|
|
Słuchaj radia
|
|
|
|
Oszczędzanie, aplikacje i inwestycje
Tym razem omawiam przydatne przedmioty, które oszczędzają zużycie mediów, chronią cześci wspólne przed zabrudzeniem a także podaję 2 gotowe oferty inwestycyjne na tacy
KOMENTARZE
2
2017-04-23
Witaj Olu,
3
2017-04-26
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ;)
4
2017-05-04
Czesc
5
2017-05-07
Legalne metody optymalizacji kosztów:
6
2017-12-13
Dziękuję za przydatne info. |
Życzenia na 2021 rok z wnioskami za 2020 - 3 tygodnie temu
Lokatorzy w kamienicach i problem kredytów frankowych - 5 tygodnie temu
Moje podejście do szkoleń - 6 tygodni temu
Remonty kamienic - wywiad z Przemysławem Tułowieckim - 8 miesięcy temu
Negocjowanie kamienic - Krzysztof Tułowiecki - 8 miesięcy temu
Komfortowy dom (4) - 9 miesięcy temu
Wywiad z Pawłem Albrechtem o inwestowaniu w Polsce i poza nią (5) - ponad rok temu
Program sponsorują:
Rzeczoznawca Emun
- - 20.00 |
Damianie, bardzo Ci dziękuję za ciekawe nagranie i porcję wiedzy przydatnej nie tylko w związku z inwestowaniem w nieruchomości.
Wiele osób popularyzujących tę tematykę zaleca posługiwanie się kredytem hipotecznym. Często w trakcie różnych wykładów na ten temat mówi się o tym, że lepiej kupić np. kilka mieszkań pod wynajem na kredyt hipoteczny niż jedno za gotówkę.
W związku z tym nurtują mnie dwie kwestie. Po pierwsze, w teorii kredyt hipoteczny zaspokaja nasze indywidualne potrzeby mieszkaniowe. Jeśli takie lokale wynajmujemy, bo sami mieszkamy gdzie indziej, wygląda to raczej na inwestycję. Czy w związku z tym możemy spodziewać się jakichś problemów ze strony banków?
Rzecz druga. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem bierze pierwszy kredyt, pracując na etacie, a potem wcześniej czy później z tego etatu rezygnuje. Jak wiadomo, bank woli etat, nawet niskopłatny, od chociażby jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeszcze gorzej przez banki postrzegane są mniej popularne sposoby uzyskiwania dochodów, np. ze spółek z o. o. Jak pod tym kątem postrzegasz późniejszą względem zaciągnięcia kredytu weryfikację zdolności kredytowej przez banki? Oczywiście mam na myśli sytuację, w której raty są regularnie płacone.