Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Audycja odwołana z powodu wyjazdu
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (6)
3 dni temu
Janek walczy z bankami i swoim komputerem
Opowieści o niedawnych i bieżących problemach Janka i nauki z nich płynące oraz odpowiedzi na pytania od słuchaczy
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Opowieści z Zambii - Agnieszka Goleniowska |#485
Agnieszka Goleniowska Ukończyła wydział lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny. W sierpniu 2015 roku dzięki Fundacji ASBiRO Agnieszka...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Nikt nas nie uczy jak sprzedawać 2018-03-20

Trójkąt bermudzki wyceny usług: szybko – tanio- dobrze

Nadający: Marcin Hartman, Szymon Chąciak

Szymon przygotowuje się do swojego szkolenia, więc nic dziwnego że rozmawiamy o tym, jak przeprowadzić wycenę usług, szczególnie jeśli dopiero w danej branży zaczynamy.

KOMENTARZE

Janek 2018-03-24

Witam, 
Bardzo podobała mi się audycja i poruszona została również kwestia wyceny szkolenia oraz porównania do Grouponu. Chciałem zapytać Pana Marcina o jego opinię na temat systemów szkoleń jak np. Udemy itp. Autor wycenia tam swoje szkolenie online, w większości za bardzo małe kwoty i kilkunasto/dziesięciogodzinne szkolenia. Czy jeśli nie mamy ogromnej popularności a chcemy zaczać "podbijać" rynek, to czy warto tworzyć na takich platformach? Czy jeśli moje kilkunastogodzinne szkolenie wycenię na $15 jak to przeważnie jest wyceniane na tych platformach, to czy nie będzie to dla mnie później problemem jak będę chciał oferować identyczne szkolenie offline np. za 2000 zł? 
 
Dziękuję i pozdrawiam, 
Janek

Marcin Hartman 2018-03-25

Panie Janku, 
 
Tego typu platformy są rewelacyjne dla... odbiorców, ale nie zawsze dla twórców tych treści, właśnie -w moim przekonaniu- z powodów, które podałeś. Wydaje mi się, że jak zaczniesz zarówno od niskiej ceny, jak i od platform, które kojarzą się z niższą ceną, to ciężko będzie zbudować lub przywrócić klientom w głowach percepcję "normalnej" wartości/ceny później. 
 
Tego typu rozwiązania dla twórców treści chyba lepiej sprawdzają się kiedy masz już zbudowaną reputację w swojej grupie docelowej (która płaci Ci normalne stawki), a chcesz tę grupę poszerzyć o ludzi, których wcześniej zupełnie nie docierałeś, dając im "niewielką pigułkę wiedzy", by mogli Cię sprawdzić. 
 
Osobiście rozegrałem to inaczej - przykładowo moje treści wideo są dostępne na moim kanale wideo za darmo, ale też zacząłem je publikować dopiero jak miałem już rozbudowaną podstawową bazę klientów (w moim przypadku B2B). 
 
Pozdrawiam i życzę powodzenia! 
MH

ABF 2018-03-30

link nie działa

Dodaj komentarz...

Marcin Hartman, Szymon Chąciak


Marcin Hartman
Przedsiębiorca, praktyk, mentor i trener sprzedaży. Życiowy i biznesowy maksymalista, mający reputację pogromcy niemożliwego. Aktualnie –oprócz innych projektów- wprowadza na polski rynek Cardone University, czyli platformę sprzedażowych szkoleń online ze wsparciem trenerskim na żywo.

Szymon Chąciak
Wierzy, że został “stworzony by tworzyć”. Psycholog z wykształcenia, który doskonale rozumie potrzeby biznesu i arkana sztuki filmowej. Studiując w Łódzkiej Szkole Filmowej podniósł na nowy poziom jakość swoich produkcji. Jako przedsiębiorca pomaga w komunikacji między firmą i jej klientami.Prowadzą audycję Nikt nas nie uczy jak sprzedawać , w której usłyszycie o efektywnej... sprzedaży!


Inne audycje tego autora:


Elektromobilność - 4 tygodnie temu


Więcej audycji...


Motywowanie strachem - 7 miesięcy temu


Sprzedażowe podsumowanie roku - 7 miesięcy temu


Sprzedawanie to pomaganie - 8 miesięcy temu
Polecenia za prowizję? (1) - 3 lata temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KASPOL kasy fiskalne - - 20.00
Time&More zegarki - - 5.00
Reklama firmy - - 10.00
Fax internetowy - - 30.00
Odzież męska - duże rozmiary !!! - - 40.00
Szybka faktura - fakturago.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt