Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-02-14

Wymieniamy podwyżki podatków Platformy

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś prezentujemy nową akcję: Rozliczamy Tuska z podwyżek podatków. Wszystkich za jakie jest odpowiedzialny.

KOMENTARZE

elalt 2011-02-14

Przestańcie gadać te swoje pseudonajlepsze gospodarczo pierdoły, te czasy się skończyły. Chcecie żeby było tak jak w Średniowieczu, gdzie ludzie umierali z głodu? Chcecie uzależnić gospodarkę tylko od ludzi z zewnątrz?  
Wprowadzenie waszych postulatów w życie spowodowało by śmierć wielu ludzi bez pracy, a zniesie rent śmierć ludzi niepełnosprawnych, chcecie te osoby skazać na powolną śmierć?  
A co do emerytur to wiadomo że państwo musi je gwarantować, przecież mogłoby nastąpić jakieś załamanie i nagle tracisz wszystkie oszczędności życia, a tak państwo oferuje ci najlepsze warunki. 
Ja się cieszę że podatki są na takiej wysokości, jest to wręcz optymalne rozwiązanie pomiędzy nieprzewidywalnym rynkiem, a różnymi pomocami finansowymi dla biednych. PO jest prawie idealną partią. 
Mówicie często o zniesieniu podatku dochodowego, przecież do jest niesprawiedliwość dla biednych, z czego mieliby dostać zapomogi pomagające im się wzbogacić i wyciągać innych ludzi z biedy? 
Zawsze się wykręcacie czymś w stylu "ale na w rynku będą działać fundację", a jest to nie prawda, bo wiadomo że wtedy zyski byłyby znacznie mniejsze, bo ludzie są chytrzy z natury i każdy patrzy żeby się jak najwięcej nakraść. 
Mam nadzieję że niedługo Tusk ocenzuruje internet i zablokuje również i tę stronę, bo jest ona niebezpieczna dla społeczeństwa i szerzy groźne dla niego idee.

Radek W 2011-02-14

Ta wypowiedz od elalt to chyba jakas prowokacja!

bfo 2011-02-15

@elalt 
"Chcecie uzależnić gospodarkę tylko od ludzi z zewnątrz?" - co to za ludzie z zewnątrz wg Ciebie, konkrety proszę. Co do ludzi bez pracy - kto chce, ten znajdzie zatrudnienie albo rozpocznie własny biznes przy założeniu oczywiście panowania wolnego rynku. Następnie: ludzie niepełnosprawni itd. mają otrzymywać pomoc z rąk fundacji (p r y w a t n e!), które w tym celu zostaną/zostały stworzone. Z tym, że nikt nie ma prawa mnie okradać z zarobionych przeze mnie pieniędzy, i tylko ja mam prawo decydować, kiedy i ile płacę na niepełnosprawnych i innych pokrzywdzonych przez los. 
Dalej, emerytury. Zakładasz, ze państwo musi. Błąd kardynalny, bo skoro i tak dostaniesz pieniądze na starość, to nie musisz się starać zanadto przed przejściem na emeryturę. Komu się nie chce, ten nie będzie miał oszczędności na starość. Poza tym likwidacja emerytur poskutkuje zwiększeniem przyrostu naturalnego, bo dzieci znów zaczną być postrzegane jako inwestycja we własną przyszłość. A czyż nie o to walczą wszystkie te partie idące do wyborów z hasłami "polityki prorodzinnej" przez podnoszenie podatków na pomoc matkom? Znów ta sama zasada: ja i tylko ja mogę i muszę być odpowiedzialny za moje życie. Jak się Kowalskiemu nie chce, to będzie na starość zdychał z głodu. 
"z czego mieliby dostać zapomogi pomagające im się wzbogacić i wyciągać innych ludzi z biedy" - tu krótko. Z pracy własnych rąk. 
Co do tego, że zyski fundacji będą mniejsze. Nie można tego założyć z góry. Jedyne co jest pewne, że te dochody nie będą gwarantowane, ot, tyle. W tym momencie motłoch myśli tak: po co mam dotować fundacje różnego autoramentu, jak robi to za mnie państwo - z moich podatków przecież. Jak ten debilizm zniknie, to ludzie zaczną myśleć o bliźnich, bo to na ich barkach spocznie problem. Socjal tworzy znieczulicę. Myślenie Twoje zasadza się na założeniu, że ludzie są kretynami niezdolnymi do decydowania o sobie i racjonalnych sądów. I to jest dokładnie to, co mówią nam rządzący swoim zachowaniem. Nie mówię, że wszyscy są zdrowo myślący, natomiast tych właśnie zdrowo myślących wyłoni prosta zasada, gdyby ją tylko wprowadzono. Niech każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny i niech dane mu będzie rozporządzać swoją własnością bez granic, do momentu, który stanowi wolność drugiego człowieka.  
 
Powyższe słowa stanowią moją osobistą opinię. Uargumentowana krytyka będzie mile widziana.

Me3sto 2011-02-15

@Elalt 
 
Rację może mieć Hugo i Martin, rację możesz mieć ty ( ekonomia ) jednak rzeczą której nie można przyjąć do wiadomości są twoje poglądy nt. wolności słowa. Czy historia nie uczy nas debili ( zamiennie Polaków, zapewne zostanę nazwany "rzydem" albo innym masonem jakoż to ostatnio popularne. Może pojawię się gdzieś na jakiejś liście koło martina jako polonofob :>? ) iż zamordyzm ( popularnie zwany totalitaryzmem) który nie pozwala na istnienie wolności słowa oraz legalnym istnieniem opozycji jest czymś złym ? Kiedyś pisali "Polak mądry po szkodzie" 
jednak baardzo dużo sytuacji potwierdziło iż jest to tylko mit. Polecam czytać Orwela ew. pomyśleć co by się stało gdyby stało się faktem iż "Tusk ocenzuruje internet i zablokuje również i tę stronę, bo jest ona niebezpieczna dla społeczeństwa i szerzy groźne dla niego idee."  
 
Pozdrawiam kontestacje, mam nadzieje iż sensownie wytłumaczysz się lub zmienisz poglądy ;>

STiL85 2011-02-15

elalt ! To normalnie kosmos ! Człowieku idz do Tuska i poproś go o dyche na menela pod sejmem :D zobaczymy ile ci da . :) W końcu to dla nich te wszystkie podwyżki , przecież dziennie widzisz ilu z tych biedaków wychodzi na prostą.... elalt jesteś wielki !

Mateusz z Kanady 2011-02-15

Przepraszam ale kto z bywalcow robi sobie jaja i udaje elalta?  
 
Gdyby nie: "PO jest prawie idealną partią. " i ta koncowka o cenzurze to jeszcze bym mogl uwierzyc ze sia jakis moonbat urwal.

Mateusz z Kanady 2011-02-15

Martin, apropos wywalenia Mubaraka to jak mawial Winston Wolf: "Let's not suck each others cocks just yet" (moj ulubiony cytat filmowy). -> w Egipcie przejelo wladze wojsko i skonczyly sie ograniczone reformy wolnorynkowe. A teraz budzetowka strajkuje bo chce wiecej. Postep niesamowity.

mgr inż. BlackEmperor 2011-02-15

Ja traktuję komentarz elalta jako sukces. Nareszcie zawitali na KS prawdziwi socjaliści i będzie z kim dyskutować. Jeszcze, żeby kolega zadzwonił do audycji i już by był pełen wypas. 
No chyba, że rzeczywiście ktoś sobie robi jaja (może znowu Marius :) ...

Shida 2011-02-15

@elalt 
Cóż to za socjalistyczne wypociny? Nie odniosę się do całego komentarza, tylko do jednego zdania, mianowicie: 
"a jest to nie prawda, bo wiadomo że wtedy zyski byłyby znacznie mniejsze, bo ludzie są chytrzy z natury i każdy patrzy żeby się jak najwięcej nakraść." 
Jeśli byłby wolny rynek, ludzie za swoje pomysły i ciężką pracę, dostawaliby należyte płace (A NIE jakieś odsetki bo ktoś na górze musiał się pierwej nachapać) to NIE byliby chytrzy, chamscy, nie szli by na szczyt swojej kariery po trupach i nie patrzyliby tylko jak komuś wydłubać oczy. A wolnorynkowe fundacje dawałyby więcej na potrzebujących, niż obecne np. TVN nie jesteś sam, w której najpierw nachapie się pani prezes a potem dopiero pozostałe ochłapy da na dzieci/sprzęt do szpitali! Ja rozumiem, że trzeba też z czegoś żyć, ale osoby zarządzające fundacjami wyżyją za góra 15% wpływów, więc 85% powinno iść na dzieci, a ile idzie? Pewnie około 40%! Ale nie wiem dokładnie, więc niech wypowie się ktoś bardziej obeznany.  
 
/Co do audycji, dopiero teraz zamierzam jej wysłuchać w całości.

Biskup 2011-02-15

'(...) bo ludzie są chytrzy z natury i każdy patrzy żeby się jak najwięcej nakraść. ' 
--- nie mierz mnie swoją miarą! 
 
A tak przy okazji, to zareklamuje swojego 'komiksobloga', bo jest właśnie o 'liberałach' z PO: polaczekrobaczek.jogger.pl

Paweł 2011-02-15

@elalt 
 
Ciekawe, że np. Tajwan nie ma ani obowiązkowego systemu emerytalnego, ani zasiłków dla bezrobotnych. Dzięki temu kraj, w którym nie ma ani żadnych bogactw naturalnych, w którym trzęsienia ziemi są prawie co tydzień, kraj nawiedzany regularnie przez tajfuny, zapewnia poziom życia nieosiągalny dla większości krajów UE. I jakoś ludzie nie umierają masowo na ulicach. 
 
Tak więc proponuję najpierw poczytać trochę o sytuacji na świecie (czasy, w których to pojęcie "cywilizowany świat" oznaczało jedynie Europę i USA już minęły), o krajach które najszybciej się rozwijają. Potem proponuję się też zastanowić gdzie produkuje się obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie rzeczy. A dopiero potem się wypowiadać.

Bezimienny 2011-02-15

Podatek dochodowy jest oczywiście nie niczego pożytecznego niepotrzebny (oprócz zwiększenia biurokracji i skomplikowania systemu podatkowego). Nieznacznie mniejsze wpływu z jego braku można zrekompensować większym VAT-em koniecznie o jednej stawce.

Sebeq 2011-02-15

A tam, jakaś zwykła prowokacja a wy tu się rozpisujecie.

Shida 2011-02-15

Sebeq 
ktoś sprowokował (lub nie) by zobaczyć naszą reakcję, no to ją widzi :)

JaraS 2011-02-15

@Bezimienny 
Nie jestem pewien, czy budżet zanotowałby mniejsze wpływy. Dochodowy od budżetówki + emerytów i rencistów to tylko zapis księgowy, płaci sektor prywatny. Koszt zebrania pit to 30%. Ogromna część ludzi pracujących w sektorze prywatnym, po zniesieniu pit, wyda te pieniądze na konsumpcję i zapłaci vat (nawet jakby chcieli zaoszczędzić to i tak jest podatek Belki). Zmniejsza się klin podatkowy, wzrasta zatrudnienie, przyśpiesza wzrost gospodarczy = większe wpływy do budżetu.

Bezimienny 2011-02-15

Paweł: Hong Kong ma przymus ubezpieczeń i jest najwyżej w rankingu wolności gospodarczej i znacznie wyżej niż Tajwan pod względem wskaźnika jakości życia. Jak widać, likwidacja obowiązkowych ubezpieczeń nie jest lekiem na zło jak ci się wydaje. 
 
Tajwan zapewnia poziom życia nieosiągalny dla krajów Unii? Bzdura. W najnowszym rankingu, Tajwan będący światowym centrum produkcji półprzewodników jest wyprzedzany przez 13 państw europejskich i tylko o jedno miejsce wyprzedza Grecję. Dlaczego zatem kłamiesz w swoich komentarzach? 
 
A najbardziej zaawansowane technologicznie rzeczy produkuje się od lat w Chinach (cywilizowany świat? haha). Zatem twój komentarz to jeden wielki bullshit.

Syn Kastrata 2011-02-15

Szkoda iż nie zapisałem takiego fajnego linku. Kolega elalt pomstuje strasznie na feudalizm, a ostatnio był taki artykuł na podstawie szacunków poziomu życia w średniowieczu z którego wynikało, iż obecnie w państwach trzecioświatowego socjalizmu żyje się poniżej poziomu feudalizmu. To pokazuje jak bardzo socjalizm jest zacofany. Nawet zły ale stabilny system jest lepszy od stałych socjalistycznych rewolucji w gospodarce.  
 
Na razie Polska się rozwija, ale nie wiemy na ile siłą rozpędu, dlatego należy obcinać bariery (może nawet powoli i ostrożnie aby jednak systematycznie).

Paweł 2011-02-15

@Bezimienny: 
 
1. Ranking wolności gospodarczej to nie ranking poziomu życia. Lepszym wskaźnikiem jest en.wikipedia.org 
choć i tu są duże przekłamania (bo np. nie jest brany pod uwagę poziom zadłużenia). 
2. Hong Kong jest wysoko z innych przyczyn, podobnie jak Singapur... 
3. W porównaniu trzeba brać pod uwagę zasoby naturalne kraju - kraje bogate w ropę mogą pozwolić sobie na rozdęty socjal, jak np. Norwegia czy kraje arabskie. 
4. Zarzucasz mi kłamstwo (czyli intencjonalne mówienie nieprawdy), a sam nawet się nie podpiszesz. Klasa sama w sobie. 
5. W Polsce produkuje się dużo samochodów i co z tego? Polska to tylko fabryka, technologie nie powstają u nas. Podobnie jest z produkcją zaawansowanych technologii w Chinach (największy na świecie producent elektroniki - Foxconn - to firma Tajwańska). 
6. Pomysł, że na Tajwanie jest tylko odrobinę lepiej niż w Grecji świadczy o niespotykanym na co dzień poziomie ignorancji. Porównujesz kraj rolniczy, który nawet nie potrafił spłacić swojego lotniska w Atenach, do kraju wieżowców i nowych technologii. 
7. Chiny są niejednorodne, ich uprzemysłowiona część jest na niezłym poziomie, mocno spowalnia ich zacofana część kraju. Ale Chiny rozwijają się niesamowicie szybko, zarówno ich gospodarka jak i nauka.

Bezimienny 2011-02-15

Paweł: 
 
1. Nigdzie nie piszę że ranking wolności gospodarczej to to samo co ranking poziomu życia. W rankingu poziomu życia Tajwan jest nisko. Dochód narodowy na głowę nie jest żadną miarą jakości życia. Miarą jakości życia jest wskaźnik jakości życia (proste nie?) en.wikipedia.org 
2. Tajwan również jest wysoko z innych przyczyn.  
3. Czyli mogą sobie pozwolić na wysoką jakość życia swoich obywateli. 
5. Nie ważne gdzie powstają technologie, ważne gdzie trwa produkcja. Centrum produkcji półprzewodników znajduje się obecnie w Chinach i Indiach, a nie jest to cywilizowany świat, wbrew twoim twierdzeniom. 
6. Tak wynika z rankingu jakości życia. Takie są fakty, liczby, konkrety, dowody kontra twoje wymysły i subiektywne oceny. 
7. Nie zmienia to faktu, że Chiny nie są cywilizowanym światem.

elalt 2011-02-15

"Dalej, emerytury. Zakładasz, ze państwo musi. Błąd kardynalny, bo skoro i tak dostaniesz pieniądze na starość, to nie musisz się starać zanadto przed przejściem na emeryturę. Komu się nie chce, ten nie będzie miał oszczędności na starość. " 
 
Nie chcę żeby nieroby dostawały pieniądze, po prostu chcę gwarancji wypłaty, a taką może zapewnić tylko państwo, bo rynek jest niepewny.  
 
 
"Co do tego, że zyski fundacji będą mniejsze. Nie można tego założyć z góry. Jedyne co jest pewne, że te dochody nie będą gwarantowane, ot, tyle" 
 
właśnie, powiedz to ludziom ciężko chorym, którzy tych pieniędzy potrzebują na nieustanną rehabilitację. 
 
 
" co to za ludzie z zewnątrz wg Ciebie, konkrety proszę. Co do ludzi bez pracy - kto chce, ten znajdzie zatrudnienie albo rozpocznie własny biznes przy założeniu oczywiście panowania wolnego rynku." 
 
Chodzi mi tutaj m.in. o zjawisko monopolu i kartelizacji takich dziedzin jak energetyka, transport kolejowy, drogowy itd.  
A ludzie z zewnątrz to ludzie zarówno z kraju jak i z zagranicy - prywatni inwestorzy, którzy są jak wiadomo mniej pewni niż państwo i często działają nieetycznie np. niszcząc środowisko. 
 
 
"jednak baardzo dużo sytuacji potwierdziło iż jest to tylko mit. Polecam czytać Orwela ew. pomyśleć co by się stało gdyby stało się faktem iż "Tusk ocenzuruje internet i zablokuje również i tę stronę, bo jest ona niebezpieczna dla społeczeństwa i szerzy groźne dla niego idee." " 
 
rzeczywiście trochę przesadziłem, poniosły mnie emocje, generalnie jestem liberałem, ale propagandowe bzdury momentami wygłaszane na tej stacji powodują że czasami tak myślę.

Łukasz z Altanki 2011-02-15

@elalt 
Środowiska nie mieszaj do tej dyskusji. To pusty argument. Państwo niszczy je tak samo, jak prywatni inwestorzy. Najgorszy stan środowiska w historii Polski mieliśmy za PRL'u, a o ile pamiętam, na historii uczono mnie, że wówczas cały przemysł był państwowy. 
Dopiero prywatni inwestorzy, głównie z zachodu, przynieśli do Polski modę na ochronę środowiska.

EstEst 2011-02-15

W sumie ciekawi mnie trochę, czy elalt robi sobie jaja, czy mówi poważnie. Niby teksty typowe dla przeciętnego odbiorcy mediów mainstreamowych (niemal wycinka i wklejanie losowych tekstów z felietonów Żakowskiego), a z drugiej strony zdania, które chyba komukolwiek trudno napisać i czytać z pełną powagą, typu: ,,prywatni inwestorzy, którzy są jak wiadomo mniej pewni niż państwo'', albo ,,po prostu chcę gwarancji wypłaty'' w kontekście ZUS-u, czy też odniesienie do tego, że państwo chroni przed monopolem kolejowym, drogowym i energetycznym. A tekst ,,generalnie jestem liberałem'' to po prostu perełka :) 
 
Ponieważ chwilowo nie mam czasu na żarty, a jednak skłaniam się do opcji, że nie są to poważne argumenty, tylko żartobliwa prowokacja, to konkret do audycji: 
 
@Hugo:  
 
Strasznie mało przykładów podałeś, a na początku audycji zapowiadałeś, że masz jeden na 2 miesiące rządów PO. Przede wszystkim brakowało informacji o rozmaitych akcyzach, które ostro idą w górę.

Don Camilo 2011-02-16

Prowokacja - gdyby nie chwalił Tuska i nie postulował ocenzurowania tej strony, to byłoby bardziej wiarygodne. 
Rada dla krewkich kontestatorów: Nie dawajcie minusów tego typu wypowiedziom, bo to tylko zwraca na nie uwagę. Takie coś najlepiej zmilczać. 
NIE DYSKUTUJE SIĘ Z IDIOTĄ, BO NAJPIERW SPROWADZI CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU, A POTEM POKONA DOŚWIADCZENIEM.

Don Camilo 2011-02-16

Mam plusik, ale naciągany. 
Abolicja podatkowa dla pracujacych m.in. w UK do 2006 r.  
Plusik słabiutki, bo ustawa: 
- jest bublem; 
- abolicję uzalezniała od podania skarbówce dochodów osiagnietych za granica; 
- w sumie nic nie dawała, bo i tak polskie słuzby skarbowe nie dostały dostępu do informacji innych skarbówek czy kont Polaków w bankach poza terenem RP.

Syn Kastrata 2011-02-16

Abolicje są głupie. To ośmieszanie sprawiedliwości.

dorota 2011-02-16

Abolicje są tak samo głupie jak zwalnianie przez gminę wybranych przedsiębiorstw z podatków. To zakłóca wolność konkurencji jeszcze bardziej, bo wiadomo że jak ktoś nie płaci podatków przez X miesięcy a wszyscy inni płacą, to ten ktoś ma ułatwioną sprawe....

Paweł 2011-02-16

@Bezimienny: 
 
1. Taki 'indeks' jest zbyt subiektywny. Chociażby "Community life: Variable taking value 1 if country has either high rate of church attendance or trade-union membership; zero otherwise." jest dosyć zabawne. Z pośród mnóstwa wartości do wyboru dlaczego akurat te (www.wvsevsdb.com Wiadomo, że kraje azjatyckie, gdzie religia jest sprawą osobistą stracą tutaj. 
Albo "gender equality"? A może by tak wziąć pod uwagę "Age equality"? Tak, w krajach azjatyckich jest patriarchat, za to nasz stosunek do osób starszych (domy starców, eutanazja, nie mówiąc już o masowym nieodbieraniu prochów z krematorium w Szwecji) to czyste barbarzyństwo. 
2. A z jakich przyczyn jak nie z powodu wolności gospodarczej Tajwan jest wysoko? 
5. Chiny nie są cywilizowanym krajem? Jestem ciekaw, co jest dla Ciebie w takim razie wyznacznikiem cywilizacji? "Postępowość" lewacka? 
6. Ranking jakości życia na który się powołujesz, to publikacja w zwykłej gazecie, zrobiona przez dziennikarzy. Nie jest to w żadnej mierze źródło naukowe, tak więc wyglądają te Twoje "fakty". W przeciwieństwie do Ciebie wiem o czym mówię, bo na Tajwanie bywam regularnie, więc mam niezłe porównanie jakości życia, tam tu i w Niemczech. Myślę, że to przynajmniej o dwa kraje więcej niż Ty. 
7. Znasz chociażby jednego Chińczyka? Ja znam mnóstwo. Co wiesz o ich kulturze? Chodzi Ci może o to, że tam jest zamordyzm? Zawsze był.

ArnoldUPR 2011-02-16

PO chyba chce odwrocic nasza uwage od podwyzek podatkow bo znow cenzura internetu wraca jak bumerang www.wykop.pl

Karczoch 2011-02-16

@elalt: "generalnie jestem liberałem" No, ja przykładowo generalnie jestem abstynentem, co nie znaczy, że nie uczestniczę w co kilkumiesięcznych libacjach. Kazik niegdyś śpiewał "Co to za wegetarianin, co wpierdala schabowe?" Kojarzy ci się, elalt?

Mateusz z Kanady 2011-02-17

@elalt, jak wczesniej wspomnialem mam problem uwierzyc ze ty naprawde nie robisz sobie jaj i ze ty nie jestes tailor albo inny dowcipnis bawiacy sie kijem w mrowisku. No ale zakladajac ze ty piszesz na powaznie to chcialem sie z toba podzielic pewnym cytatem. Nie bede z toba argumentowac bo ty sie konczysz na dluga zanim ja sie zaczynam, a cytat sam w sobie warty przytoczenia: 
 
“Of all tyrannies a tyranny sincerely exercised for the good of its victims may be the most oppressive. It may be better to live under robber barons than under omnipotent moral busybodies. The robber baron’s cruelty may sometimes sleep, his cupidity may at some point be satiated; but those who torment us for our own good will torment us without end for they do so with the approval of their own conscience.” ~ C.S. Lewis

canibalus 2011-02-17

zamiast pierdolic glosujcie na UPR cwoki !

Mateusz z Kanady 2011-02-17

Canibalus, twoja mama co innego mowila.

Bezimienny 2011-02-18

1. "Taki 'indeks' jest zbyt subiektywny. " 
 
Nie jest zbyt subiektywny, gdyż w jego skład wchodzi wiele zmiennych, a ty powoływałeś się na JEDEN, czyli dochód narodowy na głowę, i wtedy on jakoś nie był dla ciebie zbyt subiektywny, mimo że taki wskaźnik z jakością życia nic wspólnego nie ma. 
 
2. "A z jakich przyczyn jak nie z powodu wolności gospodarczej Tajwan jest wysoko? " 
 
Z takiej przez wiele lat był centrum produkcji wysokich technologii. A mimo tego jakość życia w wielu krajach europejskich jest wyższa. 
 
5. "Chiny nie są cywilizowanym krajem? Jestem ciekaw, co jest dla Ciebie w takim razie wyznacznikiem cywilizacji? "Postępowość" lewacka? " 
 
Dla ciebie cywilizowanym krajem jest kraj, który ma "szybki wzrost". Komiczne, szczególnie w przypadku kraju, który nie przestrzega podstawowych praw człowieka. 
 
6. "Ranking jakości życia na który się powołujesz, to publikacja w zwykłej gazecie, zrobiona przez dziennikarzy. Nie jest to w żadnej mierze źródło naukowe, tak więc wyglądają te Twoje "fakty". W przeciwieństwie do Ciebie wiem o czym mówię, bo na Tajwanie bywam regularnie, więc mam niezłe porównanie jakości życia, tam tu i w Niemczech. Myślę, że to przynajmniej o dwa kraje więcej niż Ty." 
 
The Economist jest znacznie poważniejszym źródłem niż twoje subiektywne odczucia. 
 
7. "Znasz chociażby jednego Chińczyka? Ja znam mnóstwo. Co wiesz o ich kulturze? Chodzi Ci może o to, że tam jest zamordyzm? Zawsze był." 
 
I właśnie dlatego nie są krajem cywilizowanym, bo kraj cywilizowanego nie poznaje się po szybkości wzrostu, jak starasz się tu wmówić naiwnym.

Bezimienny 2011-02-18

Aha i jeszcze jedno Pawełku: 
 
Według Human Development Index zarówno Szwecja, jak i ten rzekomy trup - Niemcy, wyprzedzają i Singapur, i Hongkong, i Tajwan.

Paweł 2011-02-18

@Bezimienny 
 
Przekroczyłeś granicę chamstwa, którą jestem w stanie tolerować. Nie jestem dla Ciebie żadnym "Pawełkiem", takiego tonu możesz sobie używać do swoich kolegów w gimnazjum lub pod budką z piwem.  
 
Poziom logiki prezentujesz podobnie wysoki jak poziom kultury: w którym miejscu napisałem, że Niemcy są trupem? Albo, że Szwecja? Napisałem o większości krajów UE, których jest 27, a nie o wszystkich. Niemcy, UK, Szwecja i Dania tej większości nie tworzą.

Bezimienny 2011-02-19

Paweł: 
 
Widzę, że znalazłeś w końcu pretekst, żeby nie próbować obalić moich merytorycznych argumentów. I słusznie, bo nie da się ich obalić.

Paweł 2011-02-19

@Bezimienny: 
 
Nie zamierzam dyskutować z kimś, kto zachowuje się w sposób chamski i arogancki. Jak przeprosisz, to odpowiem na Twoje argumenty.

Carlo 2011-02-22

Jako organista dodam:obniżono o połowę zasiłek pogrzebowy. Świeża sprawa, sprzed paru miesięcy.

Marek 2011-02-23
Hugo 2011-02-23

Est Est - a to dawaj przykaldy na forum akcyz - zbierzemy to w kkupe przed wyborai na pewno :)

Marek 2012-07-20

Nacjonalizm to po prostu pogląd aby grupa etniczna miała swoje państwo. Nic szczególnego poza rodzajem grupy etnicznej czy to mają być Polacy czy np. górale. 
 
Szowinizm narodowy to co innego, i lepiej nie powtarzać zbitek propagowanych przez siewców tolerancji w stylu GW, bo się samemu wtedy im podkłada.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt