Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-04-18

Jan Fijor - Syndrom Korwina

Nadający: Jan Fijor

Zadzwonił słuchacz i zdiagnozował Jankowi syndrom Korwina.

KOMENTARZE

Pcimek 2018-04-19

Pięć lat temu tak sobie wydedukowałem, że za sześć do ośmiu lat albo będzie globalne umorzenie, albo globalna wojna. No i niestety tzw. próbkowanie wskazuje jednak na wojnę. Żydowscy bankierzy trzymają się za mocno.

Koczkodan 2018-04-19

Poważne tematy poważnymi tematami, ale ">>Jedyną siłą produkcyjną pozostają chłopi

Tomasz Primke 2018-04-20

Janku, wyjaśnienie tego, co się dzieje w Syrii (oraz w ogóle w geopolityce na świecie), można znaleźć na blogu: 
https://www.armstrongeconomics.com 
 
Warto poczytać, co gość ma do powiedzenia. Jeśli interesuje Cię temat 3WŚ (czy jak to zwać...), wystarczy wybrać tag "war".

KREDOX 2018-04-20

Janek dzięki za ,jak zawsze ciekawą, audycję. 
Jeśli mogę zweryfikować poziom Twojej świadomości to zadam jedno pytanie: 
Jakie masz zdanie na temat atakow na WTC? 
Czy Twoim zdanie mogła to być akcja fałszywej flagi? 
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Koczkodan 2018-04-21

Coś ucięło mój komentarz. W każdym razie niemal padłem ze śmiechu, jak usłyszałem, że "no i baby oczywiście, zapomniał o babach".

Darek 2018-04-23

Wprawdzie w rządowej telewizji „nadwyżka budżetowa” bije wszelkie dotychczasowe rekordy, ale z drugiej strony budżet na rok 2018 został zaprojektowany z deficytem na poziomie 41,5 mld złotych, więc o żadnych „nadwyżkach” nie ma oczywiście mowy. 
 
Ta okoliczność, mówiąc nawiasem, rzuca snop światła na potulność rządu w obliczu ultimatum postawionego Polsce przez niemieckiego owczarka Franciszka Timmermansa – żeby usunąć z ustawy o Sądzie Najwyższym skargę nadzwyczajną, żeby pani Małgorzata Gerdorf utrzymała się na stanowisku I prezesa SN jeśli nawet nie dożywotnio, to do momentu, kiedy Nasza Złota Pani znajdzie na jej miejsce kogoś innego i wreszcie – żeby sędziowie SN, co ukończyli 65 lat nie zostawali przenoszeni w stan spoczynku. 
 
Potwierdza to podejrzenia, że chodzi o pozostawienie Sądzie Najwyższym agentury STASI możliwie jak najdłużej, bo o Trybunale Konstytucyjnym, od którego przecież walka o praworządność i demokrację w naszym nieszczęśliwym kraju się rozpoczęła – cyt!  
prawy.pl

Sławek 2018-04-23

Trzecia wojna światowa już dawno sie zaczęła ale dzieje się tak powoli, że nikt jej nie dostrzega. Zadajcie sobie pytanie czy jest możliwe zabicie 1% populacji Rosjan przy pomocy czołgów i samolotów nie używając broni atomowej? Absolutnie nie jest to możliwe chyba, że przy takich samych stratach własnych. Ale są kraje na świecie, które tracą więcej niż 1% populacji w perspektywie dekad bez jednego wystrzalu, np Polska najbardziej bezpłodny kraj w Europie średnio co 10 para nie może mieć dzieci. Na pewno nie pomaga w tym np, pigułki antykoncepcjne, jedzenie w plastiku, aborcja, emerytury, promowanie samotnych matek, promowanie homoseksualizmu, wychowywanie bezstresowe, czytaj dziecko może zamknąć ojca do więzienia już nie za bicie ale za awantury rodzinne. 
 
Wracając do Syrii żadnej wojny światowej nie będzie bo sojusz Trumpa z Putinem jest prawdziwy demokraci nie kłamią w tym temacie, Putin rozpaczliwie potrzebuje Ameryki by przeciwstawić się rosnącym Chinom i zaludniajacym Chinczykom tereny przygraniczne w Rosji. Ale co ciekawe Rosja ma zakaz GMO i ten sam zakaz ma Syria, Putin zdaje się rozumieć pewne rzeczy i jak pole bitwy się zmieniło po drugiej wojnie światowej. 
 
Przepraszam, że tutaj to piszę, ale te elity, które chcą utrzymać światową populację na obecnym poziomie nie pozwolą by ktoś taki jak Korwin doszedł w kraju na prowincji jaka jesteśmy do władzy i doprowadził do wyżu demograficznego. Nawet naszym sąsiadom Niemcom nie jest na rękę by w Polsce był zamiast niżu jaki mamy obecnie był wyż demograficzny, polsko jezyczne gazety usilnie tłumaczą, dlaczego rodziny wielodzietne to jest coś wstydliwego, a robienie kariery zawodowej przez kobiety, a dopiero później planowanie rodziny coś wskazanego. PiS zdaje się to dostrzegać, ale robi to w sposób, który to pogłębia, bo podnosząc podatki jeszcze więcej osób wyjedzie, a ich dzieci tylko będą się nazywać Polakami, ale już nimi nie będą mają tylko polskie pochodzenie w sensie, że do Polski nigdy nie wrócą.

Darek 2018-04-24

Sławek, ale wśród przyczyn spadku płodności małżeństw jest również rzeczywisty spadek płodności mężczyzn. Są takie badania prowadzone od ponad 100 lat. Zdolność do poczęcia dzieci po prostu spada. Nie udało mi się teraz znaleźć dłuższego artykułu o takich badaniach. wtemacie24.pl

Darek 2018-04-24
Sławek 2018-04-24

@Pcimek 
Nie wyjaśnili dlaczego, to może trochę rozjaśnie. Przyczyniają się do tego: telefony komórkowe trzymane blisko jąder, przeciekajace kuchenki mikrofalowe, plastik, którego nasze ciało nie odróżnia od estrogenu i tak właśnie na nas działa, jak widzisz mężczyznę z wiszącymi cyckami to estrogen powoduje właśnie ginekomastie ale też zmniejsza produkcję spermy oraz tworzy zniewiwscialych facetów, politycy kochają takich wyborców, którym wszytko jedno. 
 
Nauka w ostatnich kilku laty zrobiła bardzo duże postępy w długowieczność, są zioła, które wydłużają telomery są tez komory hiperbaryczne zwiększające ilość komórek macierzystych we krwi co też wydłuża życie, ale próżno szukać o tym informacji w gazetach czy telewizji, ten temat nie istnieje dla mainstreamu, zupełnie tego nie rozumiem jaka informacja może być ważniejsza od tego, czy oni nie chcą by ludzie żyli po 120 lat, jak to? 
 
O takich dziwnych rzeczach godzinami bym mógł pisać, ale nie chce robić Jankowi tu śmietnika, ani też na siłę kogoś uszczęśliwiać.

Pcimek 2018-04-24

Sławek, wszystko co nas otacza ma na nas wpływ. Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe, nawet woda. Bezpłodność może być wynikiem nadmiernej ingerencji w genetykę roślin i zwierząt hodowlanych. Ale może też być efektem dużej liczby ludzi i małego zróżnicowania genetycznego. Rzecz w tym, że w wyniku babrania we wszystkim nikt już nigdy nie dowie się co było decydujące.  
 
A co do długowieczności, był taki tekst w Piratach z Karaibów: nie jest problemem żyć wiecznie, problemem jest żyć wiecznie z samym sobą. Czy coś w tym rodzaju.

Sławek 2018-04-24

https://vaccineimpact.com/2014/are-gmo-foods-toxic-chemicals-and-big-pharma-producing-an-infertile-generation/ 
 
Okazuje się, że w stanach jest jeszcze wyższa bezpłodność niż w Polsce, 16%. Dobrze sugerujesz, że to ma związek ze żywnością  
"men with low sperm counts were more likely to have higher urine metabolite levels of the pesticides alachlor, atrazine, metolachlor, and diazinon." 
 
Moi wszyscy bliscy są świadomi co się dzieje i maja otwarte oczy. To nie jest tak, że w latach 40 byli źli ludzie, naziści, komuniści i oni wymarli, a zostali tylko dobrzy ludzie. Elita uważa, że wie lepiej co jest dla nas dobre. Książę William, który ma czwórkę dzieci otwarcie mówi, że jest nas za dużo i trzeba coś z tym zrobić, to samo powiedziała sekretarz ONZ oraz działający charytatywnie gates i wielu innych.  
 
Dlatego uważam, że nie może być wolnego rynku bez wolności słowa, ale o tym się ostatnio w Europie zapomina, w złym kierunku Europejskie wartości idą.

Pcimek 2018-04-24

Sławek, problem z tekstem "jest nas za dużo" jest dwojaki. Pierwszy to klasyczny szowinizm, o który posądzam Gatsa i rodzinę królewską. Drugi to marksizm w nauce. Ten marksizm przejawia się w takim mniemaniu, że osoba z tytułem "profesor" wie lepiej. A to nie prawda. W większości wypadków tytuł "profesor" oznacza zasiedzenie się na uczelni lub w instytucie naukowym. Niestety ci profesorowie postanowili walczyć (sic!) z głodem. A głód jest najprostszym i najlepszym mechanizmem doboru gatunków i regulacji populacji. Efekty są takie, że spaprano żywność genetycznie i spaprano genom ludzki nieodwracalnie. Rodzą się mutanci genetyczni, którzy obciążają systemy socjalne państw i z powodu wadliwego systemu politycznego, nikt nie ma odwagi powiedzieć: koniec socjalu, jak mają zdolność do przeżycia niech przeżyją. Dlatego masz w Sejmie protest rodziców dzieci, które normalnie w ciągu dwóch tygodni umarłyby z powodu wad genetycznych. Ale aby było zabawniej, dzięki temu samemu postępowi, eliminuje się płody zdrowe jak i te zmodyfikowane, przyjmując każdą modyfikację jako aberrację. A może to adaptacja? A może Homo Supremum Sapiens już się począł ale go wyskrobali?

Bartek 2018-04-25

Dla mnie nic tu nie jest zdumiewające. W demokracji dąży się zawsze do zniewolenia człowieka.

Endriu11111111 2018-04-25

Pierdolcie dalej chłopaki o słabych plemnikach i pancernej brzozie tymczasem ..... 
 
Amerykański Kongres przegłosował ustawę 447. "Brońmy Polski przed mafią wyłudzaczy!" 
https://dorzeczy.pl/kraj/62672/Amerykan ... zaczy.html 
 
... pejsaci nie próżnują .... 
 
Ustawa 447 przegłosowana - PiS sprzedał Polskę? 
https://www.salon24.pl ... dal-polske

Pcimek 2018-04-25

Endriu, idź i broń. Ha ha ha. A weź Patrioty ze sobą, choćby makietki. Bo tych kupionych nie ma i nie będzie.

jan M Fijor 2018-04-26

Wstawanie z kolan wymaga nie lada ostrożności. Jeśli się nie uważa, można się wypierdolić na plecy czyli na 4 łopatki.  
 
Co do żelaznej brzozy, to właśnie wróciłem z podróży po Polsce, gdzie poznałem ludzi, których syn zginął rok temu w wypadku samochodowym. Uderzył z prędkością 55 km/hr toyotą corolla w drzewo średnicy 40 cm, zginął na miejscu, samochód do kasacji. Brzoza w Smoleńsku miała 46 cm średnicy. przy prędkości ok. 300 km/hr.

Sławek 2018-04-26

Przy Smoleńsku należy pamiętać Putin miał motyw, tym samym samolotem prezydent przewoził 100 rakiet Grom, które później zestrzeliły 9 rosyjskich maszyn w Gruzji, a pamiętamy jaka awantura z Turcją była tylko o jeden zestrzelony samolot. Nie twierdzę, że to był zamach, ale zakładanie 100% zamach lub na 100% wypadek jest glupie i nie twierdzę by to byli na pewno Rosjanie, mogła to być fałszywa flaga kogoś trzeciego, np Amerykanie zyskali na tym, że Rosja z Polską się kłócą jak i Niemcy skorzystali, Rosja tez zyskała na zastraszaniu innych krajów, ale również zyskała Ukraina, mając nowego sojusznika, czy kraje bałtyckie czy nawet Izrael, Polska nie wątpliwe straciła. To nie był mój prezydent, wstydziłem się za niego kiedy pracując w Anglii przyjechał i powiedział, że polscy emigranci to nieudacznicy bo nie potrafią znaleźć pracy w kraju. 
 
@Pcimek jest o wiele prostsze rozwiązanie to o czym mówi Yaron Brook inteligentny Żyd swoją drogą. Trzeba się otworzyć na ten rynek tak jak robią to Chiny i pozwolić się Afryce wzbogacać, do tego jest potrzebne spalanie paliw kopalnych, a bogata Afryka oznacza też ze reszta świata tez będzie bogatsza, dobrze pokazują to Chiny, dzięki którym Polak czy Amerykanin może za swoje wypłaty więcej rzeczy kupić czyli jest bogatszy niż był przed rozwojem Chin. Bogaci ludzie maja mniej dzieci, bo mają pieniądze na swoje pasje, podróże, duża ilość dzieci w tym przeszkadza, zupełnie naturalny proces i to jest dobre, a każda interwencja tak samo jak w gospodarce przynosi tylko cierpienie i złe skutki.

Łukasz 2018-04-26

Wiem, że w audycji autorzy mogą mówić co chcą, ale gadanie o Smoleńsku jest już przesadą...

Endriu11111111 2018-04-26

@18 
 
Trzeba brać pod uwagę to, ci działo się w 2010 roku na świecie.  
 
1) Obamiasty wycofywał się z tarczy antyrakietowej w Polsce 
2) Sakaszwili jako amerykański piesek sprowokował napaść na Osetię mordując tamtejszą ludność, na co zareagował dosyć skutecznie Lech Kaczyński wstrzymując rosyjską ofensywę swoim pojawieniem się w stolicy Gruzji. 
 
Wg mnie po kondominium Niemiecko-Rosyjskie postanowiło przejść na ręczne sterowanie, a sprawa tym bardziej była "paląca" po Kaczyński trzymał wszystkich szpicli z WSI w szachu przy pomocy aneksu. To nie było ani na rękę ani Niemcom ani Rosji. 
 
Wg mnie o tym, że może być zamach na pewno wiedział Macierewicz i Kaczyńscy (sprawa morderstwa szyfranta bodajże Zielonki i jakiegoś bliskiego współpracownika Tuska) lecz Lech Kaczyński zagrał VaBanqe, albo wóz albo przewóz ... 
 
Późniejsze około 40 morderstw od których powstało słynne powiedzenie "seryjny samobójca" który atakuje w piątek po południu (gdy nie pracuje już prokuratura) tylko utwierdziła mnie w tezie, że ze Smoleńskiem nic nie gra. 
 
Nie bez znaczenia jest również to, jaka odpowiedź nastąpiła po Smoleńsku. 4 miesiące po 10 kwietnia zaczęła bankrutować Grecja, nie pamiętam już ile, ale chyba z dwa lata po Smoleńsku znacjonalizowano oszczędności Rosyjskiej mafii na Cyprze - "Cypryzacja oszczędniści".

Endriu11111111 2018-04-26

@17 
 
Panie Janku Pan chyba naprawdę udaje idiotę. Przypominam Panu że samochód osobowy jeździ z prędkością do 150 km/h, natomiast odrzutowce latają z prędkością PONADDŹWIĘKOWĄ i na takie naprężenia obliczane są ich skrzydła. 
 
Pamiętam jak w telewizji kiedyś oglądałem jakieś posiedzenie z Komisji Millera, w którym sam przewodniczący podał ten sam argument co Pan Janek porównując ucięcie skrzydła samolotu przez brzozę do wypadku samochodowego. 
 
Powiem, że gdybym był kimś kto stracił kogoś w katastrofie smoleńskiej, znając się na podstawach mechaniki z nerwów chyba bym się rzucił na tego partyjnego skurwysyna i nakopałbym mu przy kamerach do dupy. 
 
Panie Janku jak odrzutowiec spada w drzewostan to ZAWSZE wyrąbie swoimi skrzydłami z hektar lasu.

Pcimek 2018-04-26

Sławek, kredens drewniany z oszkleniem ze szkła kryształowego kosztuje między 20 a 30 tysięcy złotych. Ile za wypłatę kupisz takich? Jakie towary z Chin kupujesz tak tanio? Śmieci? Gówno z MDFu? Ze skaju nazywanego eko-skórą? Człowieku o czym ty mówisz.

Sławek 2018-04-26

@Pcimek we meblach to głównie z Chin krzesła obrotowe również skórzane, stoliki szklane jak i z MDFU nawet wykonczone z ABSem, taborety. Ale co do reszty typu kredensy, kanapy, narożniki z ekoskóry, sypialnie na bonelu, kuchnie pod zabudowę, meblościanki, szafy przesuwne raczej nie bo za ciężkie są na tak daleki transport, a polskie zakłady meblowe są bardzo konkurencyjne i jesteśmy drugim eksporterem w Europie, więc cenowo chińskie rzeczywiście nie opłaca się ściągać. Na małe rzeczy też łatwiej jest dać gwarancję, tapicerka i meble twarde, które mają po kilkanaście kolorów ciężko takiemu importerowi zorganizować serwis dla reklamacji. Ale polskie meble tez straciły na jakości większość robi z płyty 16 mało kto robi z 18 i dlatego długo nie wytrzymują kilka lat i do wymiany. Pozdr;)

jan M Fijor 2018-04-26

Chciałbym zwrócić uwagę, że objęcie sprawy prywatyzacji mienia w Polsce, to rzadka okazja. Dzięki temu sądy w USA mogą się zajmować sprawami dziejącymi się w Polsce. Jeśli Żydzi mają roszczenia wobec Polski, to można je będzie zaskarżyć w sądzie w USA, gdzie dobry adwokat wykaże, że (a) roszczenie się przedawniło, albo (b) uprzywilejowanie Żydów jest niezgodne z prawem. W tej sytuacji dostaną tylko ci Żydzi, którym sie należy, oraz także ci Polacy, którym się należy Sędzia w USA jest niekorumpowalny, dobrze wykształcony i sprawiedliwy. To samo odnosi się do adwokatów. To znacznie dla Polaków lepiej niż gdyby sądził ich sędzia polski, skorumpowany przez monopol sądowy PiS, albo inny niekompetentny człowiek. Objęcie tego fragmentu spraw jurysdykcją amerykańską to okazja do tego, żeby się w sferze prywatyzacji mienia postkomunistycznego pozbyć polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sytuacja jest wymarzona. Sprawiedliwość nie musi być suwerenna. Sprawiedliwość wroga może być lepsza niż nasza patriotyczna. I tak często bywa. Dlatego tak często zwracamy sie do Strasburga. Teraz dochodzi nam sądownictwo USA!

Endriu 2018-04-26

@ 24  
 
Taa... żydowski sędzia (USA) będzie rozpatrywał wnioski o mieniu znajdującym się na terenie RP .... 
 
O mój Boże, o to ci suwerenność ...

Pcimek 2018-04-26

Panie Janku tak, ale kto to zrobi? Przecież wiadomo, że ustawa 447 jest niezgodna z żadnym prawem obowiązującym na świecie. Mienie bezspadkowe przechodzi na skarb danego państwa. Za mordy dokonane w latach 1939-1945 i ich konsekwencje ponosi odpowiedzialność RFN, która jest prawnym kontynuatorem III Rzeszy. Za działalność władzy sowieckiej na terenach polskich ponowi Rosja, która jest prawnym kontynuatorem ZSRR. I co z tego? Jaką my mamy siłę na dzień obecny aby zdyscyplinować oba państwa do wypłacenia nam i Żydom reparacji?

jan M Fijor 2018-04-26

żaden amerykański sędzia nie przyzna mienia prywatnego instytucji, która nie ma do niego prawa. To nie Polska. Tam sędzia jest z wyboru i boi sie kompromitacji. Jeśli by nawet stawał po stronie niewłaściwej, to dobry adwokat go pokona. ja nie wchodzę w mienie żydowskie. Uwazam, że w tej materii najgorsza rzecz to jest ta ustawa IPN, z której wynika, że Polacy są odpowiedzialni za mordowanie Żydów. tak, czy owak, ja wolę, żeby ziemię po żydach przejęli spadkobiercy a nie gmina czy starostwo. Widzę w tym jednak okazję dla gojów. Bo jeśli Żyd ma prawo, i to goj ma prawo. Takiego prawa sąd USA nie odmówi, polski odmówi. To jest droga do prywatyzacji sądownictwa, na wzór amerykański. Pogadamy o tym we środę w ,kontestacji. W USA można zaskarżyć państwo i wygrać. Wystarczy mieć po swojej stronie rację.

Piter 2018-04-26

A w ogóle to z jakiej racji USA ma rozstrzygać sprawy które dotyczą Polski - czy w zasadzie jej historii ? To jest jawna ingerencja w niepodległe państwo jakim jest Polska. Równie dobrze sądy w Polsce mogłyby zajmować się sprawami murzynów których kiedyś sprowadzono siłą do USA i zmuszano do niewolniczej pracy. Może należą im się jakieś extra odszkodowania ? Niestety amerykańscy "lojerzy" sprowadzają wszystko do absurdu. Trzeba jasno powiedzieć że Żydom nic się nie należy od Polaków bo to co stracili w czasie wojny to stało się za sprawą Niemców. A każdy zwrot czegoś tam odbywałby się naszym kosztem co byłoby po prostu niesłychaną niesprawiedliwością dziejową. 
 
A swoją drogą jest to strasznie upierdliwy naród. Jak z nimi gadać o tych sprawach to oni oczywiście nie chcą zwrotu naszym kosztem , ale może na raty jakieś tam (rozłożone na sto lat) albo w “naturze” co niby państwu jest niepotrzebne . Tak kluczą i pokrętnie gadają że qórwica człowieka bierze. 
 
No I taki pobożny naród ale ich stosunek do dóbr materialnych jest jakimś totalnym zaprzeczeniem naszych chrześćjańskich zasad. Rozumiem że ich przodkowie coś stracili ale do cholery upłyneło już ponad 70 lat , wyrosły nowe pokolenia, świat się zmienił. A tu nic po prostu beton , kamienice zostawili w Polsce i ktoś ma im je zwrócić. 
 
Drążenie tego tematu to ABSURD. Każde ustępstwo z naszej strony to GŁUPOTA. Trzeba jasno powiedzieć “król jest nagi” każdy to widzi . Jeżeli ktoś twierdzi że Polska jest w jakimś promilu odpowiedzialna za zło wyrządzone Zydom w czasie wojny to … wysłać go do psychiatryka. 
 
Oczywiście ustawa 447 ma też drugie materialne dno. A są to wynagrodzenia dla amerykańskich “lojerów” którzy na tej awanturze chcą zarobić setki miliardów $$$. Nie ważne kto zapłaci ważne że popłynie do nich strumień $$$. Po prostu żygać się chce jak się patrzy jak USA stają się krajem gdzie liczy się tylko $$$ a lobby żydowskie ma coraz większe wpływy.

jan M Fijor 2018-04-26

@25 a jaką suwerenność ma masz w Polsce? Myślisz, że jak ci rząd może zabrać co chce, to masz suwerenność, bo rząd jest twój? Sędzia amerykański jest znacznie bardziej sprawiedliwy i profesjonalny, niż nasi skorumpowani przedstawiciele systemu wymiaru mściwości. Sędzia amerykański nie da żadnemu żydowi., muzułmaninowi czy Polakowi czegoś, co mu się nie należy. Nie da też rządowi czy państwu. A polscy sędziowie z zasady preferują interes państwa nad prawem człowieka. Ja bym wymieni polskich sędziów na amerykańskich. Sprawiedliwość ma być sprawiedliwa, a nie suwerenna i dlatego ludzie piszą do Strasburga, bo mają dość tej samowli.

Endriu 2018-04-26

@ 27 
 
"[...] żaden amerykański sędzia nie przyzna mienia prywatnego instytucji, która nie ma do niego prawa. [...]". 
 
Jak znam życie to nie po to się przepychało przy pomocy lobby żydowskiego przez parlament/senat taką ustawę, żeby teraz jakiś sędzina miał coś do powiedzenia.  
 
Ameryka na moje oko jest jeszcze bardziej popierdolona niż Polska. Można było w centrum Nowego Jorku wysadzić dwa wieżowce po to żeby rozpierdolić później pół świata ? - można. W ameryce działa prawo pięści i lotniskowców. Izreal z Ameryką potrzebują pieniędzy na wojnę i jak trzeba to i sojusznika trzeba przeszlamować. Jak trzeba będzie to się wpisze dodatkową poprawkę do konstytucji, wszystko będzie jak trzeba, a pieniądze popłyną do pejsatych, i nigdy w drugim kierunku.

Biadol 2018-04-26

O czym się tu biadoli?

Pcimek 2018-04-28

Pytanie do Pana Janka, te petycje na White House mogą podpisywać nieAmerykanie?

jan M Fijor 2018-04-28

:Podpisać petycję może kto chce, ale żeby to się liczyło, powinien być obywatelem USA. pozdr

Pcimek 2018-04-28

Dzięki Panie Janku, miłego weekenda.

Sławek 2018-04-30

Moja prababcia wraz z rodziną w czasie wojny zostali wysiedleni na przymusowe roboty do Niemiec, sąsiad miał się opiekować gospodarstwem. Kiedy wrócili po wojnie zastali gołe ściany, tak się opiekował, że wszystko powynosi, krowy sobie przywlaszczył powiedział, że nie odda. Polak Polakowi. Babcia od strony ojca walczyła w AK, po wojnie UB aresztowało ją i zamkło na 1,5 roku we więzieniu, torturowali. Tutaj również Polak Polakowi zgotował ten los. Trochę jest naiwne myśleć by Żydzi byli lepiej traktowani przez Polaków niż sami Polacy. Ale oni również nie są bez winny jeden tylko Żyd Salomon Morel po wojnie zabił 1500 Polaków i Niemców na Śląsku, rząd polski chciał ekstradycji, ale Israel nigdy się na to nie zgodził, zmarł w Izraelu.

Paweł 2018-05-01

Wiem że to nie na temat, ale chciałbym zasięgnąć opinii z uzasadnieniem. Co Janek uważasz na temat rajów podatkowych? Czy wg Ciebie są one moralne, czy Twoim zdaniem jest czy nie ma nic złego w tym że niektórzy uciekają do takich miejsc żeby unikać dużych podatków w swoich krajach? Napisałbym na maila ale nie znam.

jan M Fijor 2018-05-01

@36 Pawle, słuchaj nas w najbliższą środę. Odpowiem na twoje wątpliwości. Masz więcej pytań, pisz na: [email protected] pozdr

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt