Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-01-25

Bereta LIVE 2/2

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Oświadczenia Cenckiewicza i Wicentego dla KonteStacji w sprawie Jana Fijora i czy ten ostatni miał możliwość polemiki z zarzutami.

KOMENTARZE

Michał z Canterbury 2011-01-25

Panowie,Panowie, o czym my tu wogule rozprawiamy... 
 
Janek jest jednym z najwspanialszych ludzi jakich znam, tyle sekretnej WIEDZY nam udostępnia, radzi, pomaga, angażuje się, każdemu z nas życzy dobrze... 
 
I nagle jakiś sukinsyn z IPN coś tam napisał, a część z WAS bierze to tak poważnie...a jakie to ma znaczenie czy Janek coś podpisał, czy się spotykał, czy mu za to płacili ??? Fakt jest taki, że NIKT z nas nie żył w tamtych chorych czasach, i gadanie o tym jacy to szlachetni byście byli na jego miejscu jest po prostu śmieszne, bo każdy dba o przeżycie, szczególnie gdy groźba jest skierowana w całą rodzinę!  
 
Nie wiem jak WY (Ci przeciwni Jankowi), ale ja rozumuje jak w polsce władza gra, i nie dam sobą tak łatwo manipulować. Całe to IPN to o kant dupy potłuc.

ikti 2011-01-25

A Tuska nikt nie może krytykować, bo sam nie wie jakby się zachował będąc u steru państwa, przytłoczony odpowiedzialnością ... 
 
A tak poważnie: okoliczności mogą może wpływać na wysokość kary, ale z pewnością nie na samą winę. A już na pewno nie uprawniają do wybielania czynu. Trzeba się przyznać.

Skała 2011-01-25

Czy Janek zrobił coś złego? Nie zrobił. 
 
Czy jak ktoś zapisze się do PO to już nie jest liberałem, nawet jeżeli nadal głosi liberalizm? No jest. 
 
Ludzie, Janek, mógł i nawet podpisać, się pod tym, że zabije każdego liberała jakiego zna, jeżeli nikomu nic nie zrobił, to nie ma problemu. 
 
Czy ja bym podpisał coś takiego? Tak, bez zastanowienia, bo to tylko głupi papierek. 
 
Powtarzam, póki Janek nikomu nie wyrządził krzywdy, to nie zrobił NIC złego.

Arek z Ustki 2011-01-25

@Skała 
 
Trochę masz rację i trochę nie masz. Pan Jan jest w pewnym sensie naszym przewodnikiem, a od przewodnika wymaga się jednak więcej. Nie mówmy także, że to tylko głupi papierek, bo czy miałbyś zaufanie do kogoś kto podpisuje bez zastanowienia różne papierki na prawo i lewo? 
 
Poza tym, to właśnie pan Jan robi z tego wielką sprawę. Podpisał - OK to przyznaje, paplał SB trzy po trzy - OK, można mu wierzyć, co udowadnia swoją działalnością i postawą dzisiaj. Ale po co te sądy? Po co pretensje do IPN (słuszne czy nie, nie ma znaczenia)? Po co relatywizować? Trzeba było powiedzieć, tak podpisałem, no i co z tego? Ba, nawet umiescić wzmianke w swojej książce. Pewnie, że nie ma się czym chwalić, no ale jesli się nie zrobiło nic złego, to nie ma się też czego wstydzić, prawda?

Marcin 2011-01-25

1. Audycja przesłuchana, jednakże z uwagi na fakt, że nigdy nie wgłębiałem się w temat ani też nie mam i pewnie nigdy nie będę miał wszystkich danych do oceny nie tylko pana Janka ale niemal wszystkich osób związanych z tamtymi czasami nie skomentuję bo po prostu się na tym nie znam. 
2. Znam się na to na radio i gdyby zabrakło pana Janka jako prowadzącego byłaby to dla mnie niepowetowana strata (kurczę tak nie lubię słodzić ale cóż jeśli ktoś zasługuje). 
3. Odnośnie sądów, oczywiście pan niech walczy ale ja ze swojego skromnego doświadczenia kilku rozpraw nie mam o naszym wymiarze sprawiedliwości dobrego zdania. 
4. Udanych voyagy :) i pozdrowienia dla kontestatorów.

Kreator z koczowiska :) 2011-01-25

Moja rodzina same złe rzeczy zawdzięcza komunie. Większość z powodu tych doświadczeń stalinizmu, nie chciała mieć nic wspólnego z PZPR i agenturą. 
 
Ale synowie brata dziadka to zapisali się sami do PZPR, bo ojciec nie żył i nie nauczył ich co jest dobre co złe. (A gdy byli mali to mój dziadek a ich wujek siedział w więzieniu 7 lat) Kwestia rodzinnych doświadczeń. 
 
Ja neutralnie oceniam całą sytuację. 
-Nie jest chwalebne podpisywanie lojalek czy stawanie się TW. 
-Ale jeśli nie idzie za tym złe działanie i wykorzystywanie tej sytuacji - to nie widzę problemu. 
-Donosicielstwo jako takie jest złe - jeśli Pan Jan nie donosił to suma szkód = 0 więc można się skupić na ekonomii i gospodarce. 
 
Jak ktoś pod 1szą godziną zauważył. Można by się czepiać, gdyby Pan Jan pozował na bohatera walki z PRL, ale ma pragmatyczne podejście do świata. 
 
Nie jest tak fanatycznym wrogiem lewicy jak był mój Ś.P.dziadek, ojciec. I nie czuł potrzeby robienia na złość PRL... 
 
Podsumowując by była jasność: 
W tamtej sytuacji, jeśli faktycznie straszono Pana Jana to mógł podjąć taką decyzje i jeśli nie szło za tym działanie na szkodę innych, tylko wykręty i "miałkie informacje" to oceniam takie działanie neutralnie. 
 
A tak wogóle to problemem jest tajnośc. Zrobić to co Czesi - udostępnić wszystko w punktach IPN na przykład! Kto chce wiedzieć czy sąsiad na niego doniósł, czy nie wpisano pierdół do jego teczki - powinien móc to sprawdzić i zweryfikować, jeśli chce!

Kreator z koczowiska :) 2011-01-25

I niech ktoś marudzi, dlaczego tak niecierpię Jaruzelskiego teraz, skoro taki "pobłażliwy" jestem w innych sprawach. 
 
Ja niecierpię szkodników jak Jaruzel, Urban, Kiszczak, Gierek, Gomułka Bierut itd.... A teraz niecierpię całego sejmu jak widzę co ci bandyci robią. 
 
Jeśli ktoś nie szkodzi nikomu to nie widzę problemu poza problemem moralnym (podpisu) - ALE TO PRYWATNA SPRAWA NIE WIADOMO CZYM ZOSTAŁ ZMUSZONY! 
 
NA PRZYKŁAD: 
U mnie w rodzinie byli skrajni wrogowie PZPR i nieliczni członkowie PZPR. 
Nie pochwalam jednej ciotki, co była w PZPR, ale była tam by mięso dla 6 dzieci w ogóle załatwić. I to mogę zrozumieć - co miała zrobić, coś do garnka trzeba włożyć a ideolog z ciotki żaden ani pożytek w PZPR...

dorota 2011-01-25

reakcje niektórych komentujących są zaskakujące. Ale prawdą jest, że z reguły Ci co najbardziej krzyczą, potem pierwsi pękają i walą po gaciach podpisując i donosząc. 
 
a IPN to nie powinien się takimi pierdołami zajmować, tylko tworzyć książki historyczne. 
 
Mój profesor mówił, że aby dobrze ocenić PRL i osoby z nim w jakikolwiek związane, musiałoby minąć jeszcze dobrych 50 lat. Aż pokolenie to pamiętające wymrze. 
 
Inaczej nici z obiektywizmu.

Orish 2011-01-25

Jedna z najbardziej bezwartościowych audycji na Kontestacji. I to wcale nie jest zarzut wobec prowadzących, tylko raczej wobec słuchaczy, bo może by jej nie było, gdyby ludzi to nie interesowało. Rozumiem, gdyby Janka by oskarżano o współpracę z ZUS-em, ZAIKS-em czy inną zbrodniczą organizacją, w przypadku której sam fakt zaistnienia takiej współpracy oznaczałby szkodzenie w sposób namacalny milionom ludzi, ale co kogo obchodzi jakaś pomniejsza historyjka sprzed 30 lat, z minionego systemu?

dorota 2011-01-25

Ci co pierwsi rzucają kamieniem z reguły to są Ci co chcą swoje grzechy jakoś zakryć. To znowu przytyk do tych co krytykują podpis na lojalce pana Fijora

(Anonim id=601) 2011-01-25

Chcę żeby Pan Janek został w KonteStacji ale mi postawa słuchaczy się nie podoba. Wręcz brzydzi. Tak łatwo usprawiedliwiacie nie mając żadnej wiedzy oprócz relacji osoby która mogła by mieć w interesie zatajenie pewnych faktów. Jak było nie oceniam ale wybielacie na siłę nic nie wiedząc.  
 
Przytyki osobiste które pojawiły się na czacie pominę milczeniem.  
 
@dorota: Mówisz " Ci co najbardziej krzyczą, potem pierwsi pękają i walą po gaciach podpisując i donosząc. " czy to oznacza że legitymizujesz donoszenie? Czy może po prostu nie akceptujesz faktu że komuś się to nie podoba i ma odwagę o tym mówić. Serio brakowało telefonów "Ja bym donosił". W ogóle co to za oszczerstwa... najlepszą obroną jest atak? Fakty są takie że Fijor podpisał lojalkę i go ujawniono (a nie przyznał się), zaś ludzie którym to nie odpowiada od razu są postawieni przez Ciebie jako gnidy. Nie dopuszczasz sytuacji, że kogoś nie złamano?  
 
@skała: Jeśli ktoś wstępuje do PiS czy PO a jest liberałem i wie że będzie działać wbrew swoim przekonaniom nie należy mu się szacunek. Każdy kto myśli inaczej ale wykonuje rozkazy Kaczyńskiego/Tuska jest zwykłą gnidą próbującą dopchać się do koryta. 
 
NIE PODOBA MI SIĘ CO TO CO WŁAŚNIE ROBICIE.  
Każdy z was może mieć różne zdanie ale krew mnie zalewa gdy mówi ktoś na czacie "ja bym donosił". To donieście na KonteStację, może ktoś wam nagrodę da za walkę z piratami i oszołomami.

dorota 2011-01-25

kolego, pracuję w wymiarze sprawiedliwości. To co janek mówił to 100% prawdy. Sąsiad donosi na sąsiada chociaż nikt mu nie każe i to jest dopiero tragedia. I to nie w powaznych sprawach. Sąsiad potrafi donieść na sąsiada który ma zwierzęta niezakolczykowane i tym podobne bzdety. Pod przymusem to każdy rozsądny, bojący się o swoją rodzinę człowiek by podpisał taki papier.

dorota 2011-01-25

poza tym dodam, że nie żyłam w takim systemie, dlatego nie mam prawa oceniać ludzi, którzy ze strachu lub pod wpływem stresu podpisali. Podpisali, ale nie donosili. To ważne. Bo podpisać to se może każdy i wszystko. To nie ma znaczenia. Ważne są DZIAŁANIA. Pan Janek na nikogo nie doniósł. I to się liczy. 
 
Pytanie, kto jest gorszy: 
a) ktoś kto w prl podpisał zobowiązanie do współpracy i na nikogo nie doniósł 
b) ktoś kto w 2010 doniósł na sąsiada że ten nie odprowadził podatku mimo że żadnego zobowiązania nie podpisał 
 
no własnie?

(Anonim id=601) 2011-01-25

"Pytanie, kto jest gorszy:  
a) ktoś kto w prl podpisał zobowiązanie do współpracy i na nikogo nie doniósł  
b) ktoś kto w 2010 doniósł na sąsiada że ten nie odprowadził podatku mimo że żadnego zobowiązania nie podpisał " 
 
Pytanie, lepiej ukraść 
a) Rower 
b) Zegarek

(Anonim id=601) 2011-01-25

Nigdzie nie mówię, że Pan Janek donosił, przeczytaj to co napisałem

żanett 2011-01-26

Nie nam oceniać Pana Fijora!!! Mimo ze od niedawna słucham audycji z udziałem pana Janka bardzo przypadły mi do gustu. Generalnie demokracją się brzydzę, dlatego uważam że nie ma nad czym tu glosować. Niestety w naszej kochanej Ojczyźnie ciągle głupi rządzą mądrymi- liczę na to ze w kontestacji nie będzie to praktykowane. 
 
 
P.S prawda zawsze zwycięża:) pozdrawiam

elil 2011-01-26

Nie chodzi o usprawiedliwianie. W tej sprawie Pan Jan Fijor sam sobie świetnie poradzi.  
To co można powiedzieć o całej sytuacji, to to, że podpisanie czegokolwiek w komunistycznym systemie niewiele znaczy. Jest się do tego zmuszanym siłą, takie deklaracje niewiele znaczą. Aby ocenić trzeba się przyjrzeć, co taka "współpraca" naprawdę oznaczała. Mało kto jest typem wojownika, który będzie ryzykował swoim i innych życiem za jakiś podpis. Podpis, który tak naprawdę do niczego nie zobowiązuje.  
Nie mam pojęcia co sam bym wtedy zrobił, wybrać życie jakie mam, czy walczył z systemem. Z czegoś wtedy trzeba było żyć, pójście do więzienia czy inne sposoby represji nie polepszały stanu życia w tym chorym kraju. 
Zgadzam się z Dorotą, naprawdę niegodziwe jest to gdy dziś sąsiad sam z siebie donosi na innego. I to nie dlatego, że ten bije żonę i dzieci czy po kryjomu ćwiartuje ludzi.

Mateusz z Kanady 2011-01-26

Dlugo zwlekalem z komentarzem bo jak widze te wiernopoddancze desperacko racjonalizujace hossany to mi sie flaki przewracaja.  
 
Po pierwsze. nikt przez pana Janka nie cierpial, nikogo on nie skrzywdzil, nic na wspolpracy SBcja nie zyskala wiec nie ma o czym mowic. W ogole zastanawianie sie czy pan Janek powinien odejsc wydaje mi sie niepotrzebne i absurdalne. 
 
Po drugie. Z calym szczunkiem nie widze powodu zeby skarzyc jakiegos bubka z IPN. Moze byc panu nie na reke ze wyciagneli niewygodna historje ale trudno. Z tego czy innego powodu zrobil pan to co pan zrobil i skoro nie mowimy tutaj o oszczerstwach tylko o intencjach kogos publikujacego te informacje to nie widze powodu zeby sie unosic obuzeniem i ciagac po sadach. Natomiast zgadzam sie ze ma pan absolutne prawo domagac sie dostepu do swojej teczki i przy uzyiu tych materjalow zrobic z nich papke. 
 
Po trzecie. Bawi mnie ze zdeklarowani obroncy Al-Assanga dzis sa jakze obuzeni na kogos kto opublikowal niewygodna prawde ktora niczyjego zycia nie naraza. Wybaczcie ciezko jest mi zrozumiec co mowicie bo wyraznie naciska wam na migdalki fujara pana Janka. Co sie stalo z opiewana przez was absolutna wolnoscia slowa, prawami dziennikazy obwatelskich i tym calym belkotem? Co? Wszystko do kosza bo dobrali sie do jednego z waszych? Oh wy zalosni hipokryci, wlasnie uniewazniliscie wlasne pokrecone argumenty powtarzane ad nauseam ad infinitum w obronie wikileaks.  
 
Po czwarte. Brawo Hugo za swietnie prowadzona audycje.

Mateusz z Kanady 2011-01-26

I wreszcie co mnie najbardziej wkurza, czyli argument z cyklu "Ja w tamtych czasach nie zylem wiec nie mam prawa oceniac", albo "sam nie wiem co bym zrobil gdyby mnie SB przycisnelo". Oh stulcie te skowyczace pyski. Nikt od was nic nie wymaga, zadnego poswiecenia ani narazanie sie. Chodzi tylko o trzezwa uczciwa ocene i wlasnie do tego macie prawo, ba nawet obowiazek moralny. 
 
Ja tez nie przezylem gulagu i cholera wie jak szybko bym sie skurwil zeby przetrwac. I co z tego? Albo bym sie skurwil abo nie. Moze byloby to uzasadnione, moze popelnilbym, straszne czyny zeby na przyklad ratowac rodzine. To nadal bylyby straszne czyny za ktore bylbym, odpowiedzialny.  
 
Nie do was nalezy karanie? Pelna zgoda. Oceniane? Macie obowiazek oceniac. I jak wywola to jakas refleksje na wlasny temat to tym lepiej. 
 
A moze poprostu nie chcecie oceniac bo wam niewygdnie i tylko na poczekaniu pokrecone usprawiedliwienia produkujecie?

dorota 2011-01-26

Dokładnie. Kolega Filip podał przykład z rowerem i zegarkiem który jest przykładem z dupy. W przypadku który ja podałam, podpisanie papierka nie powoduje powstania żadnej szkody.

Skała 2011-01-26

#Obława: Ja mówiłem tylko o deklaracji, nie o realnym działaniu. Sama deklaracja to jest NIC, zero. Ja się teraz deklaruje, że zabije całą twoją rodzinę, a na końcu popełnię samobójstwo, mogę to nawet dać na papierze... I co, to znaczy, że jestem mordercą? 
 
Bo cholera, nie zrobię tego. :)

Arek z Ustki 2011-01-26

@Skała: No ale przyznasz chyba, że człowieka który składa takie deklaracje nie będziemy traktować poważnie? Kupił byś od niego samochód? Powierzył 100k zł? A gdy się z kimś założysz i przegrasz, to regulujesz dług? Deklaracje jednak są ważne, bo po ich zgodności z rzeczywistością możemy oceniać człowieka, i mniej więcej przewidzieć jak się będzie zachowywał w przyszłości. 
 
@Mateusz, @Obława, @Filip: Zgadzam się, z wami, i dlatego też nie jest mi łatwo. Nam bardziej chodzi o pryncypia niż pełny brzuch. Dlatego boli gdy kryształowy bohater okazuje się być za szkła. Jednak "po owocach ich poznacie": Fijor publishing, ASBIRO, KonteStacja, zgodzicie się chyba, że to niemało? 
 
@dorota: Rozumiem, że kobietom dość łatwo przychodzi składać deklaracje, a potem ich nie dotrzymywać. Rozumiem też, że żyjemy w czasach kiedy politycy mogą składać dowolne deklaracje na wiatr. Ale to nie znaczy, że to jest normalne. Właśnie z takim ustrojem walczymy. BTW Spróbuj w banku podpisać kilka "papierków bez znaczenia".

Michal z Canterbury 2011-01-26

Ta dyskusja dowodzi, że większość z was to takie typowo polskie "jebaki - teoretyki".  
 
Potraficie tylko się roztrząsać nad tym co kto powiedział lub napisał, jak powinno być i co jest złe a co dobre. O! Wielkie slogany padają: 
 
NIE POWINIEN ! 
TAK NIE MOZNA ! 
TO JEST SKANDAL ! 
 
A potem każdy milknie oburzony że jest tak źle w kraju i wraca do swojej rutyny. 
 
Ale żeby ktoś z Was miał jaja wtedy kiedy trzeba i ZADZIAŁAŁ dla poprawy sytuacji to juz Was na to nie stać... 
 
Janek większość życia tępi polityczne bagno utrudniające Wam życie; 
 
A WY ??? CO ROBICIE ????  
 
...a my się tylko oburzamy na lewo i prawo....

(Anonim id=601) 2011-01-26

@Michal z Canterbury: Z całym szacunkiem ale daj Pan już spokój z wycieczkami. Ad persona. Przynajmniej mi się wydaje, że określenia "jebaki-teoretyki" nie jest miłym określeniem na większość która maja inne zdanie niż PAN. 
 
Zarzuty są głupie i bezpodstawne, bo akurat dla KonteStacji to ja staram się coś robić, może nie widać ale zapraszam do słuchania mojej audycji oraz relacji z protestów. Zresztą co to za argument, to że nie działa ktoś politycznie to nie ma prawa do krytyki polityków? BZDURA.

Michał z Canterbury 2011-01-26

OK. W takim razie o co Wam, przeciwnikom obrony Janka tak właściwie chodzi: 
chcecie go uniżyć ? obrazić ? Chcecie się mścić ? 
Jaki jest cel tejże rozmowy, bo nie wiadomo właściwie o co chodzi ? 
 
Przecież Janek jaki jest, każdy widzi !!!  
 
Pytam raz jeszcze: Co z tego, że podpisał ??? CO Z TEGO REALNIE WYNIKA ??? 
 
Nie rozumiem poprostu tak zaciekłego przywiązania się do pustej teorii: tak bo tak, podpisał więc jest przekreślony. 
 
Zresztą, nie wiem jak Wy, mnie tam nie zależy aby mieć rację.  
 
Wolę mieć pieniądze, które zarabiam dzięki gospodarczym wskazówką Janka :)

(Anonim id=601) 2011-01-26

"chcecie go uniżyć ? obrazić ? Chcecie się mścić ?" 
 
Nie, zemsta jest cechą ludzi małych. Poza tym mam wrażenie, że cały czas "obrońcy" (bo to obrona nie jest, wręcz odwrotnie pogrążacie Pana Janka) nie umieją czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałem, że Pan Janek donosił ale audycja stała się punktem wyjścia dla zaciekłej obrony(przez słuchaczy) wszelkiego rodzaju TW i donosicieli - bo ciężkie czasy i można było pałką dostać. 
 
Mi się to nie podoba i napisałem o tym komentarz ot co. Nie mogę zabronić wam mieć takiego zdania ale cóż... możemy się różnić. prawda?

Michał z Canterbury 2011-01-26

Oczywiście że możemy się różnić i jest to nawet bardzo potrzebne, gdyż jest to najlepszy sposób aby się razem od siebie czegoś nauczyć.

Michał z Canterbury 2011-01-26

Oczywiście że możemy się różnić i jest to nawet bardzo potrzebne, gdyż to najlepszy sposób aby się razem od siebie czegoś nauczyć.

Fundi 2011-01-26

Panie Janku niech Pan zostanie i prowadzi dalej audycje bo są NAJLEPSZE!

Remol 2011-01-26

Podpisał? Podpisał. Ma swoją teczkę? Ma. Znaczy że przynajmniej na piśmie godził się na współpracę z SB. To są fakty, których chyba nikt nie zamierza podważać. A że był marnym współpracownikiem i w zasadzie nie zamierzał pomagać, to już inna sprawa.

Mateusz z Kanady 2011-01-26

Drogi Michalku na wstepie zaznacze ze wole byc "jebakiem teoretykiem" niz "niedojebem praktykiem".  
 
Mozesz mi powiedziec skad ty tyle o mnie wiesz? Ze ja nic nie robie, ze ja w tamtych czasach nie zylem, co ty wiesz o mojej rutynie ze tak sie autorytatywnie wypowiadasz? Projection anyone?  
 
 
"A WY ??? CO ROBICIE ???? " 
 
Zeby odpowiedziec na twoje pytanie to po pierwsze Kontestacja nie jest jedyna inicjatywa jaka popieram. Tak czy inaczej co miesiac od ponad roku sumiennie daje na tace. Juz sie skromna sumka uzbierala. A ty ile dajesz? Co tydzien EstEst z Viktorem dostaja ode mnie wstenpie zredagowane i przetlumaczone teksty do swojej audycji. A ty komu pomagasz? A poza tym w moim srodowisku robie tyle reklamy ile sie da. Juz nawet moj mechanik samochodowy i moja dentystka maja na front desk ulotki Kontestacji. A ty co robisz? 
 
 
"Potraficie tylko się roztrząsać nad tym co kto powiedział lub napisał, jak powinno być i co jest złe a co dobre" 
 
... 
 
"OK. W takim razie o co Wam, przeciwnikom obrony Janka tak właściwie chodzi:  
chcecie go uniżyć ? obrazić ? Chcecie się mścić ?  
Jaki jest cel tejże rozmowy, bo nie wiadomo właściwie o co chodzi ? " 
 
Czy ty masz jakis problem z koncentracja? Moze powinienes spokojnie jeszcze raz przeczytac te nie lizace dupe posty? Nikt z bywalcow na panu Janku sie nie msci ani go nie obraza. Jak ktos podszedl z dystansem to tak czy inaczej szacunku wsrod nas nie brakowalo. Za to wam wazeliniazom szacunku wyraznie brakuje. Ty myslisz ze jak pan Janek prosi o szczery komentaz to mu chodzi oto zeby mu do dupy wlazic? Toz takim patetycznym plaszczeniem sie wlasnie ty i tobie podobni obrazacie osobe pana Janka.  
 
Ostra krytyka nie byla pod adresem pana Janka tylko takich jak ty. Oblawa slusznie to ujal. Ci wszyscy co bez zadnego powodu zgodnie krzycza ze pod byle pretekstem by zrobili wszystko co im kazane sa zalosni. To nie jest obrona pana Janka. To jest patetyczne, pozbawione cienia refleksji usprawiedliwianie wlasnej slabosci. Sami chcecie sie czuc usprawiedliwieni i dla tego glosno krzyczycie "my tacy sami". Bo w koncu jak pan Janek podjal taka a nie inna decyzje to znaczy ze was juz odpowiedzialnosc za wlasne czyny nie obowiazuje. Bo kim wy jestes w poruwnaniu do niego. Faktycznie ... nikim.

sprae 2011-01-27

Otwartość i szczerość w naszym środowisku liczy się chyba bardziej niż w jakimkolwiek innym. Dlatego doceniam Janie twoje oświadczenie i proszę o kontynuowanie pracy w Kontestacji. 
Prawda o nas samych jest najbardziej osobistą sprawą i jednocześnie utajona - słabością. Otwartość wyzwala, czyni nas lepszymi i silniejszymi ludźmi. Gotowymi do walki o lepsze jutro.

Bezimienny 2011-01-27

W sprawie Janka ! Mam 51 lat i często słucham Waszej stacji ! Sprawa Janka jest dla mnie bardzo prosta! zdaniem Moim Janek podpisał papiery na tkz ubecji ,ponieważ chciał sobie swobodnie podróżować, takie mam wrażenie!To może wydawac sie śmieszne dla młodej części słuchaczy radia.Osobiście odbierałem paszport na ul Madalińskiego w Warszawie tak jak Janek.Na złożenie wniosku czekałem trzy dni i noce warujac w kolejce pod komendą !!! Było to w roku 1985.Powiem Wam że skakałem do góry jak dziecko gdy opuściłem komende milicji a dokładnie wydział paszportowy tejże placówki trzymając upragniony paszport w ręku!!!!!!Wyjechałem w styczniu 1986 do Kanady i po 9 miesiącach wrócilem ! Następnie po1.5 roku z całą rodziną ;żona ja i malutka córka wyjechałem do Grecji a z tamtąd ( po otrzymaniu wizy emigracyjnej)do Kanady .Mieszkalem 10 lat w Kanadzie i 10 lat w USA,także moje losy są troche podobne do losów Janka. 
Nigdy jednak nie podpisał bym nic podkreślam nic na żadnej ubecji czy komendzie milicji dotyczącego współpracy !!! Jaka kolwiek forma porozumiena z tymi ludzmi nie wchodziła w grę !Po ukończeniu szkoły średniej wezwano mnie na komisariat milicj ul.Madaalińskiego w celu omówienia ewentualnej zastepczej służby wojskowej w silach milicji obywatelskiej!!!Takie wezwania otrzymywali też moi koledzy,także powód był mi znany juz wcześniej !!! Poszedlem tam oczywiście lekko podminowany,ale nie ogolony,zaniedbany w bardzo luznym swetrze !!!Szybko ze mnie zrezygnowali!!Kilka poborów omineło mnie gdyż zatrudniłem sie w piekarni i tyrałem nawet po 2 zmiany !!!!Nic nie trzeba było podpisywać !!! Zawsze można było powiedzieć !!! Nie ganie tu Janka .To tylko moje zdanie na temat czasów mojej młodosci.Lubie tego faceta i poglądy ktore wyznaje są mi bardzo bliskie .Widzicie jak brak lustracji tzn ujawnienia wszystkich teczek ciągnie sie i wlecze i zatruwa naszą rzeczywistość . Pozdrawiam wszystkich !!! 
 
Marekzwawa

John Galt 2011-01-27

Panie Janku! 
 
Niech pan się nie przejmuje. Było minęło. Interesuje mnie tylko, czy zapytany przez kogoś o 'tamte czasy' zawsze opowiadał pan prawdę, jeśli tak, to dla mnie nie ma w tym nic złego.  
 
Czemu zawsze portale wolno-rynkowe oblepiają się kato-prawicowcami usiłującymi przemycać swoje Cha-Deckie 'wartości' ? Czy tutaj, czy w korespondencie zawsze przylazł jakiś oszołom i truł, że w bozie trza wierzyć, że pedał beee, że każdy kto chociaż widział UBka na własne oczy to wcielenie zła. Skupmy się tutaj na wolności i własności a 'wartości dodane' zostawmy dla siebie OK?

Skała 2011-01-27

Wydawało mi się, że jak nie ma ofiary to nie ma przestępstwa czy jakoś tak, to chyba w jakieś takiej propagowanej tu idei jest ważny pogląd ?  
 
Wskażcie JEDNĄ ofiarę Berety i dopiero wtedy, możemy kontynuować dyskusję? 
 
Obława: Oczywiście co do argumentów ad persona masz rację, bo to, że jest różnica zdań na jakiś temat, to nie znaczy, że można, lub należy się nawzajem obrażać.

jan M Fijor 2011-01-27

Jeśli p. Wicenty utrzymuje, że artykuł na mój temat był fragmentem pracy badawczej, niech poda tytuł projektu, którego był on częścią, a także formalne wytyczne i cele projektu, w ramach którego mnie "badał naukowo". 
Nikt z IPN nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć, co sugeruje, że "projekt Bereta" był prywatą.  
 
pozdrawiam

Arek z Ustki 2011-01-27

@Jan M Fijor 
Z całym szacunkiem, ale właśnie tej postawy nie mogę zrozumieć. Co za różnica dlaczego to zostało ujawnione? To co? Gdyby nie zostało ujawnione to było by lepiej? A jeśli nawet projekt Bereta był prywatą to i tak nie zmienia to faktów. Owszem, może wpływać na ocenę IPN, ale nie Pańskich czynów. Rozmydlenie sprawy na zasadzie, moja wina jest mniejsza bo oni to prywatnie ujawnili, jest dziecinadą i w tym środowisku nie przejdzie. Proszę zauważyć, że zniechęca Pan tą postawą największych fighterów typu Obława czy Mateusz. 
 
Jeszcze raz powtarzam, to nie lojalka, czy spotkania z SB są źródłem frustracji. Jeśli robił Pan to ze względu na wyjazdy zagraniczne, to jak dla mnie tym lepiej, wykiwał Pan komuchów i tyle. Przeczytałem ten biuletyn IPN i nie ma tam nic drastycznego. Dla sprawy wolności zrobił Pan prawdopodobnie więcej niż my wszyscy tu na forum razem wzięci. I własnie dlatego to kręcenie, odwracanie kota ogonem, tak trudno zrozumiec.

jan M Fijor 2011-01-27

@Arek z Ustki. Nic nie zostało ujawnione. To autor kręci i wmawia, że pisał pracę naukową. Nauka charakteryzuje się tym, że jej cele i metody są wolne od ocen moralnych i manipulacji. Mnie po prostu interesuje powód tych manipulacji. Tylko tyle. 
Uklony

Mateusz z Kanady 2011-01-27

Czyli mozna ciagac po sadach ludzi za intencje w jakich powiedzieli o nas prawde tylko dla tego ze ta prawda nie jest nam wygodna? 
 
To ja juz dalej nie bede komentowal.

dorota 2011-01-27

można, Mateuszu z Kanady. W prawie polskim o zniesławienie nawet wtedy, kiedy treść zniesławienia jest prawdziwa.

dorota 2011-01-27

jeżeli celem ujawnienia prawdy nie jest obiektywizm naukowy a poniżenie danej osoby w opinii publicznej, oczywiście.

Mateusz z Kanady 2011-01-27

Dorota, raz na zawsze: prosze w rozmowie za mna nie uzasadniaj czegokolwiek na podstawie "bo tak jest napisane".

Mateusz z Kanady 2011-01-27

Dorotka, ja rozumiem ze chcesz sie podlizac, rozumiem takze ze jestes bardzo dumna ze sie czegos na lekcji prawa nauczylas i chcesz tym poszpanowac. Brawo! Niemniej, poniewaz nikt nie kwestjonuje legalnosci tego co pan Janek robi to prawnicze uzasadniania nic tu nie zmieniaja.  
 
A teraz odpowiedz sobie na pytanie: gdyby tekst tego szmatlawca z IPNu byl pozytywny w stosunku do pana Janka to czy bralby on ich do sadu za intencje? Czy bylibyscie rownie obuzeni marnowaniem pieniedzy podatnika na prywate i nienaukowa pisanine?  
 
No wlasnie, wszystko sprowadza sie do tego ze ktos wam ikone zbeszczescil i do tego oczym pisalem powyzej.  
 
Ja pana Janka szanuje, lubie ale jego sadzenia sie z IPN nie popieram. Co innego gdyby bral ich do sadu o upublicznienie calej zawartosci swojej teczki, z tym to warto nawet so sadu europejskiego pchac sie.

Bezimienny 2011-01-28

Witam ponownie wszystkich ! 
Widzę że młodzi nie rozumieją tamtych czasów !Mam pytanie do Janka . 
Janku odpowiedz co by się takiego stało Gdybyś powiedział ezbecji że nic nie podpiszesz !!!  
Jeżeli tak bardzo się bałeś wtedy to może i teraz będziesz wystraszony .Może i ta ,obecna władza wymysli lojalki i ze strachu Podpiszesz (choć to co Podpisałeś lojalką oczywiście nie było tylko świadomą zgoda podjęcia współpracy i tego młodzi widzę nie rozumieja ) I co wtedy Janku zrobisz ? W tamtych czasach jak Wiesz twój podpis był wyrazem poparcia dla tamtejszej władzy totalitarnego systemu zniewalana !!!Zapytasz dlaczego ? A no dlatego ze jak Sam Wspominasz nie Byłeś wielkim rewolucjonistą ,choć znałeś ludzi i być moze ezbecja o tym wiedziała.Powiedz Janku jak było naprwde!Ja uważam ze ten duch podróżnika był poprostu silniejszy i Podpisałes im te papierki gdyż doskonale Wiedziałeś że mogą Cię przez lata z PRL-u nie wypuścić !!! Na poczatku lat osiemdziesiątych nikomu się nie śniło że system sowiecki zwinie sie tak szybko.Ty też nie Mogłeś tego wiedzieć. 
Tak mysle po wysłuchaniu audycji. 
Poza tym Janku lubie twoje audycje ,zgadzam sie z wieloma spostrze...na temat USA i mam nadzieje że Zostaniesz dalej współpracownikiem tego radia !!!Mam nadzieje spotkać sie z Toba na antenie w najbliższym czasie. 
Pozdrawiam Ciebie i Słuchaczy. 
 
 
marekzwawa

jan M Fijor 2011-01-28

Mateusu z Kanady, czy uwazasz, ze p. Wicenty napisal prawde? Bo ja tak nie uwazam. Czy on napisal, ze ja podpisalem zobowiazanie, czy ze bylem agentem? Czy uwazasz, ze uzyl obiektywnego aparatu naukowego, zeby ujawnic skrywana prawde? Nie. On to zrobil na rozkaz kogos, kto chcial mnie uciszyc. tak wlasnie robila bezpieka. Wicenty uzyl pieniedzy podatnika do realizacji celu, ktory w interesie podatnika nie lezy. Bo ten ostatni chce obiektywnej prawdy. Jesli uwazassz, e Wicenty byl OK, powiedz, dlaczego zatail wazne dokumenty? Dlaczego nie skontaktowal sie z e mna? Dlaczego nie IBP nie pokazal mi teczki? I to wszystko za pieniadze podatnika, czyli moje tez. Chcesz, zeby twoi partnerzy w biznesie czy twoj pracodawca otrzymal list, w ktorym powazna insytuja stwierdzi, ze jestes czlowiekiem nielojalnym, oportunistą, zdrajca etc. Co jest prawda, bo przeciez opusciles swoja ojczyzne, zdradziles ja i wyjechales do Kanady dla pieniedzy. Potrafisz udowodnic, ze tak nie jest? jesli nawet potrafisz, to blotko, ktorym cie obrzuca zostawi slady. A jeszcze potem otrzymasz rachunek za spryskanie cie blotem i czyszczenie.  
Think about it!

jan M Fijor 2011-01-28

Mateusu z Kanady, czy uwazasz, ze p. Wicenty napisal prawde? Bo ja tak nie uwazam. Czy on napisal, ze ja podpisalem zobowiazanie, czy ze bylem agentem? Czy uwazasz, ze uzyl obiektywnego aparatu naukowego, zeby ujawnic skrywana prawde? Nie. On to zrobil na rozkaz kogos, kto chcial mnie uciszyc. tak wlasnie robila bezpieka. Wicenty uzyl pieniedzy podatnika do realizacji celu, ktory w interesie podatnika nie lezy. Bo ten ostatni chce obiektywnej prawdy. Jesli uwazassz, e Wicenty byl OK, powiedz, dlaczego zatail wazne dokumenty? Dlaczego nie skontaktowal sie z e mna? Dlaczego IPN nie pokazal mi do tej pory mojej teczki? I to wszystko za pieniadze podatnika, czyli moje tez. Chcesz, zeby twoi partnerzy w biznesie czy twoj pracodawca otrzymal list, w ktorym powazna insytuja stwierdzi, ze jestes czlowiekiem nielojalnym, oportunistą, zdrajca etc. Co jest prawda, bo przeciez opusciles swoja ojczyzne, zdradziles ja i wyjechales do Kanady dla pieniedzy. Potrafisz udowodnic, ze tak nie jest? jesli nawet potrafisz, to blotko, ktorym cie obrzuca zostawi slady. A jeszcze potem otrzymasz rachunek za spryskanie cie blotem i czyszczenie.  
Think about it!

Bezimienny 2011-01-28

Janku -czekam na odpowiedz!!! 
PS Jesli mamy tu wszyscy lib... poglądy to mamy zasady -prawda? 
 
marekzwawa

Mateusz z Kanady 2011-01-28

Skoro Wicek nie napisal prawdy to nalezy wziasc go do sadu o oszczerstwo. No tak czy nie? Jezeli pan nie bierze go do sadu o oszczerstwo tylko o intencje to smierdzi to lawfare i cenzura. To znaczy ze nie kwestjonuje pan tresci tego biuletynu tylko chce pan zamknac morde jego autorowi bo dla pana tak wygodniej.  
 
Ciezko mi to ujac w slowa naprawde. Ja po prostu nie moge strawic tego ze chodzi tu o intencje. To tak jak bysmy swierdzili ze prawda nie jest wystarczajaca obrona. No przeciez mosi byc. 
 
No jezeli nie jast to nie mozna nic powiedziec zeby nie urazic drugiej ososby. No toz przeciez istota wolnosci slowa jest mozliwosc mowienia niewygodnych dla innych prawd. 
 
Albo inaczej, gdyby Wicek napisal artykul schlebiajacy panu to by go pan bral do sadu o intencje i motywowal to obowiazkiem obiektywnego uzywania aparatu naukowego? Nie bo tu nie chodzi o obiektywnosc. No boncmy szczerzy ta obiektywnosc i pieniadze podatnika sa tylko pretekstem zeby legitimizowac pana postawe.  
 
Tak jak wczesniej powiedzialem uwazam ze ma pan pelne prawo domagania sie udostepnienia materjalow ze swojej teczki. Jezeli Wicek klamie to mam pan pelne prawo pozwac go o oszczerstwo. Ale chyba nie oto chodzi, prawda? 
 
P.S. Do Kanady wyjechalem jako niepelnoletni (niewiel mi brakowalo ale zawsze) wiec nie byla to moja decyzja. Jak by ktos mnie szkalowal w ten sposob to by poszedl z torbami. :P

John Galt 2011-01-28

Z audycji rozumiem, że w biuletynie znajdowała się połowa prawdy...a mówią, ze połowa prawdy to całe kłamstwo.  
Gazeta Fakt przeprasza panią Justynę Steczkowską za pominięcie słowa 'pływać' w tytule artykułu z numeru 4/1999 "Steczkowska Lubi na Pieska".

John Galt 2011-01-28

Mateusz z Kanady nie podjął żadnych działań mających na celu uratowanie ofiary wypadku. 
 
 
Mateusz z Kanady nie podjął żadnych działań mających na celu uratowanie ofiary wypadku, ponieważ nie był świadkiem żadnego wypadku. 
 
Rozumiesz o co chodzi?

jan M Fijor 2011-01-28

Mateuszu z Kanady - Ja wzialem Wicentego do sadu o oszczerstwo. tylko o to, i o nic wiecej! Ja cie o nic nie oskarzam, ale dr Wicenty moze. I bedzie mial racje. Co wiecej, napisze, juz jako dziecko byles antypolski. trudno zeby bylo inaczej, skoro wychowales sie w rodzinie kosmopolitycznej. Na koniec artykulu moze nawet pochwali wasza decyzje," bo nam kosmopolitow w Polsce nie potrzeba".  
Bezimienny, ty wiesz! 
czolem

tomcio 2011-01-28

Tak czytam te wywody i się zastanawiam ile osób przeczytało tą prace tego pana Wicentego z IPN. Mam wrażenie że nikt. 
Ile osób z kolei rozróżnia lojalkę od zobowiązania do współpracy - chyba też niewielu. 
 
Podpisanie tego drugiego sprawiało, że było się TW. No chyba, że człowiek rozpowiadał o tym na około to już zostawało W bez T ;-) 
Podpisane zobowiązanie do współpracy miało charakter "czynny", że coś będę robił - np. kablował. Lojalka miała "bierny", np. że nie będę obalał socjalizmu i działał na szkodę PRL (poprawcie mnie jeśli się mylę). 
 
Co do oceny sprawy to już kwestia prywatna. Jak oceniamy p. Fijora i jak oceniamy p. z IPN.

monachos 2011-01-28

Nie jest aż tak ważne, jakie się składa obietnice, czy co się podpisuje jeśli porównujemy to z czynami. Ja w działaniu ludzi mam pewne priorytety: 
- czyny 
- deklaracje na piśmie 
- deklaracje słowne. 
Pan Jan podpisał deklarację na piśmie co jest bardzo ważne, ale wyższy priorytet mają czyny. Jeśli nie szkodził celowo ludziom, to w tym momencie deklaracja pisemna nie jest już tak wazna. 
Myślę, że bardziej przydałoby się rozliczać polityków, którzy obiecują złote góry, a ich czyny są podłe i zbrodnicze. Mimo tego są oni wychwalani i popierani przez nieświadomych wyborców. Ludziom się powyższe priorytety poprzemieszały. Widzę w tym działanie komuny, której zależało na przeorganizowaniu hierarchii wartości. 
 
Panie Janku! Jesli zrezygnuje Pan z nadawania audycji w kontestacji, to ja odejdę z niej jako wierny słuchacz. Proszę dalej prowadzić audycje. Jesli komuś się nie będzie to podobało, niech nie słucha. i proszę nie przejmować się uwagami ludzi, którzy widzą w Pana oku drzazgę, a nie widzą w swoim belki. Każdy może mieć własne zdanie, ale ważne jest, aby sie nie poddawać i robić swoja robotę. Historia w przyszłości dostarczy nam wyjaśnień. 
Pozdrawiam (niedoszły terr. rowerowy na lotniskach)

Mateusz z Kanady 2011-01-28

@ John Galt, rozumiem, to tak jakby powiedizec ze  
 
"John Gal lubi w dupe" 
 
A potem dodac "wchodzic bez wazeliny" dziekuje za sprostowanie.

Mateusz z Kanady 2011-01-28

Panie Janku, rozumiem pana argument ale nie jestem do niego przekonany. Bez zastrzezen poparlbym pozew domagajacy sie udostepnienia calej teczki na zasadzie "the truth will set you free". Domaganie sie zeby ktos sie zamknal bo nam sie nie podobaja jego intencje jest wedlug mnie czym innym. Rozumiem powod ale nie podoba mi sie precedens jaki to tworzy. Trudno, to pana decyzja i juz zostawiam ten temat. Powodzenia.

Sławomir z zaścianka 2011-01-29

"Po owocach ich poznacie" Panie Janie, do nóg się Panu rzucam, ja-marny pył, i PROSZĘ!!!!, NIECH PAN z nami zostanie, bo DOBRE OWOCE widzę!!!

tomcio 2011-01-29

@Sławek 
Problem w tym, że politycy już rządzili i ich owoce znamy. Przedtem obiecywali złote góry a teraz g... zrobili. A kontestacje jest na razie na etapie "obiecywania". Tworzy teorię niczym Polacy pod zaborami, gdy pisali jaką to Polskę by stworzyli. Potem gdy przyszło do robienia II RP wyszło szydło z worka. Wyszło, którzy pisali prawdę, a którzy nie. 
 
I jeszcze co do podpisywania. Był kiedyś taki jeden co podpisał a potem jak doszli do władzy to się okazało, że "wspiera lewą nogę". A tych co chcieli wszystko ujawnić w nocy obalał. Ja się takich rzecz boję (prywatnie).

Sławomir z zaścianka 2011-01-29

@tomciu  
Nie takie OWOCE widzę. Mi się wydaje, że OWOCE to CZYNY, ale może się mylę. 
Człowiek omylnym jest, a tym bardziej taki marny proch, jak ja. 
Z wyrazami szacunku kreśli się Sławomir z zaścianka.

jan M Fijor 2011-01-30

Mareuszu z kanady, ja nikomu nie zamykam ust. Chcę tylko, żeby poniosl konsekwencje oszczerstw.  
pozdrawiam

Bezimienny 2011-01-30

Witam wszystkich !!! 
Oczywiście czytałem cały artyk...tego gościa z IPN-u.Jest tam foto-kopia zgody na współprace odręcznie pisana przez (jak wydaje mi się twierdzi autor) samego Janka !!! Zgoda na współpracę jest zgodą na donoszenie .Tak czy nie ?  
Czy Janek tym co im tam opowiadał zaszkodził komuś czy nie to zupełnie inna sprawa. 
Rozumiem strach i obawy o pracę.Lecz są jeszcze zasady i wartości !!! 
 
Konserwatywny liberał - bo za takiego gościa uważam Janka ceni je zawsze. 
Jest tylko jeden problem.Wydaje mi się że Janek przekonał sie do tych racji dopiero w Ameryce.!!! Co nie jest dla mnie dziwne. 
Ja na twoim miejscu Janie choc łatwo się zawsze radzi ,chyba powiedział bym ze przykro mi i żaluje .Nikt nie jest perfekt i każdy robi błędy mniejsze lub większe. Poza tym ważne jest to co sumienie Ci podpowiada a nie to co my tu o tym myslimy. 
 
marekzwaw

Martin 2011-01-30

Tak samo rozumując, trzeba przyznać, że każdy z nas podpisując co roku PIT-a zgadza się na okradanie innych przez podatki. A jak miał jakieś ulgi i odpisy, to już w ogóle podwójny złodziej. 
 
Ja jestem zwolennikiem staroświeckiego podejścia: nie deklaracje są ważne, tylko czyny. To czyny świadczą o człowieku. 
 
Jezus powiedział "nie każdy kto mi mówi 'Panie' wejdzie do Królestwa Niebios". A ja powiem, że nie każdy kto podpisał lojalkę jest konfidentem donoszącym na przyjaciół. 
 
Więc każdy, kto nie może usiedzieć na dupie bez powoływania siebie samego do roli sędziego cudzych sumień, niech przynajmniej weźmie pod uwagę to, co w jakim stopniu ocenie powinno podlegać. I oceni sprawiedliwie: pochwała za dobro wyświadczone ludziom, potępienie za zło im wyświadczone. Deklaracje nie mają tu nic do rzeczy. 
 
Żeby przypadkiem przecedziwszy komara, nie połknąć wielbłąda.

Bezimienny 2011-01-30

Martin !!! 
To jaki sens miała więc ta audycja ??? Nich tam Jan cos powie a potem co siarap wszyscy ???Ten temat zawsze bedzie wywoływał ogromne emocje . 
A czym jak nie czynem jest podpisanie zobowiazania do współpracy kolego Martinie.Nie lojalki jak piszesz tylko zobowiazania do współpracy z tają policja polityczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy ty nie rozumiesz różnicy ????? 
 
Pozdrowienia  
 
marekzwawa

Bezimienny 2011-01-30

Jeszcze jedno kolego Martinie !!!!! 
 
Pit to twój obowiazek według panującego prawa !!! 
Podpisanie zobowiazania nie było obowiązkoem prawnym kazdego obywatela PRL-u Tak czy nie ????? 
Zatanów sie co Piszesz !!!! 
 
 
Pozdrowionka  
 
 
Marekzwawa

John Galt 2011-01-31

@Mateuszu z Kanady, nie wiem co miał na celu Twój wulgarny post, mam nadzieję, że normalnie prezentujesz wyższy poziom wypowiedzi i 'w szerokim świecie' nie przynosisz obciachu Polakom.  
 
Nikomu się nie podlizuję, nic mi ten człowiek nie dał, ani nie zabrał. tylko bardzo wkurzają mnie ludzie wychowani poza Polskimi realiami, za to uważający się za ekspertów na ich temat.  
 
Jak czytam Twoje komentarze to mam czasami wrażenie, że pomyliłeś rozgłośnie radiowe. Jest jeszcze jedna taka, w której bardzo często i namiętnie udziela się Polonia, można ją wspierać datkami i wdzwaniać się w audycję. Powinna Ci się spodobać.  
 
Sam jestem ciekaw, do czego Ty byś się zobowiązał 'zaproszony w odwiedziny' na UBcję. Niektórych łamała sama sława tej instytucji. Czy on do nich przyszedł dobrowolnie? Złożył aplikację i CV? Według Ciebie pan Janek miał się stawiać, pogrześć wszystkie swoje plany na życie, tylko po to, żeby potem jakiś polonus mógł płakać nad jego historią jak nad filmem Polańskiego? Polsce potrzebny jest pragmatyzm. Czyny albo jak ktoś napisał 'owoce'. Efektywnego nadstawiania tyłka i imię zasad było w naszej historii aż nadto.

Mateusz z Kanady 2011-02-02

@ John Galt, moglbys mi wskazac gdzie potepiam pana Janka za podpisanie tego dokumentu? No prosze, pokaz. Do momentu kiedy tego nie wskazesz, pozostaniesz patetycznym, wazeliniazem i demagogiem.  
 
O i prosze powiedz skad wiesz ze sie wychowalem poza Polska?  
 
Nie mozesz gowniarzu zniesc ze wysmialem twoje zalosne doszczekiwanie i dla tego klamiesz i insynujesz. W twarz ci pluje.

Sławomir z zaścianka 2011-02-02

Zwracam się z uprzejmą prośbą do moderatorów powyższego forum o wyjaśnienie, dlaczego mój wpis, znajdujący się pod komentarzem nr 63,  
został usunięty. Jeżeli popełniłem błąd lub kogoś uraziłem, BARDZO PRZEPRASZAM, lecz chciałbym poznać przyczynę tak drastycznego posunięcia, abym mógł w przyszłości uniknąć podobnej pomyłki. 
Z poważaniem Sławomir z zaścianka.

Sławomir z zaścianka 2011-02-20

Szanowny P. Moderatorze-Cenzorze, czekałem ponad 2 tygodnie na Pana odpowiedź, lecz nie doczekałem się. Mój pierwszy komentarz nr56 brzmi bardzo dwuznacznie, a nawet nieprzychylnie dla P.Jana, choć miała to być przejaskrawiona, lecz życzliwa odpowiedź na pytanie, jakie zadaje P.JMF pod koniec audycji, co miał precyzować mój wpis (ukazał się pod nr64), który został usunięty, mam nadzieję, przypadkowo podczas jego edycji. Myślę, że ukazywał on mój stosunek do całej kwestii poruszonej w obu audycjach i był pośrednią odpowiedzią na zarzuty i animozje do Pana Jana, jakie pojawiły się w niektórych, powyższych komentarzach. Wobec tego, że łatwiej idzie Panu kasowanie wpisów, niż odpisywanie, uprzejmie proszę o skasowanie wszystkich moich postów, jakie nieopatrznie "popełniłem" na tym forum. Z wyrazami szacunku Sławomir z zaścianka.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt