Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-02-06

Panele Inwestycyjne & Bitcoin w praktyce

Nadający:

Nasi rodzice skręcali długopisy, my klikamy w banery… I kto jest tu głupi ?! Zachęcam do odsłuchania kolejnej audycji, w której podzielę się swoim spojrzeniem na powyższe tematy.

KOMENTARZE

HueHue 2017-02-06

Czym się różni waluta inwestycyjna od rozliczeniowej?

Marius 2017-02-06

Słusznieś prawił w audycji.

Paweł Salamucha 2017-02-06

Waluta inwestycyjna od rozliczeniowej różni się tym, że przykładowo Dolar Amerykański może być traktowany na oba sposoby: Inwestycyjnie ponieważ ma swoją długoletnią historię, potwierdzoną skutecznością metod analitycznych i co najważniejsze społeczeństwo w nią wierzy. Kupując tę walutę, możesz liczyć na jej jakieś zachowanie w stosunku do powiedzmy Polskiej Złotówki.  
Rozliczeniowo: w zasadzie wszędzie nią zapłacisz, bez wdawanie się w dyskusję z drugą stroną transakcji :)  

Natomiast Bitcoin nie ma takiej historii, jara się nią kilu gości namawiających do zapisywania się do systemów binarnych i krzyk euforii pojawia się w momencie gdy mówimy o jakim spektakularnym wzroście, natomiast gdy ceny spadają to jakoś dziwnie nabierają wody w usta :)  
Jak dotąd, historia tej waluty jest za krótka, by móc coś starać się roztrząsać, a jak wirtualne portfele znikają to nawet nie ma komu się wypłakać :/ … 

To nie zaczyn, że sam z tej formy rozliczeniowej nie korzystam :) 
W audycji chodziło mi o pewną świadomość :) 

Dzięki za komentarz ! Pozdrawiam

Cezary 2017-02-07

A czy start-up może być inwestycją? Historia każdego start-upu jest krótsza nawet niż historia bitcoina. Start-up też nie ma żadnego historycznego potwierdzenia i również społeczeństwo w niego nie wierzy.

Piro 2017-02-07

Dolar jest tak samo dobrą walutą inwestycyjno rozliczeniową jak Bitcoin. Jedyną różnicą jest to że rynek Bitcoina jest zdecydowanie mniejszy. Wypadałoby jeszcze wyjaśnić kilka rzeczy. Wartość walut jest uznaniowa, tz. żadna waluta obecnie istniejąca nie ma pokrycia w niczym fizycznym. Dolar tak wskazywany tutaj przez Pawła drukowany jest bez żadnego nadzoru i nawet rząd USA nie wie ile FED tego drukuje. Oczywiście FED wie co robi i stara się trzymać poraż waluty na jakimś tam poziomie aby regulować rynek. Jeżeli uważasz że dolar jest przewidywalny proszę powiedz na jakim poziomie będzie index dolara za rok, dwa, 10? Co do elektronicznych pieniędzy to wiedz że wartość fizycznej waluty nijak ma się do faktycznej ilości "dolarów". Aby to zobrazować: 
wartość monet i walut do wartości rynku akcji to około 1:14 
wartość monet i walut do rynku derywatów to od 1:126 do 1:240 (zależy kto estymuje wartość rynku). Podsumowująć większość tej valuty jest w postaci elektronicznej. W taki sam sposób może ona zniknąć jak Bitcoiny z tą różnicą że Bitcoiny możesz sobie trzymać i wybrać w każdej chwili (możesz teoretycznie wydrukować te klucze). Poza tym nikt nie zmusza cię do trzymania ich na giełdzie tylko możesz to zapisać na dysku lokalnym.

Paweł Salamucha 2017-02-07

Cezary - start-up może być inwestycją, jeżeli rozwiązuje jakiś problem. Ale jeśli będzie on marzeniem w które wierzy jedynie jego właściciel, to umrze śmiercią naturalną, bo fikcji długo się nie da utrzymywać.  
 
Piro - tak znam te statystyki i obiekcje, ale weź se wydrukuj ten "kwitek" i wyskocz z nim do sklepu. Może jestem ignorantem ? Ja również lubię słuchać historii o ludziach zmieniających świat, jednak umiem również zarabiać na tym co już zostało zaakceptowane i wcale nie muszę od razu brać w tym udziału. Po co mi zagrywki wa bank ?  
Mówiąc o Bitcoinie, zaakceptowałem jego istnienie, a moim celem było zwrócenie Waszej uwagi na jej pseudo-braci jako następców...  
 
Dzięki Panowie za komentarze :)

Piro 2017-02-07

Z tym sklepem to tak nie do końca bo to tyczy się innych walut też. Spróbuj z dolarem przyjść do supermarketu i nim zapłacić... Cześć marketów akceptuje już euro ale nie wydaje mi się aby ktokolwiek zaakceptował dolara w formie papierowej. Poza tym noszenie w ten sposób bitcoinów jest niewygodne lepiej mieć je na komórce i płacić przez QR lub NFC.

Cezary 2017-02-07

@Paweł Salamucha - Wydaje mi się, że jest wiele form inwestowania. Niektórzy mają nosa do zarabiania "na tym co zostało zaakceptowane" i w sumie wydaje się logiczne, żeby nie pchać się w coś w czym nie czyjemy się dobrze. Rozumiem, że mówisz z własnej perspektywy. Nie uważasz Bitcoina za dobra formę inwestycji, bo umiesz zarabiać na czymś innym.Są jednak ludzie, którzy świetnie czują się inwestując w kryptowaluty. Na pewno jest to rynek wymagający ogromnej wiedzy lub szczęścia. 
 
Uważam, że Bitcoin jak najbardziej możemy porównać do start-upu. Rozwiązuje problem zaufania. Jest to pierwsza waluta, która nie wymaga zaufania do innych (przynajmniej teoretycznie). 
 
Fakt, że setki kryptowalut upadnie, ale prawdopodobnie co najmniej jedna pokona Bitcoina na pozycji lidera. Ci, którzy przewidzą która to kryptowaluta i zainwestują odpowiednio wcześniej zarobią duuużo kasy. Większość oczywiście straci - jak zwykle.

Tomasz Tofil 2017-02-08

kurde mi ciezko sie wypowiedziec bo na bitcoinie juz troche zainwestowalem i jakos nie czuje straty no ale dobrze umoewmy sie fakt to nie jest waluta inwestycyjna...

Dodaj komentarz...Paweł Salamucha Przedsiębiorca i Inwestor. W wieku 22 lat został Dyrektorem w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Ostrołęckie Forum Gospodarcze. W wieku 25 lat założył swoją pierwszą firmę, w której po 6 miesiącach zatrudniał ponad 30 osób.
Jego ważnym elementem życiowego Biznes Planu jest Giełda Papierów Wartościowych, na której inwestuje już przeszło 9 lat. Uważa, że „Trumna nie ma kieszeni, a akcji na giełdzie wystarczy dla wszystkich”. Informacje o inwestycjach oraz spostrzeżenia rynkowe Pawła możecie śledzić na jego stronie: www.pawelsalamucha.plProwadzi audycję Polski "Wall Street"


Inne audycje tego autora:

Kontrakty CFD w praktyce (2) - ponad rok temu


100 Audycja - ponad rok temu

Którym spółkom kibicuje? - ponad rok temu

Wyzeruj konto na start! (1) - ponad rok temuWięcej audycji...
Wybór Konta Maklerskiego (1) - 2 lata temu

Multi Level Marketing - 2 lata temu

O motywacji... - 2 lata temu

Czym Kusi Rynek (1) - 2 lata temu

Strach przed stratą - 3 lata temuŻycie a giełda... (5) - 3 lata temu

Psychologia Inwestora - 3 lata temuTrading Jam Session... (1) - 3 lata temu


Co warto, a czego nie warto? (2) - 3 lata temu


O krok od tragedii... - 3 lata temu

Tanie akcje... - 3 lata temu


Czas na akcjach... - 3 lata temu

XTB okiem technika - 3 lata temu

O Masonerii na Giełdzie - 3 lata temuPalimy Książki!?! - 3 lata temu
Tanio więc kupuje! (2) - 3 lata temuInwestor czy Gracz ? (6) - 4 lata temu

Inwestowanie Długoterminowe (1) - 4 lata temuDywidendy w praktyce (1) - 4 lata temu

Cana Akcji na Giełdzie - 4 lata temu

Biznes, Giełda czy Etat ? (3) - 4 lata temu

Krypto Kokaina (8) - 4 lata temu


Uśrednianie Cen Akcji (5) - 4 lata temu


Stop Loss na Giełdzie (2) - 4 lata temuAfirmacja na Giełdzie - 4 lata temu


Korekty Na Rynku ... (2) - 4 lata temu


Tu i teraz na GPW! - 02.2017 (8) - 4 lata temu


Święta + Garść Plotek (3) - 4 lata temu


Ostatnia Audycja (1) - 4 lata temu


Autorytet Na Giełdzie (1) - 4 lata temu

Autorytet Na Giełdzie (3) - 4 lata temu


Duchowość Finansowa (2) - 4 lata temu


FOREX - Fałszywa Syrena … (2) - 4 lata temu

Problem Z Podjęciem Decyzji (1) - 4 lata temu

Definicja AkcjiPL - 5 lata temu


Jak Zarobić Na Akcjach - 5 lata temu


O Dołkach Bessy (4) - 5 lata temuETF-y w Praktyce (5) - 5 lata temuTu i teraz … (2) - 5 lata temu

Definicja Hossy (2) - 5 lata temu

Wolność, Buffett, Zarabianie (10) - 5 lata temu

Intuicja Na Gieldzie (2) - 5 lata temu

Polski"WallStreet" (8) - 5 lata temu

Polski Wall Street - odcinek 1 (15) - 5 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nexty - - 10.00
Rzecznik Praw Pacjenta - - 30.00
Mikołaj - - 50.00
Odszkodowanie komunikacyjne - OdkupSzkody.eu - - 40.00
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - - 20.00
Inicjatywa Polska - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt