Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-01-27

Czy praca w urzędzie jest moralna?

Nadający: Jan Fijor

Oraz, jak tak naprawdę jest na Tajwanie. Te i inne tematy poruszane przez Jana Fijora i Kamila Cebulskiego w KonteStacji.

KOMENTARZE

Słuchacz 2010-01-28

Ciekawa audycja, choć uważam iż postanowienie Pana Jana o spowolnieniu w przekazywaniu informacji, jest zupełnie błędne i nieracjonalne, a w konsekwencji ze stratą dla wszystkich stron. Dziwię się ,że jeśli słucha audycji powiedzmy 400 osób ,a dwie zaprotestowały to na tej podstawie dokonuje się zmian. Za to nie będę się dziwił jeśli wyniki audycji będą takie same jak w radio asbiro. Jeśli już Drodzy Goście radia Kontestacja poświęcacie swój czas charytatywnie to przekazujcie jak najwięcej informacji w ciągu tej godziny nadawania, wtedy audycja jest ciekawsza,a przecież jeśli ktoś nie nadąża niech posłucha offline jeszcze kilka razy i przeanalizuje słowo po słowie, zdanie po zdaniu i temat po temacie ,zapewniam że w końcu się wyrobicie i będziecie nadążać. Drodzy słuchacze pamiętajcie też ,że nie na co dzień i nie każdy z nas ma możliwość,a w zasadzie przyjemność obcowania z takimi postaciami jak Jan Fijor, którzy posiadają niezwykle ciekawe osobowości poparte ogromnym doświadczeniem w wielu dzidzinach tj biznes czy podróże oraz życiową mądrość opartą na własnych błędach oraz sukcesach. Dodam też ,że Hugo z Martinem nie powinni się dziwić później dlaczego średnia wieku słuchaczy wynosi 15 lat skoro dostosowują się wraz z w/w parą prowadzących do wymagań przedstawianych przez reprezentantów owej grupy społecznej i piszę to z całym szacunkiem dla tej grupy, gdyz wymagania powinno się podkręcać do poziomu jak najbardziej wymagających grup, wtedy ,,młodsi'' się dostosują do mądrzejszych rozwiązań, gorzej jeśli to starsi słuchacze będą zmuszeni dostosować się do rozwiązań proponowanych przez młodszą część. 
Jeśli już jednak postanowiliście ,że reagujecie na każdą uwagę choćby jednej osoby to zgłaszam taką uwagę dotyczącą godzin nadawania audycji. Otóż rozumiem ,że może o 21:00 może być więcej słuchaczy,ale skąd to wiecie jeśli nie spróbowaliście nawet nadać kilku audycji o innej porze np 19-20. A przecież normalni ludzie o 21 padają na łóżku po całym dniu zarabiania na podatki tym samym szykując się do kolejnego,albo (mniejszość) pracują mając wolne chwile odrobinę wcześniej. Zostają jedynie bardzo młode osoby ,które zwykle chodzą spać po 24:00 ,a dosypiają w szkole dnia następnego. Tak więc jeszcze raz uprzejmie proszę o zmianę godzin nadawania choćby jednej audycji tygodniowo, tak by dać szansę innym słuchaczom na merytoryczne współtworzenie słuchowiska i tym samym kończę już swój manifest ,inaczej chyba nikt go nie przeczyta...

Kamil 2010-01-28

Panu Jankowi coś przerywało w audycji:) Warto następnym razem poprawić w połączeniu. Dodam, że w pierwsze audycji jakość była OK. 
 
:-)

Radek 2010-01-28

Całkowicie zgadzam się z osobą ,która napisała 1 komentarz. Kamil i Jan nie powinni dostosowywać się do poziomu 15-latków bo oni "nierozumieją". Może jak nie rozumiecie to przełączcie sobie na "dobranockę".  
Poza tym mam prośbę do dzwoniących na "antenę". Że jak już ktoś dzwoni to żeby zastanowił się co chce powiedzieć i wniósł coś ciekawego do audycji. Często dzwoniący nic nie wnosi a wręcz bełkocze bez sensu i zabiera czas. Patrz ostatni telefon jakiegoś 15-latka który coś bredził że on nie będzie pomagał bo Zus i tak mu wszystko zabierze. Czy to poziom "Pudelka"? 
Poza tym dobrze jakby dzwoniący ograniczyli czas swojej wypowiedzi. Audycja ma tylko godzinę i wciąganie np. Pana Fijora w niekończące się dyskusje też jest ze stratą dla audycji. 
Dobrze by też było , jakby w ciągu jednej audycji nie dzwoniły ciągle te same osoby do studia( 2 czy 3 krotnie). Może inni też chcą zadzwonić? 
No to tyle . Audycja już była prowadzona na luzie i tak trzymać. Więcej oczekiwałbym właśnie przemyśleń Kamila i Jana o przedsiębiorczości zarabianiu itp , czy rozmowy Kamil- Jan z mniejszym udziałem tel. od słuchaczy.

Królik 2010-01-28

Radku... audycje powinny być zrozumiałe dla jak największej grupy osób. Młodzież również trzeba uświadamiać o tym, że państwo i inne instytucja państwowe ograniczają ich wolność. Nie chciał bym tego porównywać do hitlerjunge ale ( jak każdy zapewne wie) młodzież, która dopiero kształtuje swój światopogląd jest otwarta na wszelkie zmiany i myślę ludziom w wieku gimnazjalnym chce się walczyć o swoją wolność.

filip 2010-01-28

REKLAMA 
 
ostatnie trzy dni ANKIETKI PODCASTOWEJ 
 
Przypominam by głosować w ankietce, między innymi na KONTESTACJE: 
 
www.ankietka.com.pl

Andrzej 2010-01-28

Zgadzam się z kolegami, że zaniżanie poziomu nie ma większego sensu. Wyrównujmy do góry - nie do dołu. Wyjdzie to też na zdrowie słuchaczom, którzy "nie zdążają". Wkurza i mnie to, że niektórzy dzwonią w czasie audycji i nie mają kompletnie nic do powiedzenia tylko jęczą i coś tam plączą. Ludzie, jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to nie dzwońcie! Druga sprawa to to, że ktoś może i ma coś ciekawego do powiedzenia, ale za to zupełnie bez związku z tematem, o którym się właśnie mówi w audycji. To też wkurza, jak przez to temat jest rwany i popada się w nieustanne dygresje do tego nie powiązane ze sobą. 
 
Trzymajmy poziom Panowie! Równajmy, ale w górę. 
 
Jeśli chodzi o słuchaczy małoletnich, to pozdrawiam Sławomira, który dość dawno temu dzwonił regularnie. Może i był bardzo młody, ale gadał z sensem i widać było, że chłopak ma potencjał intelektualny. Będą z niego ludzie!

jan M Fijor 2010-01-28

Kochani, dopiero zaczynamy. Rozkrecamy sie. Jeśli ktoś czegoś nie rozumie, niech dzwoni, pisze, skypeuje, bo to przeciez jest wlasnie interaktywne radio. 
Bedziemy praktyczni, bo sami jestesmy piekielnie praktyczni. Zadawajcie nam pytania przed audycja, pomozemy w ich odpowiedzi, Klopoty z biznesem? Z bankiem? Z Urzdem sakrbowym? Z partnerem? Brakuje klienteli? To sa problemy, na ktorych chce my sie skupic. ogolnie: jak zostac bogatym?! 
 
Pozdrawiam i dziekuje za zaufanie 
Jan M Fijor

Kuna 2010-01-28

"Dobrze by też było , jakby w ciągu jednej audycji nie dzwoniły ciągle te same osoby do studia( 2 czy 3 krotnie). Może inni też chcą zadzwonić? " 
 
Raczej prowadzący narzekali, że za mało osób dzwoni, nie sądzę, by ktoś, komuś blokował linie. Nie ta skala...

Suszarka 2010-01-28

"Przedsiębiorcy dzielą się na tych co siedzieli, siedząc i będą siedzieć" 
"Najlepszy kierunek studiów dla przedsiębiorcy - aktorstwo" 
"Cztery dni uczą się odbierać telefony, a piąty dzień zmieniać filtry" 
Fajne, k*.* perspektywy.  
Właśnie dlatego nie będę nigdy przedsiębiorcą, bo nie potrafię kłamać, kręcić, naciągać i wciskać. Nie wychodzi mi to po prostu, nidgy nie mogłem się tego nauczyć.

Kuna 2010-01-28

Te odbieranie telefonów, wcale nie polega na kłamaniu. Po prostu chodzi o to by nie zrazić osoby dzwoniącej, olewaniem jej, oraz jej problemów.

plk 2010-01-28

Mam nadzieję, że w tych audycjach będzie nieco mniej polityki, nieco więcej praktyki i przedsiębiorczości. Polityka jest nudna i brudna. 
 
Ze spowolnieniem chodziło o to, że wielu słuchaczy (w tym np. ja) nie mają czasu skupić się w 100% na słuchaniu, tylko robią równocześnie coś innego albo piszą na czacie (albo jedno i drugie). Nawet przy największej podzielności uwagi nie można wyłapać wszystkiego.Szczególnie, że w dużej części są to wiadomości mało istotne dla statystycznego Polaka (jaki wpływ ma na nas zmiana rządu w Chile?). W tej audycji było już pod tym względem ok.

JM 2010-01-28

To o inwestowaniu dało do myślenia. Złoto faktycznie traci na wartości gdy nie ma co jeść. Więc jeśli ktoś szykuje się na jakąś wojnę lub inny taki kataklizm, to złoto jest dobre tylko do zakopania w ziemi.

Kuna 2010-01-28

JM: Pytanie czy złoto straciło, czy może ziemniaki w gettcie tak zyskały na wartości.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2010-01-28

Opowieść o Chile była ciekawa! Warto wiedzieć, z kogo brać przykład, i dokąd ewentualnie się wybrać.

Radek 2010-01-28

słuchaj plk. Jak robisz 2 rzeczy na raz , tzn nie wiem czytasz książkę piszesz prace i jeszcze słuchasz kontestacji a później dzwonisz do audycji i mówisz zeby mówić wolniej bo Ty czegoś nie zrozumiałeś to możesz mieć pretensję tylko do siebie. Jak nie masz podzielności uwagi to rób tylko jedną rzecz na raz i rób to dobrze.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2010-01-28

@Kuna (14): Zależy od perspektywy - świetny przykład na względność się zrobił! Żeby coś straciło na wartości, inne rzeczy muszą średnio zyskać, i vice-versa.

plk 2010-01-28

@Radek 
 
Ja to tam pół biedy. Chodzi o to, żeby kontestacji mogło słuchać jak najwięcej ludzi. A ludzie generalnie sporo pracują, a wieczorem chcą się zrelaksować. Nie tak? 
 
Nie dzwoniłem poza tym, mój ostatni telefon był jeszcze do koczowiska :-) 
 
@Krzysztof 
 
Pewnie, że Chile jest ciekawe, ale nie ma przełożenia na codzienną praktykę jakoś. Zależy, czy to ma być program o wolności w życiu czy bardziej coś w stylu Cejrowskiego.

Rexarek 2010-01-28

Witam!:) Po pierwsze to gratuluję jeszcze raz zawiązania współpracy pana Jana Fijora oraz pana Kamila Cebulskiego z kontestacja.com ;)  
Ja lubię ludzi konkretnych i lubię dużo informacji w krótkim czasie, do tego jak są bardzo konkretne(a takie są!;]) to ogólnie "WOW" ;) 
Denerwowało mnie narzekanie wczoraj na jakość. Otóż jakość była b.dobra :) pan Kamil i Martin mieli jakość niemal, że studyjną natomiast pan Jan Fijor troszkę gorszą i niekiedy rwało, ale tak jak powiedział pan Fijor "dopiero się rozkręcamy" więc proszę Was słuchacze o wyrozumiałość ;) 
 
P.S  
Martin wyspałeś się po wczorajszej nocy na odwyku ?:P

blondyn 2010-01-29

"każdy prawda krytykuje..." 
dzięki za audycje i zgadzam sie z przedmówcami; poziom należy podnosić a nie zaniżać więc równajmy w góre:)

Bezimienny 2010-01-31

Można by zrobić tak, że każdy zadaje pytania go interesujące do Janka i Kamila. 
 
W dłuższej perspektywie mogłoby wyjść coś w stylu Digg Dialogue. Polecam wywiad z Richardem Bransonem: tv.digg.com 
 
Pozdrawiam 
Kamil P.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt