Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
7 dni temu
Jak poprawnie oszczędzać
Na początku o bezspadkowym mieniu pożydowskim a potem temat główny - czyli jak oszczedzać a co za tym idzie jak się dorobić.
Wydanie Główne
przedwczoraj
Kiedy ojczyzna wzywa!
W środku nocy. PKP pojedzie szybciej na trasie Kraków-Katowice. Policja słabo rekrutuje. KPI w wojsku i policji. Zabójstwo 21-latka w Koninie. Wojna z narkotykami. Wódka drożeje....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2017-03-06

Czy Asbiro to sekta?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czyli o nowym filmie AgenTomasza. Czy postarzenie produktów to fakt? Uber tworzy kontrwywiad.

KOMENTARZE

Megi 2017-03-07

Gdzieś w tej audycji pojawiło się przekonanie, że w piątek film widziały osoby związane z ASBIRO, a dopiero za jakiś czas dokument wypłynie na szersze wody i zetknie się z krytyką osób całkowicie z zewenątrz, których być może to pierwszy kontakt ze szkołą Kamila. Pozwolę sobie wspomnieć, że byłam, widziałam, był to mój absolutny debiut w realnym świecie (kontestacji słucham sobie nieśmiało już jakiś drugi rok), jeśli chodzi o zetknięcie z tym środowiskiem. Świetna robota, gdzieś tam w mojej głowie film ten zaszczepił nawet myśl, że może i ja dołączę do ASBIRO za kilka lat. Pozdrawiam i gratuluję!

Monaco 2017-03-08

"Czy postarzenie produktów to fakt?" 
 
Jak można mieć wątpliwości, że istnieje takie coś jak planowane postarzenie produktów? 
Wystarczy zobaczyć jakie kary dostały korporacje np apple za planowane postarzanie baterii, które wysiadały po 2 latach.

dezzibel 2017-03-08

Kompletnie nie zgadzam sie z wypowiedzia Blachy odnosnie Agent Tomasza i jego wideo produkcji. Nie wspomne juz o tym ze krytyka odbyla sie z typowa dla blachy finezja i z wykorzystaniem prawie znikomego elementu erudycji... 
 
Gdzie jest zapisane ze dokument musi miec dokladnie taka strukture jak wiekszosc produkcji Discovery, National Geographic czy TVN albo TVP? Kazdy tworca ma prawo uzywac wlasnej konstrukcji bo to on wie najlepiej co bedzie w danym przypadku najlepsza rama/fundamentem dla tejze producji.  
 
Widzialem Independencje a takze Korwin the movie i uwazam ze stworzyles Agencie doskonaly dokument w obydwu przypadkach.  
 
Konstruktywana krytyka nie jest czyms zlym ale to co zaserwowal  
Blacha bylo poprostu zalosne i niskich lotow, cos na wzor dresa ktora wpada do domu Mickiewicza i oklada go niemilosiernie bo akurat Pan Tadeusz nie zostal napisany w tym samym formacie co bajki braci Grimm a pan dres lubi lekka i sprawdzona forme przekazu ...

Sluchacz 2017-03-08

@Monaco  
Faktyczny koszt wyprodukowania np. pralki od zera to nie jest te 1000 zł tylko efekt całego procesu od wydobycia surowców po kształcenie ludzi w szkołach zdolnych to zrobić, który musi być kredytowany (nie tylko bankowo, ale społecznie). Aktualny model jakiegoś urządzenia de facto zaczął był produkowany z 50 lat temu, co pokazuje jaka jest rzeczywiście jego wartość. 
 
Likwidacja planu obsolence równałaby się likwidacji całej gospodarki, której nie dałoby się odbudować, bo po co ludzie mają się uczyć 15 lat skoro, nie było by miejsca w którym mogą odpracować poniesiony na nich koszt.

Krzysztof ze wsi Warszawa 2017-03-08

Jako jeden z osobników z pokaźnej grupy specjalnej czuję się niejako wywołany do tablicy. Pełnometrażowy film dokumentalny o mojej ulubionej szkole w Kinotece w samym centrum Warszawy, szampan, uśmiechnięte dziewczyny, mnóstwo znajomych twarzy, a to wszystko w cenie 10 ziko / zyla / złotych (skreślić niepotrzebne) okazało się w moim przypadku więcej niż dostatecznym wabikiem.  
 
Co do filmu to jestem zachwycony montażem, który jest najmocniejszą stroną produkcji. Sprawia, że tak wielowątkowemu filmowi udaje się zatrzymać uwagę widza. Dynamika jest wyciskana jak tylko się da z tych przynudnawych, ciągnących się wypowiedzi. Są śmieszne momenty. I zapowiedź sequela :D Ale tego co tam i jak tam nie będę zdradzał. Najsłabsze w filmie wydaje mi się ustawianie dźwięku. Ale z racji braku wiedzy przedmiotowej nie wiem, na ile mam obarczać swoim narzekaniem na dźwięk Tomka, a na ile Unfę. 
 
Blacha mnie ubawił chyba jak nigdy. Nie wiem jeszcze jaki jesteś naprawdę, poza radiem, ale w tej audycji wypadłeś w moich uszach jak postać z krwskówki. Dzięki. Made my day. :D 
 
Co do Korwina: była jeszcze trzecia opcja - opcja Cejrowskiego - przez ten korytarz z pudłami i krzesłami, ale ze swobodnym przejściem, dookoła sali. W sensie: tym niepozornym korytarzem, w który pozornie błędnie był skręcił Korwin kryła się szansa na niepostrzeżone czmychnięcie z sali. I to przy ciągłym skręcaniu w prawo :D  
 
Pamiętam Rubina! Ale tak ledwo ledwo ledwo. Jeszcze chyba pacholęciem będąc. W czarnej obudowie, trzymaliśmy go w chacie na wsi i używaliśmy tylko w wakacje, gdy tam ieździliśmy rodziną. Wyłączaliśmy go z sieci, gdy wracaliśmy do.mjasta, bo chata drewniana. Łatwo o spalenie. Długo się bydlak rozgrzewał zanim zaczynał transmitować obraz. Ech. Niepraktyczne to-to.  
 
Pytanie! Kiedy i od kogo usłyszę (przeczytam?) o planowanych seansach Buena Vista ASBiRO Business Club?

wierny słuchacz 2017-03-09

Mój telefon działał mi 7 lat, a popsuł się też z mojej winy... 
dlatego nowy kupiłem taki sam ( :

Krzysztof 2017-03-10

1)Widzieliście film "spisek żarówkowy" 
https://www.youtube.com 
 
2)co do postarzania to widać często jak różnie żółknie plastik np. jedne elementy pralki bardziej niż inne by było widać że sprzęt jest stary 
 
3)a co do delikatności telefonów "Byłem przy tym, jak w laboratorium General Electric Plastics - jednym z najważniejszych miejsc na świecie - chemicy zrobili plastik do iPoda, który odrzucono, i zastosowali go do Smarta. Apple go nie chciał, wolał lustrzaną powierzchnię. Czemu? Żeby ludzie ją brudzili paluchami i czyścili o spodnie. A od tego się drapała. Po roku telefon był do wyrzucenia. I nikt nie miał pretensji do Apple'a, tylko do siebie, bo to przecież ja podrapałem." 
źródło www.logo24.pl

RAdesign 2017-03-10

Jedyne co mnie śmieszy to ciągłe zapieranie się prowadzących tego "postarzania" produktów. 
Jakbym słuchał wyznawców płaskiej Ziemi wypierających informacje o heliocentryzmie. 
 
Może kwestia nazwy procesu. Ale produkty są projektowane pod określoną wytrzymałość i żywotność, i jednym z czynników jest zysk.  
Więc bez sensu produkować rzecz wytrzymałą, lecz droższą, skoro konsumenci są teraz w kołowrotku zakupowym i są już przyzwyczajeni, że rzeczy się psują. 
 
Więc projektuje się rzeczy tak, żeby się psuły, żeby konsument kupił nowe, albo żeby wydał pieniądze na serwis. Kropka. 
To jest część modelu biznesowego. Kropka. 
 
Kiedy są ograniczone środki produkcji, to się produkuje trwalej i z możliwością naprawy (np. przed wojną, PRL). 
 
Teraz na zachodzie nie ma nawet możliwości dowolnej naprawy, w jednym ze stanów USA (chyba Minnesota ale nie pamietam z głowy), dopiero niedawno wywalczono sądownie udostępnienie informacji umożliwiającej naprawę. 
Bodajże z Applem. 
Ewidentnie producenci chcą rozszerzyć prawo autorskie z filmów, gier i produktów cyfrowych także na inne rzeczy. 
Kiedyś film czy grę się kupowało na fizycznym nośniku i miało się pełnię praw. 
Teraz niby się kupuje, ale tak naprawdę dzierżawi prawo do używania. 
Stąd ciężkie batalie sądowe o prawo do sprzedaży używanych produktów , np. gier, czy właśnie o prawo do samodzielnej naprawy. 
 
Zniewolenie państwowe = zniewolenie korporacyjne. 
Ewidentnie odchodzi się tutaj od podejścia wolnościowego, skoro popiera się jedne monopole.

mgr inż. BlackEmperor 2017-03-10

@ 8 "Może kwestia nazwy procesu. Ale produkty są projektowane pod określoną wytrzymałość i żywotność, i jednym z czynników jest zysk.  
Więc bez sensu produkować rzecz wytrzymałą, lecz droższą, skoro konsumenci są teraz w kołowrotku zakupowym i są już przyzwyczajeni, że rzeczy się psują. " 
 
No właśnie trochę chodzi o nazwę. "Postarzanie" sugeruje, że ktoś włożył określone, większe środki w produkcję a następnie CELOWO obniżył ich trwałość. Prosty przykład - zrobić stół w którym następnie nadpiłujemy jedną nogę. 
 
Takich przypadków raczej się nie spotyka, bo są one nieopłacalne finansowo. Jest tak jak mówiłem w audycji - producent dokładnie oszacowuje na jaki okres czasu ma wystarczyć dany sprzęt, żeby klient był zadowolony w stosunku do ceny jaką zapłacił. Proste! Jeśli kupuje chińszczyznę za 5 zł to nie mam pretensji, że rozleciała się po 5 użyciu!  
 
Ludzie lubią kupować rzeczy nowe, świecące i pachnące. Możecie sobie robić 20 sondaży, w których wyjdzie, że wolą trwałość i gotowi są za nią zapłacić, ale ich codzienne wybory świadczą o czymś zupełnie przeciwnym! 
 
I jeszcze jedna rzecz, o której nie wspomniałem w audycji. Dlaczego coraz rzadziej opłaca się naprawiać?  
1. Rosną koszty pracy technika 
2. Nowe urządzenia produkuje się w milionach sztuk (TANIO). 
3. Części zamienne produkuje się w setkach/tysiącach i trzeba jeszcze płacić za ich przechowywanie oraz zarządzanie nimi (DROGO). 
 
Różnica staje się tym bardziej widoczna w epoce tworzyw sztucznych.

Cezary 2017-03-11

Tak wyglądałby dokument o Korwinie, gdyby tworzony był na zlecenie Discovery: 
 
1. Na wstępie sporo ciekawych informacji o Krulu 
2. Następnie jak żyją kuce pomagający krulowi w szerzeniu kolibrowej idei 
3. Nagle bach! Zaczynają się problemy! Krowin zgubił muszkę. Kuce w popłochu szukają zastępczej muszki, ale czy zdążą przed kolejnym wykładem? Terminy gonią! Dostawa muszek się spóźnia. Są opóźnienia i kłótnie narasta napięcie. 
4. Udąło się! Muszka dotarła w ostatniej chwili. 
5. Kuce wypowiadają się o tym jak wspaniale jest służyć Krulowi, że są z tego dumni. Gdy król wychodzi na scenę, to czują, że są częścią tego wielkiego show. 
6. Ostatnie ujęcia Krula z nową muszką i napisy końcowe

juzef 2017-03-12

https://www.youtube.com

Kali 2017-04-07

Ale ten Blacha to matoł i kiepski aktor , kreuje sie na bóg wie kogo a we łbie pusto

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kiedy ojczyzna wzywa! - przedwczoraj


Hugo zostaje kurem domowym (3) - 2 tygodnie temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 3 tygodnie temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 6 tygodni temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 7 tygodni temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 miesiące temu

10 groszy za indyka (1) - 3 miesiące temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 3 miesiące temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 4 miesiące temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 4 miesiące temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 4 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 4 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 5 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 5 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 6 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 6 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 7 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 7 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 7 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 8 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 8 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 8 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 9 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 9 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 10 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 10 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 10 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 11 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 11 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 11 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 11 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 2 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (41) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zarabianie na ankietach - - 20.00
Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Okna dako complex nowy sącz - - 20.00
borówka amerykańska - sadzonki wysokie - - 20.00
Tiande - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt