Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-02-10

Fakty i Mity - startujemy!

Nadający:

W pierwszym odcinku Janek i Krzysiek rozmawiają o korelacji między wysokimi podatkami i wydatkami państwa w relacji do PKB, a poziomem rozwoju, na którą powołuje się p. Piotr Szumlewicz.

Źródła:
- Zabawne korelacje
www.tylervigen.com/spurious-correlations
- relacja podatki/wydatki a tempo wzrostu PKB:
www.brusselsjournal.com/node/510
- Prawo Wagnera:
pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Wagnera

KOMENTARZE

Maciej Antończyk Footgolf Przywidz 2017-02-11

Janka nigdy za wiele. Krzysiek, powodzenia z tematami!

Łukasz 2017-02-11

Dobre wieści ;)

Pcimek 2017-02-11

Korelacja między wysokością podatków dochodowych a bogactwem jest odwrotna niż ją przedstawia Szumlewicz. On stosuje typową erystykę przeinaczając fakty i myląc skutki z przyczynami. Zwyczajnie z bogatszych ludzi można ściągać wyższe podatki, ponieważ próg bólu dupy u nich zawieszony jest wyżej.

Tomasz Tofil 2017-02-11

panie nowy przede wszystkim glosniej swoj wokal, a druga sprawa bogactwo narodow "zezwala" na lepszy rozwoj redystrybucji i nic wiecej. nie ma nad czym sie zastanawiac.

Jerzy Wolf 2017-02-12

Cześć, bardzo fajny pilot audycji, ale strasznie szumi i mnie wkurwia szum cały czas jak mówicie. Jeżeli chcesz się pozbyć tego, to napisz do mnie proszę Krzysztofie maila na [email protected], mam radę na to :).

Dominik 2017-02-13

Super audycja

Bezimienny 2017-02-13

Cześć, bardzo fajna audycja, tylko proszę Janek uważaj, byś tym samym nie "skanibalizował" swojej pogadanki z Kamilem.

Bezimienny 2017-02-14

Kiedy zaprosicie piotrowskiego? niech poopowiada jak topil popieluszkie to sie posmiejecie w swoim gronie :) 
bardzo dobra nazwa audycji

wierny słuchacz 2017-02-14

Fajnie powiedziane, natomiast na rozmowę z wujkiem to trzeba jeszcze skondensować do wypowiedzi 3-5 sekundowych i przetłumaczyć na populistyczny język.

wierny słuchacz 2017-02-14

I bardzo dziękuję za podawanie źródeł w opisie audycji!

Tomasz Primke 2017-02-17

Po pierwsze - świetna audycja. Mam nadzieję, że się Wam szybko nie znudzi i będzie wiele kolejnych odcinków. 
 
Czy mi się wydaje, czy też zarzucacie Szumlewiczowi, że kiepsko posługuje się statystyką (konkretnie: że na podstawie korelacji orzeka o związkach przyczynowo-skutkowych, co jest, naturalnie, błędem)? A potem sami argumentujecie, że istnieje korelacja pomiędzy niskim opodatkowaniem, a szybkim wzrostem gospodarczym, bez dodatkowego dowodu na to, że to właśnie niskie opodatkowanie przyczynia się do wzrostu?

Zauer 2017-02-18

Cześć! 
 
Dzięki za dobre słowa. Pewnie trochę "na zachętę", ale i tak cieszą :) Będę się starał, żeby poziom rósł. Kilka audycji mieliśmy już nagranych, więc poprawki będziemy wprowadzać z opóźnieniem. Jeden z słuchaczy zaoferował pomoc w poprawie jakości nagrań. Jak audycja się przyjmie zainwestuję w lepszy sprzęt. 
 
@11 
Przede wszystkim chodziło o to, żeby pokazać, że nie można polegać jedynie na korelacjach, ale jeśli już p. Szumlewicz tak bardzo chce się na nie powoływać, to uwagę powinien przykładać do korelacji podatki - tempo rozwoju, bo żeby dogonić kogoś na wyższym poziomie, trzeba mieć wyższe tempo - to wynika z logiki. O danych potwierdzających prawdziwość tej drugiej na pewno będziemy jeszcze mówić.  
 
Krzysiek

Dodaj komentarz...


Jan Fijor
Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Krzysztof Zuber
Z Kontestacją działą od dawna, choć zakulisowo. Każde ograniczenie wolności sprawia mu ból fizyczny. Dlatego ciągle chodzi obolały. Póki co wie więcej niż potrafi powiedzieć, zobaczymy jak będzie jak potrenuje.

Prowadzą audycję prorynkową Fakty i Mity

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Telefonia Internetowa - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt