Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
3 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
8 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2019-02-19

Cejrowski - wolnościowiec czy protekcjonista?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy lepiej przepłacać za polskie produkty? Dopłata do elektrycznych pojazdów. Tragiczne skutki zakazu handlu w niedzielę. Hugo standuperem? Kogo warto przekonywać? LEM.

KOMENTARZE

Piotr_W 2019-02-19

Lubie Was. Slucham jeszcze od koczowiska. 
Merytorycznie i rozrywkowo super. 
Ale... 
Jakosc dzwieku do dupy. Przede wszystkim od strony Hugo. Od dluzszego juz czasu, nie da sie tego sluchac. Rwie. Poziomy glosnosci. Wieczne problemy techniczne. Osobiscie mam dosc. Domyslanie sie tego co mowicie jest meczace i irytujace. 
Patrze na takiego Krawca. Gosc z kasa na bakier, ale potrafi zapewnic dobra jakosc swoich audycji od lat. Noz kurw... mam dosc.

Jaro 2019-02-19

Dokładnie!! 
Kurcze już x razy pisałem w komentach że macie ogarnąć dźwięk, szepczecie do tych mikrofonów czy jak? Po załadowaniu audycji na fona przy odsluchiwaniu na sluchawach dousznych ledwie co słychać. To chyba nie jest kwestia tego radia bo np Fijora czy Byta słucha się b.dobrze.  
Ewidentnie w chu.a lecicie nic nie robiąc sobie z uwag słuchaczy. Ostatecznie chyba robicie to dla nas nie?? Jak macie problem z netem to miesieczny abonament na LTE zapłaćcie za 30 zeta i bedzie ok.  
Ale sie napisalem ale mnie poprzedni koment zmotywował żeby po raz kolejny napisac co mnie boli.  
Hugo jako szef ogarnij to bo już naprawde wstyd.

psycho 2019-02-19

gwiazdowski to ten, co chce sprowadzic do polski miliony niewolnikow z azji ?

Dominik 2019-02-19

à propos cejrowskiego: nie ważne czy się kupuje z zagranicy czy z polski, wymiana pieniężna między krajami musi się bilansować w dłuższym horyzoncie czasowym. 
 
Jak my coś kupimy ze strefy euro to strefa eur musi kupić coś u nas. inaczej ktoś zostanie z nadmiarem waluty. 
 
Tu nie ma ideologii tylko matematyka. Mało kto potrafi zrozumieć jakie to ma konsekwencje:  
 
Na cłach importowych tracą nasi eksporterzy. Jak my nie kupimy od chinczyka to chinczyk nie kupi u nas, bo będzie mu drogo - wysoki kurs walut.  
 
Przykład Norwegia i izrael: wysokie cła powodują (np 50-100%na samochody) powodują że ich waluty są drogie i zyski z eksportu maleją.  
 
Kurs walut próbuje zbilansować eksport i import: Utrudniasz import -> twoja waluta idzie w górę, bo nie chcą jej wymienić -> mało wyeksportujesz.

Jack 2019-02-19

Akurat tutaj Cejrowski ma rację - znaczna część kosztów to opłaty dla pracowników a praca jest opodatkowana na około 30%. Tak samo firma musi płacić podatki w Polsce, podatki od nieruchomości, podatki dochodowe - 19% itd. Gdyby to była inwestycja krajowa to ma sens bo te pieniądze wracają do budżetu państwa, jednak dal Warszawy to jest niekorzystne bo ta firma nie płaci tych wszystkich podatków do kasy miasta tylko do budżetu państwowego.

Kamil 2019-02-19

Jack, te pieniądze które wyjechały za granicę trafią do naszych eksporterów. Oni zapłacą swoim pracownikom i państwo i tak ściągnie te podatki. Podatkowo nie ma różnicy dla kraju.

Kamil 2019-02-19

Wystarczy wyobrazić sobie kraj w którym jest zakaz importu. Czy taki kraj może coś sprzedać za granicę? Nie, bo obcokrajowiec nie będzie miał złotówek. Polacy ich nie sprzedadzą bo za obcą walutę nic nie mogą kupić (zakaz importu) Kurs PLN w stosunku do innych walut będzie nieskończenie wysoki

Sofronoff 2019-02-19

Apropos Cerjowskiego. Zwrócił ktoś uwagę, jak Cerjowski w wypowiedziach o Trumpie, o Ameryce, o murach z Meksykiem, zupełnie przemilcza sprawę ustawy 445 JUST i zupełnie wygasza rozmowy zmierzające do wyeksponowania wpływu lobby żydowskiego w USA ? To proszę zwrócić. O Żydach cichosza, cichosza poza bzdetami ogólnikami w rodzaju "malutki naród", "malutkie państewko". Ale tym państewku na ukradzionej Palestyńczykom ziemi, które w kilkadziesiąt lat wypracowało sobie kilkaset milionów wrogów cichutko. Ten wasz rzekomy wolnościowiec, pan Cerjowski, widać wie, skąd wieje wiatr przyszłych zmian... i zajmuje pole position.

Pan Dzikus 2019-02-20

Jeszcze nie przesłuchałem tej audycji ale o Cejrowskim mogę się wypowiedzieć. Jest na lewo od Korwina, Brauna, Fijora ale na prawo od całej reszty. Gdyby rządził to Polska, mimo jego merkantylistycznych zapędów, byłaby jednym z najbardziej wolnościowych państw na świecie. Nie byłoby 500+, zasiłków dla bezrobotnych, służby zdrowia itd.  
 
Jak przypuszczam audycja nawiązuje do skrytykowania przez Cejrowskiego zakupu koreańskich tramwajów zamiast polskich.  
 
Napiszę to samo, co napisałem pod audycją Cejrowskiego o tym zakupie.  
 
Nie opłacało się kupić za 2,5 mld polskich tramwajów z następujących powodów.  
1. Państwowy transport ludzi to socjalistyczny wymysł i nie powinien istnieć. Każdy zakup tramwajów dla państwa jest nieopłacalny.  
2. Zakup tramwajów za 2,5 mld jest bardziej nieopłacalny niż za 2 mld. Jeśli ktoś kupuje tramwaje za 2,5 mld to znaczy, że ma tramwaje i nie ma 2,5 mld. Jeśli ktoś kupuje tramwaje za 2 mld to ma tramwaje i zostaje mu jeszcze 500 mln.  
3. Kupienie tramwajów od polskiego producenta drożej tylko dlatego, że to polski producent jest zachętą dla niego by dalej robił drogie i niekonkurencyjne tramwaje zamiast tanich. Ponieważ zakup jest finansowany z podatków to oznacza karę w wysokości 500 mln zł dla jakichś innych Polaków, którzy produkują dobre i konkurencyjne produkty. Słowem, karzemy porządnych producentów a nagradzamy nieudaczników. Jest to sabotowanie polskiej gospodarki.  
4. Mówienie, że należy zapłacić 2,5 mld Pesie zamiast 2 mld Koreańczykom bo wtedy te pieniądze będą pracowały w Polsce jest bzdurą. Jak zapłaci się 2 mld Koreańczykom to pieniądze też będą pracowały w Polsce bo Koreańczycy dostaną złotówki, które będą musieli wydać w Polsce. Jeśli zamienią je na dolary czy inną walutę to ten kto kupił te złotówki wyda je w Polsce.  
5. Jeśli mamy się bogacić to zawsze należy wybierać ofertę najkorzystniejszą bo to z najkorzystniejszej oferty odnosimy najwięcej korzyści. (Przyznam, że osobiście nie stosuję się ściśle do tej zasady i nie kupuję od Niemca bo brzydzę się tymi zbrodniarzami i szkodnikami).  
6. Pan Cejrowski doskonale wie, że należy kupować tanio a nie drogo i osobiście stosuje się do tej zasady szyjąc koszule w Bangladeszu czy innym kraju azjatyckim a nie w Polsce. Mimo to chciałby, by państwo nie stosowało się do tej zasady i marnowało publiczne pieniądze jeszcze bardziej niż marnuje.

Jurek Ogórek 2019-02-20

Czemu takie ciche są te audycje. Trzeba głośniki na maksa podkręcić żeby coś słyszeć. 
1. Wojtek Cejrowski jest bardziej wolnościowy niż tak chwalony przez was Gwiazdowski. Roberto mówi o usprawnianiu upraszczaniu prawa podatkowego ale ani słowa o obniżaniu podatków. Czyli pozmieniać wszystko tak żeby nic się nie zmieniło.  
2. Źli polscy wolnościowco-narodowcy mają czelność krytykować jedynie słuszne plemię żydowskie. Żydzi są idealni i święci. Nawet neutralny stosunek jest antysemityzmem. Kur.. trzeba krytykować buractwo i chamstwo nie ważne jaką ma nazwę i flagę. Czyżby poprawność polityczna opętała również kontestację. Dużo większymi nacjonalistami są żydzi niż Polacy. 
3. Widzę jeden argument za tym aby przetargi państwowe wygrywały rodzime firmy, mianowicie w takiej sytuacji państwo ma większe pole manewru w razie jakiegoś niewywiązania się z umowy.

wierny sluchacz 2019-02-21

Też pozdrawiam Kapitana Bożego Krawca

Adam T 2019-02-21

Nie lubię argumentu, że palacz powinien więcej płacić za służbę zdrowia. Przecież palacz to turbopodatnik - to chyba stwierdzenie kogoś z kontestacji? 
80% ceny papierosów to akcyza. Czyli paląc 1 paczkę dziennie płacimy dodatkowo 4380PLN podatku rocznie. Palacze zasilają budżet podobno 24mld zł rocznie. jeszcze mają dopłacać na służbę zdrowia? 
A propos: Ciekawe kiedy biurwolandia wpadnie na to, że rzucenie palenia oznacza wzbogacenie, które można opodatkować? Albo w ramach uszczelniania akcyzy każą płacić wyrównanie akcyzy po rzuceniu palenia ;)

darek 2019-02-22

Problem kupowania w Polsce czy za granicą można porównać do problemu, czy firma ma coś zlecić na zewnątrz, czy wyknonać sama. Jak się wykona samemu to też "pieniądze zostają w firmie" i niby ma być lepiej. Ale często zleca się komuś jednak - bo po co robić coś samemu jak można szybciej i taniej zlecić. Jest to kwestia efektywności. A nawet jak ktoś nie ma firmy to ma dylemat czasami, czy lepiej coś kupić, czy może zrobić samemu ? I znowu argument, że jak zrobimy samemu to przecież "pieniądze zostają w naszej kieszeni ". Ale z driugiej strony ta strata czasi i wysiłek. Czy lepiej samemu upiec ciastko, czy lepiej kupić w sklepie ?

Warto wiedzieć, jak jest. 2019-03-07

Adolf Hitler mawiał, że "podludziom" należy odebrać broń. 
A co na temat posiadania broni przekazał Polakom sam Chrystus Pan w czerwcu 2018r. ? 
 
https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/03/27-ii-1-iii-2019-przypomnienie-6-vi.html?m=1

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 2 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 3 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 5 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 6 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 8 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 9 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt