Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-02-13

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje

Nadający: Jan Fijor

Janek postanawia odwiedzić pewną firmę handlującą złotem. Niestety nie nie wszystko idzie tak jak by sobie tego życzył. Kilka słów o nowym ruchu Roberta Gwiazdowskiego.

KOMENTARZE

inwestycja w złoto to strata pieniędzy i nerwów 2019-02-18

Opowiem moją przygodę z inwestowaniem w złoto. Około 12 lat temu zanim jeszcze zacząłem słuchać radia kontestacja postanowiłem część oszczędności zainwestować w złoto. Zacząłem od zakupu jednej 50 gramowej sztabki w Mennicy Państwowej w Warszawie. Była to kwota wtedy około 7400zł. Następnie z upływem lat inwestowałem w Krugerandy kupując je w jednej z Łódzkich prywatnych mennic. Zaopatrzyłem się w wagi, linijki, a nawet płatną aplikację na telefon z Androidem która rozpoznaje oryginalność monety na podstawie dźwięku. Wszystko wydawało się OK. Monety kupowałem tak około 2 sztuki rocznie jako oszczędności na czarną godzinę pamiętam w cenach pomiędzy 4000zł a 4500zł za sztukę. 
W poprzednim roku postanowiłem zainwestować w nieruchomość w okazyjnej cenie – można powiedzieć że już w momencie zakupu byłem około 30000zł do przodu porównując ceny z innymi tego typu na rynku. W związku z tym musiałem sprzedać zgromadzone złoto bo brakowało mi gotówki a nie chciałem brać kredytu. W Łodzi poza kantorami są 3 firmy – mennice które skupują i sprzedają złoto inwestycyjne. Potrzebowałem gotówki szybko. 
Najpierw postanowiłem sprzedać sztabkę z Mennicy Państwowej. Udałem się do kantoru który chwalił się że daje najwięcej za złoto. Pani w okienku bardzo podejrzliwie oglądała sztabkę mimo że była oryginalnie zapakowana w plastik oraz posiadałem niezbędne certyfikaty stwierdziła że musiałaby przepiłować sztabkę na pół i oddać do analizy na spektometr, jeśli przejdzie test pozytywnie to zapłaci mi tyle co za złom czyli 6800zł ( 600zł straty). Nie zgodziłem się i pojechałem do mennicy prywatnej w której skupowali również sztabki. Tam był spektrometr i bez piłowania pan stwierdził że złoto jest prawdziwe i czyste niestety ze względu że nie handlują oni sztabkami z Mennicy Państwowej zapłaci mi tyle co za złom czyli również 6800zł (600zł straty). W kolejnej mennicy to samo więc musiałem sprzedać ze stratą. Przyszedł czas na Krugerandy poszedłem do mennicy gdzie sprzedałem sztabkę bo tam skupowali w cenie 4500zł sztuka (czyli zero zysku i zero straty w innej mennicy dawali tyle samo więc tu miałem bliżej) Pan kolejno każdą monetę wkładał do spektrometru zaczął robić pomiary. Wagi wszystkich monet się zgadzały, wszystko było OK. ale kilka monet nie trzymało próby !!!!!. Jak mi powiedział prawdopodobnie takie wyszły z produkcji w RPA i za te może mi zapłacić tyle co za złom czyli około 400zł straty a za te co trzymają próbę zapłaci mi 4500zł czyli tyle za ile kupiłem około 5 - 10 lat temu bez straty ale i bez zysku. Zabrałem wszystkie monety i w stresie udałem się do mennicy w której kupowałem Krugerandy wraz z rachunkami od nich. Na miejscu pan obejrzał wszystkie monety, zważył, zmierzył itp.. na szczęście nie posiadał spektometru stwierdził że są OK. i wypłacił mi 4500zł za sztukę czyli odzyskałem zainwestowane przez lata pieniądze ale i też można powiedzieć że nic nie zarobiłem. Na szczęście odzyskałem pieniądze z małą stratą na sztabce ale po tym wydarzeniu powiedziałem sobie że już nigdy nie zainwestuję z żadne złoto. Na szczęście równocześnie z inwestowaniem w złoto inwestowałem również w waluty w Dolara, Euro i Funta i tych dosyć dużo zarobiłem w ciągu 10 lat. Inwestując wtedy w nieruchomości porównując ceny sprzed 10 lat i teraz zarobił bym jeszcze więcej więc inwestycja w złoto w Polsce z mojego punktu widzenia to niewypał.

Sofronoff 2019-02-18

@1 
Durniu. Złoto, to nie inwestycja. Złoto, to polisa. To raz. Dwa: 10 lat, to z punktu widzenia lokaty oszczędności w złoto, to - przepraszam za sformułowanie - pierdnięcie w mąkę {proszę poddać analizie wykres kursu ceny Au/PLN czy Au/USD} i przeprosić złoto. Trzy: nie kupuj w górce CZEGOKOLWIEK {znowu odsyłam do wykresu}, aby potem sprzedać w dołku, jak dziś. Cztery: pan od super-specjalnego-spektrometru-robiącego-wchoooja, wyślizgał cię na twoje własne życzenie. "moneta >>nie trzyma próby

Sofronoff 2019-02-18

Sofronoff 2019-02-18

Czy naprawdę po decyzji "kandydowania" pana Gwiazdorskiego "bo chcę przejść do historii", po 30 latach działalności {tak, jakby przez 30 lat nie mógł}, nikomu nie zapala się czerwona lampka, że to taki Petru Bis ?

Łukasz 2019-02-19

@Sofronoff zgadzam się i z 2 i 4 wiadomością

Sofronoff 2019-02-19

W @3 pisałem, że audycję zaczynają przypominać wyznania stetryczałego zgorzkniałego dziada, pseudo-wolnościowca, krypto-lewicowca, z którego na starość - z roku na rok - wychodzi jawny protekcjonizm. 
 
A co do @2 wcięło również moją refleksję, że ten typ kupił mieszkanie na obecnej górce {podobnie jak wcześniej złoto}. Ponieważ nie rozumie fundamentów, za jakiś czas je sprzeda mieszkanie w dołku na nieruchomościach a na kontestacji napisze "inwestycja w nieruchomości to strata pieniędzy i nerwów". Tak właśnie sama natura oczyszcza się z cymbałów.

damian33 2019-02-19

@1 Tak jak wspominali przedmówcy: źle interpretujesz lokowanie pieniądzy w złoto. Złoto i srebro to ubezpieczenie od ciężkich czasów. Złoto to nie papiery wartościowe typu akcje gdzie wahania mogą być średnio +/- 20% rocznie ale przetrzymywanie wartości nabywczej. To że jako pierwszy zakup nabyłes sztabke - sorry ale świadczy o tym że nawet nie przeczytałeś żadnej książki, artykułu, nie zapytałes nikogo kto by się znał na lokatach w złocie. 
Monety są tym od czego powinies zacząć a sztabki są raczej dla największych inwestorów i banków centralnych. 
Pomimo tego że nie wiedziałeś co robisz, złoto spełniło swoją funkcję, przetrzymalo wartość nabywcza pieniądza w czasie. Te paręset złotych straty na sztabce potraktuj jako cenę za lekcję o lokowaniu pieniądzy w złoto i nie kupuj więcej sztabek. Swoją drogą miałeś dużo szczęścia bo gdybyś zainwestował te pieniądze, nawet nie 10 lat temu ale ostatnio w AmberGold czy Bitcoiny w 2018 Twoja strata to nie byłoby 600 zł na sztabce ale 70% na Bitcoinie i większość jeśli nie całość w AmberGold. Tam też wkladali głównie pieniądze ludzie z ulicy, którzy nie mieli pojęcia o inwestowaniu... 
 
Co do walut papierowych, czy możesz powiedzieć które to waluty zarobiły Ci tyle pieniędzy:  
dolar 10 lat temu ok 3.85 zł, dziś 3.75,  
funt 5.50 zł dziś 4.90 - kurs średni NBP

Sofronoff 2019-02-19

@7 "Te paręset złotych straty na sztabce potraktuj jako cenę za lekcję o lokowaniu pieniądzy"... Jaką lekcję ?? Stratę kilkuset złotych, w okolicznościach zupełnie niepojętych, ten człowiek sam nazywa >>przygodąprzygody

Sofronoff 2019-02-19

..., i to w pierwszym zdaniu. Z mieszkaniem będzie miał podobne >>przygody

inwestycja w złoto to strata pieniędzy i nerwów 2019-02-19

po pierwsze nikt nie wyślizgał w pierwszej mennicy gdzie był spektometr okazało się że kilka monet nie trzymało próby brakowało 2% złota poniżej tego ile według danych katalogowych powinien mieć Krugerand. Zostały sprzedane w innej Mennicy za 4500zł w gdzie facet nie miał tego spektometru. Gdyby tutaj się nie udało się trzeba by jeżdzić po Polsce szukać - bardzo problematyczne gdy potrzeba szybko gotówki a w Polsce ilość firm zajmujących się skupem złota inwestycyjnego można policzyć na jednej ręce (w większości to jest to zaledwie kilka sieci mających oddziały w różnych miastach). Co do zarobku Krugerandy kupowanie pomiędzy 3900 a 4500 więc z małym zarobkiem lub wcale. Po prostu pośrednicy mają tak wysoką marżę w Polsce pomiędzy sprzedażą a skupem monet że po 10 latach zżera ona ewentualny zysk. Może po 20 latach przechowywania zarobi się jakieś 10% - 15% ale to jest niewiele. Złoto od dłuższego czasu stoi w miejscu z małymi wahaniami. Już nie wspominając o srebrze tutaj od zakupu i sprzedaży trzeba płacić VAT. Co do inwestycji w nieruchomości ta górka trwa już wiele lat i końca nie widać, mieszkanie które kosztowało 10 lat temu przykładowo 90 tyś teraz znajduje nabywcę za 140 tyś i to bez problemu - w dużych miastach - oczywiście mowa tu o małych najtańszych mieszkaniach które schodzą najlepiej. Wzrost o jakieś 50%.. A to dlatego że posiadanie mieszkania w odróżnieniu od złota czy innych dóbr jest podstawową potrzebą człowieka tak jak żywność która będzie drożeć wraz ze zmianą klimatu. Dziwne jest że mimo dodruku gotówki przez wszystkie banki centralne od wielu lat złoto praktycznie stoi w miejscu jedynie rynek nieruchomości reaguje na te działania. W złocie inwestycyjnym jest również ten problem że osoba prywatna nie może sobie wystawić monetę na aukcje itp.. musi sprzedawać jedynie poprzez zarejestrowanych pośredników którzy pobierają bardzo wysoką marżę.

Sofronoff 2019-02-19

@10 "A to dlatego że posiadanie mieszkania w odróżnieniu od złota czy innych dóbr jest podstawową potrzebą człowieka"... tak jest ! W wyludniającym się społeczeństwie, w którym 7 na 10 maturzystów węszy, jak stąd spiździć. Pozostaje zatem pogratulować kolejnej, jakże celnej, długofalowej inwestycji. 
 
"Dziwne jest że mimo dodruku gotówki przez wszystkie banki centralne od wielu lat złoto praktycznie stoi w miejscu jedynie rynek nieruchomości reaguje na te działania. " Nie. To nie jest dziwne. Na cenę Au wpływ mają macherzy percepcji z Citi of London i ich wirtualne - bo nawet nie papierowe - tzw. instrumenty. Na cenę mieszkań ma wpływ barani pęd lokalnej niemyślącej trzody, odpowiednio mentalnie przygotowanej do ogolenia futra do gołej skóry. Wie to każdy, kto pamięta tę owczą gorączkę z lat 2006...2008. 
 
"W złocie inwestycyjnym jest również ten problem że osoba prywatna nie może sobie wystawić monetę na aukcje itp.. musi sprzedawać jedynie poprzez zarejestrowanych pośredników którzy pobierają bardzo wysoką marżę." 
 
Głupiś ! Jedno ogłoszenie choćby tutaj, i każdy czyste Au {a już na pewno w trywialnie weryfikowalnych monetach 1oz} odkupi od ciebie choćby na podstawie ustnej umowy cywilnej po cenie jeśli nie SPOT, to mało niższej od tej aktualnej ceny sprzedaży przez dilera. I to bez kręcenia nosem, że moneta zawiera 2% złota mniej, bo w przypadku brodaczy to argument zaiste debilny. 
 
Kolego gorąca-głowa, gołym okiem widać, że werbalnie powielasz zasłyszane w "tefałenie" brednie, w efekcie czego jesteś na prostej drodze do kolejnych tarapatów. Ciekawe, co tym razem ktoś u ciebie wynajdzie tym spektrometrem dziurę w całym, tzn. w ścianie.

damian33 2019-02-19

@11 Sofronow, pełna zgoda. Niestety często tak bywa że złoto i srebro i nieruchomości są często sprzedawane ludziom z ulicy jako inwestycje na których nie trzeba się znać. Jak sam słusznie zauważasz po samej wypowiedzi @10 widać że człowiek nie za bardzo rozumie mechanizmów panujących na rynku. Nie wie że cena złota i srebra jest manipulowana przez banki centralne. Dlatego też jak spojrzy się na wykres z ostatnich paru lat złoto może się wydawać stoi w miejscu. Jest to celowe działanie banków centralnych żeby przekonać szaraczkow że trzymanie pieniędzy w kruszcu do głupota i lepiej trzymać chociażby waluty. 
 
Czego człowiek z ulicy nie rozumie to fakt że to nie ceny nieruchomości idą do góry ale waluta w której są wyrażone ceny się zeszmaca, traci wartość nabywcza. Taki dajmy na to dolar USD od początku swojego istnienia stracił bodajże 96% swojej siły nabywczej i dlatego kiedyś można było kupić duży do w USA za 10 tys a teraz kupuje się za taką kwotę używane auta. 
 
Ceną złota się manipuluje i wychodzi ta perfidia bankom centralnym niestety całkiem dobrze. Jednakże, jak sam przytoczylem co jakiś czas (jak w 2008) złoto wymyka się niczym wściekła bestia z łańcucha bankierów centralnych i następuje skokowy wzrost ceny zlota, wyrażonej w zeszmaconej walucie. To dlatego złoto jest doskonałym medium do przechowywania wartości i jak dobrze się przyjrzeć to za uncje złota mozna było nabyć dobrze skrojony garnitur 400 lat temu we Florencji i dzisiaj w Berlinie czy Londynie też się za uncje złota da to zrobić. 
 
Co do nieruchomości, nie będą wiecznie rosnąć. Nawet w USA, Kanadzie czy Australii nastąpiły ostatnio duże spadki wartości.  
Demografia i prawa rynkowe są nieubłagane a Polska pod rządami PiSu podąża radośćnie ta sama droga co Wenezuela czy Grecja

Pan Dzikus 2019-02-20

"Robert Gwiazdowski (...) na wolnym rynku zarabia pieniądze, który umie zarobić pieniądze, który zarabia je w sposób uczciwy w dużych ilościach." 
 
Zupełnie jak Donald Trump, który miał być super prezydentem lepszym od Reagana a jest równie zły jak Bush i Obama.  
 
Trochę słabo zapoznał się Pan z propozycjami Gwiazdowskiego.  
 
Program Gwiazdowskiego to nie jest program liberalny tylko program konserwatywny w sensie konserwowania socjalizmu pod maską liberalizmu. Platforma Obywatelska bis.  
 
Na stronie Fair Play nie ma jeszcze jego programu ale najprawdopodobniej będzie to to samo co jest tutaj:  
 
podatkiminus.pl 
 
Wpływy do budżetu wynoszą 334 064 114 000 a po zlikwidowaniu kilku podatków i wprowadzeniu kilku innych mają wynosić 334 054 008 940 + 13 577 137 250. Jak dla mnie to jest podwyżka podatków a nie obniżka.  
 
Gwiazdowski w każdym wywiadzie podkreśla jak to chce znieść akcyzę na pracę jaką jest podatek dochodowy. Co z tego, że zniesie akcyzę na pracę o nazwie PIT jak zamiast tego wprowadzi akcyzę na pracę o nazwie Podatek od Funduszu Płac? Co to za różnica czy akcyzę na pracę pobierzemy przed wypłatą czy po wypłacie? Jak dla mnie nie ma żadnej poza tą, żeby podatek ukryć i utwierdzić wyborców w błędnym przekonaniu, że podatków nie płacą.  
 
Postuluje wprowadzenie "emerytury obywatelskiej". "Emerytura obywatelska" jest tym samym co "dochód gwarantowany" tylko pod inną nazwą. Dobre chociaż tyle, że ten dochód gwarantowany chce wprowadzać dla ludzi od 60 roku życia a nie dla wszystkich pełnoletnich jak komuniści w innych krajach ale to jednak wciąż komuna. Nawet PiS nie wpadł na tak komunistyczny pomysł.  
 
Najgorszy z pomysłów Gwiazdowskiego to przyznanie rodzicom prawa do dodatkowych głosów za posiadane dzieci. Czyli nie dość, że dziecioroby okradają już bliźnich za pomocą 500+ nie wspominając o "darmowej" szkole, żłobkach itd. to jeszcze mają dostać dodatkowe głosy by umocnić swoją pozycję w demokracji i przegłosować sobie 1000+ albo 5000+. To chore. Demokracja już jest wystarczająco głupia a po czymś takim będzie jeszcze głupsza. Gdyby Gwiazdowski miał rozum to opodatkowałby głosowanie by ograniczyć demokrację a on chce jej ekspansji.  
 
Pragnę również zwrócić uwagę na to, że Gwiazdowski fundamenty swojej partii zbudował na bezpartyjnych samorządowcach czyli najwyższej klasy specjalistach od nepotyzmu, malwersacji i ustawiania przetargów.

obserwujcie rynek złota 2019-02-20

Waluta się szmaci owszem ale jak widać złoto stoi w miejscu drożeje tylko w momencie jak drożeje dolar w stosunku do złotówki. Złoto nigdy nie będzie środkiem płatniczym bo nie ma takiej fizycznej możliwości można by bić małe złote monetki odpowiadające np. 100zł banknotowi, zatopione w plastiku sztabki imitujące banknoty itp.. ale to jest niewykonalne. Ilość fałszerstw tego typu środków płatniczych spowodowałoby jeszcze szybsze zaszmacenie waluty. Koszt produkcji takich banknotów byłby olbrzymi. Przykładowo idziesz do sklepu kupujesz piwo i płacisz złotą monetką o wartości 100zł pani za ladą musi ci wydać 95zł w złocie. Jak to zrobi???. Chaos byłby olbrzymi, a jak sprawdzi czy moneta nie jest fałszywa? będzie ważyć na wadze, mierzyć suwmiarką. Jedynie co pozostaje to kurczowe trzymanie się pieniądza papierowego choć jak podają media już ponad połowa Polaków za zakupy płaci kartami i to właśnie jest największe zagrożenie dla wolnościowców a nie pieniądz papierowy. Niestety złoto będzie powoli wypierane z rynku jako surowiec inwestycyjny bo nie ma już takiej mentalnej wartości dla ludzi jak choćby 100 lat temu. W przypadku kataklizmu, kryzysu itp... większą wartość od złotej monety będzie miał worek kaszy czy ryżu. Pieniądz papierowy, waluta obca lub "użyteczny" przedmiot wymienny zawsze będzie jakąś wartością dla mas. 
I to że cena złota od tak dawna stoi w miejcu jest tego dowodem. Tym którzy śledzą kurs złota od czasu choćby ostatniego kryzysu po tylu latach powinna zapalić się czerwona lampka. Janusz Fijor wielokrotnie w swoich audycjach informował że dzieje się coś niezrozumiałego na giełdach ze złotem i to jest tego dowodem.

wnioski 2019-02-20

Moj szwagier oglądając złotą monetę powiedział że dla niego to nic nie warte jest. Dla niego liczy się 500+ dach nad głową i pełny żołądek. Niestety 80% ludzi w Polsce i nie tylko tak myśli więc nie ma się co dziwić że cena złota stoi w miejscu. Sam Janusz Fijor stwierdził że na giełdach dzieje się coś zastanawiającego mimo spadków, dodruku itp... złoto stoi w miejscu a powinno drożeć. Wygląda na to że złoto dla społeczeństwa traci mentalną wartość kruszcu inwestycyjnego. A co do wzrostu cen mieszkań jest to prawdopodobnie spowodowane masowym zamykaniem firm w Polsce wielu wycofuje się z biznesu bo w takich jak teraz warunkach po tym co tu stworzył PIS prowadzenie firmy staje się sportem ekstremalnym a łatwym i bezpiecznym sposobem umieszczenia zgromadzonego kapitału na trudne czasy jest zakup nieruchomości. W poprzednim roku była rekordowa ilość upadłości i likwidacji działalności gospodarczych.

wnioski 2019-02-20

Na dalszy wzrost cen nieruchomości chodzi głównie o bloki wpływ będą miały:  
1. Parcie płacowe w budowlance i nie tylko 
2. Wzrost cen materiałów budowlanych - kary za emisję 
3. Nadal istniejący popyt - wiele rodzin w Polsce żyje w warunkach poniżej standardu (brak centralnego ogrzewania - wysokie ceny prądu) smog itp... 
 
W momencie spadku popytu na mieszkania - zaostrzenie polityki kredytowej - pierwsze symptomy już mamy nastąpi załamanie w branży budowlanej a co za tym idzie załamanie w całej gospodarce. Nadal jednak będą się sprzedawały bez spadków lub wynajmowały mieszkania najtańsze z rynku wtórnego.

Sofronoff 2019-02-20

@14 
"jak widać złoto stoi w miejscu drożeje tylko w momencie jak drożeje dolar w stosunku do złotówki." 
 
Możesz z łaski swojej wskazać to miejsce ? 
 
https://zapodaj.net/15e1d33530017.jpg.html 
 
https://zapodaj.net/a9c67c278d6ab.jpg.html 
 
https://zapodaj.net/1a6bc23293b47.jpg.html 
 
https://zapodaj.net/7794cb4d47d3f.jpg.html 
 
"Złoto nigdy nie będzie środkiem płatniczym bo nie ma takiej fizycznej możliwości" 
 
Złoto NIE MUSI mieć jakiejkolwiek fizycznej możliwości płatniczej sensu stricto, tak, jak takiej możliwości nie mają nieruchomości, czy samochody albo elektronarzędzia. A aby się przekonać, że złoto MOŻE spełniać funkcję płatniczą, wystarczy przeczytać o "przygodach" kolegi inwestora opisanych w poście @1. Wiedzą to ludzie od kilku tysięcy lat i jakakolwiek waluta fiducjarna, nawet ukrytą w bitach, tego nie zmieni. 
 
"Janusz Fijor wielokrotnie w swoich audycjach informował że dzieje się..." 
 
A kto to taki ?

Sofronoff 2019-02-20

@15  
 
"Wygląda na to że złoto dla społeczeństwa traci mentalną wartość kruszcu inwestycyjnego." 
 
Społeczeństwo o którym pan pisze, to obecnie stado rzeźnych baranów, takich Meksykan, tyle, że Europy. I to w porównaniu do swoich sąsiadów. Do innych - rozumnych - cywilizacji nawet nie ma co porównywać, odnosić się. 
 
O reszcie wyssanych z palca ogólników i bredni a'la "masowym zamykaniem firm w Polsce wielu wycofuje się z biznesu bo..." wstyd nawet wzmiankować.

RAdesign 2019-02-20

trochę przerażające jest niezrozumienie podstawowych właściwości złota.... 
to mogła by być inwestycja, gdyby ktoś wiedział np. o przełomie technologicznym, gdzie będzie potrzeba mnóstwo złota. 
 
tak to zwyczajne zabezpieczenie i najbardziej uniwersalny konwerter wartości - rozpoznawalny i podobnie wartościowy prawie na całym świecie. 
garść monet do kieszeni i można zaczynać na drugim końcu świata.

Sofronoff 2019-02-28

@ 19 "uniwersalny konwerter wartości" pod warunkiem, że ma się rozum w głowie. A jeśli nie, bo i tak bywa, to przynajmniej nie trafi się na posiadacza spektrometru, który z kilku%owej domieszki miedzi w brodaczu, cechy jakże charakterystycznej dla tej monety, nie zrobi "afery" li tylko po to, aby widząc ewidentnego cymbała bo drugiej stronie, skupić złoto w cenie ... złomu.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt