Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-01-16

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Ale nie wszyscy. Kto stoi za nagrodą Super Wektora? Alarm bombowy na Hawajach. Kryptowaluty. Samozatrudnienie. 0 proc rezerwy czastkowej. Zmienny VAT. Konfiskata Rolexów. Czy WOŚP kradnie? Woodstock.

KOMENTARZE

Damian33 2018-01-16

Odpuściłem sobie wydanie główne przez parę ładnych tygodni bo już nie dało się słuchać waszych wypowiedzi odnosnie kryptowalut.  
Dwóch gosci, którzy wrzucili parę złotych w Bitcoina, zarobili parę złotych a teraz wypowiadają się niczym eksperci światowej sławy (sic!).  
 
Na początku audycji Hugo ciągnie swój pozal się Boże wywód o tych którzy krytykują kryptowaluty. Chciałbym po raz kolejny zauważyć że kryptowaluty i założenia na których działają są sprzeczne z zasadami austriackiej szkoly ekonomii, do której się nomen omen Kontestacja odwołuje od lat. Panowie, przestańcie szerzyć głupotę i hipokryzję w audycji ! 
 
Hugo, szydzisz z tych którzy krytykują kryptowaluty. Chciałbym zauważyć że jestes z wykształcenia i praktyki dziennikarzem. Marek inżynierem, z całym szacunkiem Panowie ale nie jesteście dla mnie żadnym autorytetem w kwestiach ekonomicznych, szczegolnie inwestycyjnych. Znaczenie mają dla mnie takie osoby jak Trader 21, Janek Fijor czy Peter Shiff którzy na inwestycjach siendorobili i z nich żyją na codzien.  
Razi mnie strasznie poziom hipokryzji jaki ostatnio emanuje z Wydania Głównego i po 25 min zastopowalem audycji bo nie da się tego słuchać...

damian33 2018-01-16

W ramach wyjasnienia, przytoczylem Tradera21, Janka Fijora i Petera Shiffa bo sa to osoby ktore bardzo dobrze znaja austriacka szkole ekonomii, inwestuja zgodnie z jej zalozeniami i otwarcie wypowiadaja sie o kryptowalutach. Szczegolnie Peter Shiff mowi o tym od lat i ostrzega wszystkich ze wynalazki takie jak bitcoin byly cudowne w zalozeniach a w praktyce sa gorsze niz najbardziej zeszmacona waluta fiducjarna.  
W odpowiedzi na swoja szczerosc zazwyczaj spotyka sie z atakami psychofanow kryptowalut, ktorzy maja bol d*py ze ktos smie skrytykowac ich wizje cudownej inwestycji na ktorej zarabia miliardy bez kiwniecia palcem. Prawda jest taka ze te fantastyczne zyski sa zupelnie wirtualne, dopoki nie wyplaci sie ich w ... tak, jest - niczym innym jak walucie fiducjarnej czyli dolarze, zlotowce, euro a przeciez to dla nich kryptowaluty mialy byc alternatywa! 
 
Marek wspomina ze kryptowaluty roznia sie znacznie od banki na dotcomach - o tym rowniez czesto wspomina Schiff. Jak przyjrzec sie blizej wszystkim bankom w historii to podczas kazdej, Ci ktorzy slepo wierzyli ze sie dorobia niebotycznych kwot zawsze mowili ze jednak tym razem to jest cos innego, ze to nie banka, ze to innowacyjny produkt, specyficzna sytuacja... brzmi znajomo? 
 
Na koniec chcialem tylko zaznaczyc ze Peter Shiff jest czlowiekiem ktory utrzymuje sie na codzien z inwestowania pieniedzy innych ludzi i dorobil sie kroci bo jako jeden z nielicznych przewidzial tzw Credit Crunch w 2007...  
 
Polecam odwiezyc sobie pozycje z austriackiej szkoly ekonomii zanim zaczniecie znowy chwalic kryptowaluty pod niebiosa.

Piter 2018-01-16

Kryptoreklama kryptowalut hehehe. Co znaczy że kryptowalut nie można “dodrukować “ ? 
Nic nie znaczy bo kryptowaluta nie ma żadnego pokrycia w realnych dobrach. Samo pojawienie się każdego nowego Bit Coina wzmaga proces inflacyjny/spekulacyjny i robienie ludzi w bambuko bo w faze narodzin nie ma żadnego pokrycia. Sorry ma pokrycie “ujemne” - w ilości prądu i kosztów sprzętu jaki zostały zmarnotrawione na ta urągająca zdrowemu rozsądkowi procedure “kopania Bitcoina”. 
Teoria ze banki sobie drukują $$$ jak chcą i ile im się podoba świadczy tylko o braku elementarnej wiedzy z tej dziedziny. Ilość dodrukowanych pieniędzy jest wyliczana wprost ze wskaźników makroekonomicznych. Plus ewentualnie te kilka procent “na zaś” jako koszty inflacji. Ale to jest tylko kilka procent podczas gdy BitCoin jest co najmniej w 95% inflacyjny. 
 
Jak twierdzicie że $$$ są guano warte to spalcie je w piecu i żyjcie tylko za BitCoiny ) Niestety BitCoin 100 razy bardziej drenuje kieszenie potencjalnych “jeleni” niż banki i napełnia 
je różnym “inwestorom”. Tak dokładnie. Każdy zysk jaki osiągacie spekulując kryptowalutą pochodzi od tych którzy wtopili (albo wtopią) na tym kasę. 
 
Generalnie co tu dużo pisać dobrobyt pochodzi z pracy. Tak to mało popularne stwierdzenie ale tak jest w istocie. Spekulacja typu obrót BT czy innymi instrumentami finansowymi powoduje tylko przepływ dóbr od Pan X do Pana Y. Nie wnosi żadnej wartości dodanej; twój zysk to w prostej linii strata u kogoś innego. 
 
I jeszcze prośba. Nie nazywajcie inwestycją kupowanie kryptowalut ; to jest spekulacja. Grasz kryptowalutą czy na forexie ; spekulujesz a nie inwestujesz. Słowo “inwestor” obraża tutaj ludzi którzy naprawdę inwestują czyli powodują że produkujemy więcej dóbr czy usług. Nazywajmy rzeczy po imieniu jakimi w istocie są - jeżeli ten portal ma być poważny. I jeszcze jedno spekulacja jest do przyjęcia dla wolnościowca ponieważ opiera się na wolnej woli obu stron. Ale nie do przyjęcia jest zakłamanie i obłuda. Prezydent Clinton kiedyś powiedział “ paliłem marihuanę ale się nie zaciągałem”. Żenada. Podobnie tutaj powiedz że spekulujesz i tyle a nie brniemy w jakieś słowne gierki i jeszcze dorabiamy do tego ideologie.

zib 2018-01-17

Padła sugestia o gości, więc zgłaszam: Pan K. Karoń. Nie da się ukryć, że Pan Karoń wypowiada się nt. wolności, liberalizmu i libertarianizmu, w sposób w jaki nikt dotąd o tym nie mówił, a też nie można już dłużej udawać, że nic się nie dzieje, bo wypowiedzi Karonia zostały opublikowane w mediach i pobudzają do refleksji, a nawet rewizji wielu poglądów.  
Przypuszczam, że Pan Karoń może przyjąć zaproszenie, a wam wzrosłaby oglądalność. 
Mnie osobiście interesowałoby rozwinięcie tematu wpływu marksizmu na wszelkie odłamy teorii wolnościowych.  
Co do audycji to wytrzymałem 20 minut (przeskakując) , ale absolutnie niczego nie krytykuję, wręcz przeciwnie, Kontestacja trzyma poziom, poglady macie jakie macie (wasza sprawa), tyle że jest może troszkę ciekawszych już audycji na konkretne tematy, które pojawiają się w necie.  
Osobiście lubię wypowiedzi na tematy spekulacji ( kryptowaluty , pieniądz, analiz. t ) wygłaszane przez nieprofesjonalistów – bo są sympatyczne w swojej naiwności, chociaż poziom wiedzy rośnie w szybkim tempie J 
Pozdr.

100lec 2018-01-17

Zib jakie audycje są ciekawsze audycje? chętnie bym posłuchał czegoś innego, podrzuć jakies linki , dzieki 
 
ps. kto jest profesjonalista w sprawie bit coinów i bankowosci?- jeżeli chodzi o finanse- to im wiekszy 'profesjonalista' tym większy 'podejrzany' jak dla mnie. 
 
pozdro 600

Sławek 2018-01-18

@6 
 
Np. Dave Romsey, który podobnie do Janka doradza ciężko pracować i daje rady jak nie wydawać lub nie przepuszczać pieniędzy między palcami inaczej mówiąc nie dać się naciągać. Kolejny gość bardzo inteligentny Mike Adams z Health Ranger, promuje astryjacką szkołę, krytykuje bitcoina i wyjaśnia dlaczego wprowadza się przymus $zczepień, oraz dlaczego mężczyźni noszą rurki, czemu są bardziej zniewieściali. Niezwykle przedsiębiorcza osoba ma swoje laboratorium z urządzeniami wartymi miliony dolarów by badać żywność. 
 
Jeżeli jesteś kokejcjonerem bitcoinów to nie słuchaj powyższych audycji, bo dostaniesz zimnym wiadrem otrzeźwienia, nie spodoba Ci się to.

zib 2018-01-18

@100lec 
 
Jeśli najlepsza dla ciebie jest Kontestacja to jej słuchaj, co mi do tego. Ubodło cię, że nie każdy kocha Kontetację? - trudno. Ja nie mam wolnosciowego pierdolca i nie modlę sie do bitcoina - ale obiektywnie uważam Kontestację za bardzo dobre radio w pewnych zakreach, a w pewnych nie.  
 
Ad. ps. Skoro uważasz, że profesjonalista który „coś” wie nie będzie o tym opowiadał na YT to stukasz do bram mądrości. Oczywiście, nieważne co kto mówi, ale dlaczego to mówi ( w spekulacji), ale to wie chyba i baba na bazarze.

burżuj 2018-01-18

@1 trader21, janek(sic!), czy peter schiff to w żadnym wypadku nie są specjaliści od BTC, trader21 ostatnio powtórzył ileś tam mitów, ma bardzo słabe pojęcie o czym mówi. Na tych panach świat się nie kończy, jest Doug Casey, Mike Maloney (który jak Schiff handluje metalami), już nie wspominając o prawdziwych inwestorach w krypto - Novogratz, braciach Winklevoss, i wielu innych. Wypadało by w końcu obadać samemu temat, a nie słuchać "mądrzejszych". 
 
Nie wiem w jaki sposób krypto są sprzeczne z austriacką teorią ekonomii, mógłbyś rozjaśnić, skoro tak twierdzisz. Natomiast na pewno nie są sprzeczne z libertarianizmem. 
 
@3 słowa którego ci brakuje to deflacja. BTC (i większość krypto) były od początku tak zaprojektowane, specjalnie, jest to cecha pozytywna. Inflacja tradycyjnych walut będzie potęgować deflacyjność np. BTC. Przeczytałbyś choćby wiki BTC zanim zabierasz głos. Dowolne FAQ. 
 
Złotówka też praktycznie nie ma pokrycia, ponad 80% złotówek jest czysto wirtualna. 1/28 złotówek (3.5%) ma pokrycie w czymkolwiek - czyli różnych papierach, a więc niczym realnym. Do tego dodruk z inflacji, i do tego dodruk podczas kryzysów (FED dodrukował bodajże 12 bilionów dolarów z powietrza w celu ratowania banków w 2008r., były to pieniądze bez absolutnie żadnego pokrycia, nawet jakichś papierów wartościowych - później oczywiście był jeszcze program QE i skup obligacji przez FED i dodruk na ich podstawie, podobnie w Japonii, strefa Euro wciąż nie skończyła dodruku, ponad 9 lat od krachu, ECB obecnie skupuje już akcje prywatnych firm by drukować dalej). 
 
Osobiście mam dużo więcej krypto niż złotówek i tak już zostanie, bardzo chętnie wyeliminowałbym złotówki kompletnie, co bym zrobił, gdyby nie prowizje (bo bez większego problemu można żyć za samo BTC, czy inne krypto). Krypto jako środek płatniczy są zwyczajnie lepsze. Nikt nikomu nie broni trzymać nadmiaru majątku w złocie czy srebrze, co również czynię, metale mają swoje plusy, krypto swoje. Tymczasem większość trzyma te "swoje" złotówki na koncie w banku i będzie pitolić jakie to krypto są złe. 
 
Śmierć bankom centralnym. Sukces krypto zależy od każdego z nas. Sukces krypto to bankructwa zadłużonych rządów. Ludzie kutwa, złotówek będziecie bronić? Biletów NBP?

100lec 2018-01-18

zib- to nie była ironia z mojej strony , po prostu szukam róznych żródeł wiedzy lub czegoś co mnie zaciekawi- także zluzuj jaja i nie bierz swiata tak egocentrycznie bo sie spiołeś jakbym kwiestionował twoje kompetecje-a ja po prostu zapytałem.

100lec 2018-01-18

zib- to nie była ironia z mojej strony , po prostu szukam róznych żródeł wiedzy lub czegoś co mnie zaciekawi- także zluzuj jaja i nie bierz swiata tak egocentrycznie bo sie spiąłeś jakbym kwiestionował twoje kompetecje-a ja po prostu zapytałem.

zib 2018-01-19

@100lec 
Jeśli to nie była ironia to mnie zatkało. Takich pytań nie zadają już nawet dzieciaki ( to najbardziej kulturalne określenie jakie mi przyszło do głowy ).  
 
jesli nie YT i lubisz inteligentnie polecam: ted.com - sami profesjonaliści w swoich dziedzinach krótko i dowcipnie, a tematyka od bakterii po kosmos. Jak nie znasz angola włącz napisy po polsku. 
 

Widzę , że bitcoin każdemu działa na wyobraźnię więc dla mnie ma on 3 aspekty : 
- społeczny ( decentralizacja ) i o tym gada Kontestacja ( i dobrze ) tyle że to juz zgrany i nudny temat, ale akurat o tym może kazdy nawijać godzinami. Polska może nie weszła do strefy Euro ale już weszła w bitcoina ( pewnie wszyscy macie długie pozycje na btc - prawda ? I pewnie teraz każdemu powtarzacie, że długoterminowo ?.... klasyka. 
 
- informatyczny ( i tu ciężko oczekiwać od Kontestacji fajerwerków) - wystarczy wejsc na YT są tam całe seminaria o krypto, blockchainie i co tylko ( niekoniecznie po polsku). 
Zwróćcie uwagę, na opłaty za transakcje o czym komunikują na kontach , mi za jedna z tranzakcji zdjęli chyba stówkę ( chociaż pisało że opłata będzie symboliczna ) - przydałoby sie coś lepszego niż przereklamowany bitcoin. Na ETH też zrobili babola w kodzie i dupa zbladła nieco. Jak przyspieszą transfery i obniżą opłaty na BTC, zmienia przepisy podatkowe, to mnie obudźcie, do tego czasu wolę starą dobra złotówkę.  
 
- finansowy ( tu widze najwięcej naiwności ) BTC ma jak patrzyłem kapitalizację mniej niz połowa giełdy w Warszawie, w każdym razie niecałe 200 miliardów USD , .... naprawdę sądzicie że macie walute wolności ? Wallstreet jak zechce wejdzie na ten rynek i wy...cha całe mrowisko (czyt. małych ciułaczy). Zasady spekulacji czy to krypto czy petro zawsze takie same - decentralizacja tu nawet paradoksalnie chyba ułatwia. 
Państwo może i ma jakies skrupuły, Wallstreet napewno nie.  
 
podsumujmy : drogie opłaty , wystarczy wyjść do kibla i po powrocie jest 20 % w górę lub w dół, - ogon macha kotem jak ktos określił wprowadzenie futures na BTC, niekorzystne przepisy podatkowe ( w PL ) w stosunku do krypto.  
No i co robi kazdy z nas .... kisi długą pozycję .... jak w akcjach a nie w pieniądzu - porażka ( no bo za 3 albo 5 lat ma być 1 mln$ za BTC ) wierzcie mi chciałbym zeby tak było - serio  
 
Jak ktoś jest bystry to jest arbitraż poprzez BTC - kto wie jak to zrobić ( nie wiem jak mają tam z kosztem transakcji teraz )  
Ale tego wam już nikt nie powie jak zrobić taką transakcję, bo to zysk bez ryzyka.  
 
Mi się wydaje że kontestacja może przeskoczyc wżej i zamiast o bitcoinie zrobić audycje o blockchain i smartkontraktach( dzięki nim kazdy może sam sobie wypuścić własnego bitcoina - inflacyjnego czy nie, z antenką lub wodotryskiem ) - chociaż do tego trzebaby zaprosić kogos kompetentnego ( szuk. YT) . Bo byc może nie tyle bitcoin co technologia blockchain i smartcontrakty zrewolucjonizują obecny stan rzeczy.  
 
to tyle na szybko i prosze już 100lec o niezadawanie mi pytań, znikam z forum. A gdyby co moja odpowiedź brzmi - nie wiem.

zib 2018-01-19

@100lec 
Jeśli to nie była ironia to mnie zatkało. Takich pytań nie zadają już nawet dzieciaki ( to najbardziej kulturalne określenie jakie mi przyszło do głowy ).  
 
jesli nie YT i lubisz inteligentnie polecam: ted.com - sami profesjonaliści w swoich dziedzinach krótko i dowcipnie, a tematyka od bakterii po kosmos. Jak nie znasz angola włącz napisy po polsku. 
 

Widzę , że bitcoin każdemu działa na wyobraźnię więc dla mnie ma on 3 aspekty : 
- społeczny ( decentralizacja ) i o tym gada Kontestacja ( i dobrze ) tyle że to juz zgrany i nudny temat, ale akurat o tym może kazdy nawijać godzinami. Polska może nie weszła do strefy Euro ale już weszła w bitcoina ( pewnie wszyscy macie długie pozycje na btc - prawda ? I pewnie teraz każdemu powtarzacie, że długoterminowo ?.... klasyka. 
 
- informatyczny ( i tu ciężko oczekiwać od Kontestacji fajerwerków) - wystarczy wejsc na YT są tam całe seminaria o krypto, blockchainie i co tylko ( niekoniecznie po polsku). 
Zwróćcie uwagę, na opłaty za transakcje o czym komunikują na kontach , mi za jedna z tranzakcji zdjęli chyba stówkę ( chociaż pisało że opłata będzie symboliczna ) - przydałoby sie coś lepszego niż przereklamowany bitcoin. Na ETH też zrobili babola w kodzie i dupa zbladła nieco. Jak przyspieszą transfery i obniżą opłaty na BTC, zmienia przepisy podatkowe, to mnie obudźcie, do tego czasu wolę starą dobra złotówkę.  
 
- finansowy ( tu widze najwięcej naiwności ) BTC ma jak patrzyłem kapitalizację mniej niz połowa giełdy w Warszawie, w każdym razie niecałe 200 miliardów USD , .... naprawdę sądzicie że macie walute wolności ? Wallstreet jak zechce wejdzie na ten rynek i wy...cha całe mrowisko (czyt. małych ciułaczy). Zasady spekulacji czy to krypto czy petro zawsze takie same - decentralizacja tu nawet paradoksalnie chyba ułatwia. 
Państwo może i ma jakies skrupuły, Wallstreet napewno nie.  
 
podsumujmy : drogie opłaty , wystarczy wyjść do kibla i po powrocie jest 20 % w górę lub w dół, - ogon macha kotem jak ktos określił wprowadzenie futures na BTC, niekorzystne przepisy podatkowe ( w PL ) w stosunku do krypto.  
No i co robi kazdy z nas .... kisi długą pozycję .... jak w akcjach a nie w pieniądzu - porażka ( no bo za 3 albo 5 lat ma być 1 mln$ za BTC ) wierzcie mi chciałbym zeby tak było - serio  
 
Jak ktoś jest bystry to jest arbitraż poprzez BTC - kto wie jak to zrobić ( nie wiem jak mają tam z kosztem transakcji teraz )  
Ale tego wam już nikt nie powie jak zrobić taką transakcję, bo to zysk bez ryzyka.  
 
Mi się wydaje że kontestacja może przeskoczyc wżej i zamiast o bitcoinie zrobić audycje o blockchain i smartkontraktach( dzięki nim kazdy może sam sobie wypuścić własnego bitcoina - inflacyjnego czy nie, z antenką lub wodotryskiem ) - chociaż do tego trzebaby zaprosić kogos kompetentnego ( szuk. YT) . Bo byc może nie tyle bitcoin co technologia blockchain i smartcontrakty zrewolucjonizują obecny stan rzeczy.  
 
to tyle na szybko i prosze już 100lec o niezadawanie mi pytań, znikam z forum. A gdyby co moja odpowiedź brzmi - nie wiem.

wierny słuchacz 2018-01-19

"Chciałbym po raz kolejny zauważyć że kryptowaluty i założenia na których działają są sprzeczne z zasadami austriackiej szkoly ekonomii, " 
- w jaki sposób, bo chyba nie chodzi o teoremat regresji

Bezimienny 2018-01-19

@zib no właśnie jak widać nie każdy, i to nie każdy na kontestacji (ma btc). I właśnie nie chodzi o "kiszenie długiej pozycji" tylko o możliwą niezależność od obecnego systemu. A więc żadne "wyjście". Wyjście oznacza kupno złotówek i popieranie obecnego stanu rzeczy. Żadna "realizacja zysków" - gadasz jak spekulant który dołączył do krypto wyłącznie ze względu na zyski. Trzeba było kupić rypla. Krypto są jakie są więc nie chodzi o to żeby trzymać oszczędności życia, ale jak widać wolnościowcy zwyczajnie nie wierzą w krypto, tylko byle kupić i sprzedać. Zaprzedani wolnościowcy za dychę...

jan M Fijor 2018-01-20

@zib jedynym pieniądzem jest złoto (ewentualnie srebro). Alternatywą dla kryptowalut nie jest fiat currency lecz pieniądz. @burzuj Szukasz specjalistów od kryptowalut? jeśli interesuje cię ich tworzenie, istota, teoria - to się jej naucz. Jeśli chcesz wiedzieć, co z nimi robić, jak z nich korzystać, to poczytaj Teorię pieniądza i kredytu Misesa albo Pieniądz, cykle koniunkturalne....de Soto. ewentualnie Tajniki bankowości Rothbarda. Jeśli chcesz nimi handlować, to zacznij to robić. Nikt ci tu nic więcej nie poradzi. Szukaj sam, rozglądaj się, nie licz na innych. pozdr

wierny słuchacz 2018-01-20

Jeśli jedynym(prawdziwym?) pieniądzem jest złoto(i srebro) to pieniądz nie jest konieczny do życia bo od urodzenia nie miałem nigdy do czynienia ani ze złotem ani srebrem.

Piter 2018-01-22

BitCoin to jedna z największych porażek środowiska libertariańskiego. Zamiast walutą wolnościową stał się przedmiotem czystej spekulacji. 
 
Niestety ale takie dziedziny życia jak waluta musi być kontrolowana przez państwo. Czyli za każdą walutą musi stać sila ; ekonomiczna czy militarna. BitCoin dokładnie pokazuje co się dzieje gdy wyjmiemy waluty spod kontroli państwa. 
Pojawia się element spekulacyjny i różni cwaniacy co chcą zarobić nic nie robić. 
 
Tiaaa z całego BitCoina jedyną wartością jest technologia BLOCKCHAIN która żywo zainteresowane są banki i państwa. A dlaczego są zainteresowane ? Ano dlatego że blockchain pozwoli im na kontrole przepływu pieniędzy na niespotykaną dotąd skale. A wolnościowcy będą sobie pluli w brode że wypuścili złego dżina z butelki ) 
Nie wierzycie ? To poczytajcie o planach wprowadzenia cyfrowej złotówki opartej na technologii blockchain. Cyfrowa złotówka będzie na sztywno powiązana z kursem złotego - to akurat dobrze. 
I emitowana na zasadzie zamiennika papierowej/plastikowej waluty - też dobrze. 
 
To tyle dobrego. Natomiast cyfrowa złotówka będzie miała swoją HISTORIĘ transakcji od swojego początku do końca , przypisaną do danej osoby i danej transakcji…Czyli będzie dokładnie wiadomo kto od kogo kupił , komu sprzedał, ile zapłacił. Pozwoli to na śledzenie transakcji za jednym 
kliknięciem na klawiaturze komputera. Jednym słowem cyfrowy pieniądz da pełną kontrole o jakiej jeszcze niedawno żaden rząd czy państwo mogło sobie tylko zamarzyć. 
 
Chyba kumacie że wszystkie transakcje BT można mieć na stosunkowo niewielkim pliku (jak na dzisiejsze możliwości) na komputerze ? Anonimowość właścicieli cyfrowej waluty oczywiście znika jeśli wprowadzą obowiązek przypisania danej waluty do konkretnej osoby.  
I jeszcze jedno ; znikną jakieś „koparki” cyfrowej waluty - de facto bedą one po prostu zbędne. 
Walute się nie kopie tylko jest ona zamiennikiem jakichś dóbr i usług. Jeżeli ktoś uważa że można sobie „wykopać” te dobra obciążając komputer durnymi obliczeniami to chyba ma coś nie w porządku z głową )

Nabuchodonozor Piszczyk Deodendor 2018-01-23

"Walute się nie kopie tylko jest ona zamiennikiem jakichś dóbr i usług." - zakładając, że nie da się zamienić dóbr i usług na coś co zostało wykopane.  
Piter zdaje się utrzymywać, że środek wymiany nie zyskuje na wartości dzięki posiadaniu cech pieniądza(ułatwianiu wymiany pieniężnej).

Piter 2018-01-23

Za BitCoina naprawdę trudno coś kupić a więc nie można mówić o ułatwianiu płatności czy przelewów. Zresztą jeżeli wachania kursu w ciągu kilku godzin mogą wynieść 10% to sprzedaż produktów za BT nie ma sensu bo marża wynosi czasem mniej niż 10% . Jeżeli w handlu nie możesz skalkulować potencjalnego zysku to nie dziwie się że nie ma sklepów z płatnościami w BT. No może usługi gdzie zawsze coś zarobisz nawet gdy kurs spadnie o 50% ) W każdym razie BitCoin leci na pysk (dzisiaj ponizej 10tys $$$) co oznacza że ktoś zarobił duże pieniądze a inni stracili duże pieniądze.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 4 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 6 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 8 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 2 miesiące temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesięcy temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 12 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt