Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
wczoraj
Nauczyciele uciekają
bo boją się koronawirusa. Jak zorganizować edukację? Szumowski chory. Górnycy znowu wygrali. Gdzie jest nasza elektrownia jądrowa? Poczta Polska zwalnia. Praca w IT security ... w...
Jan Fijor zaprasza (1)
6 dni temu
KRYZYS 2020. ODC #31 TWORZYMY GRUPY PRZETRWANIA
Sytuacja pandemiczna panująca w Izraelu, Argentynie, Australii, Nowej Zelandii, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech pokazuje, że "sielanka" może się w każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-10-31

Komu nie spodoba się książka Hugo Kosińskiego

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Biurwolandia.pl. Z Krzysztofem Kosińskim rozmawiamy o ostrych puentach jakie wynikają z tej publikacji. Czy wolno obrażać urzędników i strażaków? Czy ZUS to piramida? Kiedy nastąpi kryzys?

KOMENTARZE

Piter 2018-10-30

No cóż ten Kosiński senior się myli twierdząc że system emerytalny zostanie uzdrowiony gdy wymrą ostatni emeryci z PRLu… A myli się z prostego powodu. Bo mechanizm dzisiejszych składek jest dokładnie taki sam jak za komuny. Czyli odkładamy do wspólnego worka z którego potem rozdziela się pieniądze. 
 
Sposób uzdrowienia tego systemu przedstawił m.in. Korwin czyli spłacamy emerytów ale ani grosza nie dajemy sobie odebrać na "swoje emerytury". Potrzebna jest DECYZJA robimy to 
tu i teraz . Nie ważne czy zajmie to 10 czy 30 lat ale trzeba zrobić pierwszy krok. 
 
Oczywiście przy takiej operacji konieczny byłby zapis konstytucyjny zakazujący obowiązkowych ubezpieczeń bo przy zmianie władzy co cztery lata cały plan szlak by trafił. 
Oczywiście w demokracji jest to niemożliwe. Ale konstytucje może zmieniać bezwzględna większość czyli 2/3 p(o)słów. Czyli znów trzeba by wziąść wszystkich “krótko za pysk” i zaprowadzić dyktature. 
 
Reasumując uzdrowienie tego systemu równa się wprowadzeniu dyktatury nie ma innej realnej możliwości. Rządy takiego Pinocheta ot co . Ale do tego trzeba mieć jaja ) 
 
A więc co ? Według mnie sytuacja rozwiąże się sama na zasadzie stopniowego zmniejszana świadczeń do kwot rzędu 500 czy 1000 zeta . Czyli będzie to bardziej świadczenie socjalne niż kwota na normalne życie. Z głodu na pewno nikt nie umrze. Kto ma dom , mieszkanie czy inne dobra sprzeda i jakoś se tam będzie żył. Kontrrewolucji na pewno nie będzie ; historia nie zna przypadku aby tłumy emerytów nap… się ze stróżami prawa na ulicach ) 
 
A co trzeba robić to inteligentna publika tego forum najlepiej wie czyli zadbać o swoją dópę już teraz kiedy jesteście w sile wieku.  
Bynajmniej żadna polityka , wybory i inne demokratyczne bzdety. Jeżeli już to emigracja , no chyba że jesteście w stanie coś odłożyć tu i teraz. Ten Pan ma racje ; nie zmienicie już niczego w tym kraju tego jestem pewien. Machina ruszyła za czasów Bismarcka i nie sposób jej zatrzymać. To już jest zwykła kalkulacja matematyczno- logiczna a nie polityka.

Jaro 2018-11-03

Szkoda ze nie mozna ocenic poziomu merytorycznego ze wzgledu na bardzo niska jakosc nagrania 
Nawet w sluchawkach ledwie slychac. Mozna cos z tym zrobic?

Hugo 2018-11-04

ad 2.  
E tam... powiem jak programista - a u mnie działa.

górnik 2018-11-04

Moze i dziala. Porownaj sobie poziomy glosnosci audycji wydanie glowne a np audycje Fijora zrozumiesz.

Grzegorz 2018-11-04

Mmmm.... Taka kiełbasa na książkach... z musztardą. A może nawet jeszcze szaszłyki. Toś mi Hugo smaka narobił.

Sofronoff 2018-11-05

Czy gość, pan Krzysztof "ojciec" Kosiński zdaje sobie sprawę, że W OGÓLE nie o te nędzne kilkutysięczne diety radnych chodzi ? {wiem, zawsze jednak to coś}. Z moich obserwacji wynika, że w radach radnym chodzi li tylko o geszefty, szwindle, wałki i - co najważniejsze - wpływ na nie i to tylko w dwóch obszarach: architektoniczno-urbanistycznym i usuwania odpadów komunalnych - to nowa żyła złota, umożliwiająca nie tylko bezkosztowe pozyskanie surowców, ale i łojenie mieszkańców na niespotykaną dotąd skalę. Nie po to znakomita część kraju nie posiada planów zagospodarowania przestrzennego, żeby inwestor postawił sobie w dowolnym miejscu biedronkę, ważkę, czy apartamentowiec jaki. O to w radach chodzi. Debilne wojenki związane z lokalizacją pomnika takiego czy sanktuarium innego, to tylko teatr dla matołów. W radach chodzi o to, kto komu da wieprzka, a kto komu kopę jaj i kankę bimbru za "zgodę" na pobudowanie 800m2 chodnika {z polbruku} po 350zł/m2. A w kwestii pasożytnictwa i zupełnej bezproduktywności tzw. szeregowych biurw, istniejących tylko dlatego, że powstał jakiś przepis uzasadniający sens istnienia ludzkiego tasiemca, podzielam w całości stanowisko p. Hugo. I proszę nie manipulować paniami z okienek, co to prawa jazdy czy dowody "wydają". To ułamek promila. Ja się zresztą ani o krowi dzwoneczek na szyi, zwany "dowodem", ani o przywilej korzystania z dróg publicznych zwany "prawem" do jazdy, kontrolowanym przez całe zastępy byłych i obecnych milicjantów, nie prosiłem i jakoś radzę sobie dobrze.

jakiśtamhater 2018-11-09

Żałosne, jeden warty drugiego. Argumenty Hugona są w najlepszym wypadku głupie, w gorszym ignoranckim naciąganiem logiki. Odpowiedzi seniora poziomem nie odstają.  
 
Ilość przeczytanych książek i demokracja, serio Hugo? Gratuluję zajebistego rozumowania, że skoro większość nie czyta to demokracja dupa i zamykam temat. Zero dyskusji na temat podstawowej kwesti związku między ilością przeczytanych książek a możliwością decydowania o sobie. To jest o wiele zajebiście bardziej skomplikowane, no ale to Twój poziom argumentacji Hugo, byleby się wkurzyć i pojeździć po idiotach. Nie wspomnę już o kluczowym w waszej dyskusji pytaniu, które nigdy nie padło, mianowicie którzy ludzie spośród tych którzy czytają i nie czytają książek chodzą na wybory. No ale to już poziom komplikacji sprawy na który kontestacyjny populizm nie może sobie pozwolić. Krzyknijmy na koniec "jebać państwo!" i wszyscy będą zbudowani.  
 
Po co ta cała żałosna dyskusja na temat dzieł sztuki? Temat wagi tak wielkiej jak wpływ wolnościowych środowisk na społeczeństwo. Argumentację seniora, "wszędzie tak jest", pozostawię bez komentarza. Fakt, że ta dyskusja trwała przez dłuższą chwilę zamiast skończyć się po minucie argumentem "prawo własności" pokazuje poziom argumentacji gospodarza. Wtedy wyłączyłem audycję. 
 
Dyskusje na temat budżetu na początku i "zysku" w firmie pokazują że ani Hugo ani szanowny senior nie mają bladego pojęcia o finansowych realiach działania państwa i biznesu. Panowie ośmieszacie się przed każdym kto przeczytał parę dobrych książek w temacie, nie wspominając już o tych którzy skończyli tfu studia w tym kierunku. Hugo, Twój wolnościowy populizm nie różni się niczym od narodowo-katolickiego populizmu Kaczyńskiego - w koło Macieju powtarzasz to samo - "podatki to kradzież", "urzędnicy to złodzieje" etc. etc. Mówisz młodym gniewnym co chcą usłyszeć i to działa dopóki wciąż prowokuje ich to co słyszą. Jednak po paru miesiącach słuchania nie jesteś w stanie zaskoczyć już absolutnie niczym i płytkość Twojej postawy jest obnażona. 
 
Wrzuć tu trochę więcej merytoryki, pomyśl kilka razy przed publikacją, przedyskutuj ją z kimś. Tutaj wielki ukłon do Zemsty, który chociaż nieobecny w tej audycji naprawdę podtrzymuje poziom kontestacji.  
 
peace!

Jaroslaw P. 2018-11-13

Mam pytanie. Po co w ogle powstala ta ksiazka o ekonomicznych mitach, skoro autor we wstepie zachwala do jej niekupowania.  
Ksiazka ta musi byc superciekawa bo sklada sie z sofistycznych paradoksow. Przyklad: zysk jest kosztem ?? To troche jak szkola frankfurtska szkola myslenia krytycznego, czyli wywrocic wszystko do gory nogami. 
To tak jak u Marksa: jedyna konieczna wartoscia jest praca robotnika. Prawdziwa wartosc pary butow wyraza sie nie w materiale z jakiego zostaly wykonane, nie w sposobie wykonania ale realna wartosc lezy w pracy I tylko pracy robotnika... Ale wszawy burzuj sprzedaje te buty drozej niz wartosc pracy robotnika I to jest zysk.. 
Zeby byc lepiej zrozumianym - jak sie pisze ksiazke powinna byc zrozumiala dla polglowka, intelligenta i I robotnika poza tym w jakis sposob uzyteczna.. Mam nadzieje ze jest I bedzie..

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Nauczyciele uciekają (6) - wczorajNiskie podatki już były (15) - 4 tygodnie temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 tygodni temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 7 tygodni temu


Więcej audycji...
Strzelać czy resocjalizować? (2) - 2 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 2 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 3 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 3 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 3 miesiące temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 4 miesiące temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 4 miesiące temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 4 miesiące temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 5 miesiące temu

Gazem w przedsiębiorców - 5 miesiące temu

Węgiel jest święty (1) - 5 miesiące temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 5 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 5 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 5 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 6 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 6 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 7 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 7 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 7 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 8 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 8 miesięcy temu


Byle by przeżyć (2) - 8 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 9 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 10 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 10 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 10 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 10 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 11 miesięcy temu

Zabił świnię, a odpowie... - 11 miesięcy temu

Hugo zostaje kurem domowym (3) - 11 miesięcy temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 11 miesięcy temu

Upadli politycy, imperia i konsumenci (7) - 11 miesięcy temu

Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 11 miesięcy temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 11 miesięcy temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 2 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 2 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 2 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 2 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (44) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 7 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Likwidacja szkody z oc sprawcy, naprawa... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt