Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-03-08

Konserwa - globalne ocipienie w opinii specjalisty

Nadający:

Tym razem Konserwa o bajkach. Wraz z gościem - naukowcem Piotrem - wyjaśniamy propagowany na świecie mit. Wyjaśniamy jakie konkretnie środki manipulacyjne zostały użyte, by ludzi przekonać. Przytaczamy kolejne dowody na podważenie mainstreamowych twierdzeń. Na końcu wyjaśniamy, kto, jak i dlaczego ciągnie z tego kaskę.

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2011-03-09

Z rana dodam na szybko uzupełniając opis. 
 
MY NIE NEGUJEMY, ŻE KLIMAT SIĘ OCIEPLA CZY OZIĘBIA, ALE WPŁYW CZŁOWIEKA NA TO JEST ZNIKOMY LUB ŻADNY - jeśli wierzyć naukowcom, którzy faktycznie to badają dla samej nauki nie dla pieniędzy. 
 
Ja takim naukowcom wierzę, ale znam też pobieżnie opinie tych co mają inne zdanie i bardziej wiarygodny jest Piotr. Nie znamy wszystkich mechanizmów wpływających na "wzrost poziomu" mórz i wszechoceanu i warto też tektoniką się zainteresować bo często wzrost poziomu morza to jak w Wenecji czy na Florydzie czy w Luizjanie tak na prawdę spadek poziomu terenu i zapadanie się obszaru lub całego kontynentu. 
 
PS. Topnienie lodowców Szelfowych i na północnym biegunie nie ma wpływu na poziom mórz, ponieważ lód wypiera tyle wody ile sam waży. Szklanka wody i kostka lodu i popatrzcie na efekt nic się pewnie nie wyleje.

mgr inż. BlackEmperor 2011-03-09

Chyba trochę pomgmatwałeś Kreator. Lód działa z siłą wyporu równą jego ciężarowi. Natomiast jeśli chodzi o ilość wypartej wody to jest ona równa objętości lodu pod taflą. 
 
Po stopieniu lód traci na objętości (bardzo nieznacznie), ale ta część, która była nad taflą (ok. 10%) powoduje poniesienie poziomu wody.

mgr inż. BlackEmperor 2011-03-09
Terminatriks 2011-03-09

myli się Pan Panie mgr inż. po stopnieniu lodu, wody pozostanie taki sam poziom jednak objętość się zmniejszy. A co do samej Antarktydy, której średnia wysokość wynosi koło 2km to ostatnio ukazały się badania że lód na Antarktydzie "pojawia" się od dołu w wyniku tego że Antarktyda się przesuwa, czyli na górze warstwy lodu są najstarsze.

Terminatriks 2011-03-09

teraz dodam że audycja była świetna

Terminatriks 2011-03-09

Dobra wybaczcie że tak spamuję, ale mógłby mi ktoś podać link to tego wycieku CO2 które zabiło 200 tysięcy osób. Nie mogę tego znaleźć.

Kaelthas 2011-03-10

@mgr inż. BlackEmperor 
 
Poziom wody może się jedynie wtedy gdy topi się lodowiec na lądzie. Jeżeli lodowiec sobie pływa to poziom wody nie ma prawa się zwiększyć.

Eleid 2011-03-11

Bardzo dobra audycja! I rewelacyjny gość. Żądam więcej Piotra:)

Jabollissimus 2011-03-11

Archiwum audycji: 
jabollissimus.pl

Ostatni Sprawiedliwy 2011-03-12

co do godzin audycji to ja bym wolał wcześniej, tak 20 lub 21 ale 22 to już jak dla mnie za późno. 
 
Z opisu audycji wygląda, że gość jest naukowcem. Szukałem nieco, ale nie wiem czy tego Pana w sieci odnalazłem. Czy drogi gość jest naukowcem, że się tak wyrażę z tytułem i pracującym w jakimś ośrodku badawczym? Czy też naukowiec-amator. Nie żebym miał w związku coś do gościa, po prostu jestem ciekawy. 
 
Audycja świetna, dobrze o tych manipulacjach dt. zrzucania winy za ocieplenie klimatu na ludzi i kto na tym chce zarabiać. Gość na poziomie i dobrze przygotowany. 
 
Rozliczymy ich Jabol, ich wszystkich. 
 
O tak, Malediwy wspaniała sprawa dla stosunkowca. Piękny i niespotykany w nowożytnej historii przykład zagrożenia upadku państwa z przyczyn zmian naturalnych. Obecnie decydenci i naukowcy SM zastanawiają się co z nimi zrobić (nie czy przenieść, ale na jakiej zasadzie, co z ich obywatelstwami, strukturami państwa etc)- cała sprawa marginalna, ale dla nas fanatyków niezmiernie interesująca. 
 
Pomidory mutanty świetna sprawa :D 
A Panama piękna sprawa, plaże, cieplutko, wolność, swoboda i blisko na Kubę po cygara :D O dziewczynach nie wspominając.

Jabollissimus 2011-03-13

Gość jest doktorantem geografii.

EstEst 2011-03-13

To ja wystąpię jako advocatus diaboli. Pod adresem naukowców z KNG są wysuwane poważne zarzuty. Czy gość (lub ktokolwiek inny) mógłby na nie naukowo odpowiedzieć? 
 
doskonaleszare.blox.pl 
 
Pod artykułem jest też potężna dyskusja, którą autor bloga wydaje się wygrywać (nie byłem w stanie przeanalizować całej szczegółowo)

Mateusz z Kanady 2011-03-14

Jakos umknela mi ta audycja, a swietna byla. Ostatnie dwie konserwy naprawde na super poziomie. Brawo panowie, brawo. A w temacie polecam “Global Warming – Doomsday Called Off” i “The Great Global Warming Swindle” www.youtube.com  
www.youtube.com Oba to juz klasyka, az dziw bierze ze panstwowe media mogly pozwolic sobie na takie druzgocace filmy dokumentalne o ekologicznych przekretach.

Jabollissimus 2011-03-14

EstEst, te zarzuty nie są poważne. W większości są bardzo niepoważne.

EstEst 2011-03-14

Jabolissimus, ja się na tym nie znam (bo nie mogę na wszystkim), ale to co powiedziałeś, to nie jest dla mnie argument. To co mówi doskonaleszare jakiś sens na pierwszy rzut oka ma. Zwłaszcza w kwestiach, gdy zarzuca geologom podawanie nieprawdziwych faktów.  
 
Dlatego chciałbym zobaczyć jakiś artykuł, czy coś, gdzie są podane te dane, żeby sobie samemu wyrobić opinię. Odpowiedź na inne zarzuty też mile widziana. 
 
I, przy okazji, co takiego szlachetnego jest w polskich geologach, że się sprzeciwiają Globciu jako jedni z 3-4 instytucji naukowych na świecie? 
 
Jeszcze co do protokołu z Kioto: kluczowy jest tu nie tylko brak naukowych podstaw do działań do których zachęca. Kluczowe jest to, że nawet wypełniony byłby on nieskuteczny. USA go nie ratyfikowało, na Chiny i Indie prawie nie nałożył ograniczeń, a przy produkcji ditlenku węgla tych trzech krajów, reszta świata może sobie nakładać ograniczenia i nic to nie zmienia. 
Abstrahuję już od tego, że protokół nie przewiduje konsekwencji za jego złamanie ;)

Kreator z koczowiska :) 2011-03-14

ja wole debatę naukowców, że rzucają jakimiś konkretnymi rzeczami, nawet jak ci od ocieplenia na ogół kłamią :P 
 
natomiast pieprzenie w mediach o globalnym ociepleniu z winy człowieka tylko takim obrazkiem moge skomentować :P 
 
www.sadanduseless.com 
ten obrazek jest doskonałą puentą na ALA GORA i innych jemu podobnych krzykaczy. 
 
Spieranie się tak, ALE NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW i JAKIEŚ LIMITY CO2 k....a jak mnie to wkurza hamowanie gospodarki z powodu żabek, jakiś samosiejek i innego badziewia. Żeby ta ekologia miała coś wspólnego z ochroną parków narodowych, zagrożonych gatunków a im tylko o kase chodzi!

EstEst 2011-03-14

To, że walka z globalnym ociepleniem nie ma sensu, to jedno. To, że ktoś na tym robi wielki przekręt, to drugie. Te rzeczy po prostu widać gołym okiem. 
 
Ale to ciągle nie oznacza, że samo zjawisko wpływu człowieka na temperaturę na Ziemi, czy też zjawisko ocieplania nie są faktami. 
 
Autor bloga w komentarzach podaje linki do dość konkretnych artykułów i danych. Dlatego ciągle liczyłbym na podobną odpowiedź, zamiast krzyczenia na lewaków.

Jabollissimus 2011-03-15

Pierwszy i ostatni argument: duża erupcja wulkanu wyrzuca więcej gazów cieplarnianych niż ludzkość w całej swej historii. Koniec. 
Na resztę tamtych argumentów nie mam czasu odpowiadać. Przykro mi. Ale są w większości podobnego kalibru.

EstEst 2011-03-15

A te dane to skąd konkretnie? Wedle tego, co znalazłem dotąd szacuje się sumę wyrzucanego do atmosfery CO_2 przez wszystkie wulkany razem na około 300 mln ton rocznie. Średnio, oczywiście. 
 
Elektrownia Bełchatów, emituje około 30 mln ton rocznie. Czyli 1/10 tego. Wyglądałoby na to, że ludzkość w sumie jednak będzie emitować więcej niż wulkany. 
 
Wulkany emitują gigantyczne ilości tlenków siarki i innych pyłów, co może wpływać na klimat, ale z dwutlenkiem węgla może nie przesadzajmy. 
 
Dlatego raczej kładłbym nacisk na nieskuteczność walki z CO_2 niż na ogólnoświatowy spisek naukowców. Jeszcze mój ulubiony obrazek do Kioto: foto1.m.onet.pl
 
I jeszcze co do tego wybuchu bąbla CO_2. Nie chodziło wam o Kamerun i jezioro Nyos: pl.wikipedia.org ?

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 8 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt