Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
14 I: „Herbatka z akapem”: „Dlaczego wolność słowa jest ważna?” 21 I: Emisja najnowszego odcinka. Następnie, jeśli będzie dość chętnych, afterparty.
Śro
21:00
Janek Fijor dziś nie zaprasza przeprowadzając się do Hiszpanii.
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Co poszło nie tak w prawyborach Konfederacji?
Dlaczego zwycieżył Krzysztof Bosak? Czy była szansa na kandydata z Parti Wolność? Jak głosowali elektorzy? A także o mandatach za zbyt wysoką opłatę parkingową, wzroście cen i zakazie...
Zrozumieć Nieruchomości (5)
6 dni temu
Inwestowanie w stylu: Nigdy się nie poddaję - wywiad z Bartkiem Beta
Pierwszy noworoczny wywiad z Bartkiem Beta - inwestorem, który wrócił z Irlandii i podbija łódzki rynek nieruchomości.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-01-20

Dream Team: Jan Fijor + Kamil Cebulski PREMIERA

Nadający: Jan Fijor

Po niełatwym początku, premierowa audycja nowych prowadzących rozkręciła się w tempie japońskiego pociągu. A jakie były tematy? Posłuchajcie...

KOMENTARZE

Jasiek 2010-01-21

Rewelacja ! Świetna audycja, aż Czuje radość w sercu jak widzę że kontestacja się rozrasta.

Hugo 2010-01-21

Wiem, że wideo dziala do 35 minuty tylko. Dzisiaj wieczorem będzie poprawna wersja uploadowana. Na razie można w całości w mp3 słuchać.

maciejR 2010-01-21

Dlaczego zawsze musi być przerwane w najciekawszym momencie? Czekam z niecierpliwościa na dalszy ciąg audycji.

Master Xabies 2010-01-21

Moja sugestia na pytanie prowadzących "Na czym się mamy skupić?": 
-Gdzie trzymać pieniądze (np. w jakim banku by się opłacało) 
-jak sobie radzić z prowadzeniem firmy 
-coś o rajach podatkowych 
-paszportach zagranicznych i prowadzeniu firmy na terenie RP (przykład: Cejrowski) 
-luki prawne co do podatków, które musimy zapłacić 
-jak uniknąć służb, które mogą sparaliżować każdą firmę (jeśli są takie) 
-coś na temat tego co się dzieje w gospodarkach zagranicznych 
-jakie nowe przepisy regulujące gospodarkę chce wprowadzić UE lub RP 
 
Dzięki za przeczytanie. Mam nadzieję, że się przyda. Pozdrawiam

Maciej 2010-01-21

Bardzo dobry pomysł z Kamilem Cebulskim i Janem M Fijorem.

plk 2010-01-21

Było świetnie od momentu w którym skończył się monopol p. Fijora :) Nie żebym atakował, ale po prostu taka forma mówiona raczej nie nadaje się na zalewanie nas miliardem informacji na sekundę.

Radek 2010-01-21

Nie rozumiem tych pretensji do pana Fijora. Pan Fijor mówił (tak jak zawsze zresztą) ciekawie, merytorycznie i na temat. Człowiek dysponuję duża wiedzą jak i doświadczeniem wiec chyba jest zrozumiałe ,że coś ciekawego chciał wam powiedzieć. Każdy ma inny styl. I nierozumiem pretensji do niego że wyczerpująco chciał rozwinąć jakiś temat. Chyba to jest ciekawsze niż pobieżne skakanie po tematach tak jak robi to np, Martin :). Radze wam posłuchać pana fijora w nagraniach radia asiro radio.asbiro.pl lub na stronach www.swiatkamilac.pl i tam może przyzwyczaicie sie do stylu pana Fijora. Takie zwracanie uwagi na antenie ,że mówi za dużo było nie na miejscu. To kto miał mówić? Martina nie było , Kamil był zajęty obługą "maszynerii". To ktoś chyba powinien mówić :) czy mielismy słuchać muzyki? lub tylko słuchać słuchaczy na skypie :) Wiecej pokory drodzy kontestatowcy :).

plk 2010-01-21

Myślę że to radio właśnie dlatego nazywa się "kontestacja", ze mamy byc niepokorni.

slawko 2010-01-21

Audycja fantastyczna! Z niecierpliwoscia czekam na kolejna. Co do komentarza plk - mamy byc niepokorni ale kultura tez musi byc. Zrobilo mi sie glupio kiedy sluchacz zaczal krytykowac p. Fijora i mam nadzieje, ze tamten nie wzial tego zbytnio do siebie. Ja jakos nie mialem problemow z nadazeniem za tym co on mowil a najmlodszy nie jestem ;o) 
 
Co do tematow to ja prosze glownie o tym jak oszczedzac i inwestowac swoje pieniadze. 
 
A i jeszcze powiem, ze panowie otworzyli mi oczy w temacie doplat z unii. Do tej pory bylem zwolennikiem i cieszylem sie ze jest taka mozliwosc ale to sie juz dzieki Wam zmienilo. Super! 
 
Tak trzymac i powodzenia.

rev 2010-01-21

Radek: 
Doceniamy, że pan Fijor chciał nam przekazać coś wartościowego, ale robił to w nieprzystępny DLA CZĘŚCI SŁUCHAJĄCYCH sposób. Myślę, że wręcz niestosowne byłoby nie zwrócenie na to uwagi i nie poproszenie o zmianę prędkości dzielenia się doświadczeniem. Czasami wszystko lepiej jest dawkować "po trochu". 
 
PS. Oczywiście nie krytykuje tu pana Fijora - mówił bardzo interesujące rzeczy. Audycja była bardzo ciekawa, na pewno wrócę tu za tydzień. Pozdrowienia dla obu panów.

EstEst 2010-01-21

Całkiem przyjemnie - na razie mało konkretnie - jak to w pierwszej audycji musi być - ale już się bardzo dobrze zapowiada. 
 
Co do uwag: 
 
Ja tam do tempa nie mam zarzutów - aczkolwiek dość się interesowałem poruszonymi przez pana Fijora zagadnieniami, więc być może nie jestem tutaj najlepszą "próbką statystyczną". 
Natomiast chyba lepiej byłoby mniej "skakać" po informacjach tj. zostawić chwilę na dyskusję po każdym newsie, wgłębić się w jego istotę, niż rzucać jeden po drugim (chyba, że są powiązane i prowadzą do jakiegoś celu). Nie jest tu problemem zrozumienie informacji, ale wyłowienie tych najbardziej wartościowych i ciekawych tudzież ich sensowne przeanalizowanie. Dlatego chyba fajniej by było jakby były 2-3 przygotowane tematy na odcinek (oczywiście z możliwą ingerencją słuchaczy) niż "strumień świadomości" powodujący, że co najmniej kilka rozpoczętych wątków zostało bez puenty. 
 
Druga sprawa: jak słusznie mówili prowadzący, lepiej byłoby, gdyby ta środowa audycja była trochę dalsza od polityki i wydarzeń aktualnych. Takie informacje jak o nowym prezydencie Chile, czy wyborach uzupełniających w Massachusets, choć wielce pomyślne, mogłyby spokojnie być przekazane (i na pewno by były) przez Hugo i Martina, którzy bardziej odnoszą się do wydarzeń aktualnych. Panowie Fijor i Cebulski mają naprawdę tyle do przekazania ważnych rzeczy popartych własnymi doświadczeniami biznesowymi (czego nie mogliby zrobić dotychczasowi prowadzący), że szkoda ich czasu na rozdrabnianie się na takie sprawy. Tak więc popieram postulat: więcej konkretów z "życia przedsiębiorcy", a wielka polityka to najwyżej przy okazji wyjdzie. 
 
Trzecia rzecz: to pewnie się jakoś samo ułoży w czasie kolejnych audycji, ale przydałaby się lepsza komunikacja między prowadzącymi. Czasem Kamil odbierając słuchacza przerywał ciekawy wątek w pół zdania panu Fijorowi, z kolei pan Fijor czasem tak się rozgadywał, że nikt by nie mógł dojść do głosu. Przez to wychodził straszny chaos, zaczynanie mnóstwa wątków (to nagłe wejście słuchacza totalnie od czapy z Estonią i Czechami było chyba ukoronowaniem bałaganu). Co by nie mówić, akurat rozkład mówienia i odbierania telefonów u Martina i Huga mógłby być wzorem. 
 
Wniosek jest taki: po pierwsze nie należy przerywać w pół zdania, jak ktoś zmierza do jakiejś konkluzji, bo to wybija z rytmu, a słuchacze cierpliwi są i dzwonią i tak przez cały czas. Z drugiej strony, lepiej mówić bardziej "celowo" tj. dojść do zwieńczenia jakiegoś tematu i przerwać, by wypowiedział się na ten temat drugi prowadzący bądź słuchacze, a dopiero po krótkiej przerwie podjąć kolejny wątek, czy dygresję. 
 
 
Co do treści: mam takie przemyślenie o tym przedsiębiorcy z Nałęczowa (może dlatego, że nie bardzo się na tym znam). Właściwie czemu bank nie może udzielić pożyczki pod warunkiem, że będzie użyta na konkretny cel? Brzmi to dla mnie jak rozsądny warunek dobrowolnej umowy pomiędzy ludźmi. Oczywiście, karą za złamanie umowy powinna być grzywna na rzecz drugiej strony, a nie więzienie, ale mam wrażenie, że oburzenie pana Fijora było skierowane na coś więcej niż sposób wymierzenia kary, a co konkretnie, to mi umknęło. 
 
A motyw skarbonki - świetny ;) 
 
Chętnie bym posłuchał jeszcze o wadach dopłat i czekam z niecierpliwością na przyszły tydzień.

Ememensy 2010-01-22

Moim zdaniem przyzwyczailiście do słuchania audycji w wykonaniu Martina i Huga, które są interesujące ze względu na własne przemyślenia i humor, a audycje p. Flijora i p. Cebulskiego charakteryzują się naprawdę ciekawą dawką informacji.  
Wasze "nie nadążanie" za podawanymi informacjami może jest spowodowane tym że walczyliście na 2 fronty (transmisja i czat) dlatego gubiliście wątek.  
Wiedząc że 2 nowe osoby będą w "studio", byłem przygotowany na inny sposób prowadzenia transmisji dlatego jak dla mnie była ona niezwykle interesująca i pouczająca (bo ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć)  
 
Oby tak dalej :) Dobry początek :)  
Ode mnie macie 6 z minusem za audycje - minus za zielone tło ]:-> kolor nadziei, ale ... ]:->

JM 2010-01-22

Początek niezbyt udany, przynajmniej wizualnie. Gość, którego nie widać ciągle gada, a ten na ekranie się nudzi.

vey. 2010-01-24

Nie wiem co jest nie tak, ale nie mogę wrzucić odcinka na iPoda. Szkoda, bo nie mam zamiaru siedzieć przez godzinę przed komputerem tylko po to, żeby słuchać audycji. 
 
Mógłby ktoś dodać kontestację do iTunes Music Store? Może to by rozwiązało problem.

JM 2010-01-26

Ale obejrzałem całe i odetchnąłem z ulgą. Było całkiem konkretnie, a nie znam w ogóle prowadzących, coś tylko słyszałem, że jeden jest milionerem i uczy innych przedsiębiorczości. Bałem się, że to będzie taki Kiyosaki i będą pierdoły typu "zmień sposób myślenia".

jackkol 2010-01-31

Problem techniczny: Nie otwiera mi się audycja w przeglądarce Firefox. Czy tylko ja mam taki problem?

Ketjow 2010-03-27

Tematyka audycji bardzo mi się podoba, jedyny rażący mankament jaki zauważam to przerywanie Kamila w połowie zdania.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Jak zostać Bogatym. (7) - 4 tygodnie temu

Jak się bogacić? (18) - 7 tygodni temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 8 tygodni temu

Listy, obyczaje i finanse. (1) - 8 tygodni temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - 2 miesiące temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (6) - 3 miesiące temu

Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 3 miesiące temu

Więcej audycji...
Firma która upadła przez Państwo. (3) - 3 miesiące temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 4 miesiące temuObligacje dla debili (5) - 4 miesiące temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 miesięcy temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 6 miesięcy temu

40 lat i fajrant! (27) - 6 miesięcy temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 6 miesięcy temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 6 miesięcy temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 7 miesięcy temu

Mocz to moc (11) - 7 miesięcy temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 7 miesięcy temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 8 miesięcy temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 8 miesięcy temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 8 miesięcy temu

O strajku nauczycieli (20) - 9 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 10 miesięcy temu

Kredyty, brexity, wątpliwe profity… (2) - 10 miesięcy temu

Anarchokapitalizm według Janka (10) - 10 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 11 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 11 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 11 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 11 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 11 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 11 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 2 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 2 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 5 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 9 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Poradnik jak założyć bloga - - 20.00
nexty - - 22.00
Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00
Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00
BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt