 zł za jakieś 20 kilometrów holowania. Raz że była sobota a właściwie już niedziela czyli dzień wolny, dwa że noc trzy że dodatkowa opłata za wciągnięcie na lawetę (!) . Po wielkich targach i groźbach stanęło na 350 zeta... 
 
A jakie wnioski? Owszem rynek działa ale aby naprawdę zadziałał musimy mieć CZAS . A w tym konkretnym przypadku wszystko działa na naszą niekorzyść. Laweciarze doskonale o tym wiedzą i to wykorzystują. A te 260 zeta na dzisiaj to całkiem niezła cena )

Paweł 2016-11-21

Umówiłeś się na 200 i zapłaciłeś 350? Dobrze, że 600 nie dałeś.

Adam 2016-11-22

Wolny rynek to wolność wyboru, więc wybierzcie tak, jak ja: za 78 zł mam assistance na terenie całej Europy - od zgubionego kluczyka po pobyt w hotelu i samochód zastępczy. Korzystałem i działa. Janek wspominał o preferencji czasowej - wolałem wcześniej zapłacić 78 zł, niż później kilkaset i z problemami.

Sofronoff 2016-11-22

milionerstwo.com 
 
Zapowiada się nieźle ;-)

Sofronoff 2016-11-22

A co do awarii auta, to po "tryktryktryk" powiedziałbym i celował w rozładowany akumulator lub uszkodzony rozrusznik: do wymiany lub regeneracji (wymiana szczotek, oczyszczenie z "syfu" i/lub oleju), ale to drugie zgaśnięcie silnika (zakładam, ze samoistne), a przede wszystkim "tuktuktuk" - zbiło mnie już z pantałyku.

Mariusz 2016-11-24

Czy z tą cena lawety to nie jest tak, że koszty takiej usługi bardzo często zwracają jakieś ubezpieczalnie? No i one dogadały się, że nie będą płacić więcej niż te 260. Laweciarze oczywiście o tym wiedzą, więc wiedzą że typowy klient te 260 zapłaci (bo klientowi wydaje się, że to nie on płaci). Zatem nie mają motywacji aby obniżać cenę. Taką mam hipotezę.

Adam 2016-11-24

Mam pomysł na temat audycji: firmy pośredniczące w zatrudnianiu. Czy jest to cecha wolnego rynku czy zniekształcenie wynikające z obecnej przewagi rynku pracodawcy nad pracownikiem? Dlaczego państwo nie zakaże udziału pośredników w procesie dogadywania warunków zatrudnienia na styku pracodawca-pracownik?

Sofronoff 2016-11-24

"wynikające z obecnej przewagi rynku pracodawcy nad pracownikiem" 
 
Taaaak ? Z daleka czuć, że nie jesteś pracodawcą...

Mateusz 2016-12-08

Byłem holownay w maju/czerwcu 2015 roku, czyli minęło półtora roku, i płaciłem 150 zł. Transport z Ochoty do Wesołej.

mopel44 2017-04-21

Dżanku! Wyczytalem kiedys ze w jakims madrym miejsce - bo w glupich juz nie czytam - ze np. w licencje na taksowki sa korzystne bo wolny rynek w takim miejscu nie jest w stanie zadzialac i wychnac czesto wypchnac gorszych z rynku. Podobnie mamy z restauracjami w pewnych miejscach - pamietam jak kiedys narzekales ze restaurator tylko patrzy by - jak powiedziales- "ustrzelic jelenia". Mysle ze leczenie na raka jest podobna sytuacja, bo ile razy sie bierze leczenie raka bo po 1. jak trudno jest zweryfikowac dostawcow takich dobr, a po 2. jak czesto bierzemy leczenie na raka. Z rakiem w USA pewno latwiej bo sa statystki, z taksowkarzami jest duzo gorzej.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt