Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Myśleć jak przedsiębiorca 2017-10-16

O rzeczywistości walut wirtualnych.

Nadający: Ireneusz Osiński

Rzeczywistość walut wirtualnych oraz kryptowalut jest zarazem prosta i skomplikowana. Czy można wykorzystać je do rozwoju biznesu? Czy są bezpieczne? Czy można na nich zarobić czy raczej stracić. Na takie i wiele innych pytań odpowiada w audycji „Myśleć jak przedsiębiorca” Macie Stępa, Prezes Zarządu Firmy Profit Plus.

KOMENTARZE

HueHue 2017-10-17

No takiego tematu, tutaj się nie spodziewałem :P 
Z kiedy to jest materiał? Bo podawane ceny (2000$) mocno odstają od obecnych (5700$). 
>W jaki sposób przedsiębiorcy mogą wykorzystać kryptowaluty? 
Na ten moment polskie przepisy dość mocno blokują rozwój bitcoina i innych kryptowalut na rynku. Zgodnie z obecnymi przepisami, przy każdej wymianie kryptowaluty na złotówkę, państwo życzy sobie 18/32% podatku (w przypadku osoby fizycznej) i 19% (firma z liniowym) od zysku, z tytułu sprzedaży majątkowych praw autorskich. xD 
Przedsiębiorca, który na kryptowaluty się otwiera, nie powinien ich wymieniać na złotówki albo pamiętać, że ciąży na nim ten haracz. Za bitcoina jeszcze niewiele można kupić (chociaż to się powoli zmienia), mimo to, warto iść w tę stronę, szczególnie, że sporo się zwraca na kursie. Usług bitcoinowych w Polsce jest całkiem sporo, ta najbardziej atrakcyjna dla laika: inpay.pl pozwala na wykonanie złotówkowego przelewu, za bitcoiny. Nie ma też co liczyć, że przy sprzedaży jakiś ozdób w lokalnym sklepie, ktoś zapłaci bitcoinami (no chyba, że damy zniżkę :P), tu najczęściej sklepy internetowe mogą otrzymać taką formę płatności,  
Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje: szybkich, tanich, dostępnych 24/7 przelewów, w każde miejsce na świecie, to kryptowaluty są dla niego. 
Niestety, ze zamianą na fiaty, w Polsce trzeba kombinować albo płacić wcale nie małe podatki. 
No i rzecz najważniejsza - by nie zostać wydymanym, kryptowalut trzeba się nauczyć! Zagrożeń jest sporo, a wszystkie wynikają z braku wiedzy - w kryptowalutach sam sobie jesteś bankiem, tak więc i dostęp do środków zabezpieczyć trzeba samemu! 
By posiadać swoje pierwsze bitcoiny wystarczy aplikacja na telefonie (polecam MyCelium) i kupno pierwszych bitków na inpay, ale bezpieczne przechowywanie większych kwot, wymaga zainwestowania czasu w zrozumienie zagrożeń i działania tego wszystkiego. 
Dodam też parę krótkich sprostowań: 
- w przypadku bitcoina nie istnieje żaden sposób, by z zewnątrz lub wewnątrz odebrać komuś jego środki, więc nawet służby USA nie mają tu dostępu (ale mogłyby monitorować handel pomiędzy dolarem, a bitcoinem, regulować scentralizowane giełdy, prawnie zakazać używania kryptowalut itp.) 
- są już algorytmy odporne nawet na komputery kwantowe, ale póki co, nie są masowo implementowane - nie ma potrzeby. Komputerami kwantowymi, naprawdę nie trzeba się przejmować. 
Poza tymi drobnostkami, gość wiedział co mówi :)

Pcimek 2017-10-18

No cóż jeżeli ktoś chce inwestować w marchew udostępniając pole, stodołę i żonę to życzę powodzenia.

Dodaj komentarz...

Ireneusz Osiński


Ireneusz Osiński - z wykształcenia psycholog i producent filmowy. Obecnie Przedsiębiorca, Wykładowca i Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Łowca Talentów, Networker i Mentor Biznesowy. Twórca wielu projektów w tym programów szkoleniowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu.

Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu. Edukator z misją stworzenia świata, w którym każdy osiąga wymarzone cele i jest szczęśliwym człowiekiem.Prowadzi audycję Myśleć jak przedsiębiorca - podcast o przedsiębiorcach, z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców, Tych z doświadczeniem i tych którzy dopiero chcą nimi zostać. A jeżeli, jak twierdzą ludzie sukcesu, przedsiębiorczość to stan umysłu, w tym cyklu odnajdziesz upragnioną drogę do wolności, między innymi finansowej. Da Ci dostęp do wiedzy ukrytej, której gdzie indziej nie znajdziesz.


Inne audycje tego autora:HISTORIA PEWNEGO SUKCESU. - 8 tygodni temuGADAĆ CZY DZIAŁAĆ? - 4 miesiące temu


Więcej audycji...Co nas czeka - recesja czy depresja? (1) - 10 miesięcy temu
Anna Milczanowska - Sukcesja - ponad rok temu


Sukces i szczęście - 4 lata temuZbawienny wyścig szczurów. (1) - 4 lata temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rankingi.net - - 20.00
The land of the Polyglots - - 25.00
Adrian - - 1.00
Leca Keramzyt - - 15.00
SpiralaZadłużenia - - 20.00
Komody - - 20.00
Proszę wyłączcie tą muzyczkę - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt