Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
wczoraj
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-01-09

Co Mnie Irytuje w Polskiej Giełdzie?

Nadający:

Co sądzicie o polskiej giełdzie? Większość spółek WIG20 jest państwowa. To chyba początek dłuższej serii krytyki Giełdy Państwowych Papierów Wartościowych.

KOMENTARZE

DanielPiesto 2017-01-10

Możecie śmiało komentować. Moim zdaniem Giełda to siedlisko zła i socjalizmu.

Judgement 2017-01-10

100% firm jest de facto państwowych. Nawet te prowadzące działalność czarno-rynkową lub mafijną robią to tylko dlatego, że penalizacja danej dziedziny życia automatycznie zwiększa marże produktu lub usługi. Sam koszt wyprodukowania np. narkotyku czy alkoholu jest śmiesznie niski. 
 
Mówienie o rynku mieszkań, w którym są setki pośredników wymuszonych prawnie i którzy zarabiają ponad przeciętnie, jako o rynku prywatnym jest co najmniej śmiesznie. Bez państwa wszyscy ci pośrednicy w dłuższej perspektywie wyrównali by do przeciętnej marży i nie mieli by co inwestować. Nie ma co kąsać ręki która karmi.

Judgement 2017-01-10

I wszystko już zostało wymyślone, więc zamiast inwestować w giełdę wystarczy skopiować metodę w jaki zawsze inwestowano. A ta metoda jest stosunkowo prosta: stworzyć modę.  
 
Obecnie jest moda stworzona przez Johna Rockeffelera juniora na bycie zdrowym (już samo powiedzenie że to tylko moda jest bluźnierstwem w głowie 99% ludzi) i za tą modę ludzie są w stanie zapłacić niemal każdą cenę włącznie z samosprzedaniem się w faktyczne niewolnictwo.

Andrzej 2017-01-10

"Mówienie o rynku mieszkań, w którym są setki pośredników wymuszonych prawnie i którzy zarabiają ponad przeciętnie, jako o rynku prywatnym jest co najmniej śmiesznie. Bez państwa wszyscy ci pośrednicy w dłuższej perspektywie wyrównali by do przeciętnej marży i nie mieli by co inwestować. Nie ma co kąsać ręki która karmi." - oszalałeś chyba - niby gdzie są jakieś "wymuszenia" prawne - każdy może zostać pośrednikiem

Krzysztof Stasiak 2017-01-11

Moim zdaniem, jeżeli zamierza się inwestować długoterminowo (czyli "inwestować" a nie "spekulować") to należy jak najszybciej spi...ć z polskiej giełdy. Obecnie mam akcje tylko jednej spółki z WIG20 i w ogóle polskiej giełdy. Niestety państwo jest znacznym udziałowcem tej spółki i wymusiło na niej kilka niekorzystnych moim zdaniem działań. M.in. wylata zbyt dużej dywidendy czy przymus kupienia nierentownych kopalni. Działo się to jeszcze za czasów poprzednich rządów. Kurs akcji oczywiście poleciał ok 50%. Przy braku stabilnego prawa nie ma co inwestować w polskie biznesy. Pod słabym fundamentem może się zawalić nawet najwspanialszy budynek. 
Wobec powyższego myślę, że należy inwestować na obcych rynkach w krajach o dużej wolności gospodarczej tj. np. australia, hong kong, singapur, nowa zelandia, kanada. Być może również USA o ile Trump zrobi tam porządek. Europy się boję ze względu na duży wpływ Unii Durnopejskiej. 
Pozdrawiam.

Pawel 2017-01-11

Witam 
moje doswiadczenie z giełdą od 1993 i wiem jedno ,nalezy być po stronie prywaciarza ,rozwijać biznes i wprowadzić go na gpw i wyciagnac kasę z DROBNYCH ,to jest gral giełdowy 
90% firm wchodzących na gpw po 3-8 latach albo bankrutuje ,albo jest - 50-90% 
oczywiście to jest dla lewaków 
a już namawiacze na AT ,że działa to już choroba rodem z casino

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Jugement, dzięki za komentarz.  
W sumie to większość dużych spółek z GPW jest drenowana przez państwo, jako dobre źródło dochodu. Państwo nie ma żadnych środków własnych, najpierw musi zabrać je od obywateli: 
https://www.youtube.com 
Jeśli chodzi o pośredników, w sumie dobrego pośrednika, ze świecą szukać. Ja współpracuję z dwoma dobrymi pośrednikami.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Andrzej, dziękuję za komentarz.  
Żadne przepisy tego nie podciągną, jak ktoś jest dobrym pośrednikiem to sobie poradzi. Jak ktoś nie umie sprzedawać i pracować z klientem to na pensję nie zarobi i sam wcześniej czy później pójdzie do innej pracy.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Krzysztof Stasiak, nie sposób się z Tobą nie zgadzać. Z czysto patriotycznych pobudek, od czasu do czasu analizuję co się pojawia np. na New Conect, i liczę na perełkę technologiczną. W tym roku więcej spółek zrezygnowało z polskiej giełdy niż na niej debiutowało, w sumie to był pierwszy taki rok.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Paweł, dziękuję za komentarz. Zgadzam, się że najważniejsze to rozwijać swój biznes w perspektywie debiutu lub bez niego. Jak się dobrze temu przyjrzysz to nie zawsze opłaca się wejść na GPW, więcej zachodu i pokazywania się z każdej strony publicznie niż całego pożytku. Znam kilka dużych firm, które zrezygnowały z debiutu na GPW i skupiły się tylko na rozwijaniu biznesu.

Piotr 2017-01-11

Osobiście uważam, iż na giełdzie ktoś kto nie ma "państwowych" pleców nie ma szans. Przynajmniej w Polsce.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Piotrze, tak to jest ryzyko inwestowania w te spółki, liczy się informacja, na której zarabia się najwięcej. Przy zawieraniu tak wielu transakcji, wątpię czy będzie to sprawiedliwy przepływ informacji. Zatem powodzenia w inwestowaniu.

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - 2 lata temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 3 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 5 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 5 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt