Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
wczoraj
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
5 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-10-31

Komu nie spodoba się książka Hugo Kosińskiego

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Biurwolandia.pl. Z Krzysztofem Kosińskim rozmawiamy o ostrych puentach jakie wynikają z tej publikacji. Czy wolno obrażać urzędników i strażaków? Czy ZUS to piramida? Kiedy nastąpi kryzys?

KOMENTARZE

Piter 2018-10-30

No cóż ten Kosiński senior się myli twierdząc że system emerytalny zostanie uzdrowiony gdy wymrą ostatni emeryci z PRLu… A myli się z prostego powodu. Bo mechanizm dzisiejszych składek jest dokładnie taki sam jak za komuny. Czyli odkładamy do wspólnego worka z którego potem rozdziela się pieniądze. 
 
Sposób uzdrowienia tego systemu przedstawił m.in. Korwin czyli spłacamy emerytów ale ani grosza nie dajemy sobie odebrać na "swoje emerytury". Potrzebna jest DECYZJA robimy to 
tu i teraz . Nie ważne czy zajmie to 10 czy 30 lat ale trzeba zrobić pierwszy krok. 
 
Oczywiście przy takiej operacji konieczny byłby zapis konstytucyjny zakazujący obowiązkowych ubezpieczeń bo przy zmianie władzy co cztery lata cały plan szlak by trafił. 
Oczywiście w demokracji jest to niemożliwe. Ale konstytucje może zmieniać bezwzględna większość czyli 2/3 p(o)słów. Czyli znów trzeba by wziąść wszystkich “krótko za pysk” i zaprowadzić dyktature. 
 
Reasumując uzdrowienie tego systemu równa się wprowadzeniu dyktatury nie ma innej realnej możliwości. Rządy takiego Pinocheta ot co . Ale do tego trzeba mieć jaja ) 
 
A więc co ? Według mnie sytuacja rozwiąże się sama na zasadzie stopniowego zmniejszana świadczeń do kwot rzędu 500 czy 1000 zeta . Czyli będzie to bardziej świadczenie socjalne niż kwota na normalne życie. Z głodu na pewno nikt nie umrze. Kto ma dom , mieszkanie czy inne dobra sprzeda i jakoś se tam będzie żył. Kontrrewolucji na pewno nie będzie ; historia nie zna przypadku aby tłumy emerytów nap… się ze stróżami prawa na ulicach ) 
 
A co trzeba robić to inteligentna publika tego forum najlepiej wie czyli zadbać o swoją dópę już teraz kiedy jesteście w sile wieku.  
Bynajmniej żadna polityka , wybory i inne demokratyczne bzdety. Jeżeli już to emigracja , no chyba że jesteście w stanie coś odłożyć tu i teraz. Ten Pan ma racje ; nie zmienicie już niczego w tym kraju tego jestem pewien. Machina ruszyła za czasów Bismarcka i nie sposób jej zatrzymać. To już jest zwykła kalkulacja matematyczno- logiczna a nie polityka.

Jaro 2018-11-03

Szkoda ze nie mozna ocenic poziomu merytorycznego ze wzgledu na bardzo niska jakosc nagrania 
Nawet w sluchawkach ledwie slychac. Mozna cos z tym zrobic?

Hugo 2018-11-04

ad 2.  
E tam... powiem jak programista - a u mnie działa.

górnik 2018-11-04

Moze i dziala. Porownaj sobie poziomy glosnosci audycji wydanie glowne a np audycje Fijora zrozumiesz.

Grzegorz 2018-11-04

Mmmm.... Taka kiełbasa na książkach... z musztardą. A może nawet jeszcze szaszłyki. Toś mi Hugo smaka narobił.

Sofronoff 2018-11-05

Czy gość, pan Krzysztof "ojciec" Kosiński zdaje sobie sprawę, że W OGÓLE nie o te nędzne kilkutysięczne diety radnych chodzi ? {wiem, zawsze jednak to coś}. Z moich obserwacji wynika, że w radach radnym chodzi li tylko o geszefty, szwindle, wałki i - co najważniejsze - wpływ na nie i to tylko w dwóch obszarach: architektoniczno-urbanistycznym i usuwania odpadów komunalnych - to nowa żyła złota, umożliwiająca nie tylko bezkosztowe pozyskanie surowców, ale i łojenie mieszkańców na niespotykaną dotąd skalę. Nie po to znakomita część kraju nie posiada planów zagospodarowania przestrzennego, żeby inwestor postawił sobie w dowolnym miejscu biedronkę, ważkę, czy apartamentowiec jaki. O to w radach chodzi. Debilne wojenki związane z lokalizacją pomnika takiego czy sanktuarium innego, to tylko teatr dla matołów. W radach chodzi o to, kto komu da wieprzka, a kto komu kopę jaj i kankę bimbru za "zgodę" na pobudowanie 800m2 chodnika {z polbruku} po 350zł/m2. A w kwestii pasożytnictwa i zupełnej bezproduktywności tzw. szeregowych biurw, istniejących tylko dlatego, że powstał jakiś przepis uzasadniający sens istnienia ludzkiego tasiemca, podzielam w całości stanowisko p. Hugo. I proszę nie manipulować paniami z okienek, co to prawa jazdy czy dowody "wydają". To ułamek promila. Ja się zresztą ani o krowi dzwoneczek na szyi, zwany "dowodem", ani o przywilej korzystania z dróg publicznych zwany "prawem" do jazdy, kontrolowanym przez całe zastępy byłych i obecnych milicjantów, nie prosiłem i jakoś radzę sobie dobrze.

jakiśtamhater 2018-11-09

Żałosne, jeden warty drugiego. Argumenty Hugona są w najlepszym wypadku głupie, w gorszym ignoranckim naciąganiem logiki. Odpowiedzi seniora poziomem nie odstają.  
 
Ilość przeczytanych książek i demokracja, serio Hugo? Gratuluję zajebistego rozumowania, że skoro większość nie czyta to demokracja dupa i zamykam temat. Zero dyskusji na temat podstawowej kwesti związku między ilością przeczytanych książek a możliwością decydowania o sobie. To jest o wiele zajebiście bardziej skomplikowane, no ale to Twój poziom argumentacji Hugo, byleby się wkurzyć i pojeździć po idiotach. Nie wspomnę już o kluczowym w waszej dyskusji pytaniu, które nigdy nie padło, mianowicie którzy ludzie spośród tych którzy czytają i nie czytają książek chodzą na wybory. No ale to już poziom komplikacji sprawy na który kontestacyjny populizm nie może sobie pozwolić. Krzyknijmy na koniec "jebać państwo!" i wszyscy będą zbudowani.  
 
Po co ta cała żałosna dyskusja na temat dzieł sztuki? Temat wagi tak wielkiej jak wpływ wolnościowych środowisk na społeczeństwo. Argumentację seniora, "wszędzie tak jest", pozostawię bez komentarza. Fakt, że ta dyskusja trwała przez dłuższą chwilę zamiast skończyć się po minucie argumentem "prawo własności" pokazuje poziom argumentacji gospodarza. Wtedy wyłączyłem audycję. 
 
Dyskusje na temat budżetu na początku i "zysku" w firmie pokazują że ani Hugo ani szanowny senior nie mają bladego pojęcia o finansowych realiach działania państwa i biznesu. Panowie ośmieszacie się przed każdym kto przeczytał parę dobrych książek w temacie, nie wspominając już o tych którzy skończyli tfu studia w tym kierunku. Hugo, Twój wolnościowy populizm nie różni się niczym od narodowo-katolickiego populizmu Kaczyńskiego - w koło Macieju powtarzasz to samo - "podatki to kradzież", "urzędnicy to złodzieje" etc. etc. Mówisz młodym gniewnym co chcą usłyszeć i to działa dopóki wciąż prowokuje ich to co słyszą. Jednak po paru miesiącach słuchania nie jesteś w stanie zaskoczyć już absolutnie niczym i płytkość Twojej postawy jest obnażona. 
 
Wrzuć tu trochę więcej merytoryki, pomyśl kilka razy przed publikacją, przedyskutuj ją z kimś. Tutaj wielki ukłon do Zemsty, który chociaż nieobecny w tej audycji naprawdę podtrzymuje poziom kontestacji.  
 
peace!

Jaroslaw P. 2018-11-13

Mam pytanie. Po co w ogle powstala ta ksiazka o ekonomicznych mitach, skoro autor we wstepie zachwala do jej niekupowania.  
Ksiazka ta musi byc superciekawa bo sklada sie z sofistycznych paradoksow. Przyklad: zysk jest kosztem ?? To troche jak szkola frankfurtska szkola myslenia krytycznego, czyli wywrocic wszystko do gory nogami. 
To tak jak u Marksa: jedyna konieczna wartoscia jest praca robotnika. Prawdziwa wartosc pary butow wyraza sie nie w materiale z jakiego zostaly wykonane, nie w sposobie wykonania ale realna wartosc lezy w pracy I tylko pracy robotnika... Ale wszawy burzuj sprzedaje te buty drozej niz wartosc pracy robotnika I to jest zysk.. 
Zeby byc lepiej zrozumianym - jak sie pisze ksiazke powinna byc zrozumiala dla polglowka, intelligenta i I robotnika poza tym w jakis sposob uzyteczna.. Mam nadzieje ze jest I bedzie..

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 4 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 6 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 6 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 9 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 9 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt