Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
wczoraj
Nauczyciele uciekają
bo boją się koronawirusa. Jak zorganizować edukację? Szumowski chory. Górnycy znowu wygrali. Gdzie jest nasza elektrownia jądrowa? Poczta Polska zwalnia. Praca w IT security ... w...
Jan Fijor zaprasza (1)
6 dni temu
KRYZYS 2020. ODC #31 TWORZYMY GRUPY PRZETRWANIA
Sytuacja pandemiczna panująca w Izraelu, Argentynie, Australii, Nowej Zelandii, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech pokazuje, że "sielanka" może się w każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2011-03-15

Arkadiusz Lipecki - Sprzedaż artykułów BHP

Nadający: Kamil Cebulski

Większości młodych ludzi marzy się biznes w "popularnej" branży internetowej, nikt nie zajmuje się tematami nieciekawymi, a tam może być sukces. Tak zrobił Arek Lipecki, który zaczął handlować odzieżą BHP.

KOMENTARZE

STiL85 2011-03-16

Drogi Kamilu dziekuje ci za wszystkie audycje i mam nadzieje , ze dalej bedziesz wykonywal swoja misje, ktora sam sobie wytyczyles. Pozdrowienia kontestKlub Rybnik

Kamil Cebulski 2011-03-16

Dziękuję za dobre słowo. To miło z Twojej strony.

KIRK 2011-03-16

Swietna audycja, Chlopak z jajem...oby wiecej takich ludzi, pozdrawiam!

STil85 2011-03-16

A moze uruchomic program w ktorym bylo by 2 gosci ktorzy posiadaja interes od roku i im doradzac co dalej ? Mieli by juz jakies zyciowe problemy do rozwiazania i byli by w najgorszym stadium rozwoju firmy.

Radek W 2011-03-16

Chciałem troszeczke z innej strony,mam nadzieję, że nie uraże młodego przedsiębiorcy. Otóż mam taka refleksję po wysłuchaniu audycji, że bardzo często w naszym kraju robi się pieniądze sprzedając jedno wielkie dziadostwo by nie powiedziec g...o. Odwiedziłem jego stronę, widziałem ceny i produkty, z racji wykonywanej pracy, jestem mechanikiem na statku, sam kupuję przed każdym kontraktem buty, rękawice, okulary itp nie licząc na to co zapewnia armator. Niestety aby kupić buty robocze w którym nie "stracimy" swoich stóp musimy wydać około 200-300 zł, sam spedzam w butach chodzac po blachach około 8 godz w tropikach, po ostrych krawędziach, dotykając części silnika bardzo gorących, czasami coś spadnie na palce, czasami nadepniemy na coś ostrego, buty muszą towytrzymac,podobnie z rękawicami, to co kolega sprzedaje nadaje sie na jeden dzień pracy nie komfortowej, ani w tych rękawicach cos pewnie chwycić, ani dokręcić ani wziąsć narzedzie elektryczne itd. Z dobrej skóry, miękkie i dające pewnosć pracy kosztują około 15 zł. Te rzeczy dobre są więc bardzo drogie i jest olbrzymi problem z ich dostaniem ( rozmiar ) bo są sprowadzane z niemiec, włoch, austri czy skandynawi a tam nas traktują naj piaty swiat i na polskę z dostawami jest zawsze kłopot. Ani nic nie można zamówić pod siebie jak już sie ma pieniądze panije zasada jak w wiekszości polskich sklepów - bierz co jest na stanie a jak nie to mamy cie w dupie. Do czego zmierzam? Z góry mówię, ze życze młodemu przedsiębiorcy wszystkiego dobrego i nie tylko jednego ale wielu milionów odłożonych na czas emerytury. Ale czy przykładowo mając już wiek emerytalny i te dłożone pieniądze ( zapracowane w pocie czoła nadmieniam ) będzie on mógł mieć taką reflesję - pracowałem ciężko, osiągnąłem sukces, mam olbrzymią satysfakcję,ze zaopatrywałem swoich klientów w najlepszą odzież roboczą, w świetne buty, znakomite rękawice itd. Wątpię w to. Owaszem harował cięzko i uczciwie, osiągnął sukces ale sprzedając jedno wielkie g....o. Tak mi się marzy aby jakiś polski przedsiębiorca mógł tak powiedziec po latach prowadzenia swojego businessu, jak wielu przedsiębiorców w zachodnich krajach, harują równie ciężko ale ich produkt jest naprawdę dobry i moga być z niego nawet po wielu latach naprawdę dumni. Może marzy mi się zbyt wiele. Jestem ciekaw czy gość audycji sam pracował w tym co sprzedaje podcza prac dzaiłkowych, czy budowlanych wokół domu. Ta wzmianka o kliencie, który kupuje kazdego miesiąca za duże kwoty, no tak kupuje, ma pewnie firme budowlaną i swoim pracownikom daje jedno wielkie dziadostwo ( musi pewnie administracyjnie zapewnic odzież roboczą ) bo sam nie musi w niej pracowac. Kończe już. Młodemu przedsiębiorcy życze dużo sukcesów i siły w prowadzeniu businessu. Mam nadzieję, ze nie uraziłem.

Tomasz 2011-03-16

Gość bardzo pozytywnie zakręcony :) Oby takich więcej wśród nas.  
 
Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka!

Kamil Cebulski 2011-03-16

Radek, jeżeli ludzie kupują to są zadowoleni i inna jakość im nie potrzebna. Tak samo ludzie marudzą na Chińszczyznę, ale kupują, więc jest to najlepsze rozwiązanie i tyle.

Radek W 2011-03-16

Albo ich nie stać na inną, oczywiście jest to dla nich rozwiązanie. Zgadzam się.

JaraS 2011-03-16

W audycji padło pytanie gdzie, oprócz budownictwa wykorzystuje się odzież BHP. W każdym zakładzie produkcyjnym, pracownik musi mieć buty "z blachą", a rękawiczki idą na tony. Nie wiem na ile realne jest dotarcie do takich zakładów, ale na pewno można się nad tym zastanowić.

Radek W 2011-03-16

Prawie każda agencja crewingowa w Polsce a jest ich kilkadziesiąt wysyłając marynarza na statek daje mu buciki i 2 pary kombinezonów. A ludzi pracujących w tej branży jest kilkadzisiat tysięcy w Polsce.

Arek Lipecki 2011-03-16

Hej Radek. nie uraziłeś wpisem, ale opisałeś sytuacje pracownika. Przychodzą do mnie właściciele firm, i chcą ubrać pracownika tak, by ubrania przy wykonywaniu pracy pracownika , obuwie wytrzymywały przynajmniej pół roku-rok i nie kosztowały 100-200 zł. z dwóch powodów, 1. jest taniej, za te pieniadze o których Ty mówisz, ja bym ubrał 3-4 ludzi, a 2 powód to że na budowie jest za duża rotacja i wywalenie takich pieniedzy na pracownika który pracuje 3 tygodnie się nie opłaca. Rozumiem punkt widzenia mojego klienta ( właściciela takiej firmy ) i dlatego zapewniam mu to co on chce w najlepszej cenie. Wyobraź sobie, że firmy kupują raz do roku ubrania dla np 200 osób muszą wydać wg Twojego rozumowania 20 000 - 40 000 zł. Ja ubiore ich za 6000 zł. 14tys - 34 tys zł zostaje w firmie. Tyle

Arek Lipecki 2011-03-16

poza tym, napewno zastanowie się nad tym, aby mieć asortyment dla ludzi takich jak Ty ale w przyszłości. Teraz zajmę się produktami, które dają największy obrót i największy zysk.

Ę 2011-03-17

Kamil, super audycje. 
Pracuj nad swoja polszczyzna ("szłem, robiom, umią") - i bedzie perfekt!

Kamil Cebulski 2011-03-22

Marzę, aby pracować nad polszczyzną :)

TJ 2011-03-30

DLACZEGO BHP JEST POTRZEBNE????????????????????? 
 
Podobało mi się stwierdzenie okraszone śmiechem.. Przychodzi BANDA budowlańców. Tak wielu ludzi pracujących w przemyśle jest typowymi robotnikami bardzo słabo wykształconymi. Dobrze jest ich szkolić aby nie było wypadków lub zgonów. Fakt szkolenie pani przy komputerze to może i zły pomysł i strata kasy. Ale zawsze dobrze wiedzieć gdzie jest wyjście ewakuacyjne lub gdzie promieniowanie jest śmiertelne. Przepisy przepisami, życie ludzkie bez cenne. 
 
Pozdrawiam Zespół Kontestacji

dorota 2011-04-05

Opek? Boże, tragiczna firma, zatrudnia niekompetentnych ludzi, stąd niskie ceny. Raz do mnie przyjechał kurier z Opeka, wyglądał jak żul i śmierdział winem jak żul. Ich samochody to też jakieś rozpadające się złomy. Jako klientka nie chciałabym widzieć ich nigdy więcej

mil 2011-05-14

Świetny gość, chyba najlepsza audycja z tego cyklu.

seku 2011-05-24

Pozycjonowanie google + jakiś skąpiec.pl + masa jeszcze innych rzeczy :D. Rzeczywiście trzeba przeliczyć zwrot z takiej inwestycji :-). No to i tu zależy wszystko.  
 
Generalnie zysk z pozycjonowania jest dość łatwo mierzalny :D.

łukasz dekarz 2019-06-13

Zgadzam się, że wysokiej jakości odzież bhp jest bardzo istotna. Ktoś tutaj pisał, że jest "chińszczyzna" tańsza... ale czy tak samo dobra. Ja akurat mam porównanie. Kupuję rękawice ochronne , odzież i buty bhp w jednym ze sklepów specjalistycznych https://avacore.pl/rekawice-ochronne i zachęcam do porównania ich nawet wizualnie z produktami z Azji.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - ponad rok temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu


Dawid Szeląg - Szkoła tańca (1) - 5 lata temu


Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 5 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 7 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 7 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 8 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt