Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-05-15

Jan Fijor - Polskie sądy zachęcają do wyjazdu

Nadający: Jan Fijor

Janek ma ciśnienie, ale nie słuchał TOK FM, tylko wrócił ze sprawy sądowej po której zastanawia się nad ponowną emigracją.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-05-15

Mamy 10 000 sędziów. Ponieważ obowiązuje zasada niezawisłości, rozwiązaniem problemu jest rozstrzelanie 1/10 składu kasty. Reszta opamięta się i zacznie pracować na rzecz mocodawców. Albo trzeba będzie wynająć ludzi z zagranicy.

Sofronoff 2017-05-15

@ 1 
 
Durniu. Mocodawcy są w Sejmie. Sąd nie zrobi nic innego, poza swobodnym, wolnym BO NIEZAWISŁYM zbadaniem stanu faktycznego z obowiązującym prawem zalegalizowanym na Wiejskiej. Tam szukaj rozwiązań - uproszczenia prawa. Póki co prawo mamy w takim stanie, w jakim mamy mózgi. Nie może być inaczej.

Pcimek 2017-05-15

@2 
No cóż ponieważ na Wiejskiej roi się od prawników, tak samo w Trybunale, więc podtrzymuję swoje zdanie. A mocodawcami jesteśmy my, niestety takie matoły jak Ty tego nie rozumieją. I dlatego na Sejm wybierają sobie podobnych obwiesiów, którzy wymyślają takie definicje-wytrychy jak: Polska jest demokratycznym państwem prawa, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Ta definicja to 70% podstaw orzeczeń Trybunału.

Sofronoff 2017-05-16

@ 3 
 
Krótko: gdybyś nie był takim samym matołem, jak "elektorat", który przywołujesz, rozróżniałbyś przynajmniej trójpodział władzy...

Pcimek 2017-05-16

Istotą demokracji jest władza ludu czyli większości. Trójpodział władzy jest a raczej miał być bezpiecznikiem, chroniącym lud przed władzą absolutną. W Polsce klasyczny trójpodział władzy nie istnieje. Po co więc o nim dyskutować. Równie dobrze można dyskutować o zielonych ludkach.

Sofronoff 2017-05-16

@ 5 
 
"W Polsce klasyczny trójpodział władzy nie istnieje" 
 
Nie zmieniaj tematu i przeczytaj baranie swój pierwszy post - 
pretensje miej więc do wyborców a nie sędziów. Wszystko w rękach parlamentu.

Pcimek 2017-05-16

Kończę. Dyskusja z onanistą gawędziarzem robi się zabawna do momentu aż ten zapętla się w swoich wywodach. Co właśnie uczyniłeś. Bye albo jak to mówi Pan Janek zdrówko.

Łukasz 2017-05-16

Janku idź do jakiegoś polityka z po albo pis z Twojego okręgu, najlepiej posła i truj mu dupę

Piter 2017-05-16

Ponoć wysokie podatki w USA czyli 30% CIT... Ale z drugiej strony kilku procentowy lub w ogóle brak ichniejszego Vatu..Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne to też kilka procent a nie 40% jak u nas. Brak akcyzy na paliwo jest dwa razy tańsze. 
 
Oczywiście podatek CIT jest od dużych firm i od dochodu a nie przychodu. Czyli jeżeli średnią marże na produkcie przyjmiemy na poziomie 10% to BRAK podatku CIT spowodowałby obniżenie ceny produktu tylko o 3 % ! Jak widać CIT dotyczy bardziej przedsiębiorców niż konsumentów. 
Bo konsument musi zapłacić np u nas 23% Vat od całości czyli już na dzień dobry produkt jest droższy o 23%. Jeżeli porusza się samochodem i wydaje na to 20% swojej pensji czyli jest dodatkowo opodatkowany na 10%. 
Wysoki CIT jest w USA problemem dla tamtejszych firm aczkolwiek mają oni to to co w biznesie jest najważniejsze ; duży popyt na swoje produkty i bogate społeczeństwo które jest w stanie kupować dużo i stosunkowo tanio. 
I dlatego Janku jedziesz po swoją nową furę za ocean i nawet jak zapłacisz u nas rozmaite opłaty to wyjdziesz na plus. Jednym słowem jeśli w USA jest tak źle jak opisujesz to u nas musi być już totalna katastrofa. Albo na siłę chcesz udowodnić tezę jak to przedsiębiorcom w USA dzieje się krzywda. Może się i dzieje bo dzięki wysokiemu CIT owi zamiast zmieniać nowy model Porsche raz na rok robią to co dwa lata ) Ale u nas w kraju na dorobku ważne jest aby przeciętny człowiek mógł zarabiać i kupować jak w USA. Taki plan minimum .  
 
Tylko nie zrozum mnie na opak że popieram odbieranie $$$ bogatym bo tak nie jest. Tyle że mam wrażenie iż promujesz tych co mają już bardzo dużo i chcą jeszcze więcej (czyli przenoszą się do rozmaitych rajów). Błąd. Po pierwsze oni nie potrzebują już mentorów a może i dobrze czują się w socjaliźmie - przecież w nim zarobili prawdziwe pieniądze. Po drugie z racji swojej znikomej liczebności nie stanowią żadnej bazy która mogłaby cokolwiek zmienić w ustroju niestety demokratycznym. Natomiast taką naturalną bazą dla kapitalizmu są miliony ludzi którzy chcą rozwijać swój mikrobiznes. No i konsumenci oczywiście którzy chcą tanich i dobrych towarów. Całą "górę " możesz spokojnie olać ; nie mają żadnej powtarzam żadnej motywacji aby cokolwiek zmieniać.

Michał 2017-05-17

Uwielbiam słuchać Waszych audycji generalnie, ale są czasem chwile, w których słucha się bardzo nieprzyjemnie. Chodzi np. o to, że Kamil nie toleruje przerywania mu, a sam przerywa w sposób dużo bardziej bezczelny niż inni uczestnicy rozmowy. Czy to kwestia megalomanii? Nie mam pewności, ale chyba coś w ten deseń. 
 
Początek minuty 28 - słuchacz mówi, nie jąka się, mówi szybko i do rzeczy, a Kamil "Maks, Maks, Maks, Maks, Maaaks!!!" To jest takie irytujące! Nawet jak się z kimś człowiek nie zgadza, to nie jest powód, żeby mu wchodzić w słowo, krzyczeć na niego i przestać słuchać - taka jest moja opinia. I znowu "uważam, że to beznadziejny pomysł". Ja rozumiem, że Kamil mógł się zirytować, że ktoś mu radzi coś względem jego własnej szkoły. Kamil może się z tą radą nie zgadzać totalnie. Ale jak można do drugiego, życzliwego człowieka powiedzieć tak od razu słowa "beznadziejny pomysł"? Nie czujecie tego? To jest chyba jakiś żart, wręcz trudno uwierzyć, że to było powiedziane na poważnie.

Jaroslaw 2017-05-17

Ostatnio niejaki Ziober powiedzial ze korupcja w sadach jest faktem. 
Co jeszcze poza tym powiedzial: nic.  
Nie zamierza mnister temu zaradzac..

Sofronoff 2017-05-17

@ 10  
 
""Maks, Maks, Maks, Maks, Maaaks!!!" To jest takie irytujące!" 
 
Jeśli słowa wypowiada tzw. najmłodszy milioner w Polsce (okrzyknięty przez media, ale już bez dementi) to mu wolno.

Adam 2017-05-17

Jak się Hugo nie weźmie za to towarzystwo, to wysadzą Kontestację. Skąd takie zacietrzewienie i marudzenie u prowadzących? Kilka lat temu audycja była miodem na uszy: konkretnie, ciekawie a nawet ciekawie i konkretnie.;-) 
Nie wnoście na "antenę" problemów osobistych, a ego schowajcie do kieszeni. Jak się nosi muszkę, to i język trzeba dostosować lub zwyczajnie więcej milczeć. Od dłuższego czasu Kamil nie chwali się {mimochodem} o słuchalności audycji, która na pewno poleciała, bo komunały, marudzenie i tanie żarty są w 1234 innych miejscach. 
Nie wierzę, że słuchacze nie piszą do Was z propozycjami tematów, które z pewnością byłyby ciekawe, po wcześniejszym przygotowaniu się do nich. Na razie przypomina to parkową dyskusję dziadków o jakości porannego stolca - a kto nie ma stolca, ten przeciw nam!

Programista 2017-05-17

Janek faktycznie ostatnio mocno zdziadzial i zrobil sie z niego taki marudzacy tetryk. Ale pewnie kazdego z nas to czeka kiedys :)

Koczkodan 2017-05-17

Janek zdziadział? No chyba Pan żartujesz.

Sofronoff 2017-05-18

@ 13 "Jak się nosi muszkę, to i język trzeba dostosować lub zwyczajnie więcej milczeć." 
 
A co to w ogóle za zależność ? W czasach, w których podane we "wiadomościach" wydarzenia polityczne ZA KAŻDYM RAZEM komentuje Pan Profesor Specjalista Od... Wizerunku Politycznego proszę nie dać się zwieść "błyskotkami", muszkami czy Marianem skonwertowanym na Marię.

Łukasz 2017-05-18

Mi tam problemy prowadzących nie przeszkadzają, bo to są problemy przedsiębiorców a o takich warto wiedzieć

darlend 2017-05-19

Przy całej sympatii dla tej audycji, bardzo słaby odcinek. Załatwianie prawaty na antenie i ciągle marudzenie - nic godnego uwagi...

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt