Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-04-10

Znajdź swojego alfonsa

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gdzie lepiej sie rozliczać? Podatek PCC od kryptowalut. Kontrola na giełdach. Regulacje czy szara strefa? Podwójna prowokacja. Maluch+ Pensje i diety posłów. ZUS dla spółek.

KOMENTARZE

Marcin8051 2018-04-10

sp. zo.o. z większościowym udziałowcem ZUS linki do wyroków są w komentarzach. 
rejestracjaspolkizoo.pl

Sofronoff 2018-04-10

Mam wrażenie, że dzwoniący ws. odpowiedzialności członków rodziny za zaległości podatkowe słyszał dzwon, ale nie wie gdzie on... 
 
Szukaj przyjacielu po art. 111. Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności członka rodziny podatnika za zaległości podatkowe wynikające z jego działalności gospodarczej

Sofronoff 2018-04-10

Za "niepłacenie" podatków w PL nie "zamykają".

rocco 2018-04-11

Wszystko pięknie panowie ale tylko w mówieniu. Chętnie zamknąłbym firmę w Polsce i nie płacił złodziejskich podatków, nie obawiał się ciągłych kontroli urzędników którzy regularnie mnie nachodzą choćby z sanepidu i innych służb "celno skarbowych" itp... Prowadzę sklep internetowy z suplementami diety dla sportowców. Wszyscy klienci za towar płacą przelewami bankowymi lub Payu itp... - jak w każdym normalnym sklepie internetowym. O bitcoinie 90% z nich nigdy nie słyszała, mało kto umie płacić kartą, przeniesienie firmy za granicę np. do Niemiec czy Czech wiąże się z dużymi kosztami przelewu nierzadko przewyższającymi cenę produktu. Likwidacja firmy i w dalszym ciągu przyjmowanie płatności na rachunek to kontrola urzędu skarbowego gwarantowana. Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem itp...

Sofronoff 2018-04-11

@4 "Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem " 
 
zamiast kolejny raz biadolić, proszę DOCZYTAĆ jak faktycznie funkcjonuje PayU a w kraju zorganizować WYRĘCZYCIELA (niekoniecznie zaraz prowadzącego DG) choćby zupełnie legalnie tzw. zaprzyjaźnionego studenta legalnie rozliczanego za każdą wysyłkę, którego zadaniem będzie jedynie TECHNICZNE sfinalizowanie/obsługa PANA transakcji (wysłanie towaru ew. poprzedzone przyjęciem należności za towar), niczym sprzedawca/inkasent w cudzym sklepie. Wszystko.

Rocco 2018-04-12

Po kilkudziesięciu - kilkuset wpływach podobnych kwot na konto studenta po 2 miesiącach jest na bank wzywany do urzędu skarbowego z zarzutem prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji. Taki numer może by się udał jak jeszcze Skoki były poza systemem bankowym kilka lat temu nie teraz. Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy jak ściśle banki współpracują z systemem. Żadnej tajemnicy bankowej już w Polsce nie ma. Sam się o tym przekonałem.

Sofronoff 2018-04-12

A na jakiej podstawie US ma wgląd ad hoc do konta bankowego ? To raz. Dwa - załóż pan swoje konto w PL, wydawaj pan dyspozycje lub doczytaj jak działa PayU. 
 
W kręgu zainteresowań US są podatki a nie fak prowadzenia DG, którą interesuje się Urząd Miasta/Gminy i ewentualnie ZUS. 
 
Do reszty tych klech sezonowych nie wiadomo nawet jak się odnieść... 
Kurteczka, że też pana jeszcze żaden ignorant prawny z takiego bądź innego urzędu nie rozsmarował na asfalcie... aż trudno czasami uwierzyć, jakie polscy "przedsiębiorcy" mają szczęście wobec powszechnego tam bezprawia (i przyzwolenia nań).

Rocco 2018-04-13

Sprawdziłem Payu i co? jest to Polska firma, aby się zarejestrować trzeba prowadzić działalność gospodarczą w Polsce i mieć konto firmowe na które przelewają pieniądze z płatności. Czyli pośrednik pomiędzy klientem a bankiem. To wszystko. Coś w rodzaju Poczty Polskiej w przesyłkach pobraniowych czyli żenada o zero prywatności. Czyli nadal żadnej konkretnej rady. Apropos. Skoro prowadzący Kontenstację to tacy światowi ludzie bo ja niestety nawet nie znam żadnego języka obcego mam dla was pomysł na Business. Otwieranie Spółek w rajach podatkowych wraz z kontami bankowymi + załatwianie pośredników w płatnościach w Polsce. To byłoby rozwiązanie problemów wielu przedsiębiorców. A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%. Nikt chyba nie jest na tyle GŁUPI żeby ryzykować. Czyli żadnej konkretnej porady tylko BIADOLENIE.

Sofronoff 2018-04-13

@ 8 "Sprawdziłem Payu i co?" 
 
ZNAJDŹ SWOJEGO {lepszego} ALFONSA 
 
"A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%" 
 
Chłopie, ponawiam pytanie: jak się z taką "wiedzą" uchowałeś przed lokalnym skarbowym kacykiem a tutaj podajesz jako "przed_się_biorca"....? to ja chciałbym wiedzieć

Grzesiek 2018-04-13

Pewnie restauracja sejmowa jest w dokumentach barem mlecznym i dostają dopłaty na 50% kwoty posiłków :D

Piter 2018-04-13

Pojechałeś ostro dzisiaj Hugo ) 
Ja się dziwię że taki kumaty ‘blacha” nie kuma o co chodzi.A chodzi o to że kryptowaluty (BitCoin) miał w założeniu być alternatywą dla tradycyjnych płatności. Alternatywa ta miała polegać na anonimowości i braku ingerencji ze strony państwa w to co ludzie sprzedają czy kupują. 
Docelowo za BitCoina powinno się dać normalnie żyć kupując wszystkie potrzebne do życia towary/usługi. 
Jak powszechnie jednak wiadomo kryptowaluty zostały zwłaszczone przez element spekulacyjny a dodatkowo nie stały się one codziennym środkiem płatności. Na styku Bitcoin/giełda/bank znika też anonimowość transakcji. A jeżeli od tych transakcji mamy płacić haracz to znika w ogóle sens 
używania kryptowalut (oprócz elementu spekulacyjnego). 
Oczywiście na wymianie kryptowaluta/$$$ zyskują rozmaite giełdy pobierające opłaty. Tyle że chyba nie o to chodziło aby oni zarabiali. 
Nie wiem kto tu zawinił ale po części sami wolnościowcy którzy zachłysneli się potencjalnymi wielkimi zyskami “inwestując “ w BitCoina. Zamiast skupić się na wymienialności tej “waluty” na dobra i usługi 
chcieli mieć z tego niezły zysk.A może i sposób na życie “nie robie nic a kasy mi przybywa”. Do tego doszła totalna krytyka aktualnego systemu monetarno/bankowego który de facto sam w sobie nie jest zły. Owszem płatność “plastikiem” pochłania 1% pieniędzy na obsługę ale gieldy kryptowalutowe nie są tańsze. Większość bezpośrednich płatności z konta na konto to koszt rzędu złotówki albo i wcale. Transakcje gotówkowe są w ogóle poza wszelką kontrolą. 
O co więc chodzi ? Ano o to chodzi że chcielibyśmy zarabiać nie płacąc tyle haraczu państwu. Jak to zrobić ? 
Wygrać wybory w opcji wolnościowej ) Łatwo powiedzieć a bardzo trudno zrobić. Ale jak ktoś powiedział “stańmy w prawdzie” i zmierzmy się z problem w realu. Bez karkołomnych konstrukcji typu kryptowaluty, blockchain itp. Bo to nie działa i nie będzie działać to są wszytsko półśrodki.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 8 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 11 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt