Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2011-03-15

Arkadiusz Lipecki - Sprzedaż artykułów BHP

Nadający: Kamil Cebulski

Większości młodych ludzi marzy się biznes w "popularnej" branży internetowej, nikt nie zajmuje się tematami nieciekawymi, a tam może być sukces. Tak zrobił Arek Lipecki, który zaczął handlować odzieżą BHP.

KOMENTARZE

STiL85 2011-03-16

Drogi Kamilu dziekuje ci za wszystkie audycje i mam nadzieje , ze dalej bedziesz wykonywal swoja misje, ktora sam sobie wytyczyles. Pozdrowienia kontestKlub Rybnik

Kamil Cebulski 2011-03-16

Dziękuję za dobre słowo. To miło z Twojej strony.

KIRK 2011-03-16

Swietna audycja, Chlopak z jajem...oby wiecej takich ludzi, pozdrawiam!

STil85 2011-03-16

A moze uruchomic program w ktorym bylo by 2 gosci ktorzy posiadaja interes od roku i im doradzac co dalej ? Mieli by juz jakies zyciowe problemy do rozwiazania i byli by w najgorszym stadium rozwoju firmy.

Radek W 2011-03-16

Chciałem troszeczke z innej strony,mam nadzieję, że nie uraże młodego przedsiębiorcy. Otóż mam taka refleksję po wysłuchaniu audycji, że bardzo często w naszym kraju robi się pieniądze sprzedając jedno wielkie dziadostwo by nie powiedziec g...o. Odwiedziłem jego stronę, widziałem ceny i produkty, z racji wykonywanej pracy, jestem mechanikiem na statku, sam kupuję przed każdym kontraktem buty, rękawice, okulary itp nie licząc na to co zapewnia armator. Niestety aby kupić buty robocze w którym nie "stracimy" swoich stóp musimy wydać około 200-300 zł, sam spedzam w butach chodzac po blachach około 8 godz w tropikach, po ostrych krawędziach, dotykając części silnika bardzo gorących, czasami coś spadnie na palce, czasami nadepniemy na coś ostrego, buty muszą towytrzymac,podobnie z rękawicami, to co kolega sprzedaje nadaje sie na jeden dzień pracy nie komfortowej, ani w tych rękawicach cos pewnie chwycić, ani dokręcić ani wziąsć narzedzie elektryczne itd. Z dobrej skóry, miękkie i dające pewnosć pracy kosztują około 15 zł. Te rzeczy dobre są więc bardzo drogie i jest olbrzymi problem z ich dostaniem ( rozmiar ) bo są sprowadzane z niemiec, włoch, austri czy skandynawi a tam nas traktują naj piaty swiat i na polskę z dostawami jest zawsze kłopot. Ani nic nie można zamówić pod siebie jak już sie ma pieniądze panije zasada jak w wiekszości polskich sklepów - bierz co jest na stanie a jak nie to mamy cie w dupie. Do czego zmierzam? Z góry mówię, ze życze młodemu przedsiębiorcy wszystkiego dobrego i nie tylko jednego ale wielu milionów odłożonych na czas emerytury. Ale czy przykładowo mając już wiek emerytalny i te dłożone pieniądze ( zapracowane w pocie czoła nadmieniam ) będzie on mógł mieć taką reflesję - pracowałem ciężko, osiągnąłem sukces, mam olbrzymią satysfakcję,ze zaopatrywałem swoich klientów w najlepszą odzież roboczą, w świetne buty, znakomite rękawice itd. Wątpię w to. Owaszem harował cięzko i uczciwie, osiągnął sukces ale sprzedając jedno wielkie g....o. Tak mi się marzy aby jakiś polski przedsiębiorca mógł tak powiedziec po latach prowadzenia swojego businessu, jak wielu przedsiębiorców w zachodnich krajach, harują równie ciężko ale ich produkt jest naprawdę dobry i moga być z niego nawet po wielu latach naprawdę dumni. Może marzy mi się zbyt wiele. Jestem ciekaw czy gość audycji sam pracował w tym co sprzedaje podcza prac dzaiłkowych, czy budowlanych wokół domu. Ta wzmianka o kliencie, który kupuje kazdego miesiąca za duże kwoty, no tak kupuje, ma pewnie firme budowlaną i swoim pracownikom daje jedno wielkie dziadostwo ( musi pewnie administracyjnie zapewnic odzież roboczą ) bo sam nie musi w niej pracowac. Kończe już. Młodemu przedsiębiorcy życze dużo sukcesów i siły w prowadzeniu businessu. Mam nadzieję, ze nie uraziłem.

Tomasz 2011-03-16

Gość bardzo pozytywnie zakręcony :) Oby takich więcej wśród nas.  
 
Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka!

Kamil Cebulski 2011-03-16

Radek, jeżeli ludzie kupują to są zadowoleni i inna jakość im nie potrzebna. Tak samo ludzie marudzą na Chińszczyznę, ale kupują, więc jest to najlepsze rozwiązanie i tyle.

Radek W 2011-03-16

Albo ich nie stać na inną, oczywiście jest to dla nich rozwiązanie. Zgadzam się.

JaraS 2011-03-16

W audycji padło pytanie gdzie, oprócz budownictwa wykorzystuje się odzież BHP. W każdym zakładzie produkcyjnym, pracownik musi mieć buty "z blachą", a rękawiczki idą na tony. Nie wiem na ile realne jest dotarcie do takich zakładów, ale na pewno można się nad tym zastanowić.

Radek W 2011-03-16

Prawie każda agencja crewingowa w Polsce a jest ich kilkadziesiąt wysyłając marynarza na statek daje mu buciki i 2 pary kombinezonów. A ludzi pracujących w tej branży jest kilkadzisiat tysięcy w Polsce.

Arek Lipecki 2011-03-16

Hej Radek. nie uraziłeś wpisem, ale opisałeś sytuacje pracownika. Przychodzą do mnie właściciele firm, i chcą ubrać pracownika tak, by ubrania przy wykonywaniu pracy pracownika , obuwie wytrzymywały przynajmniej pół roku-rok i nie kosztowały 100-200 zł. z dwóch powodów, 1. jest taniej, za te pieniadze o których Ty mówisz, ja bym ubrał 3-4 ludzi, a 2 powód to że na budowie jest za duża rotacja i wywalenie takich pieniedzy na pracownika który pracuje 3 tygodnie się nie opłaca. Rozumiem punkt widzenia mojego klienta ( właściciela takiej firmy ) i dlatego zapewniam mu to co on chce w najlepszej cenie. Wyobraź sobie, że firmy kupują raz do roku ubrania dla np 200 osób muszą wydać wg Twojego rozumowania 20 000 - 40 000 zł. Ja ubiore ich za 6000 zł. 14tys - 34 tys zł zostaje w firmie. Tyle

Arek Lipecki 2011-03-16

poza tym, napewno zastanowie się nad tym, aby mieć asortyment dla ludzi takich jak Ty ale w przyszłości. Teraz zajmę się produktami, które dają największy obrót i największy zysk.

Ę 2011-03-17

Kamil, super audycje. 
Pracuj nad swoja polszczyzna ("szłem, robiom, umią") - i bedzie perfekt!

Kamil Cebulski 2011-03-22

Marzę, aby pracować nad polszczyzną :)

TJ 2011-03-30

DLACZEGO BHP JEST POTRZEBNE????????????????????? 
 
Podobało mi się stwierdzenie okraszone śmiechem.. Przychodzi BANDA budowlańców. Tak wielu ludzi pracujących w przemyśle jest typowymi robotnikami bardzo słabo wykształconymi. Dobrze jest ich szkolić aby nie było wypadków lub zgonów. Fakt szkolenie pani przy komputerze to może i zły pomysł i strata kasy. Ale zawsze dobrze wiedzieć gdzie jest wyjście ewakuacyjne lub gdzie promieniowanie jest śmiertelne. Przepisy przepisami, życie ludzkie bez cenne. 
 
Pozdrawiam Zespół Kontestacji

dorota 2011-04-05

Opek? Boże, tragiczna firma, zatrudnia niekompetentnych ludzi, stąd niskie ceny. Raz do mnie przyjechał kurier z Opeka, wyglądał jak żul i śmierdział winem jak żul. Ich samochody to też jakieś rozpadające się złomy. Jako klientka nie chciałabym widzieć ich nigdy więcej

mil 2011-05-14

Świetny gość, chyba najlepsza audycja z tego cyklu.

seku 2011-05-24

Pozycjonowanie google + jakiś skąpiec.pl + masa jeszcze innych rzeczy :D. Rzeczywiście trzeba przeliczyć zwrot z takiej inwestycji :-). No to i tu zależy wszystko.  
 
Generalnie zysk z pozycjonowania jest dość łatwo mierzalny :D.

łukasz dekarz 2019-06-13

Zgadzam się, że wysokiej jakości odzież bhp jest bardzo istotna. Ktoś tutaj pisał, że jest "chińszczyzna" tańsza... ale czy tak samo dobra. Ja akurat mam porównanie. Kupuję rękawice ochronne , odzież i buty bhp w jednym ze sklepów specjalistycznych https://avacore.pl/rekawice-ochronne i zachęcam do porównania ich nawet wizualnie z produktami z Azji.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt