Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-05-03

Jan Fijor - Im większe dziadostwo tym większa flaga

Nadający: Jan Fijor

W Święto Flagi Janek zauważył bardzo ciekawą korelację, że im biedniejszy kraj tym bardziej obchodzi święto flagi.

KOMENTARZE

rafał kamiński 2018-05-04

Jankowi wszystko co jakoś się wiąże z patriotyzmem źle się kojarzy. Skoro ledwie od kilku lat obchodzimy święto flagi w naszym nieszczęśliwym kraju - to Janek już wie na bank - będzie / już jest ! : brud, syf i ubóstwo. Ciekawe jak pod tym względem widzi swoje Stany Zjednoczone.

jan M Fijor 2018-05-04

1, W USA zaczynają coraz uroczyściej czcić symbole narodowe. Trend ten widać coraz wyraźniej chociażby po tym, że gospodarka ma się z roku n a rok słabiej. Cześć dla flagi i innych symboli państwa odbija się na jakoś życia obywateli. Dlaczego USA miały by być wyjątkiem.  
2. nie mam nic przeciwko patriotyzmowi, chyba że staje się (a) PARTIOTYZMEM i jest stymulowany przez państwo, któremu nie wierzę bez względu na szerokość geograficzną Patriotyzm to miłość do ludzi/narodu, a nie do aparatu ucisku/redystrybucji.

Krzysztof 2018-05-04

Janek jest hipokrytą. Z jednej strony słusznie uważa że PL wydając na socjal jedzie po równi pochyłej tak jak w historii niektóre państwa Ameryki Południowej, z drugiej strony sam wyciąga rękę po socjal (pobiera emeryturę w PL). Dzisiaj co 3 złotówka ze wszystkich podatków w PL idzie na 9 milionową rzeszę emerytów przy ok. 15 milionach realnie pracujących. Wstyd Janek!!!

Piter 2018-05-04

Jednak patriotyzm w USA ma zupełnie inny wymiar niż w Polsce. Rzekłbym nawet bardziej komercyjny. Amerykanin chętnie wywiesza flagę i jest dumny ze swojego kraju bo...jest mu w nim dobrze. 
 
Patriotyzm w USA to znaczy dla amerykanina ; żyje w najlepszym kraju na świecie który daje mi największe możliwości rozwoju (zarobkowania). Nie ma wiele wspólnego z naszym polskim "męczennictwem" i martyrologią , celebrowany jest głównie wątek historyczny. 
 
Reasumując dla Polaka patriotyzm kojarzy się ze stratą , cierpieniem i męczennictwem. Dla amerykanina patriotyzm to życie w dobrobycie i możliwość realizacji swoich marzeń. Wywieszam flagę USA bo jestem happy a ten kraj jest cool.

Michał Szybownik 2018-05-04

Janku daj znać w audycji gdy książka "Koniec Polityki" będzie dostępna. Technologia blockchain może faktycznie rozwinąć ruch libertariański. Dziwię się, że obecnie potencjał jaki daje Bitcoin jest marnowany.  
 
Ludzie myślą, że można zarabiać tylko na spekulacji, kopaniu czy handlu narkotykami za usługami anonimizującymi. Mało komu przyjdzie do głowy, że można stworzyć np. wirtualną księgarnię, sklep z aplikacjami, tłumaczeniami itp. który będzie działał niezależnie od państwa. 
 
Idee libertariańskie są czysto teoretyczne. Nie słyszałem jeszcze o działającym biznesie z "normalnymi" usługami, który chciałbym wesprzeć. Technologia jest, społeczność również więc gdzie tkwi problem? Może ludziom pasuje obecny porządek świata?

Pcimek 2018-05-05

Właśnie o to chodzi aby wykończyć małych, zabrać ludziom gotówkę i wtedy padną ostatnie bariery przez marksistowskim rajem na Ziemi. W Chinach już testują elektroniczny indeks obywateli, który jest elementem cyfrowego nadzoru na całą aktywnością życiową człowieka. I tak more sny pisarzy S-F stają się rzeczywistością. Do zobaczenia w matriksie, w którym będziemy cytowali "Kapitał" Marska na wyrywki.

Elektryk-Kielczow 2018-05-05

Jimi Hendrix grał na Fender stratocaster

jan M Fijor 2018-05-05

@ Elektryk Gentleman Land Ulubioną marką Jimiego był Gibson Flying V, grał też często na LP i na wielu różnych Gibsonach serii SG, To były jego popisowe gitary.

Sławek 2018-05-05

A propo rajów podatkowych. Cejrowski ostatnio wysunął ciekawy pomysł, by kupić wyspę gdzieś na oceanie, a miejscowych przekupić możliwym obywatelstwem do UE, byśmy mieli swoją kolonie. 
 
Na przykład Holendrzy mają wyspę Auruba na Karaibach. PKB na osobę dwa razy wyższe niż w Polsce i co dla mnie najbardziej interesujące, Auruba ma wolny handel z UE. Teraz sobie wyobraźmy, rząd polski kupuje wyspę w Azji, miejscowym dajemy polski paszport i program 500+ ich język uznajemy za drugi urzędowy język w Polsce. Co się dzieje w następnej kolejności? Ano bogaci Chińczycy dowiedziawszy się, że pod ich nosem są drzwi na rynek europejski, zaczynają budować mnóstwo fabryk i zwozic swoich tymczasowych robotników z Chin lub Ukrainy i nasza nowa kolonia idzie śladami Hong Kongu w szybkim rozwoju. Chce tylko przypomnieć wysłanie kontyneru z Shanghaiu do Gdańska jest tańsze niż wysłanie z Warszawy do Paryża, ponieważ transport morski jest najtańszym transportem. 
 
Dla miłośników Liberlandu,dla mnie Liberlandem jest wyspa Lasqueti godzinę od Vancouver, nie ma tam państwowych szkół, policji, podatków, GMO, przymusowych szczepionek i zabierania dzieci rodzicom, nie ma też pieniędzy jest handel wymienny. Gość ma 83 lata zobaczcie jak zdrowo wygląda. 
https://youtu.be/prN8xW_e4A0

Endriu11111111 2018-05-06

@ JMF 
 
Produkcja gitar to chyba bezpieczne zajęcie, natomiast ostatnio trochę ostatnio trochę "niebezpieczną" branżą jest bycie prezesem firmy produkującej "czarne skrzynki" do Tupolewów: 
 
Nie żyje współtwórca firmy ATM 
stan35.neon24.pl

Tomasz 2018-05-08

Prosze zobaczyc jak ladnie protestuja niemcy przeciwko imigrantom, ciekawy performance 
 
https://www.bild.de

Bzymbzymk 2018-05-08

O tym jak polaki zorganizowały Holocaust 
https://bzymbzymk.wordpress.com/blog/

Bzymbzymk 2018-05-08

Jak polaki zorganizowały Holocaust 
https://bzymbzymk.wordpress.com/blog/

Endriu11111111 2018-05-09

Panie Janku Pan narzeka na Trumpa a tu proszę: 
 
Kim jest prezes FED i co zapowiada jego nominacja? 
https://independenttrader.pl/kim-jest-p ... nacja.html 
 
"[...] Większość zapewne pamięta, że z ratowaniem dużych, upadających instytucji finansowych mieliśmy do czynienia podczas ostatniego kryzysu finansowego. Wówczas, wobec takich gigantów jak Bank of America czy AIG zastosowano rozwiązanie nr 2, czyli bail-out. Miliony podatników zrzuciły się na ratunek, który pochłonął 800 mld dolarów (koszt kilkudziesięciu elektrowni atomowych). 
 
Co to wszystko ma wspólnego z obecnym szefem FEDu? Otóż Jerome Powell firmuje swoim nazwiskiem rozwiązanie nr 1, czyli stosowanie bail-inów.[...]". 
 
Trump rulez - odejście od socjalizmu - amerykanie będą musieli bardziej się skupiać na tym gdzie trzymają swoje pieniądze, bo już raczej nie będzie ściepy na bankrutów ....

darek 2018-05-15

Mam hitową informację na temat do następnej audycji. Rząd polski wpadł na pomysł sprowadzania do Polski startupów spoza Unii. Czyżby dotacje dla imigrantów chcących przyjechać rozwijać w Polsce biznes. https://biznes.radiozet.pl/Newsy/Emilewicz-Mamy-nadzieje-przyjac-do-Polski-ok.-60-start-upow-spoza-UE

Endriu 2018-05-20

No instalacja Judeopolonii idzie w najlepsze. 
 
Grzegorz Braun: "Minister Gowin powinien wisieć na latarni" #41 KONDOMINIUM News 
https://www.youtube.com 
 
Ech Panie Janku naganiałeś Pan na Trumpa, a ten wziął nas oficjalnie z pejsatymi za ryj ....

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 9 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt