Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-01-23

Nie kupujcie polskich produktów

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

... chyba, że są lepsze - czyli o patriotyźmie w sklepie. Lot na Marsa odwołany przez Demokratów. Regulacje nagród i premii w prawie pracy. Niesprawiedliwe interpretacje fiskusa. Yamaha vs Harley.

KOMENTARZE

Pcimek 2018-01-23

Tak na marginesie. 
Słuchając anarchistów i Korwina (ostatnio) mam wrażenie, że te poglądy można zobrazować takim oto przykładem: wymordujmy wszystkich ludzi na ziemi, a zostawmy jednego mężczyznę o imieniu Adam i jedną kobietę o imieniu Ewa, a stanie się Raj.

cudak 2018-01-24

Ja chciałbym stwierdzić, że jak firma ma siedzibę w Polsce, to na pewno jest to firma Polska. Ba, nawet jak ma "Polska" w nazwie. A tutaj taki przykład takiej firmy: 
www.mapadotacji.gov.pl 
A to nie jedna taka firma.

Pcimek 2018-01-24

Podpowiedź do utyskiwań na kodeks pracy: rodziny polityków na państwowych posadach.

Sławek 2018-01-25

Przetłumaczenie to co powiedzieliscie na język słuchaczy. 
 
Jeżeli słuchasz codziennie the health ranger, który wspiera austriacką szkołę ekonomii, przekazuje wiedzę dzięki której poprawisz swoje życie, to absolutnie nie powinneś wpłacać na inne niszowe wolnościowe radia. Zawsze wybieraj produkt lepszy, tańszy, bardziej dostępny, nie ważne, że Mike Adams jest milionerem, a małe lokalne radia w Twoim sąsiedztwie nie mają środków by wypłynąć na szerokie wody, jeżeli Ty dzisiaj wpłacisz na amerykańskie radio, jutro jakiś Amerykanin wpłaci na radio z Twojego sąsiedztwa, tak działa ekonomia i to mówią liczby. 
 
Panowie przepraszam za ten atak personalny, ale inaczej wam nie wytłumaczę. Mieszkam w Kanadzie, każda firma, która ma Canada w nazwie automatycznie ma więcej klientów. Raz w życiu czekałem we fast foodzie 35 minut żeby zamówić i 10 żeby odebrać, była to filipinska światowa sieć Joly Bee w Seattle, oczywiście przez Filipińczyków dla których żadna inna sieć nie istnieje, podobnie jak Kanadyjczyk jada tylko w Tim Hortons. Przez polską mentalność nie mamy polskiego McDonalda. Każdy wokół rozumie potrzebę inkubatora dla małych firm, kto ten inkubator ma stworzyć jak nie lokalna społeczność, wszyscy to rozumieją za wyjątkiem Polaków.

cudak 2018-01-26

@Sławek: 
Chyba tytuł odnosi się do artykułu: gospodarka.dziennik.pl 
 
Nie chodzi o to, aby pod żadnym pozorem nie kupować tylko i wyłącznie bo "polskie", bo to jest głupie. Tak samo jak jedzenie w Joly Bee bo to "filipińskie". No bo nawet jeśli - to co mi po "polskim McDonaldzie" skoro on nie wypromował się na zaspokajaniu potrzeb klienta tylko na "byciu polskim"? 
 
A nawet jeśli - to masz sobie sieć Sfinx która - uwaga - jest "polska" w rozumieniu "działalność rozpoczęła w Polsce". To tak apropo "nieistnienia polskiego McDonalda". 
 
Ciekawe, ze AmRest założono we Wrocławiu i po dziś dzień ma tam siedzibę, więc AmRest jest "polski" w rozumieniu "ma siedzibę w Polsce", "rozpoczęto działalność w Polsce", zatem jedzcie w KFC czy BurgerKingu bo to też "polskie" - czy może jednak niekoniecznie polskie? A czy Starbucksy w Niemczech należące do AmResta są niemieckie, polskie, amerykańskie? I dlaczego? Wedel został wykupiony przez Japończyków i mam rozumieć że nagle został on Japoński? To też jest marka uważana za polską bo "rozpoczęto działalność w Polsce" a nawet "jest kojarzony z Polską". 
 
Jak widać, czasem nawet określenie czy coś jest "polskie" jest niemożliwe. Bo pod fasadą marki kryje się skomplikowana sieć zależności, własności, struktur firmowych, i tak dalej. Tak więc patriotyzm gospodarczy jest bez sensu, bo zanim kupie ziemniaki muszę spędzić 8 godzin zastanawiając się w ilu procentach są one polskie.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
Twój wywód dowodzi, że nie rozumiesz języka polskiego.  
Dla Ciebie polskie obozy śmierci to obozy śmierci na terenie Polski.Problem polega na tym, że obozy powstawały na terenie Niemiec i Generalnym Gubernatorstwie a nie na terenie Polski, Polski już wtedy nie było. 
 
Tak samo jest z chińszczyzną, która kamuflowana jest bełkotem: towar pochodzi z terenów UE. A tak na prawdę to jest stuprocentowa chińszczyzna. 
 
Określenie polskie jest oczywiste, dana rzecz, usługa czy wartość prawna pochodzi z terenu państwa polskiego. Nic tu skomplikowanego. Skomplikowane jest tylko ogłupianie ludzi w świeci globalizacji.

cudak 2018-01-27

@Pcimek: 
Nie rozumiem polskiego, bo implikujesz mi coś, czego nie powiedziałem. Nieładnie z Twojej strony. 
 
Mam rozumieć, że coś jest polskie jeśli jest organizowane przez polaków lub nadzorują polacy - zgoda. 
 
A do tej pory nie wiem czy KFC albo Starbucks, którego franczyzodawcą jest AmRest są polskie, niemieckie, amerykańskie czy jakie - AmRest jest polski bo ma HQ we Wrocławiu ale wykupili prawa do franczyzy, KFC i Starbucks jako marka powstałą w USA, a AmRest działa w 16 krajach w tym w Niemczech. Tak więc jakiś Starbucks w Niemczech, który należy do AmRest jest jaki - polski, niemiecki, amerykański a może chiński? Skoro na całym łańcuchu organizatorów jest wiele nacji z całego świata? Może ktoś mi odpowiedzieć bo dla mnie to nie jest oczywiste? Skoro właścicielem marki KFC i Starbucks w Polsce jest polski AmRest, to KFC i Starbucks są polskie. Czy jest coś czego nie rozumiem? 
 
Świat globalizacji jest skomplikowany - bo państwa są jak stare dinozaury które mają powolny czas reakcji i rządy nie rozumieją, że można robić "to samo" organizując na tysiąc sposobów - w tym tak, aby koszty działalności były jak najniższe, albo najbezpieczniejsze. Tak więc jaką narodowość daje organizacji działanie w 20 krajach przez 100 spółek i firm? 
 
Moja hipoteza jest taka, że określanie narodowości usług/produktów w dobie globalizacji jest bez sensu. A to dlatego, że narodowość jest zbyt powiązana z krajem działalności, a kraj pochodzenia obecnie może być wybrany - czy jeśli człowiek urodzony w Polsce zakłada firmę w UK, to jego firma jest brytyjska czy polska? Polska bo prowadzi polak czy brytyjska bo prowadzi w UK? Rozumiem że polska. Tak samo jak Starbucks w Niemczech który jest nadzorowany przez AmRest.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
Jeżeli Polak zakłada firmę w UK a działa w Polsce to jest to firma polska. A cały mechanizm nazywa się optymalizacją podatkową, co zapewne wiesz. 
 
W przypadku franszyzy sytuacja polega na wykupywaniu tego co nazywa się know-how. Czyli właścicielem marki jest właściciel know-how. Jeżeli chodzi o produkty, wszystko zależy od kraju pochodzenia. Taka ciekawostka z ostatnich dni. Morawiecki zaproponował marketom organizowanie dni polskich, a oni udając głupa stwierdzili, że większość produktów pochodzi z Polski. Na masę i ilość owszem, na wartość i zyskowność to mniejszość. I oczywiście Morawieckiemu chodziło wartość i zyskowność. 
 
Natomiast świat globalizacji jest banalnie prosty. Produkuje się tam gdzie jest taniej, sprzedaje gdzie jest drożej. Do tego dochodzi jeszcze fałszowanie towarów (najczęściej zaniżanie wagi oraz tzw. postarzanie), oraz pogarszanie jakości kosztem długoterminowości. Dlatego odczuwamy do na własnych organizmach: alergie, nowotwory, oporne szczepy bakterii. Patologią globalizacji jest korupcja oraz redystrybucja. Korupcja w postaci lobbingu, przetargów czy tzw. sądów arbitrażowych, w których narody zrównane zostały z korporacjami. Redystrybucja czyli państwowe dotacje do korporacji globalnych. Różne różniste, np. zapomogi rządu niemieckiego dla Lidla czy Kauflandu, tzw. projekty unijne, przetargi publiczne, strefy ekonomiczne, etc. 
 
Warto też przyjrzeć się tzw. liberalnej gospodarce, która na przykład w UK przyczyniła się do likwidacji górnictwa i pokrewnych, w zamian wyprodukowując kolejne pokolenia nieprzystosowanych do pracy, żyjących na zasiłku. I co ciekawe ta ekonomia prowadzi prostą drogą do tzw, wynagrodzenia podstawowego, a to jest już czysty marksizm. 
 
Także uważam, że wyśmiewanie się z ludzi, którzy chcą więcej produktów i firm polskich w Polsce, czyli przysłowiowego więcej cukru w cukrze, to jest robienie sobie na ręce i wcieranie w policzki. Oczywiście to nie może być takie ślepe i bezkrytyczne, ale należy dążyć do budowania własnego bogactwa a nie cudzego. A bogactwo narodu buduje się na produkcji a nie na handlu. Czego dowodzą Chiny.

cudak 2018-01-27

@Pcimek: 
 
Napisałeś "Jeżeli chodzi o produkty, wszystko zależy od kraju pochodzenia" 
 
Jest sobie fabryka LG w Mławie, składają m.in. telewizory. Nie wiem jak wygląda ich łańcuch dostawców więc nie wiem skąd są komponenty do TV, ale - produkt końcowy jakim jest TV jest z Polski bo w Polsce został wytworzony. O ile wiem, Mława jest w Polsce, a LG Electronics Polska ma siedzibę w Polsce, w Warszawie ul. Wołoska 22. Czy TV od LG jest polski? W końcu "made in Poland", firma odpowiedzialna za produkcje jest polska, HQ w Polsce, z "Polska" w nazwie. 
 
Nie produkuje się zawsze tam gdzie jest taniej - czasem jakość produkcji czy usług też ma znaczenie. Zysk jest celem zazwyczaj, a nie niska cena. Drobna różnica ale jednak. A Chińczycy przez kopiowanie mogą zabrać w przyszłości zysk, czy hindusi odebrać klientów przez kiepskie usługi IT. Tak, obie grupy są tanie. 
 
Samo "polskie firmy w Polsce" to za mało. One powinny być dobrze zarządzane, dobrze zaspokajać produkty klientów, i przede wszystkim - dostarczać dużo zysku. Zza PRL były prawie same polskie firmy w Polsce (nawet i państwowe) i brakowało papieru toaletowego. I było mnóstwo produkcji, więc sama produkcja nie buduje bogactwa. Jeżeli chcemy by Polska jako kraj był bogaty - bogactwem obywateli, to poprzez zbudowanie dobrze prosperującej gospodarki. 
 
A samo "zmuszanie się do kupna polskiego" jest bez sensu bo nie zmusza firm do bycia konkurencyjnym wobec zagranicznej konkurencji. Być może na niektórych polach się przegra - cóż, bywa. Ale z dławieniem gospodarki na pewno daleko się nie zajedzie. A swoją drogą - czy każdy kraj musi mieć produkcję wszystkiego? Jako alternatywę stawiam lokalną specjalizację. W końcu ludzie kupują iPhona nie dlatego bo jest amerykański, tylko bo jest "dobry". Nawet Japończycy, którzy mają przecież Sony, to wolą iPhona. 
 
Produkcja węgla w UK spada regularnie od około 1955, tak samo jak zatrudnienie: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Coal_mining_in_the_United_Kingdom 
Moje rozumowanie: to dlatego zapewne, że zapotrzebowanie na węgiel spadło. W czasie wojny był potrzebny i to w każdej ilości (po wojnie też - odbudowa kraju, zabezpieczenie militarne). Więc zmuszono ludzi do wydobywania każdej ilości węgla, po wojnie zmieniła się m.in. technologia (w każdym miejscu, w tym też w kopalniach) - zatem węgiel i ludzie nagle przestali być potrzebny. Zatem postanowiono ludzi zatrudnionych w kopalniach - wyrzucić. A że państwo nigdy nie myśli na kilka kroków naprzód no to powstała taka patologia.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
No i praktycznie zgodziliśmy się. 
Mam jedno zastrzeżenie. Do specjalizacji. Państwo nie może sobie pozwolić na wąską specjalizację, za to całkiem rozsądne jest rozwinięcie jakiejś jednej unikatowej dziedziny, dającej przewagę konkurencyjną. 
 
PS. Z tym gadaniem o gospodarce niedoborów za PRL-u to nie jest do końca prawda. Gro produkcji wysyłaliśmy do ZSRR, a poza tym władza reglamentując towary trzymała w ryzach społeczeństwo. Jakość też nie była aż tak tragiczna. Ja do dzisiaj używam ręczników, obrusów czy pościelowego z tamtych czasów i zajeździć tego nie mogę.

Lutheran Hospital 2018-01-28

Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to. 
A to jest nasz e-mail: 
[email protected] 
Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248

Sławek 2018-01-28

Podajesz przykład iPhone ale to jest dokładnie potwierdzeniem, że Amerykanie są patriotami, w Stanach na ulicy 70% ludzi nosi IPhony, w Polsce może co dziesiątą osoba, czyli IPhone nie jest lepszy w Europie, gdyby Amerykanie nie kierowali się patriotyzmem podział rynku powinien być taki sam jaki jest w Europie. 
 
Pisałem wcześniej firma potrzebuje inkubatora gdy startuje, przyjaznego środowiska by się rozwijać. Elon Musk pochodzi z RPA ale też ma kanadyjskie obywatelstwo, dlaczego nie został w Kanadzie przecież jest wolny handel NAFTA ze Stanami? Myślę, że z tego samego powodu dlaczego Tim Hortons ma problemu na amerykańskim rynku, Amerykanie wspierają lokalny biznes, Tesla nigdy by się nie przebiła gdyby pochodziła z Toronto.  
 
Jeżeli kupujesz większość rzeczy za granicą, nastąpi spadek wartości złotówki czyli sprzężenie zwrotne, które będzie pobudzać eksport. Znam tylko jednego małego przedsiębiorcę, który eksportuje do Szwajcarii, z drugiej strony prawie każda duża fabryka jest eksporterem. Ponieważ duże korporacje mają sztaby prawników, tłumaczy łatwo im się w tym poruszać. Z pewnością większość rzeczy, które kupujesz z importu pochodzą od dużych korporacji. Więc świat, który promujesz, jest światem dużych korporacji. Czy to jest dobre dla gospodarki? Nie do końca, to małe przedsiębiorstwa są bardziej wydajne od dużych zbiurokratyzowanych molochów, dlatego większość z nas budując dom bierze lokalnych budowlańców, nie jakaś dużą Skanskę, jadąc do mechanika zazwyczaj wybieramy Pana Zdzisława zamiast serwisu producenta itd. 
 
Co w tym jest najciekawsze, piękno wolnego rynku polega na tym, że wolny rynek decyduje lepiej niż centralny planer, ludzie sami wiedzą co jest dla nich najlepsze, a połowa ludzi intuicyjne myśli tak jak ja, bo po prostu polski produkt nawet gdy jest nieco droższy to jest dla nich lepszy. Jeżeli właściciel mieszka blisko swojej firmy, jego dzieci chodzą do lokalnej szkoły, to oczywiście nie wybuduje szkodliwej dla środowiska fabryki baterii, sam siebie i swoich bliskich nie będzie truć, tego nie da się mierzyć pieniędzmi. Polski rolnik wciąż produkuje zdrowszą żywność niż kraje zachodnie. W Ameryce najdroższa, najbardziej rozchwytywana żywność pochodzi nie od Mosanto, idąc Twoim tokiem myślenia, ale od lokalnych Amiszów, którzy też niestety ale nie są eksporterami.

Tomasz 2018-01-28

Nazywanie pochodzenia nie ma znaczenia jesli klient wie czego chce, amerykanie maja iphone bo jest zrobiony dla nich, a ruskie to lubia bo chodzi im o szpan, polak jak chce szpanowac tez kupi a jak chce dobry produkt to wezmie tanszy i lepszy dla siebie. Made In... Bylo popularne w komunie jak nie bylo globalizacji, teraz licza sie inne niedostepne atrybuty jak jakosc i dlugotrwalosc. Z uslugami jest latwiej bo sie znamy i wiemy ze niemiec zrobi drogo a polak dobrze i tanio a jeszcze da rabat

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 9 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temuIle zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt