Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
7 dni temu
Jestem na kwarantannie!
Słuchacz relacjonuje. Zakaz sprzedaży najważniejszych artykułów. Gdzie kupić maseczki. Czy będą wybory? Dlaczego nie można się badać? Czy chorych jest więcej? Tarcza antykryzysowa....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma technologiczna w sektorze IT - Marcin Ruman |#525
Marcin Ruman Przedsiębiorca. Prowadzi nowoczesną firmę technologiczną o nazwie Emersoft. Jako dziecko trafił do domu dziecka w Krakowie, gdzie zaangażował się w edukację i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Godmother Podcast 2017-09-19

BLW cz.1 - historia i wstęp do rozszerzania diety niemowląt

Nadający: Angelika M. Talaga

BLW to strategia karmienia niemowląt. Bez papek, bez łyżeczek, bez stresu. Dziecko je samo i je wszystko, od pietruszki po krewetki. Koniec z erą "moje dziecko jest niejadkiem".

KOMENTARZE

Skakanka 2017-09-26

Obie moje córki w ten sposób zaczynały przygodę z stałymi pokarmami i nie wyobrażam sobie innego sposobu. Na początku trzeba mieć mocne nerwy (strach przed zadławieniem jest mimo wszystko) ale po dosłownie 2-3 razach dziecko rozumie, że nie połyka się całego kawałka ;) Trzy letnia córka wcina krewetki, małże itp Odnośnie metody i "niejadków". Problem jest często w dorosłych, którzy sami są zamknięci na nowe smaki i mają kilka ulubionych potraw, które ciągle jedzą. Natomiast od dziecka wymaga się, że będzie jadło szpinak, selera i pietruszkę. Po drugie, chyba tak bardzo ludzie kochają tabelki/siatki centylowe i inne szufladkowanie, że ciężko dać dziecku możliwość decydowania co i ile je. Wydaje nam się, dorosłym że wiemy lepiej czy maluch jest głodny czy nie i ile mieści jego żołądek. Ale ten problem jest od urodzenie (futrowanie noworodków ogromną ilością mleka z butelki pomimo żołądka o pojemności łyżeczki do herbaty). I wyleje jeden swój żal, wystarczy wyjśc na plac zabaw. Prawie nie ma rodziców, któzy nie biegają co chwilę za dzieckiem z bananem (tak tak, zawsze jest to banan) i butelką wody bo (cytuję): musisz pić/jeść! 
 
Oczywiście jesteśmy osamotnieni jeżli chodzi o sposób rozszerzania diety :) Jedna mama przyznała się, że próbowała ale nie wyszło. Po dłuższej dyskujsi wyszło, że jednak to nie było do końca BLW. Chęć karmienia łyżeczką była zbyt duża 
 
Pozdrawiam!

Godmother 2017-09-26

@ skakanka ja też się bałam. Jak mi się córa pierwszy raz zakrztusiła chlebem to ją odruchowo wyjęłam z krzesełka i popukałam po plecach. Ale dwa tygodnie później miałam już nerwy ze stali :)

Tomasz 2017-09-29

Bardzo ciekawy odcinek, dziękujemy!

Ania Jot 2017-10-22

Dzięki za lekcję historii karmienia, bardzo ciekawa! U mnie każde dziecko z trojga karmione było inaczej: pierwsze "tradycyjne", ale bez zmuszania (bo to koszmar mojego dzieciństwa), drugie już BLW, chociaż ciągle żyłam w strachu, że nie najadł się (czasem dokarmiałam), a trzecie samodzielnie, ciągle się uczy, bo ma teraz ponad rok. No i ostatnie je najlepiej, najgorzej je pierwsze;) Myślę, że BLW to właściwa metoda. A czy masz jakieś zdanie na temat mleka modyfikowanego? I jakie mleko dajesz córce, bo widzę w opisie, że nie stosujesz.;) Ślicznie dziękuję i cieszę się, że jesteś na Kontestacji;)

Dodaj komentarz...

Angelika M. Talaga


Zawodowo przedsiębiorca, z wykształcenia neuropedagog. Prywatnie żona i mama.

Angelika na co dzień tworzy narzędzia i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. Robi to między innymi za pomocą swojej strony godmother.pl

Autorka “Strategii Wychowania Przedsiebiorczego Dziecka” flagowego szkolenia dla rodziców z którego ona sama jest najbardziej dumna.

Dwukrotna prelegentka na konferencjach TEDx oraz współzałożycielka jedynego w polsce politycznego klubu Toastmasters, gdzie co tydzień wraz z klubowiczami obnaża nieumiejętności krasomówcze polskich posłów i dziennikarzy.

Entuzjastka wolnego rynku, rozwoju osobistego i zdrowego odżywiania.

Jako miłośnik zdrowego odżywiania, gotuje bez pszenicy, bez mleka, bez mięsa i bez cukru - czyli według jej teścia: bez sensu.

Kobieta z misją.

Prowadzi audycję Godmother Podcast dla rodziców, którzy są gotowi wziąć odpowiedzialność za edukację swoich dzieci. Podczas odcinków przybliża takie tematy jak:
 
- edukacja finansowa dla dzieci
 
- alternatywne metody nauczania
 
- rozwój osobisty dla dzieci
 
- rozwój intelektualny dzieci
 


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...
O czym będzie podcast? (2) - 3 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fax Canon - - 30.00
IzabelaNiewiadomska.pl - tłumacz przysięgły... - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt