Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
przedwczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
7 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-06-08

Jan Fijor - Newsy w których brałem udział

Nadający: Jan Fijor

Po powrocie z Afryki włączyłem telewizor i zauważyłem kilka newsów, które są w jakimś stopniu następstwem sytuacji w których brałem udział.

KOMENTARZE

Piter 2018-06-12

Niestety ale te wszystkie książki typu “jak zostać milionerem” są …guano warte. 
Opowieści te są banalne czyli uczyłem się , ciężko pracowałem , ściubiałem grosz do grosza, pracowałem 12 h na dobę… 
Trochę przypominają biografię gwiazd filmowych hollywoodu. Tylko ktoś zapomniał wspomnieć o jednym szczególe typu “poznalem właściwego reżysera i przespałem/am się z nim ) 
Ten “Szczegół” w karierze miał krytyczne znaczenie… Bo zdolnych, ładnych i utalentowanych są setki i tysiące… 
Wracając do wielkiego biznesu. Tutaj krytycznym czynnikiem są czas i miejsce akcji . Ludzie których akurat się pozna w danym momencie i czasie i pewnie różne nieformalne układy i niuanse. 
Nasze umiejętności nabyte czy “wyczytane” z mądrych książek mają o tyle drugorzędne (czy trzeciorzędne) znaczenie że są podobne . Decyduje “czynnik krytyczny” a tego nikt wam dokładnie nie zapoda w żadnej (auto)biografii. 
 
Gotowego “przepisu” na dobry biznes też nie ma. Bo jakby był to pewnie skorzystałby z niego właściciel owej “receptury” ) Wynika to z prostej logiki ; po co mam tracić swój cenny czas jak moge go wykorzystać aby zarobić kolejny milion. 
No tak wiem pewnie ktoś powie “ktoś jest już tak bogaty że nie ma nic do roboty tylko chce się podzielić swoim doświadczeniem z innymi” . No cóż nie znam kogoś naprawdę bogatego który swój cenny czas (jedyną rzecz na tym świecie jaką nie może dokupić za $$$) chciałby tracić na takie rzeczy. 
 
No to jest bardzo śmieszne ale większość (albo prawie wszystkie) “dzieła” tego typu powstają po to aby zrobić  biznes na opowiadaniu “jak zostać milionerem”. No takie swoiste perpetum mobile ) 
Na tym też polega tak zwany “coaching” . Ostatnim stopniem wtajemniczenia coacha - guru jest oświecenie czyli stan świadomości gdy staje się jasne że może napisać książkę typu “jak zostać milionerem” i wreszcie zrobić na tym prawdziwy biznes (być może jedyny w życiu) . Oczywiście w realu nie jest ważne czy nim jest a ważne jest że za takiego się go powszechnie uważa . 
No sorry za odkrywanie tajemnic “coachingu” na tak szanownym forum ale nie mogłem się powstrzymać. Generalnie opowieści Pana Janka fajnie się słucha i przy pewnej dozie inteligencji 
można z nich wynieść pozytywne wartości. Nie każdy jednak ma tą “inteligencje wrodzoną” i czasem pewne rzeczy odczytuje zbyt dosłownie.

RAdesign 2018-06-13

@Piter 
Co do tego "milionera", no to faktycznie wystarczy ciężka, lecz i mądra praca, nie wydawanie na pierdoły. 
Dużo pomaga klasa pochodzenia, lub klasa ludzi, którymi się otaczamy. 
 
Ale większy bullshit, to miliarderzy. Dobrze mieć rodziców milionerów ze znajomościami ze świecznika (Bill Gates), zdolnych kolegów, którymi się wyręcza (Steve Jobs), czy wręcz okrada (Zuckerberg, Edison). 
Ale Ci ostatnich dekad to nie tacy źli, po prostu w czepku urodzeni, malwersanci czy spekulanci. 
 
Nie to, co amerykańscy magnaci przemysłowi z XIX czy XX wieku - złodzieje, oszuści, mordercy, banda zwykłych skurwysynów i kryminalistów. 
 
Praca i uczciwość wystarczą na klasę średnią. Potem niestety już nie.

Bezimienny 2018-06-13

Mówił Pan, że trzeba oszczędzać, a tutaj najmłodszy polski milioner mówi, ze trzeba wydawać. No więc jak to jest? https://www.youtube.com

Kresowiak 2018-06-13

@Piter  
Zgadzam się z Tobą, ostatnio byłem na konferencji we Wrocławiu poświęconej przedsiębiorczości i zauważyłem ,że osoby aktywnie angażujące się w biznes nie mają czasu na prelekcje. Jakiś młodych 2 wyszło co w IT działają, pogadali 5 min i jak to stwierdzili - "sry, ale nie mamy czasu na więcej". Kto by tam z nich miał czas na pisanie książek czy w ogóle potrzebę przekazywania wiedzy jak zostać przedsiębiorcą,milionerem etc. 
@RAdesign 
Dokładnie, od zawsze trzeba być cwaniakiem by się wybić a i bez układów,znajomości też ciężko.  
@Bezimienny 
A to Kamil już nie jest tym najmłodszym? Ja nie wiem co to za hajp się zrobił na ten cały coaching co do zostania bogatym, wiadomo że o tym czy komuś się uda decydują małe rzeczy, szczęście poznania na drodze gościa co Ciebie gdzieś wkręci, albo niespodziewany spadek i inwestycja w jakiś start-up ,który urośnie. Ehh brakuje mi trochę konkretów, zawsze podobało mi się to co Kamil wygłaszał,bez zbędnego pierdololo.

Piter 2018-06-13

@Bezimienny 
No własnie jak słucham takich pierdół że ktoś mówi "pół roku chce pracować a pół roku odpoczywać" to od razu wyłanczam kanał. 
W realnym biznesie po pół roku "odpoczynku" to trzeba wszystko zaczynać od nowa albo sprzedać to co zostało z biznesu... 
 
No może na etapie jak np Donald Trump jest to możliwe. Ale wmawianie młodym ludziom że mogą długi czas jechać na "dochodzie pasywnym" po rozruszaniu firmy to jest niepoważne. 
 
Nawet jak się potocznie mówi po "delegacji obowiązków" na współpracowników , zawsze znajdzie się ktoś kumaty który będzie chciał pracować na siebie a nie na szefa którego nigdy nie ma w robocie ) Dzisiejszy świat tak idzie do przodu że nawet jak mamy super produkt dzisiaj to jutro może on być zdeczko przeleżały i znajdą sie lepsze. 
 
Poza tym jak widze młodego czlowieka przed trzydziestką który już się tak w życiu napracował że potrzebuje pół roku odpoczywać to ręce opadają. 
@Radesign  
Zuckerberg to typowy przykład wstrzelenia się w dane miejsce i czas. Oprogramowanie typu facebook to technicznie nic innego jak rodzima "nasza klasa" czyli zwykła baza danych z możliwością edycji dla użytkowników. Facio miał farta chwyciło i stało sie standardem.  
Steve Jobs to inna bajka. Cenie gościa bo zaczynał od garażu i robienia czegoś co miało realną techniczną wartość . Apple mogło skończyć jak wiele innych marek typu Amiga czy Spectrum a stało się inaczej - pomimo swojej innowacyjności. Dzięki niemu mamy system Maca a nie to badziewie jakim jest windows. Niewielu biznesmenów może pochwalić się tak przełomowym produktem.

RAdesign 2018-06-14

@5 Piter. 
No tak, wstrzelił się, tyle że zapewne ukradł konkretny schemat biznesu (proces, odszkodowanie). 
Możliwe też, że ma solidne wsparcie od jakiejś agencji rządowej USA, która chętnie korzysta z ogromu informacji osobistych. (przesłanki m.in. od wikileaks) 
Więc dość prawdopodobne, że Zuckerberg jest zwykłym figurantem. 
 
Co do Jobsa - to jest świetny przykład tego, co wymieniłem - kradnij zasługi innych, przypisuj je sobie. 
To stara zasada - Sun Tzu, Machiavelli, itp. 
Faktycznym twórcą był Woźniak. 
Jobs był idealnym psychopatą na pozycję lidera-sprzedawcy. 
 
Tak samo Microsoft - MS-DOS został kupiony, późniejsze patenty też. Bez znajomości rodziców, pieniędzy i wsparcia z domu rodzinnego Gates też by daleko nie zajechał. 
 
I nie mówię tego, żeby im umniejszyć. 
Raczej, żeby odbrązowić mitologię sukcesu "od zera do..", która to jest gówno prawda. 
Bogactwo tych ludzi albo było budowane na wielu pokoleniach pracowitych i rozsądnych przodków i ogromie szczęścia...albo na przestępstwach czy innych szemranych działaniach.

Sofronoff 2018-06-21

@3 "Mówił Pan, że trzeba oszczędzać, a tutaj najmłodszy polski milioner mówi, ze trzeba wydawać." 
To proszę brać przykład ! Słowem, zacząć od bycia polskim milionerem. Najlepiej najmłodszym.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (3) - 7 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt