Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-03-01

Konserwa - rewolty w swiecie arabskim

Nadający:

Szwecja proponuje sojusz wojenny Polsce, antyrosyjski, słyszeliście o tym? W Rosji wzrasta bieda bardzo prędko. Rosjanie się burzą! Słyszeliście o tym? W Chorwacji srogie zamieszki! Rząd ledwo się trzyma... Słyszeliście o tym? U nas możecie! Główny teamt Konserwy tym razem o zamieszkach w krajach arabskich i ich prawdopodobnych podstawach. Nasz gość - Ostatni Sprawiedliwy - przedstawia nam w pigułce teatr państw muzułmańskich. Jakie moga być efekty zmian władzy tamże? Jakie mogą być konsekwencje m.in. eksodusu Arabow do naszej "kochanej" unii. Co może się stać w wariantach bezpiecznych i niebezpiecznych. Jakie są różnice cywilizacyjne. Co teraz konkretnie zdaży się teraz w Libii?

KOMENTARZE

Marius 2011-03-02

Bardzo fajny gość był w tej audycji i dużo wniósł swoją osobą. Rad byłbym go jeszcze kiedyś gościnnie usłyszeć w ramach konserwy.

Gizmooo 2011-03-02

Odcinek świetny i gość spoko jednak mi wydaje się że przy rozpatrywaniu sytuacji w państwach arabskich jednak zbyt maly nacisk polożyliście na kwestie fundamentalizmu islamskiego szczególnie biorąc pod uwagę to że to właśnie reżimy były gwarantem laickości państwa a w tym momencie droga do przejęcia władzy w tych krajach przez np. Bractwo Muzułmańskie jest znacznie ułatwiona. Radykalny islam jest siłą nie do przecenienia tym bardziej że większosć europejczyków postrzega Muzułmanów przez zupełnie inny pryzmat, pryzmat laickiego oderwania człowieka od Boga (który dotyczy ich samych vide Francja) i wręcz odrzuca od siebie myśli że coś takiego jak średniowieczny konflikt na tle religijnym może być przeniesiony w czasy dzisiejsze linią odcięcia wg mnie jest Rewolucja Francuska a następnie okres który rozpoczęło oświecenie a który rozwija się i trwa po dzień dzisiejszy natomiast Muzułmanie nie wyszli poza schemat narzucony przez koran schemat który zazwyczaj prowadzi do pojednanie wszystkich wyznawców Allacha bez wzgledu na obrzadek któremu sie oddają a mianowicie wizje świętej wojny która staje się dla nich automatyczną przepustką do raju.  
 
Jak już zauważył jeden ze słuchaczy wydarzenie obecnie dotykajace południe Morza Śródziemnego są kierowane (z premedytacją lub przez przypadek) w taki sposób że o polityce mogą zacząć decydować fundamentalisci co więcej niektóre elementy budujące i tak chwiejną równowagę sił w tym regionie zostają zniszczone, chociażby netralna a nawet pro Izraelska postawa Turcji destabilizacja sytuacji w regionie Płw. Synaj, zaciskanie się pierścienia państw "radykalnego islamu" wokół Izraela. 
 
Idąc dalej tym tropem chciałbym również zauważyć że wcale nie jest pewne że państwa Europejskie miałyby realny wpływ na przebieg konfliktu w tym regionie tym bardziej że np Francja już dzisiaj nie radzi sobie z imigrantami muzułmańskimi a Niemcy Holandia itp juz wkrótce mogą mieć ten sam problem. 
 
Pamiętajmy że pozycja USA na arenie miedzynarodowej słabie a w grze pozostają jeszcze taki figury jak Rosja i Chinych których ruch moze być zupełnie nieprzewidywalny. 
 
Podsumowując, nie chce być "złym prorokiem", ale bardzo możliwym jest wg mnie, że lokalny konflikt określony mianem "jaśminowej rewolucji" może stać się zarzewiem poważnej rozruby o nieprzewidywalnych skutkach, dlatego nie popadałbym w euforie którą zarażają nas uwolnione spod władz reżymu rzesze Arabów a z niepokojem przygladał się na rozwój sytuacji mocno trzymając kciuki aby do władzy nie doszli radykalni muzułmani 
 
Pozdrawiam

Mateusz z Kanady 2011-03-03

No panowie, swietna audycja, doskonale przygotowany gosc, ciekawa dyskusja. 
 
Szkoda tylko ze ten anty-amerykanski debil z piana na mordzie spieprzyl koncowke. Kreator poknij sie w glowe, Amerykanie nie weszli do Irajku zeby ropa byla tania. Juz naprawde ten mit mozna sobie dawno podarowac i nie trzeba nawiedzonych, nakreconych kretynow tak dlugo trzymac na antenie. 
 
A tak poza tym, to Gizmooo w komentarzu na gorze ma racje. To co sie dzieje w Afryce polnocnej moze szybko nabrac globalnego wymiaru.

Mateusz z Kanady 2011-03-03

""Bring Bush! Make a no fly zone, bomb the planes," shouted soldier-turned-rebel Nasr Ali, referring to a no-fly zone imposed on Iraq in 1991 by then U.S. President George Bush." 
news.yahoo.com 
 
Oh ta okrutna Ameryka...

Ostatni Sprawiedliwy 2011-03-05

Bardzo się cieszę iż audycja z moim skromnym udziałem bardzo się Wam podobała. Wyrażam również nadzieję, że jeszcze porozmawiamy o tych i innych sprawach związanych z regionem w kolejnej audycji. 
Zachęcam również ostatniego dzwoniącego, którego niestety nie zdołałiśmy wysłuchać aby jednak zadał swoje pytanie, wypowiedział to co chciał powiedzieć. Na pytanie z pewnością odpowiem. 
Gizmooo, masz rację. Jednak po prostu nie było czasu. Audycja w zamyśle miała być takim ogólnym przeglądem wydarzeń związanych z zajściami, szumnie zwanymi rewolucją w świecie arabskim a nawet "wiosną ludów arabskich"- oby tylko ta wiosna nie zamieniła się w mroczną zimę teokratycznego zamordyzmu. Z natury rzeczy takiego przeglądu nie mieliśmy czasu na szczegółowe omawianie tematu. Zdołaliśmy jedynie skupić się nieco bardziej na Egipcie i szczególnie Libii. 
Kwestię fundamentalizmu islamskiego można by poruszyć przy okazji kolejnej audycji (może właśnie pod takim temate)- tak więc domagajcie się kolejnej audycji ;) Tak jak odpowiadałem w czasie rozmowy- ryzyko przejęcia władzy przez radykalnych muzułmanów w państwach ogarniętych niepokojami społecznymi jest bardzo duże (kwestia tylko jak szybko miałoby się im to udać, stawiam raczej na średniookresową perspektywę czyli 2,3 lata). Moim zdaniem źle się stało, że te reżymy upadają (tak wiem, jestem nieludzki ;P). Po prostu tamte społeczeństwa nie są przygotowane do życia w nowoczesnym świecie i demokracji. Jak to rozwiązać? Muszą rozwinąć się gospodarczo tak aby stać się państwami tzw. rozwiniętymi, mieć szerokie kontakty ze światem Zachodu, dzięki rozwojowi gospodarczemu powstaną możliwości na rozwój edukacji, która jest najlepszym młotem na głupoty radykalnych muzułmanów. Trzeba by wręcz sponsorować studia na Zachodzie setkom tysięcy miejscowych (tak jak to robią Chińczycy dla swoich- co notabene obróci się kiedyś przeciwko nim)- aby mogli po powrocie rozwinąć swoje państwa i nie mieć głów wypełnionych głupotami radykałów; niezbędne jest również dokonanie reformy w islamie (nie da się jej narzucić bez masowych rzezi, ale trzeba ją animować). Prawdą jest (na co zwraca uwagę wielu badaczy), że być może największym problemem z islamem jest brak w ich historii Lutra. Wielkiego reformatora, który zmusiłby swoją działalnością zmianę dotychczasowego porządku. Zamiast Lutra, mamy niestety setki o ile nie tysiące domorosłych proroków a'la Mahdi. Mam szczerą nadzieję, że będziemy mieli jeszcze możliwość porozmawiać o temacie fundamentalizmu islamskiego na antenie (molestujcie Kreatora i Jabola a tak się stanie ;D)

Mateusz z Kanady 2011-03-06

Jat tam chlopcow molestowac nie bede, ksiedzem nie jestem, ale postulat sciagniecia Ciebie na nastepne audycje goroaco popieram. Sporo ciekawych detali poroszonych, merytorycznie i na trzezwo przeanalizowane. Kazdy kto sie interesuje tematem powinien zaznajomic sie z trescia tej audycji... zwlaszcza ci co maja jakies illuzje w temacie “wiosny lodow”.

Gizmooo 2011-03-07

www.wykop.pl 
to a pro po wypowiedzi ostatniego sprawiedliwego nie wiem ile w tym prawdy bo nie do końca potrafie zweryfikować prawdziwosc tych danych jesli jednak jest to rzeczywiście prawda to jawi nam sie zupełnie inny obraz sytuacji która znamy a którą kreują właśnie media 
 
tym bardziej ze powinnismy być świadomi że 90% agencji prasowych na świecie jest finansowo powiązanych z agencją reutera lub podaje ją jako źródło swoich informacji osoby dociekliwe mogą sobie poszukac kim jest reuters skąd pochodzi i jakimi interesami się zajmuje w sumie jest to temat z pogranicza konserwy i teorii chaosu :D 
 
ale wracając do tematu i wchodząc w polemikę z Ostatnim Sprawiedliwym po pierwsze demokracja wcale nie jest wyznacznikiem dobrobytu po 2 dążenie do kontaktu z zachodem w innych dziedzinach jak wymiana handlowa pewnie zle by się dla tych państw skończyło po 3 poziom nauczania i wiedza wsród ludów arabskich zawsze była na wysokim poziomie nawet przewyższającym wiedzę zachodnią już w średniowieczu mówiło się że medycyna europejska zaciągneła wielki dług od medycyny arabskiej chociażby w dziedzinie chirurgi, to ze do pewnych kwesti m. in. politycznych podchodza inaczej nie swiadczy o tym ze robia to zle uwarunkowane jest to jedynie inna kultura i tradycja i oparciem o zasady wiary i w tym momencie nasuwa sie czwarty punkt w którym nie moge sie zgodzic z przedmówcą a mianowicie ze islamowi przydalby się luter po pierwsze na obraz obecnej sytuacji na osi kosciol - czlowiek a wlasciwie Bog - czlowiek w Europie nie mial wplywu luter a Rewolucja Francuska Luter był po prostu swojego rodzaju pierwszą jaskółką nadchodzących zmian. Wydaje mi sie że próba wszelkich zmian nawet najdrobniejszych w doktrynie islamu spowodowalaby rozruchy jeszcze wieksze niż te które są obecnie i cały trn obszar pogrążyłby się w chaosie, a tego nie chcemy bo im choroba paskudniejsza tym bardziej zarazliwa. 
 
Panstwa europejskie powinny dążyć do ustabilizowania porządku który do tej pory dominował w tym regionie swiata bo poki co jestesmy narzedziem wykorzystywanym do prowadzenia interesow przez USA i Izrael (wzglednie przez Rosję)

Mateusz z Kanady 2011-03-09

Sorry Gizmoo ale tym razem to bzdury kompletne gadasz. 
 
Poziom wiedzy i nauczania w krajajch arabskich jest, byl i bedzie zerowy. I absolutnie nie jest prawda ze kiedykolwiek bylo inaczej. Owszem jak muzulmanie podbijali chrzescijanska Afryke i Azje Mniejsza niszczac prastare chrzescijanskie miasta i osrodki kultury to duzo sie przy tym nauczyli. I jak zniszczyli to co bylo najstarsze i najbardziej dojzale w chrzescijanstwie to przez relatywnie krotki okres mozna powiedziec ze mieli technologiczna przewage nad tym co zostalo z chrzescijanstwa. Pamietaj ze jak mahometanie zaczeli swoj podboj to piec najwiekszych osrodkow chrzescijanskich to byly Rzym, Konstantynopol, Alexandria, Antioch i Jerusalem. W krotce trzy z nich wpadly w rece islamskich zwierzat. I islam nigdy sie nie zatrzymal, Konstantynopol takze, aczkolwiek duzo pozniej wpadl w ich lapy. Niemniej chrescijanstwo caly czas pozwalalo na rozwoj, rozwoj ktory sam w sobie jest sprzeczny z koranem. I dla tego muzulmanie sami z siebie nic wielkiego nie stworzyli (arabskie numery tez uktradli) i co najwyzej adoptuja technologje podbitych przez siebie lepszych cywilizacji.  
 
Poza tym tam nie bedzie zadnego Lutra. Khomeini, Taliby i bin Laden to ich Lutry to oni wrocilii do tekstow zrodlowych i robia dokladnie to co Koran im nakazuje. 
 
I w koncu: 
“Panstwa europejskie powinny dążyć do ustabilizowania porządku który do tej pory dominował w tym regionie swiata bo poki co jestesmy narzedziem wykorzystywanym do prowadzenia interesow przez USA i Izrael (wzglednie przez Rosję)” 
 
Na jakiej planecie przepraszam? EUSSR jest bezzebnym tygrysem zadko traktowanym powaznie. Oni moga sobie dazyc do czego chca, na nikim to nie robi wrazenia. Niemniej na tyle na ile EUnuchy moga to szkodza Izraelowi i Stanom (patrz np Francuzi w Libanie itd) podlizuja sie przy tym coraz bardziej niebiezpiecznym islamskim mniejszosciom w domu. A to wlasnie Stany i Izrael sa realnymi pozytywnymi silami w tym rejonie trzymajacymi w szachu stada bezwarsciowych zwierzat islamskich siedzacych na bardzo wartosciowych zlozach . Co Polnocna Afryka i Bliski Wschod potrzebuja to kolonizacja. Zamordyzm beda mieli i tak. Lepiej zeby to ich zachod trzymal za morde niz ich wlasni faszysci albo fundamentalisci.  
 
Oczywiscie do tego nie dojdzie i bedziemy czekali na wybuch wojny domowej w EUrabii i muzulmanow detonujacych cos atomowego na zachodzie albo w Rosji albo w Chinach. I wtedy Islam sie skonczy za to miejsca gdzie ongis byly Mekka i Medina beda na nastepne millennia swiecily w nocy.

Jabollissimus 2011-03-11

Archiwum audycji: 
jabollissimus.pl

Ostatni Sprawiedliwy 2011-03-12

"to a pro po wypowiedzi ostatniego sprawiedliwego nie wiem ile w tym prawdy bo nie do końca potrafie zweryfikować prawdziwosc tych danych " 
których konkretnie, o wydobyciu ropy czy dotychczasowych ucieczkach, może coś innego? Chętnie odpowiem i podeprę się słowem pisanym. 
 
"demokracja wcale nie jest wyznacznikiem dobrobytu" cóż w liberalną polemikę dotyczącą wolnego rynku etc. wchodzić nie będę bo to nie ten temat. Jednakże odpowiem tak: we współczesnych demokracjach "ciemny lud" chce się głównie bogacić i spędzać czas na przyjemnościach- nie chce wyrzeczeń i ryzyka, nie chce "walczyć". A o to chodzi aby muzułmanie walczyć nie chcieli (z nami). Demokracja, wolny rynek (a potem wprowadzenie u nich socjału który sami będą finansować) i konsumpcjonizm pozwolą ich spacyfikować. 
"po 2 dążenie do kontaktu z zachodem w innych dziedzinach jak wymiana handlowa pewnie zle by się dla tych państw skończyło" 
powiem niepoprawnie politycznie, że mnie nie zależy na ich dobrze. Głównie zależy mi na dobrze Polski, Polaków a potem świata cywilizacji judeo-chrześcijańskiej, łacińskiej, zachodniej czy jak tam chcemy to nazwać. 
 
wiedza wsród ludów arabskich zawsze była na wysokim poziomie nawet przewyższającym wiedzę zachodnią już w średniowieczu mówiło się że medycyna europejska zaciągneła wielki dług od medycyny arabskiej chociażby w dziedzinie chirurgi " 
nie zawsze, to jest jeden z mitów dyskusji o takich sprawach. Były takie okresy, np. tak zwane ciemne wieki w Europie (po upadku Cesarstwa Zachodniego) i wczesne średniowiecze, potem zaczęliśmy gonić odkrywając antyk na nowo (z dużo pomocą tłumaczeń i kopii arabskich ze złotego okresu ich kultury i cywilizacji, czyli mniej więcej wtedy kiedy Europa Zachodnia pogrążała się we wstecznictwie) i tworząc nowe idee (często de facto odkrywając je na nowo), osiągnięcia naukowe, poznawcze, filozofię etc. Dużo złego do tego naszego zacofania dołożył schyłek (również intelektualny!) i upadek Cesarstwa Wschodniego (za sprawą mahometan ;) zresztą- w ogóle dyskusja czy należy mówić mahometanie jest ciekawą sprawą). Właściwie to we wszelkich dziedzinach prawdziwego rozwoju (czyli nie typu równość dla homo nie wiadomo i zoofilii) od setek lat nie tylko przodujemy ale sami jako Zachód szeroko pojęty go tworzymy z marginalnym udziałem innych cywilizacji. Chińczycy wymyślili proch, Indusi cyfry, które za pośrednictwem Arabów dotarły do Europy etc., ale to Zachód wykorzystał te i inne wynalazki etc. i stworzył świat jaki teraz istnieje. Świat islamu miał swój złoty wiek (i co bardzo ważne- oni wiele nowego w świecie idei etc nie wymyślili, po prostu przyjęli i przetrawili mnóstwo elementów i osiągnięć cywilizacji wcześniejszych- grecko-rzymskiej i perskiej), ale w naturalnej walce postępu i obskurantyzmu, ten drugi w nim zwyciężył i renesans islamski nie miał możliwości doprowadzenia do tego, do czego doprowadził renesans zachodni (gdyby stało się inaczej to może dzisiaj my bylibyśmy w sytuacji świata islamu; nie stało się tak jednak i to nie bez powodu- temat na osobną bardzo ciekawą dyskusję). 
 
"to ze do pewnych kwesti m. in. politycznych podchodza inaczej nie swiadczy o tym ze robia to zle uwarunkowane jest to jedynie inna kultura i tradycja" 
cóż, ja nie jestem relatywistom. Bliżej mi nawet do "barbarzyńcy" niż "człowieka cywilizowanego", tak jak przedstawił ich np. Friedman w książce "Następne 100 lat...". Ja uważam, że nasze wartości, metody, idee są najlepsze. Nie mam wątpliwości, że nie są idealne, ale uważam je za szczytowe osiągnięcia ludzkości do naszych czasów. Dlatego m.in. idee i metody islamskie uważam za gorsze od naszych i niebezpieczne nie tylko dla Nas, ale ogólnie ludzkości. U mnie nie ma miejsca na relatywizm w stylu "to nie ich wina bo...", każde działania wywołuje reakcję i ma swoje konsekwencje, to nie nasza wina, że w ich cywilizacji zwyciężyły inne prądy niż w naszej. Stąd nie uważam ich wartości, idei etc za równoprawne naszym. Najpierw uznaje się, że ich idee nie są gorsze od naszych, potem, że równe naszym. następnie iż lepsze od naszych (faza dekadencji cywilizacji)- a wtedy dla nas i naszych wartości nie ma już miejsca. 
 
"czlowiek w Europie nie mial wplywu luter a Rewolucja Francuska Luter był po prostu swojego rodzaju pierwszą jaskółką nadchodzących zmian." 
polemika oczywiście jest wspaniała, każdy jednak ma swoje zdanie i ukształtowanego człowieka trudno przekonać do odmiennej wizji. Tutaj rzekłbym, że RF ogromnie wiele zawdzięcza Lutrowi i jego dziedzictwu, bez niego i reformacji (zanegowania pewnych prawd na temat świata, ułożenia stosunków społecznych etc) RF mogłaby nie wybuchnąć lub jej dzieło nastało by dużo później. Nie należy oczywiście przeceniać wpływu protestantyzmu na rozwój Zachodu (btw. nie jestem protestantem ;P Jestem wrednym-jak wielu uważa- Katolem; więc raczej w pewnej apoteozie dziedzictwa Lutra nie można mnie posądzać o brak obiektywizmu). Wystąpienie Lutra można też postrzegać z goła inaczej- chciało mu się kobitki (zakonnica z którą się ożenił) i władzy. Trzeba jednak być obiektywnym i nie przeginać w żadną stronę bo to nie pomaga w podróży w stronę prawdy. 
 
"Wydaje mi sie że próba wszelkich zmian nawet najdrobniejszych w doktrynie islamu spowodowalaby rozruchy jeszcze wieksze niż te które są obecnie i cały trn obszar pogrążyłby się w chaosie, a tego nie chcemy bo im choroba paskudniejsza tym bardziej zarazliwa. " 
słusznie, ale przypomnij sobie, że u nas taka reforma także nie była bezkrwawa. Trzeba było setek lat rzezi abyśmy zrozumieli, że nie warto zabijać się z powodu wyznawanej wiary i nawracać ludzi mieczem. Reformy nie da się zrobić bez strat i problemów. Jednak to co jest, jest jeszcze gorsze- lepiej aby walczyli między sobą i w końcu się zreformowali i ucywilizowali niż zjednoczeni nienawiścią i głupotą ruszyli na Nas.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt