Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-01-08

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem

Nadający: Jan Fijor

Pierwsza audycja w tym roku. Komentujemy różne wiadomości. Janek też opowiada o tym, że niedługo spotka się z prezydentem Trumpem w Waszyngtonie.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-01-08

Gdyby wszystkiego z wyjątkiem wody i powietrza było w niedoborze, ludzie i zwierzęta odżywialiby się wodą i powietrzem. A ponieważ żywią się inaczej, więc ta teza jest fałszywa. Otóż dóbr na Ziemi jest tyle ile trzeba ale są one trudno dostępne. Dzięki tej właściwości wyścig to dóbr kształtuje ewolucję.

Łukasz A. 2017-01-08

Janku, mówiłeś, że jak przekazałeś asystentowi Trumpa w Las Vegas informacje o Asbiro spodobało im się, więc jak już będziesz robił zdjęcie z D.J.Trump to wsuń mu jakąś ulotkę w kieszeń :D  
Pozdrawiam

Niecierpliwy cierpliwy 2017-01-08

Kamilu! Co stoi na przeszkodzie aby wrzucać audycję w środę godzinę po jej zakończeniu?

jan M Fijor 2017-01-08

Pcimek, dostarcz mi za friko kilo złota kruszcowego, albo chociaż pół kilo. Ludzie i zwierzęta odżywiają się wodą słoną i powietrzem. Są jednak takie stworzenia, które nie lubią wody morskiej, lub którym one nie służą, i dlatego trzeba im podać siano, wodę pitną albo owies. Twoja teza brzmi tak: wszystkiego na Ziemi jest pod dostatkiem, tylko pewnych rzeczy nie można dostarczyć, bo są trudno dostępne. Jeśli coś jest trudno dostępne, też można to dostarczyć, tylko ta dostawa będzie bardziej kosztowna. I ten dostęp jest dużą częścią ceny. więcej na ten temat w : Zasady ekonomii, Carla Mengera. Ukłony  
.

Piter 2017-01-09

W tym co gada Trump jest za dużo oszołomstwa. Na przykład ma wybudować mur na granicy z Meksykiem i upiera się że sami Meksykanie za niego zapłacą ! Przyciskany do "muru" w jaki sposób zapłacą powiedział że będzie konfiskował majątki nielegalnym imigrantom na ten cel...Chce też wprowadzić zaporowe cła na towary z Chin. Jednym słowem to co ten człowiek gada to stek samo wykluczających się bzdur. Poważne stanowisko Prezydenta USA zobowiązuje i trzeba się będzie z każdych słów wytłumaczyć. Nie można być wolnorynkowcem i budować mury czy uprawiać protekcjonizm . Czas pokaże ale żeby coś zdziałać to trzeba mieć konkretne poglądy a nie zbiór hasełek dla publiczki. No chyba że celem samym w sobie jest tylko prezydentura .

Pcimek 2017-01-10

@Piter 
No nie wiem kto tu gada bzdury, on czy ty. To co ty mówisz to nie jest wolny rynek a globalizm, czyli kominternizm gospodarczy. Monopolizacja gospodarki poprzez ponadnarodowe koncerny nie jest wolnym rynkiem. Poza tym Trump widzi to co każdy normalny, że globalizm doprowadził do gigantycznego bezrobocia na Zachodzie oraz zadłużenia państw. Upadła też bajka o możliwości zastąpienia przemysłu innowacyjnością, gdyż nie da się wyprodukować z połowy społeczeństw profesorów (2-3% to max). No i jeszcze jedno. Te globalne molochy funkcjonują wyłącznie dzięki ssaniu budżetów państw. Nie mają żadnych szans na wolnym rynku z małymi firmami, ponieważ przytłaczane są potwornymi kosztami stałymi oraz kosztami zarządu. Coś co prawie nie istnieje w małych firmach. Dlatego wprowadza się regulacje prawne faworyzujące korporacje, kosztem małych firm, oczywiście dlatego że korporacje kupiły polityków (vide Clinton). 
 
A Meksyk będzie płacił za mur nie z rekwirowania majątków. Trump byłby idiotą gdyby powiedział prawdę przed objęciem stanowiska. Ale z tego co mówi można wywnioskować, że Meksyk zapłaci za niewprowadzenie ceł zaporowych na produkcję importowaną do USA.

mirek 2017-01-10

Pcimek 2017-01-08 napisal: "Gdyby wszystkiego z wyjątkiem wody i powietrza było w niedoborze...(...) Otóż dóbr na Ziemi jest tyle ile trzeba ale są one trudno dostępne. Dzięki tej właściwości wyścig to dóbr kształtuje ewolucję. 
 
Skad wiadomo, ze dobr jest tyle ile "trzeba"? (A ile "trzeba"?) To nadinterpretacja. Tych dobr mogloby byc nawet w nadmiarze, a jednoczesnie - trudno dostepne. Na to samo wychodzi. 
Dobr jest tyle, ile jest - i powietrza, i wody, i soli, i zlota. Jednych wiecej, innych mniej. Skoro istniejemy i mozemy korzystac z tych dobr (mniej lub bardziej), to wydaje sie, ze jest tych dobr ile "trzeba", jesli wierzy sie w ewolucje i koniecznie chce sie udowodnic jej istnienie. Wiara w ewolucje rodzi te wszystkie "trzeba".

Pcimek 2017-01-10

@7 W ewolucję się nie wierzy tylko uznaje lub nie. Poza tym jest ona udowodniona na organizmach prostszych od człowieka. A dlatego na prostszych ponieważ przemiana pokoleń następuje trzydzieści razy szybciej niż u ludzi. Wyobraź sobie, że od powstania Polski minęły około 34 pokolenia Polaków. W tym czasie owadom minęło 1050 pokoleń. Stąd aby zobrazować ewolucję człowieka trzeba by się cofnąć 9 000 lat wstecz. Problem w tym, że najstarsze zapiski pochodzą o ile pamiętam z 4 000 roku przed narodzeniem Chrystusa.

jan M Fijor 2017-01-10

Panowie, gdyby było tyle ile trzeba, albo więcej to by wszystko było za darmo. Byłby raj. faktu, że nie ma wszystkiego w wystarczającej ilości wynika konieczność reglamentacji czyli ISTNIENIE EKONOMII.  
Z jednej strony mamy rzadkość dóbr, z drugiej niczego nie brakuje. To są wie różne sprawy. Nie brakuje, bo jak popyt chce przekroczyć podaż, ta mu ucieka ceną. Z tego samego powodu nigdy niczego nie zabraknie, ale dla wszystkich nie wystarczy. Ukłony

marek 2017-01-10

"W ewolucję się nie wierzy tylko uznaje lub nie. Poza tym jest ona udowodniona..." 
 
Toja wiara, ze jest udowodniona jest wielka. Nic nie jest w tej kwestii udowodnione. To ze ktos powiedzial, ze jest, to nie dowod. 
 
"... na organizmach prostszych od człowieka. A dlatego na prostszych ponieważ przemiana pokoleń następuje trzydzieści razy szybciej niż u ludzi." 
 
Jaka przemiana? Czego? Zwyklej organelli w inna? Wici w ogon? O czym Ty piszesz? Na podstawie tempa rozwoju nizszych form chcesz opisywac ewolucje? Owadow chyba nie przybywa, w sensie nowej jakosci, co? Wrecz odwrotnie, ubywa "gatunkow". 
 
Czlowieku, to sa tak skomplikowane procesy (powstanie zwyklej komorki bakterii), wielopoziomowe, ze prawdopodobienstwo jest bliskie zeru, w praktyce 0. Teoria jest teoria, dlatego, ze nie ma dowodow, sa tylko poszlaki i zyczeniowe myslenie. I wielkie pieniadze. I wielkie pranie mozgow. Sadzisz, ze jestes takim wielkim racjonalista, a mnie sie zdaje, ze blizej Ci do jakiejs sekty. Naczytales sie, przyswoiles i powtarzasz jak papuga, lecz nie masz krytycznego umyslu, bo jest on "wyprany". Latasz po tematach jak szalony, ale z tego co piszesz nic - de facto - nie wynika.

marek 2017-01-10

jan M Fijor wrote: 
 
"Panowie, gdyby było tyle ile trzeba, albo więcej to by wszystko było za darmo. Byłby raj. faktu, że nie ma wszystkiego w wystarczającej ilości wynika konieczność reglamentacji czyli ISTNIENIE EKONOMII. " 
 
Ja to rozumiem, zgadzam sie, ale zabralem glos w innej sprawie. Nie zgodzilem sie z tym "trzeba" z innego poziomu.

radesign 2017-01-10

@ Pcimek - dokładnie, każdy monopolista, kiedy dochrapie się do monopolu zachowuje się jak zachłanny i bezlitośnie antywolnościowy skurwysyn. 
Nie ma znaczenia, czy jest to monopol państwowy czy prywatny.  
 
pozornie USA - kraj wolności, ale monopoli korporacyjnych jest masa. 
np. car dealerships - dlaczego nowych samochodów nie można kupić np. w internecie czy gdziekolwiek ? 
tylko w limitowo koncesjonowanych salonach, których licencje są przekazywane...rodzinnie ? :D 
 
albo trolling patentowy czy korporacje medialne - które mogą propagandowo wylansować wszystko, bo nie ma pluralizmu w ogóle. 
 
np. case procesu o rozlaną goracą kawę - sprawę wylansowano fałszywie, jedynie w celu wyrobienia opinii, że z korporacjami procesują się chciwi idioci i zniechęcić do procesów. 
 
w rzeczywistości McD był współwinny, bo standardowo serwowali kawę zbyt gorącą na kubki.  
przypadków poparzeń było kilka tysięcy, a starsza pani, która przechodziła bardzo poważne komplikacje z powodu poparzenia - domagała się jedynie zwrotu kosztów leczenia. 
 
po procesie McD wreszcie obniżył temperaturę kawy - z prawie wrzątku do gorącej - ale przypadek wykorzystano do próby zniechęcenia do procesowania się z korporacjami. 
całość była i jest nakręcana propagandą korporacyjnych mediów. 
 
USA to najgorsza patologia i parodia wolnego rynku, gorzki żart z wolności.

Pcimek 2017-01-10

@9 
Czy płacąc za metr sześcienny wody pitnej, płaci Pan za jej rzadkie występowanie, czy za uzdatnianie, dostawę i oczyszczanie ścieków? A za bułę? Płaci Pan za rzadkie występowanie zboża czy za suszenie, mielenie, wyrabianie, wypiekanie i dostawę? Ile diamentów jest 12 kilometrów pod powierzchnią Ziemi? Może tyle, że gdyby je wydobyć, jeden karat wart byłby jednego centa? Na dziewięć planet układu słonecznego tylko na Ziemi jest życie, ponieważ wszystkiego jest wystarczająco. Moim zdaniem tzw. ekonomiści od "dóbr rzadkich" mylą zachłanność z występowaniem.

Piter 2017-01-10

@radesign - dodałbym do tego np monopol na taksówki w NY. Aby jeździć taksówką trzeba wykupić tzw. "medalion" czyli koncesje wartą ...milion $$$ ...W USA jeśli chodzi o biznes jest wiele "świętych krów" nie do ruszenia. Generalnie wolny rynek, brak monopoli. odbiurokratyzowanie czy niewielka ingerencja państwa w gospodarkę są solą w oku dla wielkiego biznesu. 
 
Wolny rynek jest jak zdrowy las gdzie stare drzewa obumierają i wyrastają na nich nowe. Tymczasem kto widział żeby jakiś duży koncern zbankrutował ? Będzie cyckał pomoc od państwa i zawsze przetrwa bo tego wymaga "interes społeczny". Do tego rosną jakieś niewyobrażalne fortuny bo będąc na szczycie niewiele trzeba robić aby kasy płyneła. Układy na styku polityka/biznes robią swoje. W warunkach wolnego rynku ktoś kto ma 70 tke na karku (i miliardy w kieszeni) i musiałby walczyć z "młodymi wilkami" to by się dwa razy zastanowił czy warto. A tak co mu szkodzi , przyjdzie na dwie godziny do biura , poklepie sekretarkę po pośladkach, podpisze papiery i biznes się kręci... 
 
Zakłada się iż możemy efektywnie zarządzać góra setką ludzi - w sensie oddziaływania swoją osobowością, swoimi zdolnościami czy motywowaniem/kontrolowaniem pracowników. Im dalej tym gorzej dlatego olbrzymie koncerny w warunkach wolnego rynku wymierałyby jak dinozaury. Albo ostatecznie dzieliłyby się na mniejsze firmy. Tymczasem duże misie stają się jeszcze większymi misiami )

jan M Fijor 2017-01-10

Monopol prywatny jest możliwy tylko wtedy, gdy ktoś dostarcza produkt, który jest lepszy i tańszy od konkuentów. Vide Microsoft.  
naturalny monopol prywatny istnieje rzadko i krótko. Vide Microsoft, który już jest passe. Teraz górę wziął Google, FB i inni. Natomiast monopol, o jaki wam chodzi, ten najbardziej dokuczliwy jest możliwy tylko pod egidą państwa. Energetyka, NFZ, ZUS etc. Panstwo daje przywileje w zamian za usługi specjalne. Np. google.

Pcimek 2017-01-11

@15 
Microshit budował potęgę w sytuacji wielkiej konkurencji na rynku. Obok nich systemy i oprogramowanie produkowali: IBM, SUN, Apple, Novell, Corel, SCO, Lotus, no i oczywiście wiecznie darmowy i niszowy Linux. Dlatego udało im się napisać najłatwiejszy w obsłudze choć nie najbezpieczniejszy i najwydajniejszy system i oprogramowanie biurowe na świecie.

Adam 2017-01-11

Powietrze nie jest już darmowe, vide opłata klimatyczna.

JMF 2017-01-11

Opłata klimatyczna nie jest ceną powietrza. To podatek zbierany pod pretekstem troski o klimat. Równie dobrze można by wprowadzić opłatę od zdrowej nogi, jako podatek od szczęścia, bo przecież gdyby nie szczęście, to by nam nogę ucięto. Powietrza jest w bród i dlatego się za niego nie płaci. to nie jest dobro ekonomiczne, lecz stan natury. Co do Microsoftu, to nikt nie twierdzi, że DOS czy Windows są najlepsze, tylko że najwięcej ludzi uznało je za lepsze od innych. stąd ten monopol. Kiedy ludzie zmienili zdanie, Microsoft stracił swoją pozycję. natomiast ZUS bez względu na to, co luzie myślą, jest monopolistą, bo tak sobie życzy rząd. Ukłony

Piter 2017-01-12

Monopol Microsoftu wynika z potrzeby JEDNEGO standardu głównie dla aplikacji biurowych , inżynieryjnych i nie tylko. Jeszcze 20 lat temu posiadanie komputera łączyło się z pytaniem czy jest to PC (IBM), Amiga, Spectrum. Atari, Amstrad, Commodore itp, itd. Dzisiaj sprzętowo pozostał tylko jeden standard komputera - PC (nawet Mac to de facto PC).  
 
Natomiast pod względem szybkości, stabilności czy łatwości obsługi Windows go na głowę system Apple MAC OS. Również darmowy Linux ma pewne przewagi nad Windowsem ale jest systemem niekomercyjnym czyli nie opłaca się pisać na niego poważnych aplikacji. 
 
Reasumując systemy Microsoftu nie są niczym szczególnym ani innowacyjnym. O ile pierwszy komercyjny system "okienkowy" był zasługą Appla , a multitasking zasługą systemu Amiga OS to Microsoft był tylko naśladowcą. Zważcie też iż Apple czy Amiga jako firmy musiały budować swoją własną platformę sprzętową. Tymczasem Microsoft miał "gotowca" dla swoich systemów w postaci darmowego już (od roku 1983) standardu komputera PC. Tani sprzęt komputerowy PC był już dedykowany tylko do systemów MS . Inne platformy sprzętowe przegrały bo były droższe pomimo tego że ich systemy operacyjny bez porównania lepsze. 
Z pogromu ocalał tylko Apple który 8 lat temu zdecydował się przejść na bebechy standardu PC pozostawiając i rozwijając swój system operacyjny. Kto raz doświadczył dobrodziejstw MAC OS ten już na Winde nigdy nie wróci.

jan M Fijor 2017-01-12

@19 jest dokładnie odwrotnie. pogadamy o tym w radio. nie chce mi się pisać.Microsoft robił dziadostwo, ale tanio i dlatego zdobył monopol. Kiedy konkurenci zaczęli robić taniej, MS utracił monpol. W sytuacji wolnego wyboru decyduje rynek. we przypadku Windows rynek wolał tani i zawodny windows niż luksusowe Apple które były drogie.  
.

Pcimek 2017-01-13

@20 
I tak i nie. 
Poza czynnikiem finansowym, oprogramowanie MS było mniej wybredne. To wpasowywało się w dynamiczny rozwój rynku PC. Pomógł również DirectX, Internet, DivX i cała masa dodatkowego oprogramowania. I tu przegrał MacOS sztywny jak pal Azji Tuhajbejowicza. I Piter ma rację, że dopiero migracja Apple'a na procesory Intela uratowała tę firmę. Niestety prawo patentowe uczyniło z Apple'a trolla patentowego.

jan M Fijor 2017-01-13

Zapominacie panowie, że kiedy Bioll Gates "started up" pierwszego Windowsa, był już miliarderem. Miliardy zarobił na DOS, a wcześniej na wiekopomnym pomyśle, za który go wyśmiewano, żeby każdy czlowiek miał kompa w domu. hahahahah! Jaki głupi ten BG - mówili ludziska, co to nie lubią ludzi bogatych. I dalej mówią. Ciekawe jakie byłyby losy świata, gdyby Clinton napuszczony przez konkurentów z Cisco, Netscape, Yahoo itd. - nie zrobił z Gatesa - misjonarza. Brin i Page (Google) są dłużnikami Clintona a panny Reno. pozdr

jan M Fijor 2017-01-13

Zapominacie panowie, że kiedy Bill Gates "started up" pierwszego Windowsa, był już miliarderem. Miliardy zarobił na DOS, a wcześniej na wiekopomnym pomyśle, za który go wyśmiewano, żeby każdy czlowiek miał kompa w domu. hahahahah! Jaki głupi ten BG - mówili ludziska, co to nie lubią ludzi bogatych. I dalej mówią. Ciekawe jakie byłyby losy świata, gdyby Clinton napuszczony przez konkurentów z Cisco, Netscape, Yahoo itd. - nie zrobił z Gatesa - misjonarza. Brin i Page (Google) są dłużnikami Clintona a panny Reno. pozdr

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt