Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2017-03-12

Zbigniew Dylewski - Szczęście człowieka. Kiedy ludziom żyje się najlepiej?

Nadający: Kamil Cebulski

Co wpływa na szczęście jakiegoś człowieka i czy możemy je jakoś zmierzyć? Trochę się rozgadaliśmy się ze Zbyszkiem. Rozmawialiśmy na temat filozofii, ustroju państw i w jakim ustroju ludzie są najszczęśliwsi. Nagranie wymaga specjalnego słuchacza, czy wytrwasz do końca i zrozumiesz nasze toki rozumowania? Zbyszek od wielu lat prowadzi działalność biznesową, w dużej części poza granicami (Niemcy, Benelux, Szwajcaria, Norwegia). Jest doktorem ekonomii. Prowadzi własną stronę internetową, na której dosyć często prezentuje swoje poglądy ekonomiczne: www.dylewski.com.pl Jestem ciekaw jaki będzie wasz odbiór tego typu dywagacji czekam na liczne komentarze pod tym nagraniem.

KOMENTARZE

Cezary 2017-03-13

Hahahaaaaaaa, ale fajna rozmowa :D. Kamil masakruje ;). 
 
Gość jest najlepszym przykładem na to, że ludzki umysł potrafi wymyślić dowolne rzeczy. Z całą pewnością Hitler miał pasję, pomysł na siebie i się realizował. Był politykiem więc miał do tego prawo. Dobrze, że nie siedział przed telewizorem :D. 
 
Przemoc? Spoooko - wystarczy, że oprawca jest politykiem. W zasadzie jeśli się samorealizujemy to możemy robić wszystko i nie ma w tym nic złego. 
 
Z wypowiedzi gościa wynika, że są tylko dwie złe rzeczy na świecie - pilot i telewizor!

Grzegorz23 2017-03-14

Fantastyczny gosc! Zbyszku uklony w Twoja strone, jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy, sposobu patrzenia i pojmowania swiata. Otworzyles mi pare klapek w glowie.  
 
Kamilu - dzieki za zaproszenie Zbyszka do Konestacji i zrobienie z nim wywiadu. Pare jednak slow reprymendy dla Ciebie.  
Moglby z calosci tego wyjsc naprawde fajny material. Przyznam ze pierwsza polowa audycji fantasycznie.  
 
W drugiej polowie zadajesz pytanie, gosc zaczyna odpowiadac po czym przerywasz gosciowi w pol zdania, wrzeszczysz do mikrofonu "NIEEEE", tupiesz i sie obruszasz. Pare minut pozniej ponownie zadajesz pytanie, gosc zaczyna odpowiadac a Ty raz jeszcze wrzeszczysz do mikrofonu "POCZEKAJ, POCZEKAJ". Dobre wychowanie nakazuje aby dac rozmowcy skonczyc tym bardziej ze ja, jak tez i zapewnie wielu sluchajacych tego wywiadu chcieliby uslyszec co Zbyszek ma do powiedzenia i jakie ma poglady. Innymi slowy to Ty powinienies byl zaczekac bo to wywiad ze Zbyszkiem a nie z Kamilem w roli goscia ! 
 
WIEM, jakie Ty masz poglady, jakie JanekF ma poglady czy tez Hugo z Markiem. Nie obraz sie ale Zbyszek wyprzedza Cie o lata swietlne w przemysleniach nad zyciem, procesami rzadzacymi nauka, spoleczenstwem czy ewolucja gospodarek i mocarstw. Gdybys wysluchal do konca tego o czym wspominal gosc to byc moze zrozumialbys o czym tez i ja pisze powyzej.  
Sugeruje zebys zapisal sobie ten wywiad, zachowal go w szufladzie na pendrivie i posluchal go za 10-15 lat - zaloze sie ze dojdziesz do tych samych wnioskow co ja... 
 
Prosba na przyszlosc: jesli juz zapraszasz goscia z ktorym sie nie do konca zgadzasz to prosze zebys tak ostentacyjnie nie przerywal mu w pol zdania, nie wydzieral sie do mikrofonu i nie krzyczal: poczekaj, poczekaj. To normalne ze nie z wszystkimi sie zgadzamy, kazdy moze miec wlasne poglady na otaczajaca rzeczywistosc.  
 
Eytkieta dziennikarska jednak nakazywalaby sie odpowiednio zachowac (no chyba ze chcemy rownac do standardu mediow brukowych) jak przystalo na prowadzacego wywiad ale tez i co by nie bylo rektora uczelni wyzszej...

SkrzydlatyŻmij 2017-03-14

Świetna dyskusja! Ja także staję po stronie Kamila.  
To, że teorie uznane przez większość naukowców uważa się za prawdziwe i naukowe, a te uznawane przez mniejszość za pseudo naukę, nie ma nic wspólnego z tym jak jest na prawdę. Istnieją dowody logiczne i matematyczne, istnieje eksperyment. Co z tego, że Nikole Teslę obśmiano jako wariata, skoro urządzenia, które wymyślił działają, np. prąd zmienny w naszym gniazdku elektrycznym! I to jest właśnie eksperyment, powtarzany co dnia przez miliony niezależnych od siebie ludzi. A niech sobie kto chce uważa Teslę za pseudonaukowca, prawda jest inna! 
Podobnie z tymi porządkami społecznymi, napiszę tylko: Aleksander Sołżenicyn "Archipelag Gułag", wiem, że grube knigi, ale są w audiobuku, koniecznie należy przesłuchać i wówczas mędrkować, na temat, że można się pogodzić z porządkiem społecznym, uśmiechać i być szczęśliwym. 
Bardzo dobry argument Kamila o tym, że ludzie uciekają z Kuby, klimatycznie to raj na ziemi, cygara najlepsze na świecie, kobiety piękne i chętne, a ludzie milionami uciekają. Nie wszyscy, bo normalnie wyjechać stamtąd nie można było, reżim nie pozwalał, na ucieczki niewolników z wyspy komunizmu. A ilu ludzi z USA wyjeżdża na stałe do komunistycznej Kuby, przecież o ile mają pomysł na życie, mogą być tam szczęśliwi? Zresztą mogą wyjechać na Kubę legalnie, nikt ich nie zatrzymuje siłą w USA???? 
Kamil, ta audycja to tryumf zdrowego rozsądku człowieka po maturze nad akademicką pseudonaukową paplaniną.  
Napisałem świetna dyskusja, ale właściwie, nie. Po Zbigniewie Dylewskim więcej się spodziewałem.

Cezary 2017-03-15

@Grzegorz23 - Prawda, że Kamil trochę przerywał, ale dzięki temu dyskusja była żywa i dynamiczna. Na pewno gość miał bardzo dużo czasu by się w pełni wypowiedzieć. Aż nadto dużo, skoro połowę wykorzystał na powtarzanie, że trzeba mieć pasję.

Tomasz Tofil 2017-03-15

dla pana Zbycha: https://www.youtube.com

2017-03-16

@Grzegorz23 "Zbyszku uklony w Twoja strone, jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy". 
Ja nie. 
 
W Nowym Testamencie nie ma zakazu lichwy. Jeśli ktoś uważa, że jest, to w której Księdze, w którym rozdziale i w którym wersie? 
W Starym Testamencie przykazania z sankcją, były jak najbardziej normą prawną w Izraelu. Jeśli pisało "nie cudzołóż, jak złapiesz cudzołożnika na gorącym uczynku, to ukamienujesz na śmierć jego i kobietę (cudzą żonę) z którą cudzołożył". To to była norma prawna w tamtym społeczeństwie i to stosowano w praktyce.

Zuzel 2017-03-30

Kamil, ale masz cierpliwość! Widać, że Pan jest profesorem i jest przyzwyczajony że studenci muszą my przytakiwać. 
Ilość sytuacji kiedy - gdy nie miał argumentu próbował Cię zagadać i zmienić temat na tyle, żebyś zapomniał o czym mówisz była niesamowita.  
I gdy mówiłeś jedno konkretne, proste zdanie, które obalało jego teorię za każdym razem pojawiało się "nie narażając za czym mówisz iii zmiana tematu. 
Szacun dla twojej cierpliwości

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt