Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
wczoraj
Nauczyciele uciekają
bo boją się koronawirusa. Jak zorganizować edukację? Szumowski chory. Górnycy znowu wygrali. Gdzie jest nasza elektrownia jądrowa? Poczta Polska zwalnia. Praca w IT security ... w...
Jan Fijor zaprasza (1)
6 dni temu
KRYZYS 2020. ODC #31 TWORZYMY GRUPY PRZETRWANIA
Sytuacja pandemiczna panująca w Izraelu, Argentynie, Australii, Nowej Zelandii, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech pokazuje, że "sielanka" może się w każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2018-02-07

Serial „Continuum” – sztuka czy propaganda?

Nadający: Krzysztof Maczyński

To dzieło filmowe często jest przytaczane przez przeciwników wolnego rynku jako przykład tego, z jaką grożącą nam przyszłością należy walczyć. Okazuje się to jednak prostacką interpretacją, a na omówienie przedstawionych światów i odkrywanie głębszych przesłań zapraszam do posłuchania!

KOMENTARZE

Adam 2018-02-07

Polecam brytyjski serial SF "Black Mirror", który IMO najwiarygodniej pokazuje, jak będzie wyglądać przyszłość (ta za rogiem) homo sapiens. Bez ładnych lasek, podróży w czasie i głębszych przesłań. :-)

bollocks 2018-02-07

Ja tam Black Mirror nie polecam, może poza pierwszym odcinkiem pierwszego sezonu. Ten serial za kilka (dziesiąt) lat uważam totalnie się zdezaktualizuje i będzie traktowany jako śmieszne kuriozum. Połowa odcinków o tym samym, nieciekawe laski, no i z góry zakładają, że pełną świadomość człowieka można przenieść w elektronikę.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2018-02-09

„Black Mirror” lubię, jestem w trakcie oglądania w oryginale 4 sezonu. Poleciłem Hugonowi, też polubił. Głębsze przesłania to w nim akurat są. Zwykle nieodległa potencjalna przyszłość lub nawet teraźniejszość. Kobiety bywają tam różnej urody, no ale zauważcie, że nie z powodu olśnienia Lexą chwaliłem „Continuum”. Nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii, bollocks, że aż połowa odcinków podejmuje bardzo podobne tematy, myślę, że to kwestia perspektywy, no bo jeśli drażni Cię, i na tym się skupiasz, że w niektórych wirtualizacja ludzkiego umysłu jest przyjmowana jako normalna rzecz, no to po prostu tego wymaga osadzenie fabuły przewidzianej na dany odcinek w świecie przedstawionym, i ja nie oczekuję, że mi wyjaśnią, w jaki sposób ta możliwość została osiągnięta, chyba że byłoby to dla owej fabuły lub przesłania jakoś szczególnie istotne. Co więcej, wszystkie odcinki spełnić się naraz raczej nie mogą, więc twórcy z góry zakładają, że część pozostanie jako kuriozum, gdy osiągniemy podobny poziom rozwoju technologicznego, ale według zgoła innego scenariusza. Czyż podobnie nie jest z „Back to the Future”, wciąż dobrym miniserialem (jak byśmy to dziś określili), pomimo że najdalsza ukazana w nim przyszłość, czyli rok 2015, już minęła i wyglądała inaczej?

bollocks 2018-02-11

Ok, może trochę przesadziłem z tym nie polecaniem, ale serial jest jak dla mnie ostro prze hypowany. Tam jest dużo więcej problemów, poważne dziury w skrypcie (a więc przedstawianym świecie, a możliwy realizm to jeden z filarów Black Mirror), nie dający się lubić bohaterowie, odczuwalna sztuczność bohaterów, dialogów lub przedstawianego świata. Z tego powodu bym nie porównał do klasyków sinematografii jak Back to the Future. Serial ma swoje momenty i bardzo dobre odcinki, ale z 4 sezonów jest ich pewnie kilka. 
 
Continuum jeszcze nie widziałem. A tu coś nowego: www.imdb.com

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 5 miesiące temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 3 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 4 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt