Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-11-21

Jan Fijor - Delfin z torebką foliową

Nadający: Jan Fijor

Temat delfina z torebką foliową w pysku rozniósł się w komentarzach dlatego Janek postanowił wrócić do tematu ochrony środowiska w wersji wolnorynkowej.

KOMENTARZE

Endriu11111111 2018-11-22

Najgorsze, że tym obrabowanym Y-kiem, którego pieniądze pójdą na ratowanie dupy nieroztropnego X-a, są ...jeszcze nienarodzone dzieci, które rodząc się od razu obarczane są długiem zeszłych pokoleń ...

Piter 2018-11-23

Ok Panie Janku tylko że taki Dell to może się pochwalić tym czy owym. Chodzi generalnie o “pompowanie cen” przez sektor usług finansowych. 
 
Nie wiem czy zauważył Pan taki cwany “kamuflaż” instytucji finansowych, banków że reklamują jakiś swój “PRODUKT”. Że niby Bank ma jakiś “produkt” - w reklamach to zwykle pokazują paczkę z kokardką ) W realu to kredyt na ileś tam procent. 
 
Tymczasem wiadomo że Bank nie może mieć swojego “produktu” bo nic nie produkuje i nic nie wytwarza ( poza dodrukiem pieniądza jak bank centralny). To co oferują to jest jakaś tam “usługa”.  
 
Nie tylko zresztą banki żerują na innych.Podam taki przykład . Booking.com - czyli portal gdzie ogłaszają się hotele, pensjonaty , domy wczasowe uzdrowiska itp, itd . 
Fajnie ofert jest dużo. Korzystałem może raz z tego pośrednictwa , ale co ciekawe prowizja pobierana od ogłoszeniodawców to 15 do 20 % od oferty ! Ale po co mi to pośrednictwo jak dzwonie  
bezpośrednio do oferenta , zamawiam pobyt i mam taniej bez prowizji booking.com . 
 
I teraz tak prowizja 15-20% za wirtualny “produkt” to według mnie sporo za dużo. W prostej linii prowadzi do tego ze rynek turystyki staje się do 20% droższy ! A niby dlaczego ? Bo mamy nowoczesną technologie , serwery i możliwość oglądania danej lokacji on line ? To właśnie nowoczesna technologia powinna obniżać cenę a nie podwyższać. 
Oczywiście nie neguje potrzebę istnienia takich portali ale powinny one mieć świadomość że klient musi być głupi i może omijać ich pośrednictwo jeśli mu się to opłaca. Czyli może nie 20% prowizji a 5 % ? Albo w ogóle ryczałt za ogłoszenie. 
 
Pan Janek powie że portal działa na zasadach rynkowych i będzie miał racje. 
 
Bo druga strona czyli klient musi wiedzieć jak działać aby dotrzeć do źródła sam. W sumie nie jest to trudne wystarczy telefon komórkowy czy wejście na stronę internetową  
ogłoszeniodawcy. 
W aferze Amber Gold też to była prościzna ; kupić sztabkę złota zamiast korzystać z pośredników. 
 
Ale qórwa powiedzmy to wprost ; ludziom się nie chce . Najchętniej to by nawet nie chodzili do sracza jakby na pulpicie komputera była ikonka “tutaj postaw kloca” . 
 
Na koniec jeśli już jesteśmy przy temacie biznes i turystyka to jeszcze jeden przykład robienia z klientów wała. Apartamenty Sun&Snow znajdziecie sobie na booking com. Oferta niby atrakcyjna ale wynajmując apartament na dwa dni powiedzmy za 300 zeta doczytamy się małym druczkiem opłaty “za sprzątanie” w kwocie 170 zł ) Istne kuriozum. Może by tak nie bulwersowało ale w wyszukiwarkach pojawia się oczywiście cena “bez sprzątania”. Nie jest to “fair play” w temacie biznesu i powinniśmy się trzymać z daleko od tego rodzaju wydrwigroszy. 
No to tyle “biznesowych” wrażeń ze spóźnionych ale jednak udanych wakacji ) 
 
p.s widze teraz na stronie że “sun&snow” zmienił “opłaty za sprzątanie” na “podatki i opłaty”. Cholera czy to będzie opłata za “cygara dla prezesa” czy inna to chyba nie zmienia faktu robienia wała z klienta. Jeżeli ktoś nie jest w stanie podać wprost ceny to chyba ma coś z głową , ale nie ma bo o dobrze przekalkulowany “biznes” )

Andrzej 2018-11-25

Piter. Nie ma obowiązku korzystania z booking.com .

Adam 2018-11-26

Andrzej, oszustwo należy piętnować, a nie usprawiedliwiać.

Andrzej 2018-11-27

Adam : prowizja to oszustwo. Jeszcze raz podkreślę - nie ma obowiązku korzystania z bukinga. 
Tak samo jak z banków, a jednak ludzie korzystają więc te instytucje rynku są im potrzebne widocznie.

Andrzej 2018-11-27

Adam : prowizja to oszustwo ?

Adam 2018-11-27

Mówimy tu o prowizji booking czy sztucznym zaniżaniu cen przez Sun&Snow?

Andrzej Dubiel 2018-11-29

Piter: Jakieś 3 lata temu zgłosił się do mnie inwestor w nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. Chciał zamówić u mnie stworzenie serwisu internetowego, gdzie ludzie mogliby wyszukiwać, rezerwować, opłacać itp. pokojnie, które ma w swoim "portfelu". 
Stworzenie takiego portalu to jedno, ale że nie jestem ch... i widzę inne zagrożenia w tym biznesie, to zaproponowałem najpierw przeanalizowanie pozostałych kosztów - kosztów stałych. 
Takich jak np. pozycjonowanie w wyszukiwarkach, reklama na FB i innych portalach. I wiesz w czym był problem? Strasznie duża konkurencja na hasła typu wynajem, lokal, pokój, wakacje, podróż, hotel itp. 
Efekt? Żeby dobrze wypozycjonować się i rozreklamować, to inwestor musiałby mieć miesięczne wydatki na ten cel na poziomie 25-40% cen najmu, które ma. 
 
Dotychczasowy "duży" serwis/pośrednik, z którego był zadowolony pobierał od niego 20% prowizji. Inwestor chciał zrobić swój portal i zgłosił się do mnie właśnie dlatego, że ta prowizja według niego była złodziejska (niewspółmierna do kosztów i wkładu serwisu pośredniczącego w najmie). 
No i okazało się, że zrobienie tego "samemu" będzie jeszcze droższe od tej złodziejskiej prowizji. 
 
Rynek widać tutaj weryfikuje, że te 20% prowizji jednak jest optymalne (celowo pominąłem wyraz "wolny", bo zbyt wolny to ten rynek nie jest). 
 
Jedyny sposób, żeby zejść poniżej tych 20% prowizji, to skala - musiałbyś zrobić konkurencyjny serwis, który obsługiwałby nie kilkanaście/kilkadziesiąt pokoi, ale tysiące, żeby koszty reklamy/pozycjonowania rozłożyły się. Tylko pamiętaj, że wpierw musisz przekonać chętnych na wystawienie ogłoszenia, że Twój serwis będzie lepszy niż dotychczasowe (zapewni tyle samo albo więcej turystów przy niższej prowizji). 
Życzę pwodzenia :)

jan M Fijor 2018-11-29

@8 dziekuje za rzetelna analizę. możemy się pospierać w kwestii wolności rynku, ale prawda jest taka, że rynek działa, pod warunkiem, że się go nie reguluje.

Piter 2018-11-30

Andrzej. Próbujesz nam wmówić że korzystanie z internetu jako narzędzia do wyszukiwania ofert musi prowadzić do 20% wzrostu cen na tym rynku ? 
Wiele branż jak np elektroniczna czyli smartfony, komputery i inne działa na zasadzie marży rzędu 5 do 10% . Tak więc nie wyobrażam sobie np sklepu komputerowego który musiałby płacić 
20% pośrednikowi. 
 
Duże portale jak booking.com spokojnie mogłyby operować np na 5% marży ale po co jeśli ludzie są LENIWI i nie chce się im wejść na stronę docelową wynajmującego. 
 
Analizując strony internetowe małych pensjonatów , hoteli itp. stwierdzam też że są przestarzałe i dekadę do tyłu. Stworzenie dobrej strony internetowej nie kosztuje wiele a daje sporo korzyści. I tutaj ewidentnie oddajemy to w ręce monopolistów ; dużych portali internetowych. 
Po jakiego grzyba ? 
 
Typowym serwisem monopolistycznym jest też allegro. Ostatnie zmiany czyli brak możliwości publikacji aukcji w htmlu czy tworzenia swoich szablonów aukcji. Bardzo źle widziane są linki , loga odnośniki do swoich stron (często kasowane) . Dane sprzedawcy jak telefon czy strona www mają z  
zasady być UKRYTE. Na Ebay to jeszcze jest ok na allegro już nie. 
 
Efekt jest taki że klient odnosi wrażenie że kupuje od allegro a nie od konkretnego sprzedawcy. Gdzie kupiłeś? Na allegro . Ale konkretnie gdzie już ci nikt nie powie bo nie wie. 
Jednym słowem następuje degradacja małych firm a monopol przejmują takie firmy jak allegro. 
 
Jaka na to rada ? Prosta. Wasza strona internetowa powinna być pierwszą i najważniejszą Informacją na temat działalności i oferowanych produktów. Konto firmowe na facebooku  
jeżeli jest wasze i uaktualniane to jest ok. I na stronie powinni też znaleźć się ceny NIŻSZE od tych co są na dużych portalach internetowych.Kto jest LENIWY powinien płacić więcej portalowi za usługi, kto umie szukać i mu się CHCE powinien płacić mniej. 
 
Ale jeśli portal internetowy przejmie waszą reklamę i będzie to jedynym sposobem dotarcia do klienta to… macie przechlapane czyli 20% albo więcej marży gwarantowane ( 
Wydaje się że dla małych firm najważniejsza jest dzisiaj strategia uniezależnienia się od wielkich monopoli. Produkt ma być WASZ usługa ma być WASZA a co najwyżej odpalacie niewielką działkę za reklamę.  
 
Pytanie teraz czy rynek tutaj działa ? Nie za bardzo bo allegro ma monopolistyczną pozycje a inne portale jak np. swistak dawno przestały działać. Być może jest tak jak mówi Pan Janek “rynek działa pod warunkiem że się go nie reguluje”. A być może sami stworzyliśmy se monopol bo tak jest nam 
“wygodnie”. Karmiliśmy allegro przez lata (pomimo że świstak był bezpłatny) i dochowaliśmy się “potwora” który nas może zjeść ) Albo przynajmniej może stawiać twarde warunki. 
 
Zanim więc dacie zarobić kolejnemu “monopoliście” to wykonajcie pewien wysiłek “umysłowy” i omijajcie jego usługi co da wam pewne profity a małym przedsiębiorcom pewność że nie 
są uzależnieni od monopolu.

Andrzej 2018-11-30

Piter. Problem czy zapłacic mniej czy więcej ? Analogia do stacjonarnej działalności. Możesz miec lokal na peryferiach za 1000 zł i przy głównej ruchliwej ulicy za 10 000 zł. Niestety z reguły marże i obroty nieporównywalne.

100lec 2018-12-02

Nikt nie każe ogłaszać się na allegro czy booking - można wciąż jeżdzić na pchle targi ze swoją ofertą lub stać na dworcu z tabliczką 'wolne pokoje' . Oczywiście mało osób na pierwszy rzut oka dostrzega 'czego nie widać' od razu: że tysiące osób może globalnie sprzedawać z domu swoje produkty, że tysiące pokoików może się ogłaszać globalnie i w 2min sprzedać swoją ofertę dzięki temu zyskują klienci- którzy maja większy wybór, dostęp i konkurencyjność produktów, możliwość kupna z telefonu w kilka minut i dostawy do domu, to samo turyści, którzy mogą szybciej, łatwiej, taniej zarezerwować pokój/apartemant w każdym momencie na całym świecie- słabo? Psioczyć najłatwiej na 'monopol' - co on winny? Nikt nie każe Ci korzystać, a widać większość ludzi korzysta- bo musi? Bo chce! Zawsze można kupować na bazarze albo chodzić po Pierdziszewie 3 h w poszukiwaniu wolnego pokoju- byle by nie dać zarobić 20% - co kto lubi.

RAdesign 2018-12-05

tzw. "sharing economy", czyli efekt globalizacji internetowej, zmusi w końcu władze państwowe do przemyślenia i zmiany struktury podatków. 
podatki powinny być małe, proste do obliczenia i zapłacenia, i niemożliwe do uniknięcia. 
 
z drugiej strony, powszechność wynajmu kwater w atrakcyjnych miejscach, sprawia, że zamieniają się w stajnie dla pijanego i naćpanego bydła - co też mobilizuje wspólnoty mieszkaniowe do wprowadzania zakazów wynajmu okazjonalnego. 
 
to kolejny ciekawy temat na dyskusję - jak bardzo wspólnoty mieszkańców powinny móc decydować o przeznaczeniu prywatnych lokali.

Piter 2018-12-05

100lec. Nie zrozumiałeś mnie. Dzisiejsza technologia (internet) pozwala komunikować się ludziom i przekazywać swoje oferty o wiele prościej i szybciej niż dawniej. To jest olbrzymi potencjał . Tyle że jak każdy wynalazek techniki powinna obniżać koszty a nie podwyższać. A duży wybór ofert to nie jest zasługa pośrednika tylko oferentów. 
I druga sprawa trzeba umieć z niej korzystać a nie być “kołkiem” który szuka kogoś kto zrobi mu dobrze ) 
 
Podam ci jeszcze jeden przykład. Jakiś czas temu szukałem mieszkania na wynajem. Przez pośredników również i tutaj uwaga . Pośrednik podawał mi niektóre oferty które sam znalazłem na necie… Wyglądało to arcyśmiesznie to znaczy panienka  
dzwoniła że może mnie umówić z danym wynajemcom. Tyle że ja już sam byłem z nim wcześniej umówiony ) Czyli de facto aby umówić się na obejrzenie mieszkania pośrednik musiał umówić się najpierw z wynajmującym a potem ze mną. 
Oczywiście zwiększało to czas całej tej karkołomnej operacji. Dużo prościej było zadzwonić do osoby wynajmującej ; chyba jasne. I tak też zrobiłem ale mieszkanie znalazłem w bardzo dobrej cenie w ofercie typowo prywatnej. 
 
 
Nie chodzi też tylko o to bo przecież trzeba zapłacić prowizje która w przypadku dużego mieszkania może wynieść np 1800 zeta czyli miesięczny czynsz… Już pomijam to że czasem ktoś tyle za miesiąc pracy zarabia. Ale dawać tyle zarobić komuś za qórna lekture ogłoszeń w prasie i kojarzenie ich z potencjalnym najemcom no sorry… Rozumiem jak robią to osoby którym w szkole było “pod górke” wiadomo nie kumaci w nowych technologiach. Ale jak robi to osoba wykształcona (wyższe wykształcenie jak mawiają ) to jest frajerem do kwadratu. Albo na cholere były te studia. 
Oczywiście jak ktoś ma górę kasy to może sobie na to pozwolić. 
Ale jak się tyra w swojej małej firmie na każdy grosz to już inaczej to wygląda. Generalnie uważam że pośrednictwo to jak dawniej “służba domowa” czyli fajna sprawa dla bogatych. 
 
A swoją drogą zauważyłem że Pan Janek dokładnie wie kiedy ktoś go "skubie" i żali się kiedy ktoś za wiele sobie policzy w restauracji czy na lotnisku za bagaż ) A więc może ludzie majętni są majętni bo umieją liczyć swoje pieniądze ? Ale jak mawia Korwin każdy z nas jest "konsumentem" a niewielu z nas jest przedsiębiorcami. Wolny rynek to "pieklo" dla przedsiębiorców i raj dla konsumentów. I wielu tutaj z dyskutantów zapomina o tym . Jako konsument zasiałem "ferment" na rynku pośredników nieruchomości no i teraz macie problem ) Czyli marże w dół Panowie - no cóż tak działa wolny rynek.

100lec 2018-12-09

Piter , rozumiem Twój punkt widzenia, przez długi czas też tak działałem i myślałem- jak czyimś dominującym zasobem jest czas to wtedy z niego korzysta i 'szpera' i bada rynek sam- poświęcając swój czas- dzięki temu mniej płaci prowizji, wybiera korzystniejsze oferty itp. Sytuacja zmienia się kiedy, czasu masz mało, ale za o dysponujesz wiekszą ilością $- wtedy szkoda Ci przeznaczać czas na research gdzie. np. wymieniają taniej o 5 zł opony w mieście, gdzie biorą prowizje za wynajem 1zamiast 2 procent czy gdzie kupisz taniej telewizor- bo wiesz, że wykorzystując ten czas możesz rozwinąć siebie/firmę/działalność o tyle bardziej, że zarobisz 3x więcej niż wydasz na pośredników czy usługodawców. Mi osobiście prowadząc jakieś tam działalności nie opłaca się robić wielu czynności i zlecam je pośrednikom, bo mógłbym robić je sam ale za cenę czasu, którego mi teraz szkoda- i chce go wykorzystać na rozwój działalności. Tak samo mojej żonie opłaca się bardziej zapłacić Pani Sprzątającej 60zł za posprzątanie mieszkania ,bo w tym czasie zamiast sprzątać zarobi 300zł na swojej działalności, mogłaby posprzątać sama, 'zaoszczędziła' by 60zł ,ale również nie zarobiła 300zł - więc bilans jest jasny....Oczywiście nie wartościuje podejścia do sytuacji - myśle, że bardziej ono zależy od punkty siedzenia i potrzeb w danej chwili. 
Wracając do tematu- pośrednicy zarabiają, bo wyręczają ludzi w wielu czynnościach, których oni nie chcą, nie lubią, nie potrzebują, nie opłaca się ich wykonywać i ja tutaj widzę tzw'magię' rynku, a nie jego ograniczenie. 
To, że dzieki internetowi wszystko powinno być tańsze to się nie zgodze, bo za tą cenę masz: wszystko w jednym miejscu, jakiś tam gwarant dotrzymania warunków umowy przez pośrednika, ktoś musiał to wymyślić,opłacić serwery, pracownikó,serwiś, zrobić, zareklamować, zebrać klientów, i w końcu sprzedać więc, kolejny raz - cena jest adekwatna do wysiłku i wkładu ludzi, którzy to wymyślili. 
pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 10 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt