Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-06-08

Jan Fijor - Newsy w których brałem udział

Nadający: Jan Fijor

Po powrocie z Afryki włączyłem telewizor i zauważyłem kilka newsów, które są w jakimś stopniu następstwem sytuacji w których brałem udział.

KOMENTARZE

Piter 2018-06-12

Niestety ale te wszystkie książki typu “jak zostać milionerem” są …guano warte. 
Opowieści te są banalne czyli uczyłem się , ciężko pracowałem , ściubiałem grosz do grosza, pracowałem 12 h na dobę… 
Trochę przypominają biografię gwiazd filmowych hollywoodu. Tylko ktoś zapomniał wspomnieć o jednym szczególe typu “poznalem właściwego reżysera i przespałem/am się z nim ) 
Ten “Szczegół” w karierze miał krytyczne znaczenie… Bo zdolnych, ładnych i utalentowanych są setki i tysiące… 
Wracając do wielkiego biznesu. Tutaj krytycznym czynnikiem są czas i miejsce akcji . Ludzie których akurat się pozna w danym momencie i czasie i pewnie różne nieformalne układy i niuanse. 
Nasze umiejętności nabyte czy “wyczytane” z mądrych książek mają o tyle drugorzędne (czy trzeciorzędne) znaczenie że są podobne . Decyduje “czynnik krytyczny” a tego nikt wam dokładnie nie zapoda w żadnej (auto)biografii. 
 
Gotowego “przepisu” na dobry biznes też nie ma. Bo jakby był to pewnie skorzystałby z niego właściciel owej “receptury” ) Wynika to z prostej logiki ; po co mam tracić swój cenny czas jak moge go wykorzystać aby zarobić kolejny milion. 
No tak wiem pewnie ktoś powie “ktoś jest już tak bogaty że nie ma nic do roboty tylko chce się podzielić swoim doświadczeniem z innymi” . No cóż nie znam kogoś naprawdę bogatego który swój cenny czas (jedyną rzecz na tym świecie jaką nie może dokupić za $$$) chciałby tracić na takie rzeczy. 
 
No to jest bardzo śmieszne ale większość (albo prawie wszystkie) “dzieła” tego typu powstają po to aby zrobić  biznes na opowiadaniu “jak zostać milionerem”. No takie swoiste perpetum mobile ) 
Na tym też polega tak zwany “coaching” . Ostatnim stopniem wtajemniczenia coacha - guru jest oświecenie czyli stan świadomości gdy staje się jasne że może napisać książkę typu “jak zostać milionerem” i wreszcie zrobić na tym prawdziwy biznes (być może jedyny w życiu) . Oczywiście w realu nie jest ważne czy nim jest a ważne jest że za takiego się go powszechnie uważa . 
No sorry za odkrywanie tajemnic “coachingu” na tak szanownym forum ale nie mogłem się powstrzymać. Generalnie opowieści Pana Janka fajnie się słucha i przy pewnej dozie inteligencji 
można z nich wynieść pozytywne wartości. Nie każdy jednak ma tą “inteligencje wrodzoną” i czasem pewne rzeczy odczytuje zbyt dosłownie.

RAdesign 2018-06-13

@Piter 
Co do tego "milionera", no to faktycznie wystarczy ciężka, lecz i mądra praca, nie wydawanie na pierdoły. 
Dużo pomaga klasa pochodzenia, lub klasa ludzi, którymi się otaczamy. 
 
Ale większy bullshit, to miliarderzy. Dobrze mieć rodziców milionerów ze znajomościami ze świecznika (Bill Gates), zdolnych kolegów, którymi się wyręcza (Steve Jobs), czy wręcz okrada (Zuckerberg, Edison). 
Ale Ci ostatnich dekad to nie tacy źli, po prostu w czepku urodzeni, malwersanci czy spekulanci. 
 
Nie to, co amerykańscy magnaci przemysłowi z XIX czy XX wieku - złodzieje, oszuści, mordercy, banda zwykłych skurwysynów i kryminalistów. 
 
Praca i uczciwość wystarczą na klasę średnią. Potem niestety już nie.

Bezimienny 2018-06-13

Mówił Pan, że trzeba oszczędzać, a tutaj najmłodszy polski milioner mówi, ze trzeba wydawać. No więc jak to jest? https://www.youtube.com

Kresowiak 2018-06-13

@Piter  
Zgadzam się z Tobą, ostatnio byłem na konferencji we Wrocławiu poświęconej przedsiębiorczości i zauważyłem ,że osoby aktywnie angażujące się w biznes nie mają czasu na prelekcje. Jakiś młodych 2 wyszło co w IT działają, pogadali 5 min i jak to stwierdzili - "sry, ale nie mamy czasu na więcej". Kto by tam z nich miał czas na pisanie książek czy w ogóle potrzebę przekazywania wiedzy jak zostać przedsiębiorcą,milionerem etc. 
@RAdesign 
Dokładnie, od zawsze trzeba być cwaniakiem by się wybić a i bez układów,znajomości też ciężko.  
@Bezimienny 
A to Kamil już nie jest tym najmłodszym? Ja nie wiem co to za hajp się zrobił na ten cały coaching co do zostania bogatym, wiadomo że o tym czy komuś się uda decydują małe rzeczy, szczęście poznania na drodze gościa co Ciebie gdzieś wkręci, albo niespodziewany spadek i inwestycja w jakiś start-up ,który urośnie. Ehh brakuje mi trochę konkretów, zawsze podobało mi się to co Kamil wygłaszał,bez zbędnego pierdololo.

Piter 2018-06-13

@Bezimienny 
No własnie jak słucham takich pierdół że ktoś mówi "pół roku chce pracować a pół roku odpoczywać" to od razu wyłanczam kanał. 
W realnym biznesie po pół roku "odpoczynku" to trzeba wszystko zaczynać od nowa albo sprzedać to co zostało z biznesu... 
 
No może na etapie jak np Donald Trump jest to możliwe. Ale wmawianie młodym ludziom że mogą długi czas jechać na "dochodzie pasywnym" po rozruszaniu firmy to jest niepoważne. 
 
Nawet jak się potocznie mówi po "delegacji obowiązków" na współpracowników , zawsze znajdzie się ktoś kumaty który będzie chciał pracować na siebie a nie na szefa którego nigdy nie ma w robocie ) Dzisiejszy świat tak idzie do przodu że nawet jak mamy super produkt dzisiaj to jutro może on być zdeczko przeleżały i znajdą sie lepsze. 
 
Poza tym jak widze młodego czlowieka przed trzydziestką który już się tak w życiu napracował że potrzebuje pół roku odpoczywać to ręce opadają. 
@Radesign  
Zuckerberg to typowy przykład wstrzelenia się w dane miejsce i czas. Oprogramowanie typu facebook to technicznie nic innego jak rodzima "nasza klasa" czyli zwykła baza danych z możliwością edycji dla użytkowników. Facio miał farta chwyciło i stało sie standardem.  
Steve Jobs to inna bajka. Cenie gościa bo zaczynał od garażu i robienia czegoś co miało realną techniczną wartość . Apple mogło skończyć jak wiele innych marek typu Amiga czy Spectrum a stało się inaczej - pomimo swojej innowacyjności. Dzięki niemu mamy system Maca a nie to badziewie jakim jest windows. Niewielu biznesmenów może pochwalić się tak przełomowym produktem.

RAdesign 2018-06-14

@5 Piter. 
No tak, wstrzelił się, tyle że zapewne ukradł konkretny schemat biznesu (proces, odszkodowanie). 
Możliwe też, że ma solidne wsparcie od jakiejś agencji rządowej USA, która chętnie korzysta z ogromu informacji osobistych. (przesłanki m.in. od wikileaks) 
Więc dość prawdopodobne, że Zuckerberg jest zwykłym figurantem. 
 
Co do Jobsa - to jest świetny przykład tego, co wymieniłem - kradnij zasługi innych, przypisuj je sobie. 
To stara zasada - Sun Tzu, Machiavelli, itp. 
Faktycznym twórcą był Woźniak. 
Jobs był idealnym psychopatą na pozycję lidera-sprzedawcy. 
 
Tak samo Microsoft - MS-DOS został kupiony, późniejsze patenty też. Bez znajomości rodziców, pieniędzy i wsparcia z domu rodzinnego Gates też by daleko nie zajechał. 
 
I nie mówię tego, żeby im umniejszyć. 
Raczej, żeby odbrązowić mitologię sukcesu "od zera do..", która to jest gówno prawda. 
Bogactwo tych ludzi albo było budowane na wielu pokoleniach pracowitych i rozsądnych przodków i ogromie szczęścia...albo na przestępstwach czy innych szemranych działaniach.

Sofronoff 2018-06-21

@3 "Mówił Pan, że trzeba oszczędzać, a tutaj najmłodszy polski milioner mówi, ze trzeba wydawać." 
To proszę brać przykład ! Słowem, zacząć od bycia polskim milionerem. Najlepiej najmłodszym.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt