Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
przedwczoraj
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
6 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-02-02

Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj nie usłyszysz ani sekundy pozytywnych wiadomości. Samo narzekanie czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-02-03

W statystykach zawyżali PKB obrotem lewych faktur. Nie w bilansie. Nikt nie robi bilansu.

JakaJa 2017-02-03

Przy kanapce z jajkiem się popłakałam ;) 
 
Odnośnie Trumpa, zauważyłam w UK bardzo dużo negatywnych komentarzy wypowiadanych przez Brytyjczyków, niestety są nawet w wypowiedziach z ich charakterystycznym poczuciem humoru, czyli weszło w życie naśmiewanie się czy krytykowanie nowego prezydenta USA. Ciekawe czemu, bo jak dotąd żadna z zapytanych przeze mnie osób, nie odpowiedziała konkretnie, jedynie usłyszałam: Are you joking?! Pozdrawiam.

Piter 2017-02-03

Realia są jednak takie iż w Polsce w prawie każdym domu jest takie urządzenie jak PRALKA automatyczna . Stąd mały popyt na takie usługi co przekłada się na ich wysoka cenę. Zupełnie inna sytuacja jest USA gdzie jest mnóstwo pralni samoobsługowych. Dlaczego duża część amerykanów nie ma pralek w domach ? Nie stać ich na to ?  
W USA wynajmując apartament w kamienicy/bloku mamy zwykle w umowie zakaz używania pralki. A ten wynika z faktu iż właściciele nieruchomości boją się że będzie awaria i woda z pralki zaleje inne mieszkania (hehehe). Nigdy byście na to nie wpadli ) Na każdej ulicy czy nawet w wielu domach są pralnie na parterze. Ceny są przystępne bo wiadomo masówka . 
Prywatna inwestycja w pralkę to koszt jakieś 800 zeta czyli przyjmując że będzie pracowała trzy lata (gwarancja) to wypada około 23 zeta na miesiąc. Czyli tyle co upranie jednych spodni w "firmie" . Do tego dochodzi mega oszczędność czasu ; nie musimy zanosić prania i go odbierać.  
Oczywiście np w Krakowie jest parę pralni samobsługowych (w centrum brrr) i za 12 zeta możemy uprać pięć kilo prania. Ale wszystko rozbija się o czas. Przychodzisz ładujesz pranie i czekasz godzinę, dwie , trzy...No i nigdy nie wiesz kto tam prał wcześniej ; jakiegoś syfa można złapać ( 
Pranie garniturów, kurtek czy futer to już zupełnie inna sprawa bo wymaga zaawansowanej technologii , ale tego się nie robi na codzień czy nawet co miesiąc. 
Reasumując swoją pralkę trzeba mieć tak jak szczoteczkę do mycia zębów )

Paweł 2017-02-03

Piter, cały twój wywód o pralkach jest zbędny - wystarczyło przedostatnie zdanie: "Pranie garniturów, kurtek czy futer to już zupełnie inna sprawa bo wymaga zaawansowanej technologii , ale tego się nie robi na co dzień czy nawet co miesiąc." Właśnie o tym Janek mówił - nie ma zwyczaju prania garniturów, jak każdej innej odzieży i dlatego ludzie śmierdzą;)

Endriu 2017-02-03

Panie Janku niechże Pan nie robi sobie jaj. 800-letnia cywilizacja saracenów najdłuższą cywilizacją na świecie - Panie Janku raczy Pan chyba żartować ?. 
 
Proponuję zapoznać się pozycją Pana Janusza Bieszka: 
 
Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna 
www.empik.com 
 
Dowie się Pan z niej że w 1976 roku w Bronocicach podczas wykopalisk archeologicnych wykopano wazę której wiek szacuje się na 3635-3370 p.n.e 
 
Waza z Bronocic 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Waza_z_Bronocic 
 
Panie Janku niechże Pan trochę pomyśli i przebada sobie halpogrupę, czy czasami nie wyjdzie Panu R1a1a7 ... 
 
Pochodzenie Polaków – Lechitów 
https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/tag/r1a1a7/ 
 
Panie Janku czy to się naukowcom podoba czy nie zamieszkujemy tutaj na terenie Polski co najmniej 4000 lat, więc niech Pan nie pierdzieli o tym że jakieś 800 letnie cywilizację saraceńskie są niby "najdłuzsze" ....

Pcimek 2017-02-03

@4 Chemicznie pierze się garnitury z wełny, jak ktoś chce prać w pralce można kupić sobie welurowy albo sztruksowy. Futer w ogóle się nie pierze. A kurtki można prać normalnie w pralce ale ja staram prać się rzadko ze względu na fatalną jakość wykonania, zwyczajnie rozpadają się szwy.

Verde88 2017-02-04

@5 To nie jest poważne źródło naukowe, tylko książka napisana przez rencistę-hobbystę.

RAdesign 2017-02-04

No wywodów historycznych o Arabach to nie można poważnie traktować. 
 
Jak coś, to chodzi o Persów, oni faktycznie mieli jakieś dziedzictwo naukowe i cywilizacyjne, ale nie wzięło się znikąd, bo kontynuowali cywilizacje Assyrii i Babilonu, z wpływem kulturowym cywilizacji regionu Indii. 
 
Tak samo Izraelici też sami sobie nic nie wymyślili, tylko przejęli większość od sąsiadów, od cywilizacji Egiptu (np. Księga Umarłych - inspiracja wielu wierzeń), czy Babilonu (eposy babilońskie zainspirowały powstanie Starego Testamentu, a niektóre fragmenty ST wręcz są ich kopią). 
 
Tak więc ani Arabowie, ani Żydzi nic sami nie wymyślili, po prostu przejęli zdobycze cywilizacyjne po innych.

Endriu 2017-02-04

@7 Kolego Verde, przejedź się na Jasną Górę i zapytaj ojca Golnkę o poczet królów Polski od Lecha I do Augusta IV namalowany prawdopodobnie po 1764 roku. 
 
bialczynski.pl 
 
Kolego nie da się wymazać historii, a Pan Janusz nie zrobił nic innego jak tylko poskładał do kupy to co istnieje: 
 
- kroniki Rzymskie 
- kroniki Frankońskie 
- kronika Prokosza 
- kronika Historia Polski 
- kronika Bolesława III 
- kronika Długosza 
- kronika Kadłubka 
- kronika Galla Anonima 
- kronika Norymberska 
- kronika Czeska 
 
Przyjdzie czas na archeologiczne przebadanie Kopca Kraka, Wandy, starej osady na Helu. Natomiast ty Verde też przebadaj swoją halpogrupę ...

Piter 2017-02-04

A w temacie narzekania to dzisiaj nasze "słońce narodu" i wódz naczelny Jarosław Kaczyński oświadczył co następuje. U Ojca Rydzyka na imprezie oczywiście, Mianowicie część polskich przedsiębiorców to są nieudacznicy co nie rozumieją socjalnych potrzeb innych i w związku z tym powinni się zająć czymś innym a nie biznesem... 
Z kolei jego naczelny ekonom Morawiecki oświadczył że Polskę byłoby stać na program 2500 plus (!!!) na KAŻDE dziecko gdyby nie macki krwiożerczego zachodniego kapitału. A bez opieki państwa to żadna firma nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł.. 
W normalnym kraju to mielibyśmy już tysiące przedsiębiorców na ulicach czy pod sejmem. Ale to nie jest normalny kraj.

Robi 2017-02-05

Myślałem, że już chyba każdy wie o tym, że Franciszek jest lewakiem do potęgi entej. Tymczasem Janek udaje, że nie wie. 
Następna sprawa. Trump robi dobrze, że zakazał wjazdu do USA muzułmanom. Ludzie wybrali go po to, aby zapewnił im bezpieczeństwo, a ie realizował z kosmosu wzięte wizje różnych lewicowych marzycieli.

RAdesign 2017-02-05

no ale przecież Trump nie zakazał wjazdu muzłumanom, tylko obywatelom kilku konkretnych krajów. 
 
nie zakazał wjazdu np. z totalnie muzłumańskiej Indonezji, Pakistanu czy Egiptu. 
w Afryce jest cała masa muzłumańskich krajów - też bez zakazu. 
 
lewacy spuszczają się nad "zakazał muslimów, prześladowania religijne, hur-dur", ale jest to oczywiste kłamstwo, bo nie o muslimów chodzi - więc nie wolno powtarzać tych gebelsowskich bredni.

Verde88 2017-02-05

@8 Dużo prawdy w tym co piszesz, zwlaszcza o Persach, ale mówienie że nikt sobie "sam" nie wymyślił prowadzi do wniosków, że wszyscy zawdzięczamy kosmitom (tu już się kłania wspomniany rencista z konta numer 5). 
Weźmy takiego Awicennę (ur. 980), napisal pol tysiaca ksiazek o medycynie. Trochę pokory :)

Verde88 2017-02-05

@9 Nie ma tu miejsca na dyskusje o historii, ale trzeba rozważnie wybierać sobie autorytety. Też miałem okres uwiedzenia sensacyjnymi prawdami domoroslych naukowcow, ale to bylo w gimnazjum :) (Na jesieni ukazala sie nowa ksiazka tegoz autora nt. pozaziemskich cywilizacji, mysle ze warto podrazyc temat). Pozdrawiam.

Tomasz Tofil 2017-02-06

od poltora miesiaca doswiadczam w polsce takiego dziadostwa patologii i naciągactwa na kase ze az zyc sie odechciewa. nie wierze w przedsiebiorczosc polakow i pracowitosc ukraincow. ukraina ma aktualnie najwieksza przestepczosc w calej europie - morderstwa i kradzieze. polska przyjela ponad milion ukraincow. nie jest dobrze.

Adam 2017-02-07

Co się dzieje z tą audycją? Zero ramówki, pie...nie o szopenie, nuda i siedzimy. Lepiej rzadziej a konkretniej, Panowie Prowadzący. A może szklaneczka łyskacza 30 minut przed audycją pomoże? ;-)

Robi 2017-02-07

@16 popieram. Przegrywacie z duetem Chojecki-Kowalski. Oni przejęli część waszego audytorium.

Paweł.M 2017-02-09

Endriu 
Nie czytaj Bieszka i Białczyńskiego, bo będziesz miał w głowie glizdy :D A ru masz o poczcie jasnogórskim: 
seczytam.blogspot.com

Adam 2017-02-09

Taaa, z Bolkiem i Lolkiem też przegrywają. Porównujmy rzeczy porównywalne. 
Potrzebna jest struktura audycji i wcześniej zapowiadane konkrety, żeby nie błądzić i nie nudzić. Na razie to nawet Blacha nie ma ochoty zadzwonić i wcale mu się nie dziwię. 
Tematów jest mnóstwo, więc dwóch facetów na pewno się odnajdzie - na początek proponuję książki (chyba czytacie jakieś?), samochody, kobiety (osobne audycje), filozofie życiowe.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:


Obligacje dla debili (3) - 11 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 6 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
40 lat i fajrant! (27) - 2 miesiące temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 8 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 9 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt