|
|
|
Marks miał rację!
Odcinek z okazji setnej rocznicy tak zwanej rewolucji
|
Krzysztof Maczyński
![]() Krzysztof Maczyński, Homo sapiens
Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu
Jacek Sierpiński i Krzysztof Zając o zagrożeniach dla wolności i pomysłach na Europę (4) - ponad rok temu
Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
NiePozwalam na hipokryzję polityków (4) - ponad rok temu
I ty możesz zmienić ustawę – wywiad z Jackiem Sierpińskim (1) - 2 lata temu
Od Talesa do Rothbarda – wycieczka po filozofii (9) - 3 lata temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu
Program sponsorują:
Przemo
- - 15.00 |
Unijny plakat z sierpem i młotem, o którym mówiłem: www.ac2news.com Swastyka by tam jeszcze pasowała…
A o miasteczku start-upów, które zrobił Tony Hsieh, ładując w to 350000000 $, mega inspirującego wystąpienia z SXSW możecie posłuchać tutaj: youtu.be I właśnie się dowiedziałem, że ponoć się to, co zastosował, nazywa holarchia.
Mała poprawka. To był Jeffrey Tucker, a nie Lawrence Reed, który mówił na tegorocznej konferencji ESFL w Pradze o prapoczątkach alt-prawicy (obaj byli na 2 ostatnich edycjach, a mnie niestety nie było, więc ich pomyliłem).
I jeszcze taki przykład mi przyszedł w trakcie audycji do głowy. Rewolucja miała na ważniejszym niż jakiekolwiek masowe zmiany statusu majątkowego celu poniżenie ogłoszonych wrogów. W roku 1922 zaczął swój pontyfikat papież Pius XI. Lenin ogłosił, że kościoły (tak prawosławny, jak i katolicki) sprzyjają burżuazji, że niegodziwe jest posiadanie przez nie bogato zdobionych świątyń, wyposażonych w drogie sprzęty liturgiczne, gdy prosty lud w wielu regionach cierpi głód, dlatego należy własność kościelną przejąć i sprzedać, żeby kupić żywność. Pius zaproponował Leninowi, że ułatwi mu sprawę znalezienia kupca i zapłaci tyle, ile to wszystko, co zabraliby z kościołów katolickich, jest warte, w zamian za gwarancję pozostawienia ich w spokoju. Propozycja została odrzucona.