Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-02-15

Jan Fijor - Roboty kradną pracę?

Nadający: Jan Fijor

Janek o nowej fali luddyzmu - czy czeka nas wzrost bezrobocia? Co warto studiować i jak kupować złoto.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-02-16

Załóżmy, że 80% klientów barów to spawacze, hutnicy czy cieśle zastąpieni przez roboty. Nie mają pracy i nie mają za co kupić drinków w barze obsługiwanym przez roboty. Może roboty, które zastąpiły tych ludzi w pracy będą odwiedzały bary z tanimi drinkami wydawanymi przez roboty?

Jakub Grygowski 2017-02-16

Witam,  
do sluchacza z UK polecam bullionbypost.co.uk kupuje tam od dawna, kruszce przychodzą ubezpueczonym kurierem z dolaczonym certyfikatem mennicy. 
 
Chcialbym tez zaprosic wszystkich sluchaczy do wspolnego dzialania w ramach partii Wolność na terenie UK. Jesli masz chec do dzialania i zgadzasz sie z naszymi postulatami - dołącz do nas.chcemy otworzyc oddzualy i kola partii w calej Wielkiej Brytanii wiec niezaleznie od tego z ktorej czesci wysp jestes daj nam znac przez nasza strone na Facebook lub maila albo zadzwon, wszelkie dane dostepne tu: https://www.facebook.com 
 
Jesli mieszkasz w Londynie lub okolicach przyjdz na nasze cotygodniowe spotkanie w restauracji na IV piętrze POSK na Hammersmith. Najblizsze spotkanie w te niedziel, szczegóły tu: https://www.facebook.com 
 
O kolejnych spotkaniach informacje na bieżąco publikowane na naszym Facebooku.  
 
Pozdrawiam, 
Jakub Grygowski.

Jakub Grygowski 2017-02-16

Witam,  
do sluchacza z UK polecam bullionbypost.co.uk kupuje tam od dawna, kruszce przychodzą ubezpueczonym kurierem z dolaczonym certyfikatem mennicy. 
 
Chcialbym tez zaprosic wszystkich sluchaczy do wspolnego dzialania w ramach partii Wolność na terenie UK. Jesli masz chec do dzialania i zgadzasz sie z naszymi postulatami - dołącz do nas.chcemy otworzyc oddzualy i kola partii w calej Wielkiej Brytanii wiec niezaleznie od tego z ktorej czesci wysp jestes daj nam znac przez nasza strone na Facebook lub maila albo zadzwon, wszelkie dane dostepne tu: https://www.facebook.com 
 
Jesli mieszkasz w Londynie lub okolicach przyjdz na nasze cotygodniowe spotkanie w restauracji na IV piętrze POSK na Hammersmith. Najblizsze spotkanie w te niedziel, szczegóły tu: https://www.facebook.com 
 
O kolejnych spotkaniach informacje na bieżąco publikowane na naszym Facebooku.  
 
Pozdrawiam, 
Jakub Grygowski

jan M Fijor 2017-02-16

@Pcimek - nie ma co zakładać. Większość z nas nie ma zwykle tyle pieniędzy ile chciałoby mieć. w tej sytuacji trzeba się wziąć do roboty, a nie oglądać na roboty. albo przestać pić. Na zdrówko!

Łukasz A. 2017-02-16

1 co do monet i sztabek, monety wydają się lepsze ponieważ te które mają określony nominał np. liść klonowy, jest pełnoprawnym środkiem płatniczym, więc można je bez problemów przewozić przez granice.  
pozdrawiam

jan M Fijor 2017-02-17

@5 złoto można przewozić przez granicę, o ile się je zadeklaruje. Na wszelki wypadek - gdyby trafił się wyjątkowo złośliwy celnik - 
warto mieć ze sobą certyfikat zakupu. to jest bardzo ważna uwaga, jako że przewożenie pieniędzy bywa kłopotliwe i coraz trudniejsze. 
inna sprawa, czy ograniczeniu obrotu gotówkowego wprowadzanemu właśnie przez UE nie będzie towarzyszyć zakaz posiadania złota. Wierzę, że na razie jeszcze nie.

Pawel K 2017-02-17

@Jakub Grygowski Jezeli chodzi o srebro to polecam strone www.silver Sprzedaja bez VAT. Ja zrobilem juz kilka zkupow (z UK). Towar przychodzi kurierem z Frankfurtu. Pozdrawiam.

Sławek 2017-02-17

Dla mnie to bardzo ciekawy temat, Elon Musk który jest kapitalistą pokroju Henrego Forda, twierdzi że w przyszłości będzie socjalizm. Dużo osób twierdzi, że kapitalizm nie ma sensu bo w Star Trek i tak będzie socjalizm. Na razie drukarki 3D mają słabą jakość, ale w przyszłości się poprawią. Jezeli będzie można sobie wydrukować najnowszego iPhona, lub banana, wówczas ciężko się nie zgodzić, że pracować będą tylko uprzywilejowane osoby. 
 
Myślę że to jest dobry temat na audycję, może nie konieczne dla Janka, a dla Marka i Hugo. Jak dyskutować z lewakami którzy twierdzą kapitalizm jest na wyginięciu jak dinozaury, okres przejściowy do czegoś lepszego.

Pcimek 2017-02-18

@8 Jak masz możliwość poszukaj w sieci kto stoi za Elonem Muskiem. Bo sam Musk jest biznesmenem pokroju Kulczyka, czyli słupem.

Endriu 2017-02-18

Panie Janku, na kłopoty z pamięcią proponuje ziółka: 
 
Zbigniew T. Nowak: Zioła na kłopoty z pamięcią.  
https://www.youtube.com

Sofronoff 2017-02-19

@ 7 
 
Szanowni bulionowi "inwestorzy" z wysp ! 
 
Wasza oferta nie pachnie nawet ofertą z np. Media Markt oferującego wyprzedaż lodówek "bez VAT", bo tam przynajmniej drobnym drukiem piszą, że cena jest najzwyklej "obniżona o wartość VAT". Widać US błyskawicznie się zainteresował... 
 
Do rzeczy. 
 
1x Maple Leaf, 1 oz = 91,07 PLN, w tym 23% VAT (przynajmniej teoretycznie, bo dilerzy kombinują z "VAT marża", nie ważne) 
 
źródło: www.ceny 
 
versus rzekomo atrakcyjna oferta niby bez VATu 
 
1x srebrny Maple Leaf 1oz = 20,23 € (https://www.silver 
 
lub 
 
21,07 € (https://www.bullionbypost.co.uk 
 
Niech jednak 1x srebrny Maple Leaf 1oz = 20,23 € 
 
przy kursie € NBP, 1 € = 4,3339526 PLN 
 
Słowem, 1x srebrny "Liść" 1oz = 87,67 PLN 
 
Pomijam koszt dostawy a porównania cen złota z litości nawet nie publikuję.  
 
stan na 2017-02-19 g. 20:00

Sofronoff 2017-02-19

I jeszcze jedno mili moi gimnazjaliści: 
 
skoro za Au płacicie wszystkim tylko _NIE_W_USD_, to - konsekwentnie - dopytajcie Jana Mariana Fijora jaki zakłada kurs pary np. PLN do US$ na dzień rozważanej przez niego przykładowej cenie 1 uncji Au na poziomie niech i nawet 5000 US$ (przez moment, zakładając, że jak mówi Michalkiewicz "starsi i mądrzejsi" tego świata dopuszczą do tak gwałtownej zmiany i to bez - jak zrozumiałem - konsekwencji wpływu na pozostałe pary walutowe z US$). 
 
Bo jest szansa (jak pokazuje historia), że za 1 oz Au kupicie tyle.... co zawsze. Tak działają OSZCZĘDNOŚCI w złocie (NIE inwestycje, panie Fijor).

Jaroslaw 2017-02-21

Po co roboty w Polsce. Prawdziwe "roboty" to prekariat- ludzie zatrudnieni na warunkach gorszych niz smieciowka. 
Zeby bylo smieszniej ludzi tych nazywa sie przedsiebiorcami. Jak sie przyjrzec blizej sa to sprzataczki, akwizytorzy, ksiegowe, hydraulicy. Czesto sa to kobiety, bez urlopu, bez "chorobowego", bez swiadczen .. 
Zarobki „przedsiębiorców” nie są oszalamiajace i oscyluja z reguly na poziomie ledwie przekraczajacym najnizsze wynagrodzenie. Czyli maja na reke ok 2000 – 2500 zl miesiecznie, na skladke wydaja zaś 1171 zl.

jan M Fijor 2017-02-21

@13 Ludzie nie są zatrudnieni, lecz zatrudniają się i to na takich warunkach, jakie są dla nich dostępne. Jeśli ktoś się nie uczy, nie stara, nie przestrzega zasad, to pokazuje światu, że jego praca nie będzie wiele warta. Tym samym zarabia mało. Trudno wymagać aby pracodawca płacił za pracę mniej niż wynosi jej wartość. Chcesz więcej zarabiać, musisz podnieść wartość swej pracy. A ty Jarosławie, nie pisz bez zrozumienia, bo twoja praca straci wartość, a chyba byś tego nie chciał.

Pcimek 2017-02-21

@13  
Rzecz w tym, że samozatrudnienie jest hakiem na system pracy w Polsce, ale nie tylko. To jest metoda przerzucania kosztów pracy na pracownika. I to nie tylko opłat i podatków, ale w większości również kosztów stworzenia miejsca pracy (biurko, narzędzia, telefon, środki transportu), vide praca zdalna, outsourcing, itd. Odbija się to negatywnie zwłaszcza na usługach. Mamy więc klincz. Z jednej strony fiskalizm państwa, z drugiej wyzysk dużych i średnich firm. Małe raczej zatrudniają na etat lub zwyczajnie na murzyna. 
 
A prekariat to bełkotyzm.

Sofronoff 2017-02-21

@ Jarosław 
 
"Zeby bylo smieszniej ludzi tych nazywa sie przedsiebiorcami. " 
 
A kto to taki zatem "przedsiębiorca" oczami najemnika ? 
 
 
@ Pcimek 
 
" To jest metoda przerzucania kosztów pracy na pracownika." 
 
To zależy jakiego mentalnie pracodawcy i jak kompetentnego pracownika. Za coś te "przerzucone koszty" zleceniobiorca musi I TAK pokryć. Nie będzie miał za co ? To podziękuje za ofertę. I tyle. Nic się w tej relacji nie zmieni. Zatem przede wszystkim, jest to metoda OGRANICZENIA kosztów pracodawcy ale rozumianej jako możliwość podniesienia przychodów zleceniobiorcy poprzez np. wykorzystanie przywileju "preferencyjnej" stawki ZUS (przynajmniej przez 24 miesiące) + brak jakichkolwiek OBCIĄŻEŃ pracodawcy z tytułu bolszewickiego prawa pracy każącego przedsiębiorcy traktować pracownika nie jak partnera a jak rzeźnego barana. itd. 
 
I najważniejsze: zatrudnialiście wy kogo w życiu ? Prowadziliście DG ? Czy tak sobie jako najemnicy pierdolicie przy firmowej herbacie w firmowej kuchni (co przecież - oczami najemnika - albo nic nie kosztuje albo "należy się") ?

Sluchacz 2017-02-21

@15 Duże i średnie mają większe widełki wrzucenia w koszt z jednej strony, a z drugiej z racji zamawiania dużych partii surowców żądają rabatów do granicy wyssania całej energii życiowej od tych na samym dole. 
Roboty zwiększają różnice społeczne, bogaci mają coraz więcej, a u biednych zwiększa się tylko intensywność pracy.

monetarysta 2017-02-21

Kolega na godziny :D

Pcimek 2017-02-21

@16 Do kogo pijesz? I Ty tak na serio o tych preferencyjnych stawkach ZUS? Jeżeli tak to wielkie WOW dla Ciebie. Za ynteligencję i doświadczenie. Che che che

Jaroslaw 2017-02-21

@ 14 Nauczycielu podnies wartosc twojego produktu bo rynek to zwerifikuje

Sofronoff 2017-02-22

@ Pcimek 
 
panie WOW. Jeszcze raz: to prowadzisz jakikolwiek biznes, czy chodzisz i przy firmowej herbacie za "niczyje" pieniądze pierdolisz jak być powinno a jak nie jest... ? 
 
@ Jarosław 
 
zamiast konsekwentnie piździć, pochwal publicznie się jak TWÓJ produkt/usługę rynek zweryfikował .... OK ?

[email protected] 2017-02-23

Była wczoraj tj 22 lutego była audycja z Jankiem?

jan M Fijor 2017-02-25

Audycja 22 lutego była, ale wstawienie się opóźni. Na razie czytajcie bloga Milion plus (milionerstwo.pl)! 
 
pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt