Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-02-03

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Nadający:

Jak w pół roku od zera wygenerować 5000 zł cashflow miesięcznie? Paweł opowiada o tym, dlaczego warto interesować się rynkiem nieruchomości. Pytania na [email protected]

KOMENTARZE

Mięsiwy JOE 2017-02-03

Szczerze to nie rozumiem ludzi kupujących na kredyt kawalerki lub inne małe mieszkania. Rata kredytu 1000 zł za kawalerkę we Wrocławiu, a przychód 1200 zł.  
Uważam, że mieszkania wielopokojowe są lepszym rozwiązaniem, bo po spłacie kredytu zostaje wymowna kwota np. 1500 z i w tym samym czasie nabywamy aktywo warte 500.000 zł a nie 200.000 zł. Minus jest taki, że wymagają większej zdolności kredytowej, ale nad tym zawsze można popracować. 
 
Paweł świetna audycja. Potrafisz wszystko wyciągnąć na wierzch.

P.Albrecht 2017-02-03

Mięsiwy JOE 
 
Dzięki za komentarz. Kawalerki kupuje się ze względu na poczucie bezpieczeństwa, że nas rata nie zabije jak cokolwiek się z tym stanie i ze względu na minimalną obsługę jednego najemcy. Jestem tego samego zdania co Ty.  
 
Zdolność kredytowa przy dzisiejszych warunkach jest do zrobienia, nawet dla osób zza granicy. Kwestia odpowiedniej taktyki. 
 
Do usłyszenia, 
Paweł

Wege JOY 2017-02-03

Paweł - skoro to takie proste - czy sam posiadasz kilka mieszkań wielopokojowych i jesteś rentierem z nich ? Czy tylko zarabiasz na pośrednictwie (sourcingu) ?

P.Albrecht 2017-02-03

Wege JOY - powiedziałem w audycji, że dopiero w tym roku korkuję zdolność na maksa. 
 
Pozdrawiam, 
Paweł

Ania 2017-02-03

Dokładnie tak. Mam mieszkanie w kamienicy 8 pokojowe z dwoma łazienkami. Kiedy po roku zobaczyłam na bazie doświadczenia jak to mieszkanie rzeczywiście na mnie pracuje, to od tej pory szukam mieszkań minimum 5 pokojowych w dobrej cenie. 
 
Kawalerki może były i dobre, ale wtedy kiedy ich cena nie była tak horrendalnie wysoka. Kosztuja praktycznie tyle co mieszkania dwupokojowe. 
 
Dzięki Paweł za kolejną dobrą audycję.

coolquba 2017-02-03

Paweł, dzięki za ciekawe audycje. 
 
A tak hipotetycznie co byś zrobił (jak zainwestował) mając wolny 1 MPLN i np. ok 20 kPLN wolnej gotówki miesięcznie.

P.Albrecht 2017-02-04

coolquba 
 
Dzięki za komentarz, 
 
Jak miałbym wolny milion, to wiedziałbym jak go zarobiłem. Jeżeli ta droga była by skuteczna, to refinansowałbym ten pomysł tak, żeby zarobić więcej w ten sam sposób. 
 
W innym przypadku można kupić mieszkania ze zwrotem ~10% rocznie. Najlepszym pomysłem jest postawienie własnego budynku w mieście i przeznaczenie go pod wynajem. Za taką kwotę można już zrobić kilkanaście kawalerek, kwestia odpowiedniego gruntu. 
 
Podsumowując - wolny milion na inwestycje w nieruchomości, a nie wolny milion na biznes, który da więcej niż to 10%. 
 
Pozdrawiam, 
Paweł Albrecht

Kamil 2017-02-04

Jak zwykle kwintesencja - bardzo podobają mi się Twoje audycje. Motywują i zachęcają do działania za które mocno muszę/chcę się wziąć. Dzięki Paweł :)

P.Albrecht 2017-02-04

Dzięki Kamil, 
 
Pozdrawiam, 
Paweł

Wojciech 2017-02-04

Dzięki Paweł za tą audycję. Teraz czarno na białym wystawiłeś mi kierunek, że w nieruchomościach lepiej kapitał akumulować aniżeli na nieruchomościach się bogacić od początku.  
Kontestacja robi sieczkę młodemu człowiekowi, bo przedstawia tyle możliwości dorobienia się o jakich w domu nie słyszał i ciężko się zdecydować.  
Pozdrawiam i czekam na następne nagrania.

P.Albrecht 2017-02-04

Dzięki Wojciech za komentarz, 
 
Jest dokładnie tak jak piszesz z akumulacją. 
 
Z życzeniami sukcesów, 
Paweł Albrecht

Marcin Dylu 2017-02-10

Cześć Paweł , ciekawa audycja! Chciałbym poruszyć kwestie korkowania jak to określiłeś zdolności. Czy nie obawiasz się podniesienia stóp procentowych lub nadchodzącego kryzysu bo jak dla mnie prawdopodobieństwo wystąpienia znacznie poważniejszego kryzysu jaki mieliśmy w 2007 na przestżeni następnych 30 lat jest bliskie 100 procent. Łatwo sobie wyobrazić efekt domina (chodzi mi tutaj głównie o maksymalnie zalewarowanych) niezdolność spłaty i masowe wypowiadania umowy przez banki. Swoją drogą był by to ciekawy moment na zrobienie dodatkowych zakupów zadłużonych mieszkań.  
Miałbym też pytanie dotyczące budowania zdolności i kredytu hipotecznego w skomplikowanej sytuacji w jakiej się znajduję lecz nie wiem czy udzielasz takich spersonalizowanych porad tutaj. 
pozdrawiam

P.Albrecht 2017-02-10

Cześć Marcin, 
 
dzięki za komentarz. 
 
Stopy wzrosną na 100%, zmiany będą na 100%.  
Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Dlatego korkowanie się zdolnością nie jest dla wszystkich. Jeżeli zacznie padać deszcz, to wszyscy gramy w deszczu - banki nie będą mogły pozbawić dachu 50% Polaków, takie coś nie przejdzie politycznie. Jak masz 3 duże mieszknia i z nich 6000 raty kredytu i 6000 zysku na czysto, to po roku masz ponad 60 tysięcy zysku na czysto. Dwa lata i masz kawalerkę za gotówkę, z której na czysto masz 1000 zł. Jak stopy podskoczą, to spłaci je ta kawalerka. 
 
Są strategie na minimalizowanie ryzyka, ale zawsze jak nie inwestujesz za swoje pieniądze to możesz mieć problem. 
 
Kwestia do dowolnej decyzji, nie namawiam i nie odradzam, 
 
W sprawie kredytu napisz proszę na [email protected] 
 
Pozdrawiam, 
Paweł

Paweł 2017-02-16

Cześć Pawle, czy byłaby możliwość zrealizować audycję na temat budowania zdolności kredytowej za granicą, albo lepiej wykorzystywać zdolność kredytową wypracowaną w PL do zakupów za granicą. Żeby po prostu zduplikować tą samą strategię finansowania kredytem hipotecznym lokali na wynajem. Myślę, że można by osiągnąć fajną stopę zwrotu w jakiś miejscowościach turystycznych jak Praga czy Dubrownik. Tylko jak to zrobić, bez uruchamiania tam firmy i wykazywania w niej dochodów przez 2 lata, skoro mamy UE i zdolność zwłaszcza zabezpieczona hipoteką mogłaby być wykorzystana w innym miejscu Europy czy świata. Byłoby super dowiedzieć się o tym czegoś więcej.

Paweł Albrecht 2017-02-16

Paweł, 
Dzięki za komentarz, 
 
Mnie też bardzo interesuje to o czym piszesz. Jak tylko znajdziemy osobę, która realizuję taką strategię poza UK, to będziemy nagrywać ;), 
 
Pozdrawiam, 
Paweł

Rafal 2018-02-14

Swietnie opowiadasz(przez co budzisz zaufanie).Zwiezle i na temat.Gdybym 15lat temu mial dostep do tak latwo podanej wiedzy to dzis raczej nie mieszkal bym poza polska.Uwazam ze wyklady na studiach powinny tak wygladac. Cwiczenia na studiach powinny polegac na wdrazaniu w zycie i praktykowaniu tego o czym mowisz.Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie nagrania ktorymi sie z nami dzielisz..

Paweł Albrecht 2018-02-15

Rafał, 
 
Bardzo dziękuję, 
 
Pozdrawiam, 
Paweł

Dodaj komentarz...


Główną działalnością Pawła jest Sourcing.
Wyszukiwanie mieszkań poniżej ceny rynkowej oraz finansowanie projektów.

Stała wymiana doświadczeń z szerokim gronem inwestorów zainspirowała Pawła do relacjonowania najciekawszych historii inwestycyjnych w ramach Success Stories.

Zwolennik inicjatyw związanych z poprawą jakości oferowanych produktów i usług, m.in. poprzez strategię Lean Management. Tworzy arkusze kalkulacyjne, które profesjonalizują pracę inwestorów.

Sprawdź kompendium wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości:
✔ http://pawelalbrecht.com/wiedza

Otrzymuj powiadomienia o nowościach i okazjach inwestycyjnych:
➤➤ http://pawelalbrecht.com/okazje

Prowadzi audycję ALBRECHT o nieruchomościach gdzie przeprowadza wywiady z inwestorami i dzieli się swoim doświadczeniem.
Zapraszam do kontaktu: mail@pawelalbrecht.com

Sprawdź Facebooka


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Inteligencja finansowa (22) - 3 lata temu

Zalety inwestowania w zespole (3) - 4 lata temu
Mit nieruchomości wzorcowej (8) - 4 lata temu

Automatyzacja i checklisty (10) - 4 lata temu
Success Stories (13) - 4 lata temu
Myśl na wielką skalę (15) - 4 lata temu


Kompletny poradnik NETWORKINGU (18) - 4 lata temu
Lean property investing (16) - 4 lata temu

Albrecht o nieruchomościach (13) - 5 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Tanie rozmowy - - 30.00
Ogłoszenia usług - - 20.00
unital.com.pl - - 25.00
Transport-Chlodniczy.com.pl - - 25.00
Ekstra Numer - - 30.00
Dopłaty do odszkodowań OC i AC - - 40.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt