Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2017-07-11

Czy tylko „debile” popierają Razem?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O programie partii Razem, jej ideałach, marketingu politycznym i stylu, kontrowersyjnym, i przekładającym się na większą popularność niż poparcie. Być może jednak tylko do czasu…

KOMENTARZE

krzak 2017-07-11

Macie linka do filmu z wypowiedzią kaczora o cenach benzyny z 6 minuty ?

Sławek 2017-07-11

Janek Fijor ma rację z bitcoinem. Ludzie myślą, że to jest jak WIG20, spółki które mają określoną wartość majątku firmy i gdy cena spadnie do tej wartości to prędzej czy później się odbije. W botcoinie nie ma dna, może spaść do zera, nie stoi za nim żadna wartość fundamentalna, jest wart tyle ile w danej chwili ludzie myślą, że tyle jest.

Piotr 2017-07-11

debile i przeintelektualizowani ignoranci

Faraday007 2017-07-11

Zawsze sądziłem że partia Razem jest inspirowana hiszpańską Podemos. Też skrajni komuniści i antykapitaliści ale po za tym mają te same barwy. 
 
Twierdzenie że naukowiec musi być koniecznie jednostką wybitną i wszechstronną jest naiwne. Myślę że nie jeden magister poszedł na doktorat bo nie wiedział co chcę dalej zrobić ze swoim życiem.

TeeM 2017-07-11

Fizyk posługuje zupełnie odmienną metodologią, niż ta proponowana przez Szkołę Austriacką na polu metodologii i paradoksalnie właśnie jego doświadczenie wyniesione z nauk przyrodniczych może być przyczyną niezrozumienia ASE.

TeeM 2017-07-11

*Coś się przestawiło w komentarzu, miało być: 
Fizyk posługuje zupełnie odmienną metodologią, niż ta proponowana przez Szkołę Austriacką i paradoksalnie właśnie jego doświadczenie na polu metodologii wyniesione z nauk przyrodniczych może być przyczyną niezrozumienia ASE.

DanielPiesto 2017-07-11

ByteEater, kobiety wybierają bogatych i generalnie zdrowych i wpływowych mężczyzn na mężów i bardzo dobrze robią. A mężczyźni wybierają ładne kobiety. Taka jest natura.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-11

Link do spotu: youtu.be 
 
No, Razem jest jak Podemos, Lehet Más i cały wysyp partii z różnych krajów Europy, i poniekąd jak frakcja Sandersa u amerykańskich Demokratów. Mówiliśmy o tym w tym odcinku: www.kontestacja.com 
 
A Janek Fijor, gdyby tylko mówił, że bitcoin nie ma wewnętrznej wartości, to spoko, nie nazywałbym jego wypowiedzi bzdurami. Można dyskutować na ten temat. Podajesz przykład akcji firm. A co z firmami nie mającymi majątku własnego, np. czysto usługowymi? Właściciel umiera (czy też grupa ludzi mająca know-how, np. wskutek katastrofy lotniczej (dlatego też np. tam, gdzie kiedyś pracowałem na etacie, specjalnie latano na integracje dwoma samolotami, choć zmieściliby się w jednym)) i akcje mogą stać się warte mniej niż papier, na którym są wydrukowane. W moich audycjach można znaleźć więcej rozważań na ten temat. A tak w skrócie. Owszem, niektóre cechy pieniądza złoto posiada w większym stopniu niż bitcoin, ale innymi bitcoin przewyższa kruszce, np. jednorodnością, podzielnością, trwałością. Niewykluczone, że gdyby państwo się wycofało (raczej nie zrobi tego dobrowolnie, tylko będziemy je musieli na tym polu też pokonać) i zostałyby tylko pieniądze kruszcowe i kryptowaluty, to złoto uzyskałoby w takich warunkach dominację. A może nie. Można by o tym dyskutować z kimś mającym wyrobioną opinię i wiedzę, ale raczej nie z Jankiem, który opinię zdecydowanie ma, jednak wiedzy w temacie nie tylko nie ma, ale wręcz, odmawiając studium (niepotrzebnego zdaniem jego psychofanów), brnie (np. na swoim blogu milionerstwo.pl) w wygłaszanie z pozycji autorytetu stwierdzeń tak absurdalnych, jak np., że bitcoin jest jak zabawkowa waluta w grze planszowej, bądź w komputerowej, i ktoś może nią zacząć manipulować, zwiększając podaż ponad ograniczenie 21000000. Nie rozumie kryptografii.

Programista 2017-07-11

Swietna audycja, Byte'a sie jak zawsze dobrze slucha, mnostwo ciekawostek, fajnie zagrana rola adwokata diabla (lepiej niz w audycji o buddyzmie :P ), generalnie mega props, Hugo tez spoko, tylko ze kazdy chyba wie co i jak za kazdym razem powie (ale nie dla kazdego to musi byc wada). 
Czekam na audycje z "czonkiem" z partii Razem. 
Swoja droga byscie sie zdziwili ile mlodych osob z UK ma poglady jak z owej partii. 
PS: Byte ale psychofanow Janka to Ty szanuj!!!!!!!!!1111 ;)

Piter 2017-07-11

@Byte Eater BitCoin to towar spekulacyjny nie waluta. Nie można przyjąć że BT jest walutą jeśli jego kurs w ciągu tygodnia waha się w granicach 10% i nie ma żadnego pokrycia w realnych wypracowanych dobrach. Powiem więcej BT to piramida finansowa na miarę setek (tysięcy) piramid typu MLM. Z tym że ludzie już wiedzą że MLM to wielka ściema dlatego powstały kryptowaluty... 
 
BitCoin powstał na fali uniezależnienia się od państwa. Przepływ dóbr i usług poza kontrola państwa. Idea dobra ba bardzo dobra. Niestety tam gdzie nie ma państwa są mafie i cwaniacy.  
Przykładem może być giełda bitcoin kurs gdzie dokonywała się wymiana kryptowaluty na waluty. Nagle zniknęli wraz z gotówką... Ludzie stracili czasem nawet kilkaset tys zł. Można mniemać iż ta kasa pochodziła z czarnego rynku. Możesz zgłosić kradzież ale jak się wytłumaczysz skąd masz taka kasę ? 
Reasumując możemy tworzyć wirtualne waluty poza kontrola pańśtwa ale w przypadku jakichś problemów musimy błagać o interwencje tego państwa. 
Jakie jest wyjście ? Bardzo proste a mianowicie transakcje gotówkowe. Jeżeli płacicie gotówką to jesteście anonimowi. Dzisiaj cała propaganda reżimu jest nakierowana na zlikwidowanie gotówki. BitCoin to mały pikuś . Kupujcie jak najwięcej za gotówkę i nie żądajcie papierów za towar/usługę. 
 
No i tyle można tutaj doradzić. Ok karta kredytowa jest wygodna a gotówka nie. Ale do qórwy nędzy jeśli jesteśmy w stanie wojny z państwem to płatność gotówkowa nie powinna być problemem. Brońcie gotówki ; monety , banknoty ; jak zostaniecie z samym "plastikiem" to już będzie koniec. I głosujcie na partie "Wolność" - to trudny temat ale alternatywy nie ma.

Sławek 2017-07-11

Psychofanów Janka nie musicie szanować, jak ja się obrażę hehe, nie będzie żadnej straty dla kontestacji. Co innego Janek, polski Dave Romsey, poradzi sobie bez kontestacji, może spokojnie tropem Kolonko i Cejrowskiego iść na youtube, by tam promować swoje książki. Hugo i ByteEater też robicie dobrą robotę, tylko nie rozumiem po co ta krytyka innych prowadzących, niepotrzebne. 
 
Gdyby jakiś przykładowo mały kraj afrykański wprowadził Bitcoin jako główną walutę, wówczas Bitcoin był bardzo bezpieczny i rósł by w siłę. Ale tak się raczej nie stanie, wysokie prowizje przy transferach, oprócz tego długo sama transakcja trwa. W moich oczach waluta ta przyciąga tylko spekulantów chętnych na duże zyski, także krach jest bardzo prawdopodobny w najbliższych latach, tylko jedna sarenka się spłoszy i reszta będzie uciekać na złamanie karku. Nie trzeba manipulować przy bitcoinie, żeby zwiększyć podaż, wystarcza nowe cryptowaluty efekt będzie taki sam, któraś z nich będzie bardziej trendy i żegnaj bitcoinie. Porównanie do firm usługowych też do mnie nie przemawia, potencjalny Facebooka lub FC Barcelony inwestor nie potrzebuje wierzyć, że te firmy są cokolwiek warte by w nie zainwestować, a w przypadku bitcoina owszem wiara jest potrzebna.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-12

@DanielPiesto, to dlaczego niektóre preferują „łobuzów” (zabijaków), niektóre artystów (nawet i niezbyt majętnych), a baśnie naszej kultury przedstawiają często szlachetnego, choć ubogiego pretendenta do ręki księżniczki, który ostatecznie triumfuje nad bogatymi konkurentami? Może to i dobry temat na odcinek… Tym razem jednak chodziło mi o to, że pomimo, iż gdybym sam zbiedniał o 50%, a reszta Polaków o 90%, stałbym się pod względem statusu majątkowego znacznie atrakcyjniejszą partią, względnie rzecz biorąc, to nie poparłbym polityki prowadzącej do takiego celu, nawet mając dość pewną i bezpośrednią możliwość osiągnięcia go. 
 
@Programista, dr Peter Davies z Institute of Economic Affairs, Anglik, stwierdził niedawno na kolokwium (nie sprawdzianie, tylko w pierwotnym znaczeniu) w Poczdamie, na którym też byłem, że w UK mało ludzi, zwłaszcza młodych, popiera rozbuchany socjal, bo wciąż tradycyjnie mocno tkwi w świadomości i wyspiarskim wychowaniu fakt, że nie jest sprawiedliwe, gdy ktoś coś dostaje za nic. Kto nie chce pracować, niech też nie je, jak zaleca i św. Paweł, i zrodzony w Anglii nowoczesny kapitalizm. Zauważ też, że tam właściwie nie ma takiej partii (pewnie jest, ale poniżej 1% poparcia). 
 
Widzę, że uderzyłem w stół, a słuchacze Janka się odezwali. ;-P Poświęcę więc temu parę zdań jeszcze. Zacząłem od laudacji na cześć Janka jako człowieka niewątpliwie znającego się na tym, co robi dla pieniędzy, bo odniósł w życiu spektakularne sukcesy biznesowe. A oczywiście nie wszyscy fani są psychofanami. Ja wyrabiania sobie psychofanów unikam, Janek nie, i obserwuję z niepokojem od kilku lat, że zostaje nimi coraz większa część jego słuchaczy, uznając go za nieomylnego guru i nie tolerując wyrażania zdania odeń odmiennego na dowolny temat. Ale nie wiem, czy to o kimkolwiek, kto się wypowiadał powyżej, czy nawet słuchał tego odcinka. 
 
Co do Bitcoina, bo zauważyłem, że, pomimo tylko marginalnej wzmianki, ten temat powraca w tym, co piszecie, to zapraszam nie tylko do posłuchania istniejących odcinków „Epicentrum” i „Geek cloud” (starsze w tym samym archiwum – www.kontestacja.com ale też zapowiadam, że zamierzam zrobić odcinek odpowiadający czarnowidzom w tej kwestii, i zbieram takie wypowiedzi. Wasze też postaram się uwzględnić. To będzie lepsza forma, m.in. bardziej trwała, niż gdybym miał się tutaj rozpisywać. Częściowo się zgadzam, bo poruszacie też dodatkowe wątki, ale nie z tym, w czym Wy ze mną się nie zgodziliście. Niezależnie od tego, podtrzymuję zdanie, że Janek to kryptowalutowy i kryptograficzny ignorant, i powinien sobie z tego zdać sprawę. Tak jak ja sobie zdaję sprawę ze swojej ignorancji w dziedzinie dziewiętnastowiecznej poezji quebekańskiej. I nie powstrzymuje mnie to ani przed współpracą z nim, ani polecaniem tej części jego twórczości i działalności, którą uważam za bardzo wartościową.

Faraday007 2017-07-12

A propo twierdzenia o kobietach chciałem dodać jeszcze swoje 3 grosze. 
 
Na pewno pieniądze i status pomagają zdobyć ich uwagę, więc z męskiego punktu widzenia wydaję się że to jest powód, ale nie sądzę. Gdyby była to prawda to wychodziłoby na to że ogromna część społeczeństwa dokonuję dobrze przemyślanych i całkowicie racjonalnych decyzji co do swej przyszłości.  
Ja pewny że taki świat wyglądałby jednak inaczej. Kłóci się ze ze wszystkim co wiem o psychologi.  
 
Zresztą spotkałem kilka razy w swoim życiu całkiem fajne kobiety które spotykały się z "nieciekawymi ludźmi".

RAdesign 2017-07-12

Rozczula mnie ślepe zaufanie do tez typu, elita = naukowcy. 
 
Nauka uniwersytecka w obecnej postaci ma swoje korzenie w średniowieczu. 
Ergo - nauka ma strukturę feudalną. 
 
Feudalną, czyli ściśle hierarchiczną, a rację, autorytet i wartość rozstrzyga się głównie poprzez pozycję na drabinie feudalnej. 
 
Pozycję na naukowej drabinie feudalnej uzyskuje się poprzez mechanicznie wykonywane rytuały (prace , publikacje, recenzje). 
 
Oraz poprzez wysługę lat oraz usługi i daniny czynione dla suwerenów naukowych (nawet zdarza się pomoc w remoncie, a standard to wykonywanie pracy, której owoce, np granty, zbiera suweren). 
 
Dlatego im bardziej utytułowany jest naukowiec, im dłużej siedzi w strukturach, np robiąc doktorat, tym większe prawdopodobieństwo, że to bezmyślny idiota. 
Bo jest przyzwyczajony do bezmyślnego uznawania racji "autorytetów" a priori, bo tego wymaga feudalna struktura nauki. 
 
Ludzie, którzy wytrzymują ścieżkę do tytułów, to bardzo często ludzie o mentalności poddańczej, niewolniczej. Albo nie mieli pojęcia, co ze sobą zrobić. Na jedno wychodzi. 
 
Dlatego też sens ma jak najbardziej - głupio wyśmiany - sceptycyzm szczepionkowy. 
Sceptycyzm jest oznaką naukowości i racjonalności. 
 
To, że ktoś kwestionuje pewne czczone z religijnym kultem tezy naukowe (jak np te o szczepieniach), to otwiera pole do dyskusji. 
 
Problem w tym, że religijno-feudalna struktura nauki uniemożliwia de facto prawdziwą pracę naukową. 
 
Bo prawdziwa nauka nie uznaje w 100% ŻADNYCH tez.

DanielPiesto 2017-07-12

"dlaczego niektóre preferują „łobuzów” ...artystów.... szlachetnego, ...ubogiego ? " 
 
- Moim zdaniem patologie są różne a natura jedna. Kobiety wybierają najsilniejszych facetów, to rolą tych drugich jest wsparcie i obrona rodziny przecież. Jak ktoś wybiera zubożałego artystę lewaka, szlachetnego nieroba, to wybiera członka partii RAZEM :) 
 
"Może to i dobry temat na odcinek…" - dobry, bo o stosunkach damsko-męskich 
 
"... gdybym sam zbiedniał o 50%, a reszta Polaków o 90%, stałbym się...atrakcyjniejszą partią,"  
 
- Mówimy o zamożności mężczyzn w kapitalistycznym kraju, a nikt nie zauważył, że ich atrakcyjność wzrośnie względem reszty Świata, bo ogólny dobrostan wzrośnie najszybciej w kapitalizmie.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-13

RAdesign, dobre porównanie! Choć w wielu częściach świata się to zmienia szybciej, to zwłaszcza w Polsce, z pruskim systemem stopi naukowych i rozbiorową, a następnie sowiecką przeszłością, ma się poczucie przebywania w skansenie, ocierając się o stosunki panujące na państwowych uczelniach. To zresztą jedna z przyczyn, dla których po magisterium nie rozpocząłem studiów doktoranckich. 
 
Kuba, który dzwonił, jest zwolennikiem przymusu szczepień, co stanowi wyłom w jego ogólnie dość konsekwentnym wolnościowym światopoglądzie. Ale, ponieważ to by nas zbyt mocno odwiodło od tematu, ani ja, ani Hugo nie uznaliśmy za słuszne odnieść się do tej wrzutki (z drobnym wyjątkiem: napomknąłem o byciu przeciw programowi szczepień wirusowi brodawczaka ludzkiego w celu prewencji raka szyjki macicy, bo zaliczenie do grupy ryzyka wszystkich kobiet oznacza, że o każdej dziewczynce zakładamy (no, nie my, np. rodzice, tylko państwo), że gdy dorośnie, będzie się seksić na prawo i lewo). Dodam więc tylko, że nie jestem antyszczepionkowcem, uważam wynalezienie szczepionek za bardzo ważne osiągnięcie naukowe, które ma wiele sensownych zastosowań, w tym takie, które powinny być powszechne, obejmując prawie całą populację. Jednak nie zgadzam się, że należą do nich wszystkie na obecnej liście obowiązkowych, a co ważniejsze, jestem przeciwnikiem zmuszania dzieci i ich rodziców do tych zabiegów. I z przyczyn deontologicznych, i z dostrzegania bardzo negatywnych skutków, o których establishment nie chce mówić. 
 
Co do tez na 100% prawdziwych, to są, np. w matematyce, która się zalicza do wspomnianych przeze mnie nauk aksjomatyczno-dedukcyjnych. Dlatego odróżniłem je (czując, że na więcej mi Hugo nie pozwoli ;p) od nauk przyrodniczych, w których owszem, jak mówię i siebie w audycjach nieraz, istotnym kryterium naukowości danej teorii jest jej empiryczna falsyfikowalność. 
 
@DanielPiesto: 
 
> Jak ktoś wybiera zubożałego artystę lewaka, szlachetnego nieroba, to wybiera członka partii RAZEM :) 
Klasyczne teksty naszej kultury jednak są o wiele dawniejsze niż idee u podstaw programu Razem. Jeśli zdolność do wparcia i obrony rodziny jest wystarczająca, w czym oczywiście majątek odgrywa bardzo istotną rolę, to dalsze preferencje mogą być różne, i nie musi na czele być kryterium, według którego miliarder zawsze lepszy od milionera. Wręcz, jak sam powiedziałem, kobietę czyni to w oczach moich (i nie tylko) mniej atrakcyjną, jeśli jest zafiksowana na portfelu. Ale, Daniel, skoro uważasz (choć może się za chwilę z tak daleko posuniętego stanowiska wycofasz) coś takiego za naturalne, to czyż nie jest to argument za postulatami Razem i innych chcących zmniejszać nierówności majątkowe? 
 
> "Może to i dobry temat na odcinek…" - dobry, bo o stosunkach damsko-męskich 
Trochę o nich już było u mnie, ale od tej strony można sporo dodać, myślę. :-) 
 
> ich atrakcyjność wzrośnie względem reszty Świata 
Jak w przypadku np. kwiaciarni, tak i na rynku matrymonialnym dla wielu najbardziej liczy się konkurencja w tej samej miejscowości. Po drugie, argument za programem Razem pozostawałby, gdyby go przenieść na poziom globalny.

Programista 2017-07-14

@Krzysztof Maczynski z calym szacunkiem, bo wiem ze masz wiedze i potrafisz zebrac informacje na kazdy temat ale w tym przypadku Ty ogladales wyklad - a ja tutaj zyje od lat i widze jak reaguja ludzie to raz. 
Dwa ze obawiam sie ze wiekszosc ludzi ktorzy nie mieszkali na Zachodzie Europy raczej patrza na niego przez pryzmat stereotypow i filmow. Anglie czesc z Was postrzega jako oaze wolnosci i w ogole raj do prowadzenia biznesu - w porownaniu do Polski moze i tak, ale tu jest rozbuchany socjal czy tego chcecie czy nie. 
A to ze nie masz partii jak Razem? To fakt, ale jak wytlumaczysz fenomen Corbyna? Ktory w sumie tez postuluje zasadzie "panstwo rozwiaze wszystko", "wszystko dla wszystkich i za darmo". 
Pozdrawiam

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-15

> Ty ogladales wyklad 
Brałem udział w kilkuosobowej dyskusji moderowanej przez niego. A gdy akurat to mówił później, podsumowując wyniki prac, siedziałem kilka metrów od niego. Jest Anglikiem i specjalistą zajmującym się tym. A w Anglii, choć pewnie krócej od Ciebie, też żyłem i pracowałem. 
No ale ad rem. Dobry argument z Corbynem, trafił się taki brytyjski Sanders. Ale czy rzeczywiście popiera go głównie młodzież? Nie, największe poparcie Partia Pracy pod jego przywództwem ma w nieco starszej grupie: 25—34 lat. No i jednak, w porównaniu choćby z Razem, to lajtowy z niego lewak, jak na skrajnego ;-P. Poza tym, biorąc pod uwagę całokształt jego poglądów, to rozdawnictwo wcale nie jest wysuwanym na czoło postulatem, w przeciwieństwie do kontynentalnych socjalistów. Ani słowa o nim np. tu: en.wikipedia.org

Sofronoff 2017-07-17

Czy Jan Marian Fijor gdziekolwiek upublicznił swój stan posiadania, skoro prowadzący używa sformułowania "dorobił się". Bardzo jestem ciekaw co w dzisiejszym relatywnym świecie i tym zabiedzonym społeczeństwie to sformułowanie oznacza. Słyszę już to określenie już n-ty raz a konkretów brak... Nie to, że chcę poznać precyzyjną zawartość cudzego portfela. Inaczej: chcę poznać umocowanie do pouczania kogoś w kwestiach inwestycyjnych. Że Jan Marian Fijor jest człowiekiem na wskroś doświadczony, nie ulega wątpliwości. Ale co z tego wynika i czy jest to mierzalne (choćby i bitcoinach) ? Cisza. Tylko szeptana marketing i propaganda.

Programista 2017-07-17

Sofronoff przygotuj sie na oskarzenie o hejting za 3....2....1....

Sofronoff 2017-07-18

@ 12 
 
"Co do Bitcoina, bo zauważyłem, że, pomimo tylko marginalnej wzmianki, ten temat powraca... " 
 
www.newsweek.com

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-18

@Programista, już chyba nie te czasy. :-) Może się to zdarzyć, ale, jak widać, niekoniecznie… 
 
@Sofronoff, znam ten przykład, w Szwajcarii rzeczywiście powstaje taka dolina kryptowalutowa, podobna do Krzemowej. A czy ja nawet o tym nie wspominałem w Epicentrum tydzień temu? 
 
Pozdrav!

Ola 2017-07-23

Skoro mowa o oczekiwaniach kobiet wobec mężczyzn, to myślałam, że dobrze by było, gdyby wypowiedziała się tutaj przedstawicielka płci, o której mowa. Otóż sądzę, że dla kobiet istotne jest znalezienie partnera względnie dobrze usytuowanego, niekoniecznie bogatego. Przy kimś takim można czuć się bezpieczniej, zwłaszcza z uwagi na perspektywę prokreacji. To, co często w naszym społeczeństwie kwitowane jest stwierdzeniem „ona leci na kasę”, niejednokrotnie odnosi się do tego, że dana kobieta po prostu chce spotykać się z kimś, kto dorobił się własnego mieszkania, ewentualnie stać go na jego wynajęcie (czytaj: nie będą mieszkać z teściami), a najlepiej także samochodu (czytaj: ona nie zostanie skazana na podróżowanie z wózkiem dziecięcym komunikacją miejską). W ten sposób romantyczne marzenia rozwiewają się w starciu z rzeczywistością. 
 
Jeśli idzie o mnie, to początkowo moje zapatrywanie na te sprawy było dość idealistyczne. Z czasem jednak przyznałam postępowaniu koleżanek wiele słuszności. Dokonując w tym miejscu dużego uproszczenia, można powiedzieć, że jeżeli kobieta w ogóle nie będzie kierować się względami materialnymi w doborze partnera, może to doprowadzić albo do tego, że oboje będą biedować, albo do tego, że on będzie jej utrzymankiem. 
 
@ Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater  
To prawda, że w baśniach i innych tekstach kultury biedni konkurenci często wygrywają z bogatymi w walce o względy ukochanej. W tym momencie nie mam jeszcze pomysłu na szersze ujęcie tego zjawiska – zanotuję tylko dwie myśli na szybko. 
1. Twórcy literatury, nazwani przez Roberta Nozicka „kowalami słów”, to grupa, w której dominują odchylenia lewicowe. A stąd już prosta droga do gloryfikacji biedy. Tak właśnie – sądzę, że bieda w literaturze niekiedy przedstawiana jest jako wartość. 
2. W modelowej sytuacji mężczyzna musi zafascynować kobietę, by ją w sobie rozkochać. Wydaje mi się, że łatwiej to zrobić ubogiemu poecie (choćby ubogiemu z wyboru) niż zamożnemu inwestorowi, patrzącemu na rzeczywistość nader pragmatycznie.  
 
Baśnie na ogół kończą się stwierdzeniem tego, że ubogi konkurent zdobył wymarzoną kobietę, po czym „żyli oni długo i szczęśliwie”, nie ma jednak na ten temat żadnych konkretów. Zapewne można mieć co do tego poważne wątpliwości, nie sposób jednak dokonywać takich rozstrzygnięć w obrębie gatunku, który w samym swoim założeniu nie ma odzwierciedlać rzeczywistości.  
 
Aby nie było wrażenia tego, że wypowiadam sprzeczne stwierdzenia, dodam, że ubogi poeta jest w stanie zaskarbić sobie względy niejednej kobiety, ale jeśli będzie mieć ona, jak ktoś napisał wcześniej, powyżej dwudziestu pięciu lat, mając wybór, z dużą dozą prawdopodobieństwa wybierze zamożnego inwestora.

Sofronoff 2017-07-23

@23 
 
Mieszkanie, samochód (a najlepiej zapewne dwa, bo "ona nie zostanie skazana na podróżowanie z wózkiem dziecięcym komunikacją miejską"),... to tylko pułap AKURAT PANI aspiracji. 
 
"W ten sposób romantyczne marzenia rozwiewają się w starciu z rzeczywistością. " 
 
W jaki sposób ? Bo o tym ani słowa. 
 
"Jeśli idzie o mnie, to początkowo moje zapatrywanie na te sprawy było dość idealistyczne." 
 
IDEALISTYCZNE ?? Czyli jakie ? To z "Dzień dobry TVN" ? To jest dopiero baśń (zważywszy polskie realia) ! :-) 
 
"można powiedzieć, że jeżeli kobieta w ogóle nie będzie kierować się względami materialnymi w doborze partnera, może to doprowadzić albo do tego, że oboje będą biedować" 
 
Oboje ?? A skąd i na podstawie czego to założenie ? Co stoi na przeszkodzie, aby nie kończyć na "marzeniach", WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY i zacząć przynosić do domu kesz a kiedy "partner zajął się domem" ? Lenistwo ? Gdzie się - w końcu - w tym momencie, w tym obszarze, pochowała ta kobieca tęsknota za "równouprawnieniem" ? 
 
"dodam, że ubogi poeta jest w stanie zaskarbić sobie względy niejednej kobiety" 
 
Nie tylko ubogi poeta. Dobrze przygotowany KAŻDY CZARUŚ, ŚCIEMNIACZ I BAJARZ. Bo na tym, od zarania dziejów, polega nęcenie: żer na kobiecym "rozdwojeniu jaźni"...

Ola z Rzeszowa 2017-07-23

@24 
 
Panie Sofronoff, przypuszczam, że czyta Pan tę dyskusję po to, by utwierdzić swoje przekonania na temat rzeczywistości. 
 
„Mieszkanie, samochód (a najlepiej zapewne dwa, bo "ona nie zostanie skazana na podróżowanie z wózkiem dziecięcym komunikacją miejską"),... to tylko pułap AKURAT PANI aspiracji.” 
 
Ale ja nie mówię, że to są moje aspiracje. Proszę mi niczego takiego nie imputować. 
 
 
 
Właśnie wtedy, gdy zachodzą obawy, że będzie się mieszkać z teściami etc. Zachęcam do czytania zrozumieniem. 
 
„IDEALISTYCZNE ?? Czyli jakie ? To z "Dzień dobry TVN" ? To jest dopiero baśń (zważywszy polskie realia) ! :-)” 
 
Idealistyczne spojrzenie na relacje damsko-męskie zasadniczo zakorzenione są w literaturze polskiego i światowego romantyzmu, która w naszej kulturze odgrywa szczególną rolę. Nawet jeśli się ich nie zna, to funkcjonują one dzięki pośrednim źródłom, być może takim, jak wyżej wymienione. 
 
 
 
To tylko komentarz, opisujący ogólnie pewne stanowisko, a nie opracowanie naukowe. 
Kobiety ze względu na rodzenie dzieci mają ograniczone możliwości zarabiania pieniędzy. 
Jeżeli mężczyzna nie przyniesie pieniędzy do domu pomimo narodzin dziecka, to później raczej się to nie zmieni. 
A poza tym dziwnie się czuję, kiedy w komentarzach pod audycją w wolnościowym radiu czytam sugestie o konieczności równouprawnienia, co gorsza, pisze je mężczyzna. Wydaje mi się, że pomylił Pan media.

Ola z Rzeszowa 2017-07-23

@24 
 
Dodaję komentarz jeszcze raz, bo z powodu umieszczenia w nim znaków specjalnych nie wyświetliło się w nim kilka zdań – były one tam, gdzie są dziury. 
 
Panie Sofronoff, przypuszczam, że czyta Pan tę dyskusję po to, by utwierdzić swoje przekonania na temat rzeczywistości. 
 
„Mieszkanie, samochód (a najlepiej zapewne dwa, bo "ona nie zostanie skazana na podróżowanie z wózkiem dziecięcym komunikacją miejską"),... to tylko pułap AKURAT PANI aspiracji.” 
 
Ale ja nie mówię, że to są moje aspiracje. Proszę mi niczego takiego nie imputować. 
 
"W ten sposób romantyczne marzenia rozwiewają się w starciu z rzeczywistością. "  
 
”W jaki sposób ? Bo o tym ani słowa”. 
 
Właśnie wtedy, gdy zachodzą obawy, że będzie się mieszkać z teściami etc. Zachęcam do czytania zrozumieniem. 
 
„IDEALISTYCZNE ?? Czyli jakie ? To z "Dzień dobry TVN" ? To jest dopiero baśń (zważywszy polskie realia) ! :-)” 
 
Idealistyczne spojrzenie na relacje damsko-męskie zasadniczo zakorzenione jest w literaturze polskiego i światowego romantyzmu, która w naszej kulturze odgrywa szczególną rolę. Nawet jeśli się ich nie zna, to funkcjonują one dzięki pośrednim źródłom, być może takim, jak wyżej wymienione. 
 
”Oboje ?? A skąd i na podstawie czego to założenie ? Co stoi na przeszkodzie, aby nie kończyć na "marzeniach", WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY i zacząć przynosić do domu kesz a kiedy "partner zajął się domem" ? Lenistwo ? Gdzie się - w końcu - w tym momencie, w tym obszarze, pochowała ta kobieca tęsknota za "równouprawnieniem" ? 
 
To tylko komentarz, opisujący ogólnie pewne stanowisko, a nie opracowanie naukowe. 
Kobiety ze względu na rodzenie dzieci mają ograniczone możliwości zarabiania pieniędzy. 
Jeżeli mężczyzna nie przyniesie pieniędzy do domu pomimo narodzin dziecka, to później raczej się to nie zmieni. 
A poza tym dziwnie się czuję, kiedy w komentarzach pod audycją w wolnościowym radiu czytam sugestie o konieczności równouprawnienia, co gorsza, pisze je mężczyzna. Wydaje mi się, że pomylił Pan media.

Sofronoff 2017-07-23

@ 25 
 
"Panie Sofronoff, przypuszczam, że czyta Pan tę dyskusję po to, by utwierdzić swoje przekonania na temat rzeczywistości. " 
 
Moje przekonania biorą się z doświadczenia i obserwacji a nie czytania bredni w Twoim Stylu. 
 
"Właśnie wtedy, gdy zachodzą obawy, że będzie się mieszkać z teściami etc. Zachęcam do czytania zrozumieniem. " 
 
W czym zatem problem i jakie znowu kurwa "OBAWY" ??? Coś stoi na przeszkodzie, aby kumata "wzięta" pracownica dysponowała wypracowanym przez siebie JAKIMKOLWIEK zauważalnym, istotnym potencjałem a nie rozglądała się za GOTOWYM gniazdem, z roku na rok intensywniej nadstawiając pośladki ? 
 
"Ale ja nie mówię, że to są moje aspiracje. Proszę mi niczego takiego nie imputować. " 
 
Zatem czyich aspiracji dokonała pani tutaj projekcji ... ? 
 
"Kobiety ze względu na rodzenie dzieci mają ograniczone możliwości zarabiania pieniędzy. " 
 
Ograniczone, nie znaczy wykluczone. Tym bardziej PRZED narodzinami dziecka. W czym problem ? W zarabianiu, czy w genetycznym "obciążeniu" ?  
 
"Jeżeli mężczyzna nie przyniesie pieniędzy do domu pomimo narodzin dziecka, to później raczej się to nie zmieni." 
 
"RACZEJ" ? "POMIMO narodzin dziecka" ? To wie pani, czy nie ? I SKĄD TO ZAGADKOWE DOŚWIADCZENIE ? Bo to, kto akurat przynosi kesz do domu, to biblijny oblig, a wypadkowa wielu losowych wypadków, na których ani kobieta ani mężczyzna nie ma często żadnego wpływu (vide prezydent Warszawy, Łodzi, czy poczet kobiet - biznesłumen). 
 
I najważniejsze: odpowie pani na choć jedno pytanie ? Bo znowu uraczyła nas pani rodzajem słodkiego pierdzenia, kolejnymi ogólnikami, tak na dobrą sprawę - nie za bardzo wiadomo o czym... i nikt tu - gwarantuję - nie czeka na "opracowanie naukowe".

Ola z Rzeszowa 2017-07-24

@27 
 
W swojej wypowiedzi wspiął się Pan na takie wyżyny kultury rozumianej inaczej i obdarzył mnie Pan tak życzliwą uwagą, że nie sposób kontynuować tę dyskusję. Zatem z mojej strony to absolutnie wszystko. Myślę, że dobrze by było, gdyby interesujące Pana kwestie omówił Pan z jakimiś kobietami, których poglądy Pan poważa, i które jednocześnie przyklasną wszystkim Pana spostrzeżeniom. 
 
PS Bardzo lubi Pan mieć rację. Gratuluję wytrwałości w dążeniu do jej udowadniania.

Sofronoff 2017-07-24

Moja słodokopierdząca Olu. Dyskusji Ola nie kontynuuje, takie Ola ma prawo, a i przymusu Ola nie ma. Ola "dopowie" jeno wywód swój osobliwy... NA SWOIM NAJLEPIEJ PRZYKŁADZIE, jak to Oli udało zagnieździć się przy boku rycerza bezpiecznie i urodzić mu w nagrodę za mieszkanie i samochód (o zgrozo, nie dziwię się, że 500+ tak gremialnie w narodzie "chwyciło"). A może się nie udało ? Ja sobie tego nie DOIMPUTUJĘ nijak. Ja widać za słaby jestem w destylowaniu niuansów kobiecej finezji raz i logiki dwa.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-07-26

@Ola (zakładam, że ta z #23 i z Rzeszowa to ta sama): 
Rozumiem, o co chodzi w takiej wersji „ona leci na kasę” i popieram, ma to oczywiście sens. Choć nie jestem przekonany, że to mają ludzie przeważnie na myśli. A już prawie na pewno nie mój rozmówca. Ani MGTOW. Z Sofronoffem się oczywiście nie zgadzam, przynajmniej z zasadniczą myślą. Od kobiety oczekuję kobiecości i wierności, a sam chętnie ogarnę to, od czego się, Sofronoff, wydajesz migać (i też można by się pytać, jak Ty Oli, czy we własnym imieniu). 
Twórcy literatury (a wcześniej ustnie przekazywanych utworów) ostatnio są zwykle lewakami, ale dawniej niekoniecznie. Zauważcie też, że ci biedacy w baśniach są szlachetni, pracowici, nie roszczą sobie przywilejów, nie żyją z zasiłków. 
A że nie ma w baśniach opisów tego długiego i szczęśliwego życia, to dlatego, że to trudne. Żeby wydawało się rzeczywiście szczęśliwe, a jednocześnie wiarygodne choćby w takim stopniu, jak reszta baśni. 
> W modelowej sytuacji mężczyzna musi zafascynować kobietę, by ją w sobie rozkochać. Wydaje mi się, że łatwiej to zrobić ubogiemu poecie (choćby ubogiemu z wyboru) niż zamożnemu inwestorowi, patrzącemu na rzeczywistość nader pragmatycznie. 
Dlaczego łatwiej, napiszesz coś więcej? (W sumie to też byłby dobry materiał do tego odcinka, którego zrobienie DanielPiesto popiera.)

Sofronoff 2017-07-26

@ 30 
 
"ona leci na kasę", to tylko jeden z kilkunastu możliwych modeli i ich kombinacji. Kombinacji stosunków damsko-męskich (choć nie tylko). Stosunków dosłownie i w przenośni. Pani Ola "leci na kasę" inaczej - opakowując to "lecenie" w tęsknotę za komfortem, bo komfort, to oczko wyżej nad bezpieczeństwem. Ma do tego prawo. Mężczyzna - 
jak zrozumiałem - ma być w tym modelu dawcą "spuścizny" i szeroko rozumianego komfortu. Rola kobiety - do nastawienia pośladków. Ot, taki model. 
 
" Od kobiety oczekuję kobiecości i wierności, a sam chętnie ogarnę to, od czego się, Sofronoff, wydajesz migać" 
 
Nie mam bladego pojęcia, od czego ja mógłbym się tu migać, ale - zwróć uwagę - pisząc "od kobiety OCZEKUJĘ" piszesz najzwyklej o swoim wyobrażeniu. Do którego też masz prawo...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt