Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2017-11-10

5 Zasad Współpracy z Firmą Budowlaną

Nadający:

Dopadła mnie jesień... dlatego ten filmik ma trochę mniej energii. Zawiera jednak dużo ważnej treści. Dokładniej 5 punktów, bez których remont i cała inwestycja mogą się bardzo przedłużyć.

KOMENTARZE

Agnieszka Piesto 2017-11-11

Witam, 
zachęcam do dzielenia się najlepszymi historiami jakie Was spotkały podczas remontów. Czasem z prostego remontu i dobrze zapowiadającej się współpracy może wyjść niezły koszmar. 
Nam się zdarzyło, że wykonawca nie przyszedł zrobić poprawek bo dostał zawał i wiele innych.

Sofronoff 2017-11-13

5 zasad, z których wszystkie dotyczą umowy, ale ani słowa o "życiu". Bez sensu. Jakim (dodatkowym ?) zabezpieczeniem jest "ubezpieczenie" z firmą, z którą mamy podpisaną umowę, za którą odpowiada jej właściciel, to ja też chciałbym wiedzieć... Ad rem. Pierwszą i kluczową zasadę, jaką bym sformułował, to ABSOLUTNE ZERO ZALICZEK. Drugą: ZERO PŁATNOŚCI TERMINOWYCH tj. płatności w sprecyzowanych umową terminach, bez uwzględnienia postępu prac. Płatności (jeśli w ogóle mają mieć miejsce przed końcowym odbiorem robót), MUSZĄ być uzależnione od faktu ukończenia i ODBIORU etapu i mimo to NIE MOGĄ pokrywać w 100% wartości ukończonego etapu, chyba, że w dniu rozliczenia za dany etap, wykonawca poczynił w niebagatelnym zakresie kolejne prace stanowiące przedmiot kolejnego rozliczenia. Najlepiej, jeśli wykonany jest de facto cały już kolejny etap. Słuchajcie, bo to dziki kraj, a sama w nim "budowlanka" to planeta lumpów i degeneratów bez jakichkolwiek zasad (są wyjątki, niczym te diamenty). Tyle z życia niższych sfer.

przemom 2017-11-13

@Sofronoff 
Ubezpieczenie daje to że jest z kogo ściągnąć pieniądze. Co Tobie da umowa, sąd, tytuł dla komornika jak do tego czasu budowlaniec może być biednym bezrobotnym na utrzymaniu żony/mamy/kochanki?

koterek 2017-11-14

Sofronof, jak tak zawzięcie remontujesz to co cię powstrzymuje od wyjścia z tych niższych sfer? Heheheh, zagadka. Wiadomo, wiesz lepiej.

Sofronoff 2017-11-14

@ 3 
Pieniądze można wypłacić z polisy (lub jej cesji) w ściśle określonych okolicznościach. Tymczasem autor filmu o ubezpieczeniu mówi w kontekście "ekipy w średnim wieku" wykonawcy, który "żeby jeszcze nie umierał na serce, zawały". Dlaczego ? Co oznacza to "w razie, >w

Sofronoff 2017-11-14

- nie wiadomo.

koterek 2017-11-15

Sofronoff, ty z niższych sfer, no widać, że nie łapiesz w lot, przecież chodzi o to żeby ktoś jeszcze ci poprawki potem zrobił, taki specjalista od remontów, a takich prostych spraw nie ogarnia.

Sofronoff 2017-11-15

@ 7 
 
abstrahując od stopnia debilizmu wypowiedzi, nadal obserwuję u pani niepokojące zaburzenia osobowości.

koterek 2017-11-16

Sofronoff, widać, że i specjalista od remontów, specjalista od ubezpieczeń, specjalista od hejtu, to i do tego specjalista od psychologii, no taki zdolny człowiek a taki zawistny i może to jest przyczyna braku możliwości wyjścia z tych niższych sfer.

Sofronoff 2017-11-16

@ 9 
 
Pani niższa sfero. Szkolny błąd. Specjalista od badania standingu finansowego firm, pies na wszelkiej maści księgowe sztuczki, pozerkę "inwestorów" oraz mydlenie oczu - to na pewno. Cały bełkot wymieniony powyżej w @9, to tylko oczywiste doświadczenie.

koterek 2017-11-16

Sofronoff,  
człowiek szczęśliwy i zarobiony innym nie zazdrości :) 
 
Nie ma się co tak spinać, bo jeszcze gumka od majtek ci strzeli, zmarszczki się zrobią, wrzody na żołądku i inne. Tak to się kończy. 
 
Jak się żyje życiem innych to i się zazdrości.  
 
Herbatkę z melisy pij co wieczór.

Sofronoff 2017-11-16

:-))) Kobieta mała, odpierdol się ty się ode mnie ! Ergo: albo idźże do diabła albo wynikami finansowymi y/y swojej fabryki W KOŃCU się pochwal a to pieprzysz o melisach. OK ? :-)

kamil 2017-11-17

Daniel, robi dobrą robotę od lat, nagrywa mega filmiki!

Tomasz 2017-11-21

Sofronoff ma racje. Liczy sie doswiadczenie, monitorowanie prac i postepow. Ubezpieczenie to sobie mozna w tylek wlozyc jak nie wierzycie to kupcie w PZU zielona karte i pojedzcie do Bialorusi. Dowiecie sie ze ubezpieczenie na bialej kartce nie jest wazne. Zaplacicie minimum 100EUR. 
Podobnie w budowlance?. Dlatego robie sam, albo z pomoca doswiadczonych ludzi, ale wiem co sie dzieje, takie moje ubezpieczenie na wypadek nie ukonczenia ;) 
 
(Audycji nie sluchalem. Szkoda czasu.)

krzysiek 2017-11-21

Daniel, świetny był Twój ostatni wykład na ASbiro, dużo przykładów, dużo flipów, najbardziej merytoryczny wykład bez sprzedawania własnych usług ze sceny.

annnanna 2017-11-21

Daniel, słuchałem Twojego wykładu na ASbiro, najbardziej merytoryczny wykład bez sprzedawania własnych usług ze sceny.

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - 2 lata temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 4 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 5 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 6 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt