Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
7 dni temu
Jak poprawnie oszczędzać
Na początku o bezspadkowym mieniu pożydowskim a potem temat główny - czyli jak oszczedzać a co za tym idzie jak się dorobić.
Wydanie Główne
przedwczoraj
Kiedy ojczyzna wzywa!
W środku nocy. PKP pojedzie szybciej na trasie Kraków-Katowice. Policja słabo rekrutuje. KPI w wojsku i policji. Zabójstwo 21-latka w Koninie. Wojna z narkotykami. Wódka drożeje....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-04-10

Znajdź swojego alfonsa

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gdzie lepiej sie rozliczać? Podatek PCC od kryptowalut. Kontrola na giełdach. Regulacje czy szara strefa? Podwójna prowokacja. Maluch+ Pensje i diety posłów. ZUS dla spółek.

KOMENTARZE

Marcin8051 2018-04-10

sp. zo.o. z większościowym udziałowcem ZUS linki do wyroków są w komentarzach. 
rejestracjaspolkizoo.pl

Sofronoff 2018-04-10

Mam wrażenie, że dzwoniący ws. odpowiedzialności członków rodziny za zaległości podatkowe słyszał dzwon, ale nie wie gdzie on... 
 
Szukaj przyjacielu po art. 111. Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności członka rodziny podatnika za zaległości podatkowe wynikające z jego działalności gospodarczej

Sofronoff 2018-04-10

Za "niepłacenie" podatków w PL nie "zamykają".

rocco 2018-04-11

Wszystko pięknie panowie ale tylko w mówieniu. Chętnie zamknąłbym firmę w Polsce i nie płacił złodziejskich podatków, nie obawiał się ciągłych kontroli urzędników którzy regularnie mnie nachodzą choćby z sanepidu i innych służb "celno skarbowych" itp... Prowadzę sklep internetowy z suplementami diety dla sportowców. Wszyscy klienci za towar płacą przelewami bankowymi lub Payu itp... - jak w każdym normalnym sklepie internetowym. O bitcoinie 90% z nich nigdy nie słyszała, mało kto umie płacić kartą, przeniesienie firmy za granicę np. do Niemiec czy Czech wiąże się z dużymi kosztami przelewu nierzadko przewyższającymi cenę produktu. Likwidacja firmy i w dalszym ciągu przyjmowanie płatności na rachunek to kontrola urzędu skarbowego gwarantowana. Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem itp...

Sofronoff 2018-04-11

@4 "Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem " 
 
zamiast kolejny raz biadolić, proszę DOCZYTAĆ jak faktycznie funkcjonuje PayU a w kraju zorganizować WYRĘCZYCIELA (niekoniecznie zaraz prowadzącego DG) choćby zupełnie legalnie tzw. zaprzyjaźnionego studenta legalnie rozliczanego za każdą wysyłkę, którego zadaniem będzie jedynie TECHNICZNE sfinalizowanie/obsługa PANA transakcji (wysłanie towaru ew. poprzedzone przyjęciem należności za towar), niczym sprzedawca/inkasent w cudzym sklepie. Wszystko.

Rocco 2018-04-12

Po kilkudziesięciu - kilkuset wpływach podobnych kwot na konto studenta po 2 miesiącach jest na bank wzywany do urzędu skarbowego z zarzutem prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji. Taki numer może by się udał jak jeszcze Skoki były poza systemem bankowym kilka lat temu nie teraz. Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy jak ściśle banki współpracują z systemem. Żadnej tajemnicy bankowej już w Polsce nie ma. Sam się o tym przekonałem.

Sofronoff 2018-04-12

A na jakiej podstawie US ma wgląd ad hoc do konta bankowego ? To raz. Dwa - załóż pan swoje konto w PL, wydawaj pan dyspozycje lub doczytaj jak działa PayU. 
 
W kręgu zainteresowań US są podatki a nie fak prowadzenia DG, którą interesuje się Urząd Miasta/Gminy i ewentualnie ZUS. 
 
Do reszty tych klech sezonowych nie wiadomo nawet jak się odnieść... 
Kurteczka, że też pana jeszcze żaden ignorant prawny z takiego bądź innego urzędu nie rozsmarował na asfalcie... aż trudno czasami uwierzyć, jakie polscy "przedsiębiorcy" mają szczęście wobec powszechnego tam bezprawia (i przyzwolenia nań).

Rocco 2018-04-13

Sprawdziłem Payu i co? jest to Polska firma, aby się zarejestrować trzeba prowadzić działalność gospodarczą w Polsce i mieć konto firmowe na które przelewają pieniądze z płatności. Czyli pośrednik pomiędzy klientem a bankiem. To wszystko. Coś w rodzaju Poczty Polskiej w przesyłkach pobraniowych czyli żenada o zero prywatności. Czyli nadal żadnej konkretnej rady. Apropos. Skoro prowadzący Kontenstację to tacy światowi ludzie bo ja niestety nawet nie znam żadnego języka obcego mam dla was pomysł na Business. Otwieranie Spółek w rajach podatkowych wraz z kontami bankowymi + załatwianie pośredników w płatnościach w Polsce. To byłoby rozwiązanie problemów wielu przedsiębiorców. A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%. Nikt chyba nie jest na tyle GŁUPI żeby ryzykować. Czyli żadnej konkretnej porady tylko BIADOLENIE.

Sofronoff 2018-04-13

@ 8 "Sprawdziłem Payu i co?" 
 
ZNAJDŹ SWOJEGO {lepszego} ALFONSA 
 
"A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%" 
 
Chłopie, ponawiam pytanie: jak się z taką "wiedzą" uchowałeś przed lokalnym skarbowym kacykiem a tutaj podajesz jako "przed_się_biorca"....? to ja chciałbym wiedzieć

Grzesiek 2018-04-13

Pewnie restauracja sejmowa jest w dokumentach barem mlecznym i dostają dopłaty na 50% kwoty posiłków :D

Piter 2018-04-13

Pojechałeś ostro dzisiaj Hugo ) 
Ja się dziwię że taki kumaty ‘blacha” nie kuma o co chodzi.A chodzi o to że kryptowaluty (BitCoin) miał w założeniu być alternatywą dla tradycyjnych płatności. Alternatywa ta miała polegać na anonimowości i braku ingerencji ze strony państwa w to co ludzie sprzedają czy kupują. 
Docelowo za BitCoina powinno się dać normalnie żyć kupując wszystkie potrzebne do życia towary/usługi. 
Jak powszechnie jednak wiadomo kryptowaluty zostały zwłaszczone przez element spekulacyjny a dodatkowo nie stały się one codziennym środkiem płatności. Na styku Bitcoin/giełda/bank znika też anonimowość transakcji. A jeżeli od tych transakcji mamy płacić haracz to znika w ogóle sens 
używania kryptowalut (oprócz elementu spekulacyjnego). 
Oczywiście na wymianie kryptowaluta/$$$ zyskują rozmaite giełdy pobierające opłaty. Tyle że chyba nie o to chodziło aby oni zarabiali. 
Nie wiem kto tu zawinił ale po części sami wolnościowcy którzy zachłysneli się potencjalnymi wielkimi zyskami “inwestując “ w BitCoina. Zamiast skupić się na wymienialności tej “waluty” na dobra i usługi 
chcieli mieć z tego niezły zysk.A może i sposób na życie “nie robie nic a kasy mi przybywa”. Do tego doszła totalna krytyka aktualnego systemu monetarno/bankowego który de facto sam w sobie nie jest zły. Owszem płatność “plastikiem” pochłania 1% pieniędzy na obsługę ale gieldy kryptowalutowe nie są tańsze. Większość bezpośrednich płatności z konta na konto to koszt rzędu złotówki albo i wcale. Transakcje gotówkowe są w ogóle poza wszelką kontrolą. 
O co więc chodzi ? Ano o to chodzi że chcielibyśmy zarabiać nie płacąc tyle haraczu państwu. Jak to zrobić ? 
Wygrać wybory w opcji wolnościowej ) Łatwo powiedzieć a bardzo trudno zrobić. Ale jak ktoś powiedział “stańmy w prawdzie” i zmierzmy się z problem w realu. Bez karkołomnych konstrukcji typu kryptowaluty, blockchain itp. Bo to nie działa i nie będzie działać to są wszytsko półśrodki.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kiedy ojczyzna wzywa! - przedwczoraj


Hugo zostaje kurem domowym (3) - 2 tygodnie temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 3 tygodnie temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 6 tygodni temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 7 tygodni temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 miesiące temu

10 groszy za indyka (1) - 3 miesiące temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 3 miesiące temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 4 miesiące temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 4 miesiące temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 4 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 4 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 5 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 5 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 6 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 6 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 7 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 7 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 7 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 8 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 8 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 8 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 9 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 9 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 10 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 10 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 10 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 11 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 11 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 11 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 11 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 2 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (41) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zarabianie na ankietach - - 20.00
Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Okna dako complex nowy sącz - - 20.00
borówka amerykańska - sadzonki wysokie - - 20.00
Tiande - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt