Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
przedwczoraj
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-02-05

Moherowe berety

Nadający:

O moherowych beretach i ich misji. Jak zwykle dużo telefonów, które niekoniecznie były związane z tematem. UWAGA! Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu dwóch miniform - „Niedorzeczności” i „Eustachego megafonisty”.

KOMENTARZE

Grzegorz 2011-02-06

Chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu: [email protected]

Piotrunio 2011-02-06

Świetna audycja. Pełen profesjonalizm.  
 
... A niedrzeczności żądzą :D

Bremes 2011-02-06

Niestety trzeba czasem zmanipulować słowem:D

wojtek 2011-02-06

trolololo....  
a wolnościowcy to nagle takie prawdomówki? Na mówieniu prawdy jeszcze sie w tym kraju nikt nie dorobił więc co sie dziwisz Dziwisz?

sprae 2011-02-06

Podobało mi się, ale niektórzy chyba przyjmują wszystko zbyt serio. Mimo to ubawiłem się setnie.

verde 2011-02-06

? A gdzie początek?

verde 2011-02-06

Marta Gównowarta ;/ 
Ale reportaz o kozach super.

Hoss zmanipulowany słowem 2011-02-06

I nadeszło zmanipulowanie słowem ! od teraz to moje motto!  
A audycja jak zwykle profesjonalna na 100% ! :D

verde 2011-02-06

W Radio Maryja często są polemiki, dzwonią przeciwnicy PiS-u nawet (aczkolwiek statystycznie jest ich najmniej, a jak tam sie przez rok nie da dodzwonić to nic dziwnego, że rzadko są na antenie).  
Dla mnie niestrawna jest natomiast wewnętrza sprzeczność Radia Maryja - kult Ronalda Reagana i Związków Zawodowych równocześnie.  
 
PS: I nie probuj nam, Grzegorzu, poprzez powtarzanie wmowic, ze podczas owej slynnej nudnej audycji bylismy "potraktowani powaznie" :P

Grzegorz 2011-02-06

@verde Uwielbiam Polaków! Jest w tym nutka narcyzmu i ironii więc też samokrytyki. Według naszej ideologii narodowej powinienem się teraz pokłócić sam ze sobą, co byłoby oznaką schizofrenii, więc zrobić tego nie mogę, bo ta sama ideologia, każe mi pilnować tego, co ludzie pomyślą. Mam więc niemały problem i temat do rozmyślań ;)

Barrett 2011-02-07

Myślę, że przyczyną mocheryzmu jest poniekąd brak sensownej alternatywy kierowanej do starszych ludzi. Dominuje uwielbienie młodości, więc nie dziwmy się, że ojciec dyrektor odniósł sukces wypełniając tę lukę w radiu i w TV. Sukces RM potęguje kloaczny poziom radia na falach FM. Mało która stacja nie zajmuje się pierdołami w stylu konkursy "RMF FM najlepsza muzyka" albo zestawienie "hitów" z zeszłego wieku. Mało jest dyskusji, jedyne radio, które się tym zajmuje to bodajże TOK FM. Nie ma dla niego sensownej konkurencji. Starsi ludzie szukają kogoś, kto spełni ich potrzeby. Konkurencja dla o. Tadeusza Rydzyka rozwiązałą by część kłopoty określanego mianem imprium mocherów. Jest to istotne zagrożenie, ponieważ idee głoszone przez to środowisko są elementem lobbingu politycznego PiS, a stanowią one zagrożenie dla wolności (np. sprzeciw wobec prywatyzacji).

Piotrek 2011-02-07

"Nie przylepiajmy nikomu etykietek (..) natomiast co z tymi mocherami"

sprae 2011-02-07

Barrett: Problem w tym, że ci starsi ludzie mają w większości niską siłę nabywczą. Kto chciałby kierować do nich reklamy. Jeśli chcesz to załóż audycję dla takich ludzi w kontestacji :-). Jakby przekonać ich do wolności, to mimo biedy i uzależnienia od państwa pewnie gotowi by byli poświęcić się bohatersko, by dzieci i wnuki miały lepiej. 
Tylko kto przedstawia na tyle wysoką wartość w ich oczach, by móc to uczynić?

Barrett 2011-02-07

Opłaca się inwestować nawet w starych ludzi, bo oni też mają głos wyborach. Droga do wolności prowadzi niestety przez urnę, a wolność to najbardziej zyskowna inwestycja.

Barrett 2011-02-07

Opłaca się inwestować nawet w starych ludzi, bo oni też mają głos wyborach. Droga do wolności prowadzi niestety przez urnę, ale wolność to najbardziej zyskowna inwestycja.

kapi 2011-02-07

Prowadzący jest chyba z TVN-u albo jakoś z nim związany.Ciągle tylko o nim.Chyba nie oglądał tej stacji.Zaczyna przeskakiwać z jednej skrajności w drugą.

Grzegorz 2011-02-07

Miło mi. Dokładnie z TVN24 ;)

Kkk 2011-02-07

po niedorzecznościach padłem -genialne są :D ależ różnica po poprzedniej audycji, wyzywałem ci ile wlezie, ale dziś ... brawo, brawo !

onka 2011-02-08

Warto tam słuchać np. audycji dla młodzieży, tak ok. 16.30 jest taka audycja i całkiem ciekawa, słucham czasem wracając z pracy. 
Poza tym warto słuchać audycji politycznych. 
Nie ma alternatywy, wszyscy inni nadają to samo, tylko u nich można usłyszeć inną opinię, poza tym są tam zapraszane różne znane i mądre osoby. 
Dlatego nie krytykujcie tak tych moherów, nie róbcie propagandy. 
Jak by przyszło co do czego to właśnie oni byliby coś zrobić dla Polski, reszta by zwiała gdzie pieprz rośnie.

Carlo 2011-02-09

Kontestacji słucham od paru miesięcy,myślałem: fajne radio, fajni ludzie. Mam trochę inne poglądy np. na temat tradycji, jednak generalnie się zgadzamy. Do dzisiaj. Mogę zrozumieć,że jakaś audycja od czasu do czasu nie wyjdzie. Rozumiem, że wśród sporej grupy fajnych prowadzących trafi się jedna czarna owca, która w radiu WOLNOŚCIOWYM odmawia prawa do istnienia innemu, obrażając jego słuchaczy. Redaktor Ciesielski przekonuje,że w Radio Maryja nie ma dialogu i jest niereformowalne. Nie przeszkadza mu to jednak w tym,by zbywać każdego słuchacza, który ma inne zdanie powtarzaniem jakichś bzdurnych argumentów, a jak nazwał Creatora, który ośmielił się z nim nie zgodzić-pamiętacie. Radia Maryja słucham rzadko,na pewno rzadziej niż ostatnio Kontestacji, ale uważam, że mają takie same prawo do istnienia i do swoich poglądów jak wy. Najbardziej jednak uderza mnie naśmiewanie się z Papieża. Jestem wierzący, nie chcę więcej słuchać takich rzeczy. 
Chyba inaczej znajdujemy ideę wolnościową.

Gregor 2011-02-09

Podpisuje się pod tym co napisał Carlo. 
Słucham Kontestacji prawie rok - glównie audycji z P. Fijorem, wielki plus też za ostatnią audycje nt. manipulacji TVN. Ta audycja to jednak kompletna ŻENADA - poziom TVNu albo gorzej - zwłaszcza niedorzecznoiści... 
W swoim czasie RM robiło bardzo dobrą robotę pomimo licznych wad, sekciarskiego stylu o. Rydzyka, socjalistycznych poglądów na gospodarkę - jednak w latach 90tych kiedy dostęp do internetu był rzadkością - było to jedyne alternatywne dla polityczniepoprawnego mainstreamu. 
I za to szacunek dla mocherów.

Grzegorz 2011-02-10

"Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Święta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." ks. Tischner 
Wołacie o pomstę do nieba, a wołajcie. Papież to nie dogmat (chociaż i tych nie uznaje), a śmienie się z jego stylu mowy, to nie grzech. Piszesz Carlo, że „...wśród sporej grupy fajnych prowadzących trafi się jedna czarna owca, która w radiu WOLNOŚCIOWYM odmawia prawa do istnienia innemu, obrażając jego słuchaczy”. Poczułeś się urażony, to czemu się nie bronisz, tylko uporczywie twierdzisz, że wolność, i już. Jakie są twoje kontrargument oprócz tego, że w radiu wolnościowym powinniśmy tolerować wszystko. 
Dlaczego nikt nie broni tutaj Tuska, morderców, czy psychopatów – oni też mają prawo żyć i działać. Zapytaj słuchaczy i Ojca Dyrektora co myśli o Żydach i szybko się przekonasz, że z Rydzykiem nie zgadzasz się tak samo, jak z moim stanowiskiem zawartym w tej audycji. Chyba że się zgadzasz i podzielasz „wolnościowe” poglądy szefa RM? 
Bawisz się w adwokata diabła. Kreator nie ma pretensji, Radio Maryja też się do tej audycji nie odniosło tylko Ty, który bronisz praw wszystkich. Nie mówisz za biednych, zniewolonych, czy niepełnosprawnych. Wypowiadasz się w czyimś interesie, nie pytając go o zdanie – to jest dla Ciebie wolność? 
Jest takie powiedzenie - „Nie ważne co powiedział, ważne kto powiedział” i dotyczy to i mnie i Ciebie. Czy wdrożyłem w życie rozporządzenie, ustawę, wydałem oficjalne stanowisko, że RM nie może istnieć? Nic z tych rzeczy. Śmieliśmy się z zjawiska, jakim są mohery i wielokrotnie ci ludzie też sami się z tego śmieją. 
Nikt nie wspominał o likwidacji RM jako stacji. Zastawialiśmy się i ironizowaliśmy na temat armii babć, które w myśl twojego wolnościowego poglądu mogą obrażać Żydów, „pedałów” i komunistów. Powtarzam, ci ludzie, których tak RM piętnuje, też mają prawo żyć i działać. 
Idąc twoim tokiem myślenia, dojdziemy do wniosku, że nie mogę powiedzieć nic. Nie mogę obrazić nikogo. Nie mogę zaprzeczyć nikomu i skrytykować żadnego działania. Ba, nawet więcej, nie mogę chwalić, czy popierać. Wszystkie te poczynania wywołają czyjeś oburzenie. Staje za homoseksualistami – źle, staje przeciw nim – też źle. To jest dla Ciebie wolność, gdzie nie mogę nic powiedzieć?  
Jedyny kwestia, z którą mogę się ewentualnie zgodzić, to ta, dotycząca obrażania Papieża. Jak napisałem na początku, nie traktuje go jak nieomylnego. Moje intencje, to nie likwidacja Kościoła, który nie raz pokazał, jak się rozprawia z opozycją, a prezentacja alternatywnego, nawet najbardziej kontrowersyjnego punktu widzenia. 
Powinieneś wstawić się za kolejarzami, im też się oberwało. Dlaczego nic nie piszesz na ich temat? Może doszedłeś do wniosku, że „Eustachy megafonista”, to po prostu „śmiech na sali”? „Niedorzeczności” takie nie są? Czy cała ta audycja, to nie porcja dość wybrednego poczucia humoru? 
Dla opornych: „Niedorzeczność – znaczenie: coś niemające sensu, pokrycia w rzeczywistości; bzdura, absurd”. Nie „Wiadomości”, nie „Fakty”, nie „Informacje”, tylko „Niedorzeczności”! 
Uważasz mnie zapewne za wcielenie zła, ale wbrew pozorom też jestem wierzący. Z księżmi przebywam bardzo długo i w mojej rodzinie jest kilka osób duchownych. Żartują tak jak wszyscy i może nie oficjalnie, bo nie pozwalają im na to zasady „wolnego” Kościoła, ale śmieją się nawet z dowcipów o Papieżu. 
Każde stwierdzenie, czy pogląd jest sprzeczne z innym. Tylko pewne prawdy, z którymi nikt nie może polemizować będą wspólne dla wszystkich. Kościół ma takie „prawdy” – dogmaty. Wolnościowcy nie uznają dogmatów i musisz, to zrozumieć. Z każdą, nawet najbardziej oczywistą kwestią powinniśmy polemizować i sprawdzać, czy jest ona jeszcze aktualna. 
Podsumowując, nie wszcząłem ogólnopolskiej akcji przeciwko RM, czy Papieżowi, a tym bardziej Kościołowi. Skoro RM jest tak potężną i właściwą rozgłośnia, to nie ma się czego obawiać – nikt jej nie zagrozi, a tym bardziej ja. Papież też chyba nie musi się mnie obawiać. Jedyne co mogę zrobić, to zastanowić się nad treściami, które zmieściłem w audycji i sam uderzyć się w pierś. Czy to zrobię? 
Biorąc wszystko na poważnie i odnosząc się do moich wywodów, pokazujecie tylko, jak bardzo wpływają na was media. Za chwilę wytoczylibyście wojnę przeciwko mi i audycji, bo powiem, że idę z widłami na Watykan. 
Co jeszcze przyjmiecie z „pokerową miną” i jak bardzo się zbulwersujecie? Czy jestem dla was liczącym się autorytetem? – jak widać, tak. 
Na koniec zapytajcie Obławę, kto miał grać, jaką rolę. Spytajcie też o moje stanowisko wobec moherów, jakie przedstawiłem mu przed audycją, a jeżeli chcecie porozmawiać na poważnie, to zadzwońcie w trakcie programu i powiedzcie co wam leży na sercu. Kontesjonał miał być dla ludzi i zaczął go słuchacz. Za każdym razem, gdy dzwonił następny, był na antenie aż za długo.  
Możecie też pisać komentarze tutaj i wcale nie neguję waszych racji, że RM jest świetną opozycją. Spełniają tę funkcję wzorowo i są po prostu potrzebni, bo alternatywy brak. 
Audycja spełniła swoje zadanie i zbliżyła zwolenników pewnych poglądów. Innych może skłoniła do refleksji. Natomiast nie zmieniła nic bezpośrednio w RM, czy Kościele, bo nie ma takiej siły sprawczej.

Czarna Owca 2011-02-11

...i cisza. 
 
Trochę krzyku o przekonania, wartości i wolność dla wszystkich, a potem milczą - stały repertuar.

Kreator z koczowiska :) 2011-02-14

Kreator nie ma pretensji bo żyje na tym świecie 27 lat i ma wszystko w DUPIE :P. Ja mam poważniejsze sprawy na głowie niż mohery i hobby jakim jest kontestacja czy audycja autorska 'konserwa' więc :P bardziej mnie martwi, że na zakupy wydaje ponad 60zł zamiast 40zł jak 2 lata temu niż jakieś polemiki które na nic się zdadzą :P

Czarna Owca 2011-02-16

A jednak niektórzy nie mogą żyć bez tej polemiki, która daje im tyle powodów do narzekań - to jest ich żywioł. 
TVN nie, poważne tematy za ciężkie, bo wszyscy zmęczeni po pracy. Pozostaje Kontestacja dla tych, którzy jej słuchają i tak to sobie jest. 
Nie ma drastycznych zmian w Polsce pomimo mnóstwa argumentów, które za nimi przemawiają. 
Nikt nie rusza się z fotela. Są wyjątki, ale to setne procenta. Polak to skała i na razie nic nie zapowiada się na zmiany. SLD krzyknie, że rozda wszystkim dobrobyt, zasiłki i (prawie) cały kraj idzie za nimi jak głupi. 
Przemawianie do tych mas solidnymi argumentami nic nie daje i widać to po każdych wyborach. Trzeba znaleźć inne środki, bo na razie dusimy się we własnym sosie.

Dodaj komentarz...
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt