Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
8 dni temu
Dochód podstawowy sposobem na biznes?
Reality show, na którym można zarobić. Czy kupować Euro? Wyższe opłaty za parkingi. Bez smartfona na przejściu. Za lek do więzienia. Jak wykryć policjanta? Fiskus ściga dzieci. Słuchacze...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558
Dawid Pijanka CEO- Właściciel Wynalazca.TV. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców, związany z rodzinnym Biurem Patentowym INICJATOR Sp. z o.o. W 2015 roku Dawid założył bloga biznesowego,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-11-10

5 Zasad Współpracy z Firmą Budowlaną

Nadający:

Dopadła mnie jesień... dlatego ten filmik ma trochę mniej energii. Zawiera jednak dużo ważnej treści. Dokładniej 5 punktów, bez których remont i cała inwestycja mogą się bardzo przedłużyć.

KOMENTARZE

Agnieszka Piesto 2017-11-11

Witam, 
zachęcam do dzielenia się najlepszymi historiami jakie Was spotkały podczas remontów. Czasem z prostego remontu i dobrze zapowiadającej się współpracy może wyjść niezły koszmar. 
Nam się zdarzyło, że wykonawca nie przyszedł zrobić poprawek bo dostał zawał i wiele innych.

Sofronoff 2017-11-13

5 zasad, z których wszystkie dotyczą umowy, ale ani słowa o "życiu". Bez sensu. Jakim (dodatkowym ?) zabezpieczeniem jest "ubezpieczenie" z firmą, z którą mamy podpisaną umowę, za którą odpowiada jej właściciel, to ja też chciałbym wiedzieć... Ad rem. Pierwszą i kluczową zasadę, jaką bym sformułował, to ABSOLUTNE ZERO ZALICZEK. Drugą: ZERO PŁATNOŚCI TERMINOWYCH tj. płatności w sprecyzowanych umową terminach, bez uwzględnienia postępu prac. Płatności (jeśli w ogóle mają mieć miejsce przed końcowym odbiorem robót), MUSZĄ być uzależnione od faktu ukończenia i ODBIORU etapu i mimo to NIE MOGĄ pokrywać w 100% wartości ukończonego etapu, chyba, że w dniu rozliczenia za dany etap, wykonawca poczynił w niebagatelnym zakresie kolejne prace stanowiące przedmiot kolejnego rozliczenia. Najlepiej, jeśli wykonany jest de facto cały już kolejny etap. Słuchajcie, bo to dziki kraj, a sama w nim "budowlanka" to planeta lumpów i degeneratów bez jakichkolwiek zasad (są wyjątki, niczym te diamenty). Tyle z życia niższych sfer.

przemom 2017-11-13

@Sofronoff 
Ubezpieczenie daje to że jest z kogo ściągnąć pieniądze. Co Tobie da umowa, sąd, tytuł dla komornika jak do tego czasu budowlaniec może być biednym bezrobotnym na utrzymaniu żony/mamy/kochanki?

koterek 2017-11-14

Sofronof, jak tak zawzięcie remontujesz to co cię powstrzymuje od wyjścia z tych niższych sfer? Heheheh, zagadka. Wiadomo, wiesz lepiej.

Sofronoff 2017-11-14

@ 3 
Pieniądze można wypłacić z polisy (lub jej cesji) w ściśle określonych okolicznościach. Tymczasem autor filmu o ubezpieczeniu mówi w kontekście "ekipy w średnim wieku" wykonawcy, który "żeby jeszcze nie umierał na serce, zawały". Dlaczego ? Co oznacza to "w razie, >w

Sofronoff 2017-11-14

- nie wiadomo.

koterek 2017-11-15

Sofronoff, ty z niższych sfer, no widać, że nie łapiesz w lot, przecież chodzi o to żeby ktoś jeszcze ci poprawki potem zrobił, taki specjalista od remontów, a takich prostych spraw nie ogarnia.

Sofronoff 2017-11-15

@ 7 
 
abstrahując od stopnia debilizmu wypowiedzi, nadal obserwuję u pani niepokojące zaburzenia osobowości.

koterek 2017-11-16

Sofronoff, widać, że i specjalista od remontów, specjalista od ubezpieczeń, specjalista od hejtu, to i do tego specjalista od psychologii, no taki zdolny człowiek a taki zawistny i może to jest przyczyna braku możliwości wyjścia z tych niższych sfer.

Sofronoff 2017-11-16

@ 9 
 
Pani niższa sfero. Szkolny błąd. Specjalista od badania standingu finansowego firm, pies na wszelkiej maści księgowe sztuczki, pozerkę "inwestorów" oraz mydlenie oczu - to na pewno. Cały bełkot wymieniony powyżej w @9, to tylko oczywiste doświadczenie.

koterek 2017-11-16

Sofronoff,  
człowiek szczęśliwy i zarobiony innym nie zazdrości :) 
 
Nie ma się co tak spinać, bo jeszcze gumka od majtek ci strzeli, zmarszczki się zrobią, wrzody na żołądku i inne. Tak to się kończy. 
 
Jak się żyje życiem innych to i się zazdrości.  
 
Herbatkę z melisy pij co wieczór.

Sofronoff 2017-11-16

:-))) Kobieta mała, odpierdol się ty się ode mnie ! Ergo: albo idźże do diabła albo wynikami finansowymi y/y swojej fabryki W KOŃCU się pochwal a to pieprzysz o melisach. OK ? :-)

kamil 2017-11-17

Daniel, robi dobrą robotę od lat, nagrywa mega filmiki!

Tomasz 2017-11-21

Sofronoff ma racje. Liczy sie doswiadczenie, monitorowanie prac i postepow. Ubezpieczenie to sobie mozna w tylek wlozyc jak nie wierzycie to kupcie w PZU zielona karte i pojedzcie do Bialorusi. Dowiecie sie ze ubezpieczenie na bialej kartce nie jest wazne. Zaplacicie minimum 100EUR. 
Podobnie w budowlance?. Dlatego robie sam, albo z pomoca doswiadczonych ludzi, ale wiem co sie dzieje, takie moje ubezpieczenie na wypadek nie ukonczenia ;) 
 
(Audycji nie sluchalem. Szkoda czasu.)

krzysiek 2017-11-21

Daniel, świetny był Twój ostatni wykład na ASbiro, dużo przykładów, dużo flipów, najbardziej merytoryczny wykład bez sprzedawania własnych usług ze sceny.

annnanna 2017-11-21

Daniel, słuchałem Twojego wykładu na ASbiro, najbardziej merytoryczny wykład bez sprzedawania własnych usług ze sceny.

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - ponad rok temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 3 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 4 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 5 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt