Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-01-04

Politycy Jej Nienawidzą. Odkryła 1 Prosty Sposób na Obniżenie Kosztów Mieszkania. ZOBACZ JAK:

Nadający:

KAMERA NIE JEST SKUPIONA NA AGNIESZCE, TYLKO NA TYM CO MÓWI. Plan rządu na zapewnienie tanich mieszkań to Mieszkanie + Ustawa o Ochronie Lokatorów. Agnieszka Piesto, inwestor w nieruchomości ma prostszy plan i mówi, jak doprowadzić do sytuacji: Wygrany Wygrany z Wygranym.

KOMENTARZE

Judgement 2017-01-05

Czy jest historycznie choć jeden przypadek sytuacji, w której istniałby rynek bez państwa? Otóż nie. 
Gdyby w Niemczech odebrano ludziom zasiłki (jawne lub w postaci ulg dla inwestorów) to by było tak jak w Polsce i odwrotnie gdyby dano nam takie same zasiłki jak w Niemczech, to by nie było problemów z płatnościami. Ludzie są wszędzie tacy sami. W sytuacji gdy żołnierze i nauczyciele na 100% mają dopłatę do mieszkania rzędu 400zł/miesięcznie, tylko dlatego, że nimi są, to żądanie sportowości działa tak jak cały korwinizm.  
 
Zawsze będą nowi nastolatkowie wierzący w sportowość, bo każdy powyżej dwudziestu lat widzi jak jest.

Agnieszka 2017-01-05

Judgement, dziękuję za komentarz, nie wiem czy jesteś z branży nieruchomości, wszyscy z branży, doskonale wiedzą o którą dokładnie ustawę chodzi, a szczególnie o trzy zapisy w niej zawarte. Aby nie trzymać Cię w niepewności proszę napisz do mnie na priv: agnieszkai[email protected],com, podeślę te przepisy. Jak będziesz się obracać w środowisku młodych przedsiębiorców, to bardziej pozytywnie popatrzysz na świat. Polecam.

thomaschek 2017-01-08

Pani Agnieszko wspomniała Pani o Niemczech i można odnieść wrażenie, ze nie ma tam wcale tzw. Ochrony lokatorów. To nie tak, prawo lokatorskie jest bardzo rygorystyczne, silne są tez organizacje lokatorów. Rynek tam wyglada jednak zupełnie inaczej niż w Polsce. 
 
Ja mieszkam w Niemczech, wynajmowała, mieszkanie kilkukrotnie, obecnie jednak zdecydowałam się na własność. Jest to trend coraz bardziej powszechny wśród osób średnio zarabiających. Wpływ na to maja niskie odsetki kredytów hipotecznych, które można sobie na takim poziomie ,zablokowac' nawet na 20 lat, a również skok czynszów, szczególnie w większych i średnich miastach, powodujący, ze za 4 pokojowe mieszkanie ok.80 metrowe trzeba płacić od 800-1000€ warm(czyli czynsz i opłaty za wodę, ogrzewanie). Co więcej są miasta np. Kolonia, gdzie w centrum +- 10km od niego za taki czynsz można wynająć tylko 2 pokoje (ca.50m).  
 
Wiele przeciętnych rodzin (np. On nauczyciel, ona pielęgniarka) nie stać na wynajem, choć oboje pracują. 
 
To co kiedyś było standardem czyli 70% wynajmuje, 30% jest właścicielami odchodzi do lamusa. Za 1000€ raty można mieć dom lub spore mieszkanie. Ludzie dochodzą do wniosku, ze będzie to tez zabezpieczenie na starość, kiedy ich emerytury nie będą tej samej wartości, co obecne pensje. 
 
A teraz kwestia ochrony. Wiele miast wprowadziło Mietbremse czyli zasady kształtowania się cen najmu, jakby poza rynkiem. Miasta tez coraz częściej wydają developerom pozwolenia na budowę w centrach tylko, jeśli cześć mieszkań będą to Sozialwohnungen, niekoniecznie dosłownie, socjalne, opłacane przez państwo, ale w cenach dla przeciętnych ludzi. Deweloperzy celują bowiem z zamożna klientelę, często inwestorów, którzy potem podnajmują te mieszkania innym. 
 
Jeszcze jedna rzecz. W Polsce średnio zarabia się 2500 netto, za mieszkanie trzeba zapłacić 1000-1500PLN wynajmującemu plus czynsz dla spółdzielni. To jest chore. Większość mieszkań wynajmowanych mieści się na starych osiedlach, gdzie płaci się podwójnie. W De zarabiam 2000€ a za 75m płace 800 warm właścicielowi. Spółdzielnie istnieją, ale wynajmują bezpośrednio.

Agnieszka 2017-01-09

thomaschek, dziękuję za komentarz. 
 
Często jestem w UK,(prowadzę wykłady lub u znajomych) i tam bardzo wiele osób nie będzie nigdy właścicielami żadnej nieruchomości, bo ceny są bardzo wysokie. Jest to duży problem nawet dla rodowitych anglików, którzy po skończonych studiach przez wiele wiele lat żyją w dużych domach w których wynajmują razem z innymi znajomymi. 
 
Londyn za każdym razem mnie fascynuje, jak go odwiedzam, i jak rozmawiam ze znajomymi, którzy tam inwestują. 
 
To jest link do filmiku, jak ludzie w Londynie wynajmują pokoje bez okien, bo jest taniej i nie jest to biedota, tylko normalnie pracujące osoby: 
 
https://www.youtube.com 
 
Ceny najmu się niesamowite, średnio na najem mieszkania i dojazdy przeznacza się 65%pensji. 
Dużym ograniczeniem jest również to, że nie ma miejsce do budowania kolejnych domów. 
 
W Polsce ochrona lokatorów jest dość "koślawa", i bez wątpienia trzeba ją zmienić. 
Co do jakości wynajmowanych mieszkań w Polsce to tak jak na zachodzie Europy, jeśli chcesz mieć lepszy standard i mieszkać bliżej centrum to trzeba zapłacić więcej. Za lepszy standard płaci się więcej. 
 
Przesyłam jeden z ciekawszych projektów domów,  
 
www.mgprojekt.com.pl 
 
po wejściu na link, znajdziesz ceny oraz gotowe już realizacje,  
 
Zastanawiam się dlaczego tak wiele osób narzeka, na to że wynajmują mieszkania w słabym standardzie, a nie podejmą się wybudowania domu.

thomaschek 2017-01-10

Myśle, ze kwestia mieszkania w słabym standardzie jest związana z niska zdolnością kredytowa. Obecnie trzeba mieć już chyba 30% wkładu własnego, biorąc pod uwagę koszt zakupu ziemi a potem budowy domu, umów o uzbrojenie działki, infrastrukturę (bo gminy drogi budują niechętnie, czasami trzeba się skrzyknąc z innymi mieszkańcami, żeby choć jakoś utwardzić drogę gruntowa), koszty mogą eksplodować. 
 
Inna sprawa, to fakt, ze banki nie zawsze chcą dawać kredyty na stosunkowo tanie domy prefabrykowane (jest wiele polskich firm np. Danwood, które są znane i popularne również w De). Sa one wykonane z plot wiòrowych, Montaż trwa 3-4 dni i praktycznie można się wprowadzać, nie są jednak tak trwałe jak masywna konstrukcja i jest argument na nie dla kredytodawcy. 
 
Interesuje mnie Pani opinia o anglosaskim (lecz tez niemieckim czy holenderskim) systemie leasingowania domów. W Niemczech nazywa się to Mietkauf czyli płacimy czynsz, który jeśli zdecydujemy się np po 5 latach na zakup tej nieruchomości jest odliczany od ceny zakupu. 
W UK jest to tez popularna forma dochodzenia do własności a w Holandii właściwie osoby prywatne mogą tylko kupować, nie zmniejsza to ich mobilności, bo ten zakup, to trochę jak wynajmowanie od banku (czyli właśnie leasing).  
 
Myśli Pani, ze taki system byłby mozliwy w Polsce?

Judgement 2017-01-10

To właśnie ci młodzi przedsiębiorcy są problemem bo dołączając do gry, sztucznie podrażają to czego zwykli ludzie chcą, czyli dachu nad głową. Ludziom trzeba domu, którego rzeczywisty koszt wynosi ze 3 miesiące pracy, a nie usług podrażających dom o wiele tysięcy procent. Wszystko wynika ze sposobu patrzenia na świat: czy inni ludzie są zasobem dla wąskich grup interesu czy też nie? Czy ci młodzi przedsiębiorcy swoim działaniem zmuszają zwykłych ludzi do często bezsensownej pracy niemal że okrągły rok przez kilkadziesiąt lat, czy też dają im coraz więcej wolnego czasu? Pytanie w zasadzie retoryczne, bo jest tajemnicą poliszynela, że każda komplikacja przepisów zwiększa próg wejścia czyli eliminuje ewentualną konkurencję, która jest dużo groźniejsza dla tych co już są w biznesie. Konkurencja jest w stanie wyrzucić kogoś z interesu całkowicie, a komplikacja przepisów co najwyżej zmniejszy zysk.

Marta 2017-08-24

to jest, było i będzie... najlepiej budować swój dom, jak było wyżej powiedziane... oczywiście, trzeba spędzenia, ale to już będzie twój prawny mieszkania. ale zanim zaprojektować dom, co musisz wiedzieć na jakich gruntach można budować. pomogą ci w tym geolodzy, a także geodeci w Warszawie https://geo-osnowa.pl/Г

Marta 2017-08-24

to jest, było i będzie... najlepiej budować swój dom, jak było wyżej powiedziane... oczywiście, trzeba spędzenia, ale to już będzie twój prawny mieszkania. ale zanim zaprojektować dom, co musisz wiedzieć na jakich gruntach można budować. pomogą ci w tym geolodzy, a także geodeci w Warszawie https://geo-osnowa.pl/

Marta 2017-08-24

to jest, było i będzie... najlepiej budować swój dom, jak było wyżej powiedziane... oczywiście, trzeba spędzenia, ale to już będzie twój prawny mieszkania. ale zanim zaprojektować dom, co musisz wiedzieć na jakich gruntach można budować. pomogą ci w tym geolodzy, a także geodeci w Warszawie [url]https://geo-osnowa.pl/[/url]

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - 2 lata temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 4 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 5 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 6 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt