Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-03-02

Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku

Nadający: Jan Fijor

Oburzony Janek zlikwidował konto bankowe i już nie będzie latał milami dzięki karcie kredytowej. Oraz oczywiście Trump, jak w każdej audycji Janka.

KOMENTARZE

Pako 2017-03-03

Co do złota jest jeszcze liść klonowy z Australii. A dość znane firmy to mennica Wrocławska i metale lokacyjne.

jan M Fijor 2017-03-03

Najgorętsza czwórka to: 1. American Eagle; 2. Krugerrand; potem długo długo nikt i 3. Canadian Maple Leave; ostatnio 4. Mexican 50 peso. firm sprzedających złoto bullionowe w Polsce jest kilkaset!  
 
pozdr

Piter 2017-03-03

Oczywiście "gwarancja dożywotnia" na jakikolwiek sprzęt to jest jeden wielki fake. Kiedyś modne były" gwarancje dożywotnie " na pamięci komputerowe - ale kto będzie reklamował pamięć np po 10 latach jak przesyłka do serwisu przewyższy wartość tego sprzętu ? Osobiście nie znam firmy która by takie gwarancje zrealizowała po latach.  
Optymalny czas gwarancji to jeden rok (góra dwa) i w tym czasie powinna nastąpić szybka i bezproblemowa wymiana sprzętu. 99% wad ujawnia się właśnie w czasie jednego roku. Tak jest przynajmniej w branży IT. 
Gwarancje 3 lub 5 letnie są robione na zasadzie ubezpieczeń - to znaczy oblicza się prawdopodobieństwo awarii i dodaje odpowiednią marże dla serwisu . Oczywiście na tej operacji zawsze zarabia firma a traci klient.  
W przypadku urządzeń mechanicznych jak zamki "gerda" problemem są mechaniczne uszkodzenia kluczy ; obrabiane laserowo z wielką precyzją po pewnym czasie zmieniają właściwości i przestają pasować do zamka. A uszkodzenia mechaniczne nie obejmuje gwarancja i po zabawie )  
Generalnie dożywotnie gwarancje to fake z prostego powodu - żadna firma nie może przewidzieć iż będzie istniała np po 50 latach .

Paweł 2017-03-03

Janek, te 200zł to pewnie za jakieś super-hiper konto premium vip? Nie mów, że nie ma nawet i darmowych...  
Czy kupując złoto trzeba się już legitymować, czy jeszcze nie?

Pcimek 2017-03-05

Panie Dżanku ot uwidocznili Panu bezpłatność konta, która zawoalowana była w opłatach po stronie dostarczycieli usług i towarów. Taki stary wyga wolnorynkowy a na "bezpłatność" konta dał się nabrać.

Caro45 2017-03-06

Pamiętajcie o zakupie kilku bitcoinów!  
 
Idea BTC - > bankiem jest każdy dla siebie!  
 
Deflacyjna natura pieniądza.  
 
Warto posłuchać https://www.youtube.com

Mikołaj 2017-03-06

PYTANIA 
1) Czy dywersyfikacja produktów Samsunga nie jest czasem zagrożeniem dla firmy. Produkujecie produkty od klimatyzatorów po telefony. Oczywiście część z nich jest opłacalna, ale w większości są one produktami o niższej jakości niż czołówka w danej branży. 
2) Dlaczego samsung jako jedna z nielicznych firm na posiada własny „departament obrony” czym to jest spowodowane i czy nie jest to zbędny wydatek.

jan M Fijor 2017-03-07

Mikolaju, dziękuję, Bardzo dobre pytania. proszę o więcej. pozdrawiam

zeki 2017-03-07

Yugo to był fajny samochód!

Kwiat126p 2017-03-07

Janek pieprzy pojęcia. mówi że za PRL była ojczyzna i ją tak miłowali? Ojczyzna to nie PAŃSTWO myli państwo z ojczyzną. Polska zawsze będzie ojczyzną czyli naszą historią, językiem, terenem, kulturą, przodkami itd a PRL czy Staliny to państwo, grupa zwyrodnialców, którzy ustalili jak mamy wg nich żyć we własnej ojczyźnie. Więc nie bluźnij na ojczyznę zwłaszcza jak mylą ci się pojęcia.

jan M Fijor 2017-03-08

fiat126p to jest definicja PWN 
 
ojczyzna 
1. «kraj, w którym się ktoś urodził, którego jest obywatelem lub z którym jest związany więzią narodową» 
2. «miejscowość, kraj, gdzie coś powstało lub gdzie występuje» 
 
to które twoim zdaniem jest ojczyzną? dude!

Piotr 2017-03-09

Sprzedam biżuterię złotą z polską próbą pobierżą i paragon em w cenie spot.

Sofronoff 2017-03-09

tu ceny: 
 
www.ceny 
 
a tu ciekawostka: 
 
https://www.youtube.com

Sofronoff 2017-03-09

@ 11 
 
Liczysz kolego o sprzedaż domieszkowanego ZŁOMU w cenie czystego złota w cenie spot ? Nie tędy droga. Ale próbować można ;-)

Endriu 2017-03-11

Panie Janku, kupować złoto w okresie permamentnego czteroletniego trendu bocznego to raczej kiepska sprawa. Poza tym Kanada sprzedała swoje całe złoto; 
 
Kanada sprzedała resztki złota. Królewski metal najdroższy od roku 
www.bankier.pl 
 
Z trendu bocznego może wywalić zarówno w górę jak i w dół. Wg mnie to nie jest przypadek, że Kanada pozbyła sie kruszcu. Wg mnie kanadyjczycy mogli dostać cynk, o tym, że złoto będzie spadać długoterminowym.

Pcimek 2017-03-11

@14 
Kanada pozbyła się złota bo nie mają kasy.

jan M Fijor 2017-03-12

@Endriu, analiza techniczna jest częścią historii, a nie sposobem na przewidywanie przyszłości. Wiele krajów i banków pozbyło się złota, by zademonstrować światu, że ten relikt przeszłości nie powinien wzbudzać zainteresowania. Każdy rozsądny człowiek wiek, że zarówno banki jak i rządy to zespoły nieudaczników, którzy bez fałszerstw i przemocy nie są w stanie same się utrzymać. Ukłony

Sofronoff 2017-03-12

"Wg mnie kanadyjczycy mogli dostać cynk, o tym, że złoto będzie spadać długoterminowym." 
 
Jak to się stało, że Chińczyków, Rosjan nawet Niemców ów "cynk" ominął ?

Sofronoff 2017-03-12

"analiza techniczna jest częścią historii" to raz. 
 
Ja nie wiem jakim trzeba być cymbałem, aby sugerować się bankierowymi "doradcami". Ale niech już będzie. W "artykule" czytamy: "Rząd Kanady sprzedał 21.851 uncji złotych monet w lutowym okresie rozliczeniowym". 21.851 uncji trojańskich to raptem 679,78 kg. Czyli nieco 10x więcej od złota zabezpieczonego Amber Gold. Pikuś w porównaniu nawet do rocznych wyników sprzedaży, jakie deklarują liderzy na rynku w PL. Ale nius o tytule "Kanada sprzedała resztki złota" na cymbałach już robi wrażenie. 
 
I najważniejsze: w odróżnieniu od banku Kanady, KANADA NADAL MA ZŁOTO, w ilościach przemysłowych. Wystarczy je w wolnej chwili sobie wydłubać. 
 
Szkoda, że "media" nie zacytowały na koniec swojego ulubionego pewnego "głównego analityka domu inwestycyjnego" a na manipulacji można byłoby się uczyć.

jan M Fijor 2017-03-12

Nie mogę wszystkich namawiać, aby kupowali złoto i spali spokojnie, bo to jest zła rada. Właściwa brzmi tak: trzeba złoto kupować i spać czujnie. Zrozumiecie wtedy, że bez standardu złota grozi nam upadek gospodarczy i cywilizacyjny. Im więcej ludzi to zrozumie, tym mniej będzie wojen, kryzysów i biedy w ogóle. Pozdrawiam, Dżanek Optymista

Endriu 2017-03-12

> Jak to się stało, że Chińczyków, Rosjan nawet Niemców ów  
>"cynk" ominął ? 
 
Ruscy z Chinami stoją po przeciwnej stronie barykady. Na razie kupują złoto, ale USiAki cały czas (od 2013) cisną Ruskie bondy na 8% : 
 
10-Year Russia Bond Yield (10RUY.B) 
https://stooq.pl/q/?s=10ruy.b&c=5y&t=c&a=lg&b=0 
 
Na razie Trump niby ogłosił zawieszenie broni, ale ja w to nie wierzę.  
 
Póki co na złocie od paru lat jest konsolka: 
 
https://images81.fotosik.pl/427/cedb77e51f4d14e0.png 
 
... z której może wywalić zarówno do góry jak i na dół. Rysuje się niby jakiś potencjalny RGR z kierunkiem na północ: 
 
https://images83.fotosik.pl/427/82759ff4dd726c73.png 
 
...ale póki co na montly (połowa miesiąca), mamy świecę spadkową i zejście w centrum konsolki. Jak dla mnie, na razie żadnych ruchów z zakupem bym nie wykonywał, i czekałbym na wykrystalizowanie się jakiegoś konkretnego trendu na niższych interwałąch.

jan M Fijor 2017-03-13

@Endriu W jaki sposób można cisnąć bondy? .Przecież 8 procentowa rentowność oznacza niską cenę, po której ludzie kupiliby obligacje z pocałowaniem ręki, wiedząc, że są wyciśnięte. 
naczytałeś się za dużo analizy technicznej i nie widzisz w gospodarce człowieka tylko liczby i wykresy. Na całe szczęście nie inwestujesz, bo gdybyś słuchał wskazań technicznych nie miałbyś na zapłacenie internetu i słuchanie kontestacji. Tylko fundamenty, czyli ludzie, się liczą. Technika to głównie historia.

Sofronoff 2017-03-13

@ 20 " na razie żadnych ruchów z zakupem bym nie wykonywał" 
 
Nie wykonuj ! Patrzysz na złoto okiem SPEKULANTA i to - jak widać - bazującego na plotkach, pogłoskach wobec braku dostępu do inside trading. Co ma wspólnego "wiedza", że BC Kanady wyzbył się złota z decyzją zakupową kogoś, domyśla się tylko, że "według mnie kanadyjczycy mogli dostać cynk" i jednocześnie patrzy we wsteczne lusterko próbując przewidzieć, co będzie za zakrętem ???

Endriu 2017-03-13

> W jaki sposób można cisnąć bondy?  
 
W taki sposób, że jak resztki najemników USiAko-europejskich dogorywały w kotle Dablcewskim i Aniela z Hollandem polecieli do Moskwy błagać na kolanach Putina, żeby resztek tych najemników nie wyrżnąć w pień, trwało równolegle apogeum wojny ekonomicznej i ruskie bony ni z gruszki ni z pietruszki wyskoczyły na 16,5%. 
 
Panie Janku Pan naprawdę nie wie o co chodzi w bondach i mam Panu to łopatologicznie wytłumaczyć, po czym rozpoznać, że kraj bankrutuje ?.

Endriu 2017-03-13

> Co ma wspólnego "wiedza", że BC Kanady wyzbył się 
> złota z decyzją zakupową kogoś, domyśla się tylko, że  
> "według mnie kanadyjczycy mogli dostać cynk" i  
> jednocześnie patrzy we wsteczne lusterko próbując przewidzieć, 
> co będzie za zakrętem ??? 
 
Taka, że żydzi odkupią (zgodnie z zaznaczonymi na wykresie zasięgami) od ruskich i chinoli to złoto po 700 (bodajże dolarów za uncję) jak ruscy z skośnookimi zaczną plajtować.

da 2017-03-13

W Chile kochają Prusy https://www.youtube.com

Sofronoff 2017-03-14

@ 23, 24 
 
Czytajcie uważnie i uczcie się pilnie bo jest okazja przyjrzeć się, jak powstają bajki z mchu i paproci, bez ładu i składu, bez związku przyczynowo - skutkowego. Ot, takie klechdy sezonowe :-) 
 
Z CZEGO MAJĄ "RUSCY" PLAJTOWAĆ TUMANIE JEDEN Z DRUGIM ? Z TYTUŁU BRAKU DŁUGÓW ? Z NIEPRZEBRANYCH ZASOBÓW NATURALNYCH ? A CHIŃCZYCY Z CZEGO ? Z NADWYŻEK BUDŻETOWYCH ?

Endriu 2017-03-16

> Z CZEGO MAJĄ "RUSCY" PLAJTOWAĆ TUMANIE JEDEN Z  
> DRUGIM ?  
 
Kolego trochę kultury osobistej. Ja nie mówię, że Rosja ma plajtować tu i teraz, natomiast doszło ewidentnie do zwarcia miedzy mocarstwami, na co wskazują wykresy. Bondy i cena Ropy. A to, że bogaty w surowce naturalne kraj może w każdej chwili bankrutować, to widzimy choćby na przykładzie Wenezueli. 
 
A to, że pejsaci trochę ruskich pocisnęli, to można było sobie poczytać: 
 
W sierpniu rosyjskie rezerwy zmniejszyły się o ponad 18 proc.  
www.rp.pl

Paweł 2017-03-16

Właśnie odebrałem paczkę z: 
1/2/3 Ekonomia wolnego rynku t1,2,3 
4 Logika ekonomii 
5 Narodziny współczesnej ekonomii 
6 Sekrety amerykańskich milionerów 
wszystko z Fijor publishing, zasiadam do czytania;)

Sofronoff 2017-03-17

@ 27 
 
" Ja nie mówię, że Rosja ma plajtować tu i teraz, natomiast doszło ewidentnie do zwarcia miedzy mocarstwami, na co wskazują wykresy." 
 
Jasne. Zawsze można na koniec odwrócić ogon i skonstatować: "bo to jeszcze nie tu i nie teraz". 
 
" doszło ewidentnie do zwarcia miedzy mocarstwami, na co wskazują wykresy... " 
 
Sresy nie wykresy. O przebiegu wykresów zadecyduje "grupa B." a nie zawarcia i rozwarcia. 
 
" A to, że bogaty w surowce naturalne kraj może w każdej chwili bankrutować, to widzimy choćby na przykładzie Wenezueli" 
 
Jaki mają związek lub wspólny mianownik socjalistyczne aktywności watażki z szachowymi przemyślanymi ruchami władz rosyjskich ?

Endriu 2017-03-17

Ja nie będę dużo pisał bo Sofronoff zdaje się być tutaj najmądrzejszy natomiast potencjalnym kupcom złota chciałbym zwrócić uwagę na dwa linki: 
 
Srebra mniej niż złota – fakty i mity 
www.goldblog.pl 
 
"[...] Tu pojawia się pierwsza odpowiedź – stosunek wydobytego srebra do złota wynosi około 10:1. Historyczne wartości 15:1 są nieaktualne.[...]". 
 
Gold Silver Ratio 
www.kitco.com 
 
2017-03-17 ..............71,14

Sofronoff 2017-03-17

Pochwal się proszę mądrymi wnioskami. Nie cudzymi (?) linkami.

Endriu 2017-03-18

> Pochwal się proszę mądrymi wnioskami. Nie cudzymi (?)  
> linkami. 
 
Kolego jeżeli wydobytego złota jest 10:1, a cena jest 70:1 do jednego, to chyba coś jest jednak nie tak, i wycena złota pod względem fundamentów jest raczej z kosmosu. 
 
Przyjmują cenę srebra jako constans, można by powiedzieć że gdyby złoto zeszło do połowy tego co teraz kosztuje, to dalej byłoby trzykrotnie przewartościowane.  
 
Tak, że kolego dla mnie kontynuacja korekta trwającej od 2000 roku hossy, jest jak najbardziej prawdopodobna, bo ceny złota są z dupy i złoto jest po prostu bezsensownie kurewsko drogie. 
 
To by się wpasowywało w koncepcję zakupu przez ruskich i chinoli, bo jak sobie drogo kupili (niemalże na szczycie górki - w ujęciu monthly), to pejsaci ładnie by mogli i wychujać, gdyby u ruskich coś poszło nie tak.  
 
A tak na marginesie póki co na SP 500 kończą dopełniać RGR'a: 
 
https://images82.fotosik.pl/440/45499b8adeb59b82.png 
 
...i do maja się pewnie wyrobią (sell in may and go avay). Jak go zrobią to pewnie zapowiada się coś ciekawego, a biorąc pod uwagę trzecią podwyżkę stóp procentowych: 
 
Trzecia podwyżka i krach?  
independenttrader.pl 
 
....możliwy jest jakiś większe zamieszanie, nazwijmy to pod ogólną nazwą "krach'. A z tymi ostatnio krachami to jest jakoś tak, że najbardziej na tych "krachach" dostają po dupie rynki wschodzące, czyli np. taka Rosja, której gospodarka porównywalna jest do gospodarki Włoch.

Sofronoff 2017-03-18

"... to chyba coś jest jednak nie tak, i wycena złota pod względem fundamentów jest raczej z kosmosu" 
 
CHYBA ? CO JEST WIĘC "NIE TAK", JEŚLI SAM MASZ WĄTPLIWOŚCI CO TO TOKU SWOJEGO ROZUMOWANIA ? 
 
"Trzecia podwyżka i krach? " 
 
A tam ze zdumieniem czytam: "Naszym zdaniem największe szanse na zabezpieczenie środków przed inflacją dają dzisiaj surowce i metale szlachetne." 
 
Panie "wpasowany w koncepcję zakupu przez ruskich i chinoli". Zapytam może prościej: jaka jest wartość netto twojego majątku albo przynajmniej o ile % wzrósł jego stan rok do roku (ubiegłego) ? I nie pisz, ze to nie twoja wina, bo "póki co na SP 500 kończą dopełniać RGR'a".

Endriu 2017-03-18

> Zapytam może prościej: jaka jest wartość netto twojego  
> majątku albo przynajmniej o ile % wzrósł jego stan 
> rok do roku (ubiegłego) ? 
 
Gdzieś tak od 5 lat cały czas stabilnie +20% do przodu. Można powiedzieć, że pracuje na trzech etatach. Brak jakieogokolwiek kredytu/zadłużenia.

Endriu 2017-03-18

> CHYBA ? CO JEST WIĘC "NIE TAK", JEŚLI SAM  
> MASZ WĄTPLIWOŚCI CO TO TOKU SWOJEGO  
> ROZUMOWANIA ?  
 
Kolego zagadnienia giełdowe to nie nauka akademicka. Tu nie ma constans i niczego nie możeż być pewien na 100%. To w każdej chwili może pójść w przeciwną stronę niż zakładasz, pod warunkiem, że znajdzie się ktoś z większym kapitałem, i wyzeruje twój profit. 
 
To jest to, o czym mówi Pan Janek, o tej "karze", która spotyka zawsze kupującego tuż po zakupie, czyli o spadku tuż po zakupie. To najzwyczajniejsze "zerowanie profitu". 
 
 
Koncepcja ZERO LINE by MightyOne 
forex

Sofronoff 2017-03-18

Ach forex ! A to przepraszam ! Teraz to dopiero nabrało wiarygodności te 20% ... chyba, że jest faktycznie z tych 3 etatów.

Endriu 2017-03-18

> Ach forex ! A to przepraszam ! Teraz to dopiero nabrało 
> wiarygodności te 20% ... chyba, że jest faktycznie z tych  
> etatów. 
 
Kolego Sofronoff, mam dwie pasje w życiu. Jedną z nich są wykresy. Zmagam się z nimi od 2007 roku (czyli dopiero 10 lat). Na Fejsbuniu robiłem sobie kiedyś taki test i wyszło mi coś takiego: 
 
https://images81.fotosik.pl/441/2f4de5cf3b86e101.png 
 
Strażnik -ja bym się z tym zgodził. Nie lubię zbyt dużego ryzyka, cenię sobie stabilność i cenie sobię te 20-30%, ale na plusie - nigdy na minusie. Taki juz jestem.

Sofronoff 2017-03-18

"Strażnik -ja bym się z tym zgodził. Nie lubię zbyt dużego ryzyka, cenię sobie stabilność i cenie sobię te 20-30%," 
 
Strażnik & forex... aaaaa.... to teraz rozumiem. 
 
"Zarabiają 10.000zł miesięcznie nie wychodząc z domu. Asia i Tomek z Sępólna co miesiąc koszą gruby hajs, choć żadne z nich nie skończyło nawet gimnazjum. Ich sposób na zarabianie, to..." 
 
"Andrzej, bezrobotny z Chojnic zarabia gruby hajs. Kiedyś ledwo wiązał koniec z końcem. Teraz śpi na forsie". 
 
"Marta z Wyszkowa do niedawna siedziała na kasie w markecie. Dziś na wakacje lata własnym jetem..."

Sluchacz 2017-03-19

Złoto to eufemizm dla narkotyków, w których dokonywana jest prawdziwa wymiana międzypaństwowa.

Endriu 2017-03-21

> Zarabiają 10.000zł miesięcznie nie wychodząc z domu. 
 
Kolego Sofronoff gdyby tak podejść matematycznie, to taki akurat przypadek mógłby mieć miejsce.  
 
W miesiącu jest około 23 dni do trejdowania. Z tego gdzieś połowa dni się nie za bardzo nadaje, bo cena jest w konsolkach. Zostaje gdzieś z 15 dni "trendowych", że idzie się coś utrejdować 
 
Jeżeli w 15 dni musiałbyś utrejdować 10 tysięcy, to dziennie musiałbyś utrejdować 666 PLN. 
 
Wszystkie poradniki forexowe mówią o tym, żeby na transakcję nie ryzykować więcej jak 2% kapitału. 
 
Jeżeli więc chcesz uzyskiwać profit rzędu 666 PLN musiałbyś dysponować kasą gdzieś na poziomie 333 tyś PLN. 
 
Wiesz, bezrobotni nie dysponują być może takimi pieniędzmi, ale dla średnio zamożnego człowieka to chyba nie jest jakiś wielki problem.

Endriu 2017-03-21

> Jeżeli więc chcesz uzyskiwać profit rzędu 666 PLN musiałbyś  
> dysponować kasą gdzieś na poziomie 333 tyś PLN. 
 
Oczywiście 33 tyś pln. Pardon za pomyłkę.

Sofronoff 2017-03-21

@40 "Kolego Sofronoff gdyby tak podejść matematycznie, to taki akurat przypadek mógłby mieć miejsce. " 
 
A więc forex ! ...Miałem nosa :-) 
 
Miły panie. Ta matematyka, to statystyka a w niej nieubłagana krzywa rozkładu Gaussa, która wskazuje, że teoretycznie dopuszczalny przypadek jest możliwy, choć w praktyce np. milioner z forexa pracujący na co dzień jako operator wózka widłowego jest wykluczony. 
 
"Wszystkie poradniki forexowe mówią o tym, żeby na transakcję nie ryzykować więcej jak 2% kapitału." 
 
Praca domowa na dziś: 
 
a) poczytaj, jak potraktował klientów Sxxxo Bank i dlaczego czmychnął z PL, 
 
b) na tej platformie - kasynie, o której o ostatecznym wyniku decyduje bank, idealnie stworzonej dla tępych dawców kapitału złóż proszę te swoje 2 % w % składany na 23 dni.

eli lama sabachthani 2017-03-21

Dżanek wróć do audycji z formą please przecież Ty jesteś do tego stworzony by jednym tchem ośmieszyć głupotę tego całego łez padołu

Endriu 2017-03-21

> Miły panie. Ta matematyka, to statystyka a w niej nieubłagana 
> krzywa rozkładu Gaussa, która wskazuje, że teoretycznie  
> dopuszczalny przypadek jest możliwy, choć w praktyce np. 
> milioner z forexa pracujący na co dzień jako operator wózka  
> widłowego jest wykluczony.  
 
Kolego w 2003 pracowałem jako magazynier na wózku widłowym. W 2007 roku zainteresowałem się wykresami. Minęło 10 lat i coś tam zaczynam dostrzegać. 
 
Z tym milonerem to bym nie przesadzał, natomiast jako dodatek (trzeci etat/pasja) do pracy zawodowej i drugiego etatu - czemu nie. Akurat ze mną tak jest, że na każdej pasji lubię zarobić. 
 
Kurde wykresy to podstawa wszystkiego. Widać jak na dłoni kto drukuje, kto w ch...a leci, a kto bankrutuje.  
 
Kolego mnie po prostu nie stać, na nieoglądanie wykresów. Lubię być poinformowany, i wiedzieć co w trawie piszczy.

Endriu 2017-03-21

A dla Pana Janka - fana Donalda Trumpa - specjalny wykres. Niech se Pan popatrzy jak Trump na naszych oczach osłabia swoją walutę i robi RGR'a: 
 
https://images84.fotosik.pl/449/fddebbdfcb7ff885.png

Endriu 2017-03-22

> A to, że pejsaci trochę ruskich pocisnęli, to można było sobie 
> poczytać:  
 
W sierpniu rosyjskie rezerwy zmniejszyły się o ponad 18 proc.  
www.rp.pl 
 
Nie wiem skąd te analizy, ale podobno ciśnięcie ruskiego przybiera na sile (Trump - z tego co widzę - tak jak przypuszczałem - wcale nie odpuszcza): 
 
Białoruski scenariusz 
prawica.net 
 
"[...] Należy pamiętać, że czas gra na niekorzyść Rosji. Embarga, słaba sytuacja gospodarcza, a przede wszystkim niskie ceny ropy i gazu w sposób błyskawiczny wysysają z moskiewskiego skarbca ostatnie rezerwy. Prognozy z końca 2015 i początku 2016 roku wskazywały na to, że przy braku zmian na rynku surowców (i przy kontynuacji izolowania rosyjskiej gospodarki), Rosja najpóźniej do końca 2017 roku będzie bankrutem bez grosza. Nawet jeśli prognozy te zostały zrobione na wyrost... To czasu i tak wiele nie pozostaje. [...]". 
 
Putin na 14 września planuje gigantyczne manewry w okolicach Białorusi. Jackowski mówił w swej przepowiedni, że na koniec roku nastąpi jakieś wydarzenie, które połączy naród polski (wszystkie siły polityczne lewica-prawica). 
 
Co będzie to nie wiadomo, ale ja na miejscu Pana Janka wyleciałbym na wszelki wypadek na dwa lata do swojej hacjendy w USA ...

Sofronoff 2017-03-23

"Kolego w 2003 pracowałem jako magazynier na wózku widłowym. W 2007 roku zainteresowałem się wykresami. Minęło 10 lat i coś tam zaczynam dostrzegać. " 
 
Dobrze radzę, wróć do zawodu jak chcesz mieć na emeryturę. Bo "coś tam dostrzeganie" po 10 latach patrzenia, to zdecydowanie za mało. Nie hejtuję. 
 
"Kurde wykresy to podstawa wszystkiego. Widać jak na dłoni kto drukuje, kto w ch...a leci, a kto bankrutuje. " 
 
"Kolego mnie po prostu nie stać, na nieoglądanie wykresów. Lubię być poinformowany, i wiedzieć co w trawie piszczy." 
 
Zajebisty z ciebie widzę inwestor. Połącz zatem jedno z drugim do kupy i pomyśl o karierze chiromanty.

mopel44 2017-04-19

Panowie i Panie. Zloto podrobic mozna tylko wolframem, reszta to pierwiastki drozsze niz zloto.  
Janku co do ilosci zlota w monecie - 31gram to uncja a uncja jubilerska ma ok 33 gr

mopel44 2017-04-19

Co do szwabskiego zlota to moze to byc powiazane z tym jak nasz facet Ron Paul od ponad 20 lat o audyt w fFort Knox by ktos zobaczyl w koncu te zloto co tam lezy. A stan finansow panstwa amerykanskiego jest tez pewno nie bez znaczenia.  
Ogolnie sprawa zlota bankow centralnych wyglada rowniez tak ze FED i inne maja prawo zloto rezerwy pozyczac innym podbmiotom, dokladnie nazywaja to leasingiem. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt