Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2017-12-19

Złodzieje ciepła atakują

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy można nie ogrzewać mieszkania? Kara dla TVN24 a Wolność Słowa. KNF ostrzega przed bitcoinem za $20k. Państwowy sklep z dziczyzną. Kamery dla policji. Alternatywa dla YT i Facebooka?

KOMENTARZE

Nax 2017-12-19

Mała uwaga od nośnie ogrzewania w bloku. Ocieplenie bloku i wprowadzenie podzielników paradoksalnie pogarsza sprawę. Z technicznego punktu widzenia mamy takie zjawisko jak dyfuzja ciepła. Jeżeli zaczynasz ogrzewać jedno mieszkanie w ocieplonym z zewnątrz budynku, a w innych jest niższa temperatura i nie masz izolacji pomiędzy mieszkaniami, to ciepło sobie ucieka tam, gdzie jest zimniej i ogrzewasz, aż wyrównasz temperaturę i zaczniesz podnosić temperaturę całości. Zaczyna się więc wojna na ciepło i ten, kto najmniej oszczędza ogrzewa resztę. Zyskuje tylko spółdzielnia, ponieważ sumaryczny koszt ogrzewania bloku jest dla niej mniejszy. W ocieplonym bloku potrafią np. dwa mieszkania ogrzewać cały 10-piętrowiec. I tak wychodzi, że w praktyce jeden frajer, który się jeszcze nie zorientował jak to działa, to tej zimy zapłaci za wszystkich. Następnego roku inny nienauczony frajer i tak dalej. Idziesz z tym do spółdzielni, to ci mówią że "większość" uważa że to świetne rozwiązanie. Ja tak miałem do dopłaty 2tys zł. w rok po ociepleniu budynku. I to wcale nie jest jakieś chore grzanie na maxa, tylko zwykłe minimum. Nie bylibyśmy nawet w stanie grzać tyle, żeby sami uzbierać takie koszty. To i tak nic, ponieważ niektóre takie dopłaty sięgały nawet 10tys zł na mieszkanie. Prawnik stwierdził tylk,o że oczywiście mam rację, ale koszt rozprawy jest droższy i się nie opłaca o to sądzić. To jest taki przykład naszej "sprawiedliwości społecznej". 
Pozdrawiam.

Programista 2017-12-19

Wolnosc slowa jest wtedy jak mozna obrazac Polakow, ale jak sie obraza zydow, muzulmanow, murzynow etc. to wtedy jest to rasizm :) Uczcie sie dzieci

Sofronoff 2017-12-19

@1 
Koszt rozprawy, to wpis stosunkowy 5% od wartości przedmiotu sporu (2000zł). W czym problem ?

Piter 2017-12-19

Tak zwane “zarabianie’ czy “inwestowanie” w BitCoina to czysta spekulacja. A spekulacja to pozyskiwanie kasy od tych którzy tracą; nie wnosi to żadnej wartości dodatniej. 
Jeżeli ktoś twierdzi że zarobił na BT to tym samym po prostu mówi  że inni na tym stracili czyli sfinansowali jego zysk. 
No chyba że ktoś wierzy w cuda czyli że dobra biorą się nie z pracy ale z finansowych machinacji.

Nax 2017-12-20

W tym że kancelaria prawnicza która to wygra weźmie minimum 1tys. zł. plus koszty rozprawy i mniej więcej dwa - trzy lata proces. Przy takiej kwocie spółdzielnia jest świadoma że większości nie opłaca się procesować więc mogą oszacować ryzyko i mniej więcej procent ludzi którzy mogą się stawiać i ustalić sobie bezpieczną zdzieraną kwotę. A do tego jeszcze jest opinia biegłego. Ty żeby udowodnić swoją rację zlecasz opinię u eksperta dotyczącą ustalonych współczynników przeliczania ciepła na lokal. To kosztuje więcej niż 1tys. zł. Wtedy spółdzielnia przysyła ci swoją opinię swojego eksperta - firmy która zakładała ci podzielniki i sama sobie wystawia opinię że wszystko świetnie policzyła. Założenie pozwu zbiorowego również jest możliwe ale jeśli znajdzie się pośród lokatorów jedna osoba która zrobiła coś nie tak to już taki proces prawdopodobnie przegrany. Rozwiązaniem w naszym przypadku było przejście na rozliczenie ryczałtowe i stała kwota za ogrzewanie. Spółdzielnia pod wpływem niezadowolenia lokatorów i całkiem sporej ilości takich spraw była łaskawa uruchomić taką opcję. Oczywiście informacja na ten temat została umieszczona z nienacka na stronie internetowej spółdzielni, którą oczywiście każdy lokator czyta przecież regularnie. Zupełnie jak w Autostopem przez Galaktykę. 
Pozdrawiam.

wierny słuchacz 2017-12-20

Piter, byłoby tak przy założeniu że bitcoin jest bezużyteczny. 
 
Widzę, że Marek wprowadził po raz pierwszy bitcoinowy FUD do Kontestacji - zapamiętajmy tę datę ( ;

Piter 2017-12-20

Bo Bit Coin jest bezużyteczny. Nie sposób sobie wyobrazić sprzedaż produków za BT jeśli kurs tej “waluty” waha się w ciągu dnia nawet 5 czy 10%. Jednego dnia można zyskać a innego stracić - przy marży na poziomie 10% to nie ma sensu. Musiałbyś naliczać marże albo na plus albo na minus. 
 
Również anonimowość transakcji ma swój koniec gdy wymieniamy BT na inną walutę czyli korzystamy ze zwykłego konta bankowego. 
Miałoby to jeszcze sens gdyby można było za BitCoina kupić rzeczy które nam są potrzebne do życia. W miastach może jest kilka śmiesznych sklepów co sprzedają coś za BT ; no ale sorry samą pizzą człowiek nie żyje.

Sofronoff 2017-12-20

@ 5 
 
koszty rozprawy ponosi pozwany (jak przegra). Nie ma ustawowego przymusu radcowsko-adwokackiego ani do sporządzenia pozwu ani do reprezentacji. Nie ma przymusu przedkładania jakiejkolwiek opinii biegłego. Jeśli Sąd będzie miał wątpliwości co do zasadności żądania powoda, sam powoła biegłego. Jeśli nie będzie miał wątpliwości (nie będzie wymagana wiedza specjalistyczna, szczególna), nie powoła. W czym problem ?? Bo " dwa - trzy lata proces", to doprawdy żaden argument. Przeciwnie - po wezwaniu spółdzielni do zwrotu "nadpłaty", czas i związane z nimi odsetki, działa na korzyść powoda (jeśli wygra). W CZYM ZATEM PROBLEM ?? Abstrahując już faktu, że nigdzie nie ma przymusu bycia dymanym czy to przez zarząd spółdzielni lub zarząd wspólnoty.... można kupić mieszkanie w kameralnym "domu bezczynszowym".  
 
Prowadzącego audycję pocieszę, że koszt całorocznego zużycia prądu (bez jakichś debilnych oszczędności), gazu do celów c.o. (21 st. C okrągłą dobę) i c.w.u. dobrze zaizolowanego domu jednorodzinnego kształtuje się w granicach 3,40 zł / m2 p.u. I to jest informacja, która może być odniesieniem a nie jakieś 100...200zł "za mieszkanie dwupokojowe".

wierny słuchacz 2017-12-20

To jest Twoje zdanie, ale rynek zdaje się ocaniać to inaczej(mimo, że bitcoin wygląda od miesięcy na popsutego zwłaszcza jako środek wymiany). 
Być może wkrótce zmieni zdanie i będzie preferować inne bardziej płynne i używalne kryptowaluty.  
Rozumiem Twoje zdanie, bo jak widać skupiasz się tylko na części możliwych form użycia bitcoina.

Piter 2017-12-21

Bit Coin miał szanse stać się aternatywną walutą ale poszedł w kierunku spekulacji. 
 
Kiedyś ludzie wymieniali się różnymi rzeczami/usługami pieniędzy nie było. Potem jako zamiennik pieniądza była sól (taka kuchenna) i inne użyteczne rzeczy. Poczatek pieniadza zaczyna się od złota czy srebra. Przy czym pamietajmy  że złoto 
miało już wtedy swoją wartość - do wyrobu różnych drogich ozdób/rzeczy. Z czasem zaczęto bić monety ze złota, srebra i to był już prawdziwy pieniądz. 
Potem można było zostawić złoto w róznych kampaniach handlowych i dostawało się papier potwierdzający że jego właściciel ma złoto odpowiedniej wartości. Coś w rodzaju dzisiejszych obligacji ale o konkretnej wartości. 
Czasy nowożytne to już zamiana złota na pieniądz papierowy który miał 100% pokrycie w tym metalu . I najnowsze czasy gdzie pieniądz niekoniecznie papierowy generują państwa na podstawie danych makroekonomicznych - czyli dodrukowywuje się tyle ile wynosi wzrost usług/produktów plus inflacja/zadłużenie państwa. 
Dlaczego to pisze ? Ano dlatego że pojawia się BitCoin który w przeciwieństwie do tego co powyżej nie opiera się na NICZYM. BitCoin nie ma żadnego odniesienia do sytuacji ekonomicznej. Czyli nie przejawia PODSTAWOWEJ cechy waluty ! 
 
Satoshi może i jest zdolnym matematykiem/programistą ale kompletnie nie zna się na ekonomii. 
A to co z zalożenia miało być umysłową rozrywką stało sie kryptowalutą. Niestety jeśli coś chce uchodzić za walutę to musi mieć odniesienie do realiów ekonomicznych. Jeśli to coś jest kompletnie bezwartościowe jak ciąg wygenerowanych znaków to tym bardziej. 
 
Szansą dla BitCoina byłoby powiązanie jego kursu np z $$$ . Ale to nie wystarczy . BitCoin musiałby generować realne dobra czyli np naprawiamy komuś samochód i dostajemy wynagrodzenie w BT. Jednym słowem musiałby powstać nazwijmy to “czarny rynek” gdzie dobra byłyby wytwarzane poza kontrolą państwa, a użytkownicy tego rynku płaciliby sobie bitcoinami. 
Wtedy BT nabrałby realnej wartości bo za ciągiem znaków kryłaby się wykonana praca czy wytworzone produkty. Sama zamiana $$ na BT nie wystarczy bo to tworzy mechanizm inflacyjny ; w obiegu będą obie waluty ale tylko jedna ($) z realną ekonomiczną wartością. 
 
Ktoś dobra no dobrze ale to sie już dzieje bo ktos tam pracuje za BT. Owszem ale jest to zapewne tylko kilka procent BT będącego w obiegu. Cała reszta jest wytwarzana przez górników i nie ma żadnego pokrycia w realu. Pamiętajmy tez że prawdziwi górnicy z goraczki złota wykopywali coś co miało juz realną wartość czyli kruszec złota. Dzisiejsi górnicy robią rzecz wrecz odwrotną ; marnują dobra jakim jest energia elektryczna czy choćby komputery )

Ola 2017-12-22

Nax: Nie znam twojej sytuacji. Wydaje mi się, że założenie, że twoi sąsiedzi mają zakręcone kaloryfery i ty ich ogrzewasz jest błędne. Nie kalkuluje mi się to.  
Mój ojciec ma odkręcony kaloryfer na MAX i nie ma dopłaty. Dopiero w tym roku nauczyłam bo używać termostatu i nastawiać na właściwą temperaturę. 
Wydaje mi się, że twoi sąsiedzi mają również odkręcone kaloryfery, ale oszukują na podzielnikach. Dlatego na jednego, czy dwóch uczciwych lokatorów spada cały koszt ciepła. 
Wszystko co ty, albo ja próbujemy dowieść, można udowodnić kierując kamerę termowizyjną na okna, albo stosując laserowy czujnik temperatury o odpowiednim zasięgu. Jeśli dodatkowo powiążesz to z pobraniem danych z podzielników to możesz udowodnić oszustwa, albo swoją tezę.

Sofronoff 2017-12-24

@11 
 
https://www.youtube.com 
 
Czy w swoim "bloku" też tam macie ? 
 
Zastanawiam się, zzy wynalazcy kamer termowizyjnych oraz laserowych czujników temperatury kiedykolwiek śnili, że Polak wykorzysta je do takich przyziemnych celów... ?

Nax 2017-12-27

Dla mnie cała ta sytuacja jest tragikomiczna. W mieszkaniu mieszka osoba zajmująca się zawodowo ciepłownictwem. Zajmujemy się tym od strony technicznej. Mamy faktyczne dane zużycia ciepła z całego bloku. Dochodzi tutaj sporo detali. Takie w miarę nowoczesne podzielniki odczytuje się zdalnie - radiowo w regularnych odstępach czasu. Suma takich pomiarów musi się zgadzać z faktycznym zużyciem z bloku. Do tego taki podzielnik mierzy przepływ wody w kaloryferze a nie temperaturę pomieszczenia. Nie da się więc tak łatwo oszukać. Ludzie kombinują inaczej. Zakręcają kaloryfery i otwierają łazienkę tam gdzie jest tylko rura i nie ma podzielnika. Mają wtedy odczyty zerowe i są grzani z części wspólnej. Ustala się też pewne współczynniki które mają teoretycznie rekompensować różnice pomiędzy mieszkaniami zewnętrznymi i tymi w środku grzanymi przez sąsiadów. No i te współczynniki firma która za to odpowiada może ustawić na niekorzyść niektórych mieszkań. No i teraz wiemy że jedne mieszkania w prl-owskim bloku mają wg spółdzielni charakterystyki nowoczesnych domów pasywnych a inne mają takie współczynniki że będąc na sylwestra w UK miałem największe zużycie ciepła w Polsce styczniu, kiedy mnie w domu prawie nie było. Nie chcę żeby to zabrzmiało jak narzekanie. Dałem się raz naciąć i tyle, następny rok pewno natnie się ten kto jeszcze o tym procederze nie wie. Piszę o tym żeby trochę rozjaśnić sprawę osobom którym taka wiedza może się przydać. 
Pozdrawiam.

Andrzej 2017-12-29

Nie słuchałem programu ale mam nadzieje, że nie było nic o nieruchomościach.Bo już z lodówki wyskakują.

100lec 2017-12-30

Nax- mam podobny problem- mieszkanie zewnetrzne, duże rachunki ,grzanie średnio, co propnujesz? dowiadywać się w spółdzielni jakie maja zasady naliczania opłat? mniej grzać i siedziec w dresach? wymienić okna na nowe? 
 
dzieki pozdro

Nax 2018-01-02

Tak jak napisałem wcześniej. My przez jedną zimę siedzieliśmy w swetrach w domu a dopłatę i tak mieliśmy po sezonie a największe koszty w miesiącu w którym nas w domu nie było. Próby zmiany współczynników nic nie dają ponieważ spółdzielnia posiłkuje się jako opinią biegłego opinią firmy która zakładała podzielniki a ta firma sama o sobie nie powie że liczy coś źle. Demokratycznie tez nie da się wiele zdziałać ponieważ zebrani razem mieszkańcy ogółem są zadowoleni ponieważ większość płaci mniejsze rachunki a tylko kilka mieszkań ma zawyżone rachunki i ich głosy przepadają. To co nam się udało to uzyskać od spółdzielni możliwość wyboru pomiędzy rozliczaniem z podzielników a ryczałtem i płaceniem większej ale stałej kwoty za ogrzewanie. To jest sensowne rozwiązanie również jeśli chcesz wynajmować komuś to mieszkanie i nie jesteś w stanie egzekwować za bardzo ile twój wynajmujący będzie zimą faktycznie grzał. Tak na prawdę jednak dopiero po tym sezonie grzewczym się okaże czy przejście na ryczałt było korzystne. Mamy też dokumentację z wygranej sprawy sądowej znajomego który miał dokładnie taki sam problem. Cała sprawa trwała jednak do teraz chyba z 10 lat i powoływanie niezależnego biegłego okazało się drogie. Zwrócili mu jednak wstecz niewłaściwie naliczane dopłaty. Przez ten czas uzbierały mu się jednak całkiem spore odsetki od niezapłaconych dopłat więc było o co się sądzić. Natomiast jeśli się nie zgadzasz z dopłatą ale jednak ją zapłacisz żeby cie nie straszyli komornikiem to spółdzielnia traktuje to jak zgodę na jej warunki. Taka sprawa jest trudna do wygrania sądowo.

wierny słuchacz 2018-01-03

Piter nie wdając sie w szczegóły teorematu regresji(sam Satoshi odnosił się do obiekcji z nim związanych po publikacji white paper bitcoina) pozwolę sobie tylko zauwazyć, że jak sam wspomniałeś - obecny system płatniczy nie jest oparty na żadnej wartości towarowej a jednak działa - w porówaniu z nim system płatniczy zabezpieczony kryptografią ma silne zalety i jak pokazuje rynek - jego wartość rośnie co potwierdza, że jest użyteczny mimo że mu tego odmawiasz.

Camilla 2018-01-09

Ja mam strasznie wysokie dopłaty do ogrzewania. Okej, w zimnym nie siedzę (ok. 22 st.), lecz jak porównuję rachunki ze znajomymi, którzy też mieszkają w bloku to u mnie wychodzi to strasznie słabo. Mam zamontowane podzielniki ciepła i trochę się tym zainteresowałam. Wpadłam ostatnio na materiał o tzw. "przekręcie podzielnikowym" (podlinkuję wam na dole) i sama nie wiem co o tym myśleć? To prawda? Czy moje rachunki mogą być tak wysokie przez to? Co myślicie? 
https://www.youtube.com

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 9 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temuIle zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt