Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-02-02

Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj nie usłyszysz ani sekundy pozytywnych wiadomości. Samo narzekanie czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-02-03

W statystykach zawyżali PKB obrotem lewych faktur. Nie w bilansie. Nikt nie robi bilansu.

JakaJa 2017-02-03

Przy kanapce z jajkiem się popłakałam ;) 
 
Odnośnie Trumpa, zauważyłam w UK bardzo dużo negatywnych komentarzy wypowiadanych przez Brytyjczyków, niestety są nawet w wypowiedziach z ich charakterystycznym poczuciem humoru, czyli weszło w życie naśmiewanie się czy krytykowanie nowego prezydenta USA. Ciekawe czemu, bo jak dotąd żadna z zapytanych przeze mnie osób, nie odpowiedziała konkretnie, jedynie usłyszałam: Are you joking?! Pozdrawiam.

Piter 2017-02-03

Realia są jednak takie iż w Polsce w prawie każdym domu jest takie urządzenie jak PRALKA automatyczna . Stąd mały popyt na takie usługi co przekłada się na ich wysoka cenę. Zupełnie inna sytuacja jest USA gdzie jest mnóstwo pralni samoobsługowych. Dlaczego duża część amerykanów nie ma pralek w domach ? Nie stać ich na to ?  
W USA wynajmując apartament w kamienicy/bloku mamy zwykle w umowie zakaz używania pralki. A ten wynika z faktu iż właściciele nieruchomości boją się że będzie awaria i woda z pralki zaleje inne mieszkania (hehehe). Nigdy byście na to nie wpadli ) Na każdej ulicy czy nawet w wielu domach są pralnie na parterze. Ceny są przystępne bo wiadomo masówka . 
Prywatna inwestycja w pralkę to koszt jakieś 800 zeta czyli przyjmując że będzie pracowała trzy lata (gwarancja) to wypada około 23 zeta na miesiąc. Czyli tyle co upranie jednych spodni w "firmie" . Do tego dochodzi mega oszczędność czasu ; nie musimy zanosić prania i go odbierać.  
Oczywiście np w Krakowie jest parę pralni samobsługowych (w centrum brrr) i za 12 zeta możemy uprać pięć kilo prania. Ale wszystko rozbija się o czas. Przychodzisz ładujesz pranie i czekasz godzinę, dwie , trzy...No i nigdy nie wiesz kto tam prał wcześniej ; jakiegoś syfa można złapać ( 
Pranie garniturów, kurtek czy futer to już zupełnie inna sprawa bo wymaga zaawansowanej technologii , ale tego się nie robi na codzień czy nawet co miesiąc. 
Reasumując swoją pralkę trzeba mieć tak jak szczoteczkę do mycia zębów )

Paweł 2017-02-03

Piter, cały twój wywód o pralkach jest zbędny - wystarczyło przedostatnie zdanie: "Pranie garniturów, kurtek czy futer to już zupełnie inna sprawa bo wymaga zaawansowanej technologii , ale tego się nie robi na co dzień czy nawet co miesiąc." Właśnie o tym Janek mówił - nie ma zwyczaju prania garniturów, jak każdej innej odzieży i dlatego ludzie śmierdzą;)

Endriu 2017-02-03

Panie Janku niechże Pan nie robi sobie jaj. 800-letnia cywilizacja saracenów najdłuższą cywilizacją na świecie - Panie Janku raczy Pan chyba żartować ?. 
 
Proponuję zapoznać się pozycją Pana Janusza Bieszka: 
 
Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna 
www.empik.com 
 
Dowie się Pan z niej że w 1976 roku w Bronocicach podczas wykopalisk archeologicnych wykopano wazę której wiek szacuje się na 3635-3370 p.n.e 
 
Waza z Bronocic 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Waza_z_Bronocic 
 
Panie Janku niechże Pan trochę pomyśli i przebada sobie halpogrupę, czy czasami nie wyjdzie Panu R1a1a7 ... 
 
Pochodzenie Polaków – Lechitów 
https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/tag/r1a1a7/ 
 
Panie Janku czy to się naukowcom podoba czy nie zamieszkujemy tutaj na terenie Polski co najmniej 4000 lat, więc niech Pan nie pierdzieli o tym że jakieś 800 letnie cywilizację saraceńskie są niby "najdłuzsze" ....

Pcimek 2017-02-03

@4 Chemicznie pierze się garnitury z wełny, jak ktoś chce prać w pralce można kupić sobie welurowy albo sztruksowy. Futer w ogóle się nie pierze. A kurtki można prać normalnie w pralce ale ja staram prać się rzadko ze względu na fatalną jakość wykonania, zwyczajnie rozpadają się szwy.

Verde88 2017-02-04

@5 To nie jest poważne źródło naukowe, tylko książka napisana przez rencistę-hobbystę.

RAdesign 2017-02-04

No wywodów historycznych o Arabach to nie można poważnie traktować. 
 
Jak coś, to chodzi o Persów, oni faktycznie mieli jakieś dziedzictwo naukowe i cywilizacyjne, ale nie wzięło się znikąd, bo kontynuowali cywilizacje Assyrii i Babilonu, z wpływem kulturowym cywilizacji regionu Indii. 
 
Tak samo Izraelici też sami sobie nic nie wymyślili, tylko przejęli większość od sąsiadów, od cywilizacji Egiptu (np. Księga Umarłych - inspiracja wielu wierzeń), czy Babilonu (eposy babilońskie zainspirowały powstanie Starego Testamentu, a niektóre fragmenty ST wręcz są ich kopią). 
 
Tak więc ani Arabowie, ani Żydzi nic sami nie wymyślili, po prostu przejęli zdobycze cywilizacyjne po innych.

Endriu 2017-02-04

@7 Kolego Verde, przejedź się na Jasną Górę i zapytaj ojca Golnkę o poczet królów Polski od Lecha I do Augusta IV namalowany prawdopodobnie po 1764 roku. 
 
bialczynski.pl 
 
Kolego nie da się wymazać historii, a Pan Janusz nie zrobił nic innego jak tylko poskładał do kupy to co istnieje: 
 
- kroniki Rzymskie 
- kroniki Frankońskie 
- kronika Prokosza 
- kronika Historia Polski 
- kronika Bolesława III 
- kronika Długosza 
- kronika Kadłubka 
- kronika Galla Anonima 
- kronika Norymberska 
- kronika Czeska 
 
Przyjdzie czas na archeologiczne przebadanie Kopca Kraka, Wandy, starej osady na Helu. Natomiast ty Verde też przebadaj swoją halpogrupę ...

Piter 2017-02-04

A w temacie narzekania to dzisiaj nasze "słońce narodu" i wódz naczelny Jarosław Kaczyński oświadczył co następuje. U Ojca Rydzyka na imprezie oczywiście, Mianowicie część polskich przedsiębiorców to są nieudacznicy co nie rozumieją socjalnych potrzeb innych i w związku z tym powinni się zająć czymś innym a nie biznesem... 
Z kolei jego naczelny ekonom Morawiecki oświadczył że Polskę byłoby stać na program 2500 plus (!!!) na KAŻDE dziecko gdyby nie macki krwiożerczego zachodniego kapitału. A bez opieki państwa to żadna firma nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł.. 
W normalnym kraju to mielibyśmy już tysiące przedsiębiorców na ulicach czy pod sejmem. Ale to nie jest normalny kraj.

Robi 2017-02-05

Myślałem, że już chyba każdy wie o tym, że Franciszek jest lewakiem do potęgi entej. Tymczasem Janek udaje, że nie wie. 
Następna sprawa. Trump robi dobrze, że zakazał wjazdu do USA muzułmanom. Ludzie wybrali go po to, aby zapewnił im bezpieczeństwo, a ie realizował z kosmosu wzięte wizje różnych lewicowych marzycieli.

RAdesign 2017-02-05

no ale przecież Trump nie zakazał wjazdu muzłumanom, tylko obywatelom kilku konkretnych krajów. 
 
nie zakazał wjazdu np. z totalnie muzłumańskiej Indonezji, Pakistanu czy Egiptu. 
w Afryce jest cała masa muzłumańskich krajów - też bez zakazu. 
 
lewacy spuszczają się nad "zakazał muslimów, prześladowania religijne, hur-dur", ale jest to oczywiste kłamstwo, bo nie o muslimów chodzi - więc nie wolno powtarzać tych gebelsowskich bredni.

Verde88 2017-02-05

@8 Dużo prawdy w tym co piszesz, zwlaszcza o Persach, ale mówienie że nikt sobie "sam" nie wymyślił prowadzi do wniosków, że wszyscy zawdzięczamy kosmitom (tu już się kłania wspomniany rencista z konta numer 5). 
Weźmy takiego Awicennę (ur. 980), napisal pol tysiaca ksiazek o medycynie. Trochę pokory :)

Verde88 2017-02-05

@9 Nie ma tu miejsca na dyskusje o historii, ale trzeba rozważnie wybierać sobie autorytety. Też miałem okres uwiedzenia sensacyjnymi prawdami domoroslych naukowcow, ale to bylo w gimnazjum :) (Na jesieni ukazala sie nowa ksiazka tegoz autora nt. pozaziemskich cywilizacji, mysle ze warto podrazyc temat). Pozdrawiam.

Tomasz Tofil 2017-02-06

od poltora miesiaca doswiadczam w polsce takiego dziadostwa patologii i naciągactwa na kase ze az zyc sie odechciewa. nie wierze w przedsiebiorczosc polakow i pracowitosc ukraincow. ukraina ma aktualnie najwieksza przestepczosc w calej europie - morderstwa i kradzieze. polska przyjela ponad milion ukraincow. nie jest dobrze.

Adam 2017-02-07

Co się dzieje z tą audycją? Zero ramówki, pie...nie o szopenie, nuda i siedzimy. Lepiej rzadziej a konkretniej, Panowie Prowadzący. A może szklaneczka łyskacza 30 minut przed audycją pomoże? ;-)

Robi 2017-02-07

@16 popieram. Przegrywacie z duetem Chojecki-Kowalski. Oni przejęli część waszego audytorium.

Paweł.M 2017-02-09

Endriu 
Nie czytaj Bieszka i Białczyńskiego, bo będziesz miał w głowie glizdy :D A ru masz o poczcie jasnogórskim: 
seczytam.blogspot.com

Adam 2017-02-09

Taaa, z Bolkiem i Lolkiem też przegrywają. Porównujmy rzeczy porównywalne. 
Potrzebna jest struktura audycji i wcześniej zapowiadane konkrety, żeby nie błądzić i nie nudzić. Na razie to nawet Blacha nie ma ochoty zadzwonić i wcale mu się nie dziwię. 
Tematów jest mnóstwo, więc dwóch facetów na pewno się odnajdzie - na początek proponuję książki (chyba czytacie jakieś?), samochody, kobiety (osobne audycje), filozofie życiowe.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt