Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2017-10-02

Czy Katalonia ma prawo odłączyć się od Hiszpanii? Czy należy uznać wynik referendum?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Z naszym gościem Przemysławem Hankusem (slib.pl) komentujemy wczorajsze referendum i wydarzenia, które do niego doprowadziły. Jakie scenariusze na przyszłość są realne. Pytamy o to kto ma prawo do secesji i samostanowienia o sobie.

KOMENTARZE

Pcimek 2017-10-03

Mają prawo wziąć broń w ręce i wywalczyć sobie niepodległość. A na szmatę to mogą sobie poprotestować na ulicach. Niech się cieszą, że do nich nie strzelali.

Piter 2017-10-03

Separacjonizm czyli oddzielanie się małych a prężnych ekonomicznie państw to jedyna realna szansa na stworzenie państwa wolnorynkowego.W dużym państwie zawsze przeważają socjaliści a większość chce socjalu. W małych niekoniecznie i łatwiej się dogadać. 
 
Wolnościowcy powinni popierać tendencje do oddzielania się od danego państwa. W ogóle dobrym przykładem są dwa narody żyjące pod innym ustrojem ekonomicznym . Na przykład w przeszłości NRF i NRD. Dzisiaj Korea Południowa i Północna. Dwa państwa te same narodowości a jakże różny poziom życia. 
 
Równie dobrze można sobie wyobrazić Polskę PO , PiS i wolnościową. Współistnienia różnych państw o innym ustroju ekonomicznym ale narodowościowo spójnym jednoznacznie uzmysławia który ustrój jest lepszy. Czyli wiadomo kto do kogo chce się przyłączyć. Konkurencja państw to jest to czego nam brakuje. 
Oczywiście pozostaje czynnik dyktatury. Korea Północna nie pozwoli swoim obywatelom aby połączyli się z koreą południową. Ale w Europie mamy mniej dyktatorskie zapędy. 
Katalonia to idealny przykład słabości państw dawnych imperiów. Kto nie chciałby się przyłączyć do imperium Hiszpanii z czasów podbojów kolonialnych ? Dzisiaj to już historia. Państwo Hiszpania nie zapewnia profitów kolonialnych co najwyżej cyckanie zamożniejszych na socjalu. Czyli jeśli nie możemy kraść i napadać na innych to po cholerę nam takie państwo ? I tu jest sedno sprawy. Państwo w formie jaka jest obecne nie jest nikomu do niczego potrzebne ! A zwłaszcza tym którzy na chleb powszedni zarabiają ciężką pracą. 
Separacjonizm to ostatnia nadzieja wolnościowców.

Pcimek 2017-10-03

@Piter 
W Korei Południowej kwota jednorazowej łapówki od której ścigani są urzędnicy państwowi wynosi, o ile pamiętam 300-400 dolarów. Gdyby nie ten próg trzeba by wszystkich wsadzić do ciupy. Ostatnio na kilka lat za przekupywanie urzędników wsadzili wnuka założyciela Samsunga. Tak wygląda Twój wolny rynek. 
 
Różnice między PO a PiS polegają na dwóch odmianach marksizmu. PO to trockizm czyli internacjonalizm. PiS to narodowy socjalizm. Wolnościowość to burdel lub anarchia jak kto woli, czyli wczesne stadium rewolucji.  
 
Ja jestem zwolennikiem balansu między wolnością osobistą a celami wspólnymi, czyli państwowością.

Tomaszek 2017-10-04

Odnoszę nieodparte wrażenie, że Blacha został rozłączony przez Marka, ponieważ poziom jego pytań przerósł gościa, czego Marek się przestraszył. Pytania Jacka były konkretne i rzeczowe, a odpowiedzi gościa wymijające i zdawkowe. Aż się prosiło o to, by się dowiedzieć jak wygląda kataloński TOR.

Piter 2017-10-04

@Pcimek . Musiałbyś określić bardzo dokładnie co znaczą "cele wspólne" . Bo raptem może okazać się że wspólnym celem jest np...wybudowanie państwowej fabryki komputerów ) 
 
Niezdefiniowana państwowość mająca z definicji dobre cele z czasem przeistacza się w "sklepik" gdzie obywatel musi kupić emeryturę ,służbę zdrowia i wiele innych rzeczy. Jeżeli założymy że państwo to nie komiwojażer wciskający nam na siłę swoje fanty to OK.

Grzegorz 2017-10-04

A może zrobicie audycję o Śląsku i jego utraconej autonomii? Patrząc na Katalonię, to nie Polska, a właśnie Śląsk ma najwięcej wspólnego z tym regionem. 
 
Ta sprawa dla polaków jest słabo znana, a liczby mówią same za siebie. W czasach powojennych, do budżetu państwa wpływało tyle pieniędzy z regionów śląska, że było to aż 60% przychodów państwa. 
A o czym się nie mówi w mediach, to warto zagłębić, bo jakiegoś powodu specjalnie się tych spraw nie porusza.

Pcimek 2017-10-04

@Piter (5) 
 
Podaję Ci definicję. Cele wspólne to takie, których pojedynczy człowiek lub nawet grupa ludzi nie są w stanie zrealizować. Potrzeba do tego narodu. Czyli zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Reprezentacja wobec innych grup narodowych lub kapitałowych. Infrastruktura o dużym zasięgu terytorialnym.

Tomasz 2017-10-04

@Grzegorz 
Dobry pomysł, na temat śląska jest sporo info na youtubach i widać, że ten temat nie jest klarowny, gdyż są tak jak i w przypadku Katalonii powiązania finansowe.  
 
Co do śląska to nic dziwnego, że stanowił spory udział w przychodach państwa, przykre jest to, że to nie wynikało z przedsiębiorczości tych ludzi, bo żeby grzebać w dziurce wystarczą proste narzędzia. 
 
Już lepiej na tym tle prezentują się ludzie z Pomorza. 
A najlepiej Kaszubi, czyli ludzie zaradni, którzy potrafią ogarnąć dom ze zwykłej pracy na roli bądź pracując w usługach u kogoś lub na swoim. 
Mają swój język, język śląski nie istnieje, jest tylko gwara a kaszubski możesz sobie nawet na linuxie ustawić. 
Ale Kaszubi robią swoje i nie marudzą, może dlatego nie jest i nich głośno, a jak jest to za sprawdą tuska i adamowicza, żaden z nich nie jest kaszubą,

Pcimek 2017-10-04

@Grzegorz 
 
Lokalizacja przemysłu na Śląsku miała tyle wspólnego z autonomią co zmiany klimatyczne z działalnością człowieka.

Grzegorz 2017-10-04

@Pcimek 
 
Właśnie zaprezentowałeś funkcjonowanie polskich mediów - ja mówię jedno, a Ty wymyślasz dziwactwa, które rzekomo powiedziałem i od razu lecisz z ofensywą, która ma Twoje zdanie nad moim postawić... 
 
Tu nie chodzi o przemysł na Śląsku czy jego brak w tym rejonie, a o to, że Ślązaków można uznać za naród, który nie ma państwa, bo zostało one im odebrane. I teraz niestety są oni już tak spolszczeni, że ta narodowość niezbyt dobrze funkcjonuje.  
 
A autonomia śląska oznacza pewną dozę samorządności na terenie kilkukrotnie mniejszym niż Polska i nowe możliwości dla lliberalizacji prawa i dostosowania go do możliwości tego rejonu - w tym również innego podejścia do przemysłu.

Pcimek 2017-10-04

@Grzegorz (10) 
 
Właściwie to ja jestem zwolennikiem oddania Was Ślązaków w objęcia Nazistów. Jak już wam dadzą łupnia to możemy spokojnie przyjąć Was z powrotem, po uprzednim przeczyszczeniu z folksdojczów i za solidną kontrybucją. My w tym czasie odzyskamy Wilno i Lwów.

Adam 2017-10-05

Czy pozwolić na samostanowienie się, którego rezultatem będzie pewne powstanie tak znienawidzonego tworu socjalistycznego? Koniec audycji to samozaoranie się zaczadziałych oparami "Wolności" libertarian. Z socjalizmem należy walczyć bezlitośnie, nawet jeśli miałoby to kosztować wolność milionów ludzi. Panowie z Kontestacji zapomnieli, czego uczyli się na lekcjach historii w szkołach podstawowych.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-10-05

Grzegorz, Tomasz, o autonomii Śląska już było: www.kontestacja.com 
 
Adam, żeby uchronić ludzi przed zniewoleniem przez socjalistów, należy ich zniewolić? Gratuluję logiki…

Adam 2017-10-06

@13 Pozwolisz, żeby Twoje dziecko szlajało się z narkomanami czy łaskawie zamkniesz je w domu? Socjalizm deprawuje oprócz zniewolenia - ta oczywista oczywistość, o ile pamiętam, była jeszcze kilka lat temu szeroko znana wśród kontestmenów.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-10-06

Pornografia deprawuje, też jej chciałbyś zakazać? 
 
A co do dzieci, to nietrafione porównanie, bo mówiliśmy o dorosłych osobach, w pełni władz umysłowych. Nie twierdzę, że każdą secesję należy popierać (a na pewno nie inspirowaną, a nawet wspieraną zbrojnie, przez bardziej zamordystycznego sąsiada, jak to u wielu swoich sąsiadów czyni i od dawna czyniła Rosja), ale Twoja argumentacja, choć sprzedajesz ją jako libertariańską, jest na wskroś zamordystyczna, dlatego zaprotestowałem. O istnieniu, granicach i charakterze władzy rodzicielskiej toczy się natomiast wewnątrz libertarianizmu debata. Mi najbliżej do stanowiska, że istnieje domniemany kontrakt (podobnie jak, w naszej kulturze, zamówienie czegoś w lokalu gastronomicznym bez spojrzenia na cennik zobowiązuje do zapłaty, o ile jednak cena jest w akceptowalnej (zdaniem sądu, gdyby przedeń zaniesiono spór) wysokości, bo inaczej można by, zauważywszy, że klient nie spojrzał, dopisać parę zer przed przyniesieniem mu rachunku), według którego rodzice zapewniają dziecku warunki niezbędne do przeżycia i rozwoju, a dziecko jest im posłuszne, w tym i akceptuje kontrolę sposobów spędzania czasu i towarzystwa. Gdy dziecko osiąga zdolność do świadomego wypowiedzenia tego kontraktu, może to uczynić, podobnie rodzice, stwierdziwszy, że już sobie samo poradzi.

Pcimek 2017-10-07

@ByteEater (15) 
 
Ponieważ każde państwo ma sąsiadów. A niektórzy sąsiedzi mają aspiracje mocarstwowe (vide Rosja czy Niemcy). to można z pewnością założyć, że nie istnieją secesje nieinspirowane.

Tomasz 2017-10-08

Tomasz 2017-10-08

Ludzie, którzy żyją na śląsku to np. sławni śpiewacy i to można na plus dla kultury, poza tym zwykli ludzie tam żyjący kultywują niemiecką kulturę, bo też wielu mieszka w niemczech przy okazji pracy. Co pominąłem? Jaką ważną misję i rolę odgrywają ludzie na śląsku, za co można ich cenić? z jakim przesłaniem mieliby budowąć odrębność? Obawiam się, że nie mają pomysłu i najlepiej to by kultywowali komunę, bo wtedy im się najlepiej żyło, robota była i można było się pochwalić, że się jest górnikiem, ale węgiel już tam był i ślązacy go nie wymyślili. Obawiam się, że po jakimś czasie gdyby się odłączyli to przejęli by ich silniejsi niemcy a oni by z chęcią brali za to kasę.

Adam 2017-10-09

@15 Oczywiście, że powinna być zakazana. Pornografia nie przynosi żadnych korzyści, z wyjątkiem pieniędzy producentom, i jest potwierdzone, że działa niekorzystnie na życie psychiczne i fizyczne - zarówno "nadawców", jak i "odbiorców". Żeby pisać tutaj takie oczywistości... 
 
Wg tego, co napisałeś, kiedy będziesz szedł w kierunku dziury z szambem, to nikt nie ma prawa Ci tego zabronić. Dopiero, jak się obliżesz i będziesz wołał o pomoc, trzeba Ci pomóc (nie pisz, że nie trzeba, bo to bzdura). Kłopot w tym, że przy wyciąganiu z szamba inni również muszą się solidnie pobrudzić.

Piter 2017-10-09

Łączenie się w państwa powinno być na zasadzie dobrowolności. 
Nikt o tym nie pamięta ale Niemcy w początkach XIX wieku tworzyły ligę 39 krajów luźno ze sobą powiązanych ! 
Nawet stany USA w dawnych wiekach były oddzielnymi państwami. Tendencja do łączenia się była związana z obronnością kraju i zdolnością do przeciwstawienia się imperialnym zachciankom innych państw. Niestety nikt nie przewidział wtedy że łączenie się w państwa spowoduje również ujednolicenie systemów ekonomicznych. 
A te bywają różne. W jednym kraju są pracowici obywatele a w innym lenie patentowane. A socjalizm też zrobił swoje bo zawsze więcej jest ludzi którzy chcą żyć na koszt innych. 
 
Reasumując łączenie się małych krajów w duże ma swoje zalety o ile nie stosuje się zasad SOCJALIZMU czyli ktoś pracuje na kogoś. Związek państw gdzie rola państwa jest maksymalnie ograniczona (głównie do obronności) na pewno nie przeszkadzałby nawet zapartym nacjonalistom. 
 
Skupiamy się w jedno państwo aby mieć większe możliwości obronne ewentualnie większy (wolny) rynek wewnętrzny. Ale jeśli w ramach państwa dana społeczność ma pracować na inną to nie ma sensu. Idea dużego państwa obejmująca różne państwa ma sens o ile nie jest zdecydowanie sprzeczna kulturowo i ogranicza rolę państwa do minimum. 
 
Zauważcie też iż nawet w USA są tendencje separatystyczne ; Texas czy California chcą się odłączyć od USA. We wszystkim jest aspekt ekonomiczny... Dla nas wolnościowców to "woda na młyn".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-10-09

> nie pisz, że nie trzeba, bo to bzdura 
Oczywiście zgoda, że trzeba, o ile słowo „trzeba” wyraża tutaj obowiązek moralny. Ale nie widzę powodu, żeby komuż zabraniać wskakiwania do dziury (o ile nie jest to prywatna dziura, której właściciel sobie tego nie życzy). Można go natomiast ostrzec, a nawet należy. 
 
No to teraz, dlaczego jestem przeciwny (podobnie jak m.in. św. Tomasz z Akwinu) delegalizacji pornografii: 
• Granica pornografii jest cienka. Według wielu kobieta z niezasłoniętą twarzą to publiczne zgorszenie, inni natomiast widzą np. pożytek z atlasów anatomicznych. Duże pole do uznaniowości i nadużyć. 
• Jeżeli damy władzy aparat do kontroli nad produkcją i rozpowszechnianiem pornografii, to i mnóstwo historycznych przykładów, i teoretyczna analiza pokazują, że organy nie ograniczą się do korzystania z tego aparatu w tak określonym celu, tylko rozpostrą swoje macki i owiną wokół nadspodziewanie wielu naszych spraw i dziedzin życia.

Pcimek 2017-10-09

@ByteEater (21) 
 
Cienkie to są teksty o cienkiej granicy pornografii. Generalnie granica jest oczywista. Jest nią ukazanie stosunku płciowego z całą jego mechaniką i fizjologią. Nagość w naszej cywilizacji nie jest pornografią.

Adam 2017-10-10

@21 Pornografia to nie tylko stosunek płciowy, ale również masturbacja "na pokaz" czy na sprzedaż. Są ludzie, którzy robią to publicznie dla przyjemności, ale 99.99% to biznes oparty na stręczycielstwie, zniewoleniu i zaburzeniach psychicznych, bynajmniej nie mający na celu poprawienie tego stanu. Definicja pornografii jest znana i podłączanie pod nią odsłoniętych twarzy muzułmanek czy obrazków z atlasu anatomicznego jest zwyczajnie bezzasadne. 
Nie wiem, jak państwo polskie radzi sobie z tym problemem. Przypuszczam, że go lekceważy, bo zajęcie się tym mogłoby spowodować dyskomfort u wielu ludzi na szczytach władzy - i świeckiej i religijnej. 
 
Osobie potrzebującej pomocy _trzeba_ pomóc, nie tylko z przymusu moralnego, ale i prawnego. Możesz brzydzić się wymiocin, ale masz obowiązek sprawdzić czy zarzygany oddycha, a jeśli nie, to wezwać pomoc i prowadzić resuscytację do momentu przybycia służb ratunkowych.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2017-10-11

Co do przymusu pomocy, to owszem, wiem, że on w prawie istnieje, ale myślałem, że rozmawiamy na innym poziomie, abstrahując od stanu prawnego i aspirując do wyciągnięcia wniosków, na których podstawie można by np. oceniać słuszność danych przepisów. 
 
A granica tego, co jest pornografią, wcale nie jest taka jasna. Okazywało się to m.in. przed sądem: 
en.wikipedia.org 
 
No i oczywiście nie chcę, żeby państwo rozwiązywało problem pornografii, bo państwo robi drogo i kiepsko, a dodatkowo, jak już dostanie możliwości, wyrządza nimi mnóstwo zła. Choć problem istnieje, nie zaprzeczam, wielu ludzi np. uzależnia się od pornografii, dlatego podałem ten przykład. Mogłem podać alkohol i zapytać się, czy jesteś zwolennikiem prohibicji.

Krzysiek 2017-10-17

Przycisk "Pobierz" nie działa brak pliku do ściągnięcia. Czy to znaczy że jest tylko wersja YouTube?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt