Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-02-28

Szkolenia z nieruchomości to ściema

Nadający: Jan Fijor

A przynajmniej bardzo często tak jest. Zjawisko to omawia Janek, przywołując własne doświadczenia i historie innych.

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2019-02-28

Mnie prawdopodobnie nie będzie za tydzień z Jankiem na antenie, więc odnośnie wątpliwości słuchacza przytoczonych na końcu, którym ma być poświęcony następny odcinek: 
 
Państwa nie bronią efektywnie przed śmiercią niewinnych, a wręcz przeciwnie, mordują ich (własnych obywateli) najbardziej masowo. Vide punkt 6: slib.pl 
 
Nawet mafia jest lepsza niż państwo (youtube.com istnieje też wersja z polskimi napisami), m.in. właśnie dlatego, że gdy dwie rodziny mafijne prowadzą wojnę, postronnych ofiar jest bardzo niewiele, tymczasem państwo zaangażowane w konflikt, pomimo wszelkich konwencji humanitarnych, cywilom poważnie zagraża.

Dawid Dudek 2019-02-28

Cześć Janku, 
 
ponieważ mnie wywołano do tablicy i moje szkolenie, to... chyba się wypowiem :)  
 
Być może umknęło Twojej uwadze, że dokładnie identyczne szkolenie robię w ramach MBA Nieruchomośći na ASBIRO. Robiłem je trzykrotnie i jeszcze nikt nigdy nie narzekał, ani nie był niezadowolony. Jak zaś słusznie zauważyłeś: na ASBIRO uczymy, rzeczy które działają. Zatem gdzie tutaj logika: Na ASBIRO działa a online nie działa?  
 
Odpowiadając na Twoje pytania: 
 
1. Nie można "sprzedać" adresów. Po pierwsze jest to niezgodne z prawem (RODO, UOIK, Urząd Komunikacji Elektronicznej, itp.) a po drugie sprzedaż adresów jest pozbawiona sensu z punktu widzenia investora. Kluczem nie jest baza adresów, ale dotarcie do konkretnych osób, które mają konkretny problem np. kredyt we franku, zadłużenie, wzmianki na hipotece, itp. Jak sam zauważyłeś baza musi być aktualna - zatem uczę ludzi jak ją zrobić samodzielnie, aby aktualna była.  
 
2. Twierdzenie, że "żyję z robienia szkoleń" jest nie tyle nie na miejscu co po prostu obraża zarówno asbiraków, którzy płacą czesne za MBA a z drugiej strony kilkuset inwestorów po moich między innymi szkoleniach, którzy kupują, zarabiają i nie narzekają. Mam ludzi, którzy trzeci rok z rzędu kupują to samo szkolenie tylko dlatego, że... są wdzięczni, że po pierwszej edycji kupili kilka mieszkań.  
 
3. Odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się jedynie czytając POST NA FACEBOOK. Nie zagłębiłeś się w agendę szkolenia, nie wiesz o czym była mowa na szkoleniu i kompletnie NIE MASZ POJĘCIA jak szkolenie przebiega, że współpracuję z ludźmi indywidualnie, jestem dostępny dla nich zawsze i GWARANTUJĘ, że jeśli to czego uczę nie zadziała to ODDAJĘ im pieniądze. Ponad 250 osób było na moich szkoleniach z nieruchomości i NIGDY nie miałem reklamacji. A zareklamować można BARDZO PROSTO. Płatność za szkolenia u mnie tylko karta kredytowa i PayPal. Jeśli ktoś jest niezadowolony to JEDNYM kliknięciem może odzyskać pieniądze.  
 
4. Kuriozum jest to, że opowiadasz, że moje szkolenie kosztuje 5 tys zł. Dla Asbiro jest niemal za darmo a szkolenia online kosztują... 1500 zł z tego mamy 23% VAT, 18% podatek dochodowy i ponad 200 zł kosztują komponenty, które dostają uczestnicy (wtyczki do wordpress, pokój webinarowy, itp.). Policz ile dla mnie zostaje? Rzadko więcej jak 400 zł od osoby. Dlaczego? Bo nie żyję ze szkoleń. Traktuję je często jako promocję mojego blog, czasami czytelnicy proszą o zrobienie, itp. Jeśli cytujesz moją agendę i tytuł mojego szkolenia to mógłbyś chociaż UCZCIWIE podać cenę mojego szkolenia. Napisać, że zawiera VAT, podatek, itp.  
 
5. Proszę PRZECZYTAJ ze zrozumieniem co to za grupa 351 tys leadów (ludzi). Zapewniam Cię, że przestaniesz opowiadać, iż wystarczy jeden lub dwa kontakty.  
 
6. NIE JESTEM kołczem. Mam na kołczing alergię.  
 
7. A tak przy okazji to… szkolenia u mnie kupują np. Osoby, które założyły Asbiro Investors. Jak rozumiem, są oni albo „idiotami”, albo „naciągaczami” skoro kupują i szkolenia i konsultacje i są zadowoleni.  
 
8. Proszę pokaż mi te „książki” i blogi, gdzie jest ta wiedza. Roześlę za free do mojej bazy mailingowej. 
 
Dobrego dnia :) 
 
Dawid Dudek

Sempowicz Jerzy 2019-03-02

Niestety, z racji tego, że przytoczone szkolenie jest integralną częścią naszego wspólnego z Dawidem Dudkiem projektu szkoleniowego "Jak znaleźć i przeprocesować zadłużone nieruchomości?" również poczułem się niejako wywołany do tablicy. 
I niestety z przykrością stwierdzam, ze wielce przeze mnie szanowany Pan Fijor w swoich sądach i osądach odlatuje coraz bardziej w swój matrix. 
Niestety, za każdym razem mam odczucie, jakby Pan Jan zatrzymał się w latach 90 w tym swoim Chicago i tak nadal żył w swoim matrixie, gdy był agentem nieruchomości. 
Tak się składa, że nie mam o bardzo wiele mniej lat niż Pan Jan i te czasy doskonale pamiętam, choć z realiów polskich i niestety nie do końca się zgadzam z tym, co Pan Jan zwykle głosi. Jednak nigdy z tym nie dyskutowałem. 
Teraz jednak się to zmieniło, gdyż Pan Jan uderza bezpośrednio w mojego wspólnika, pośrednio we mnie. 
Dziwi niezmiernie swego rodzaju hipokryzja Pan Jana.  
Jak szkolenie Dudka, to żle, ale jak ten sam Dudek występuje w Asbiro?? Oooo, to już dobrze! 
Jak Dudek sprzedaje wiedzę na własnych szkoleniach, czy ze mną...to BEEEEE! Ale jak robimy (robiliśmy) to w ramach Asbiro, to dobrze!  
Jak Dudek wydaje ksiażki, to nieładnie, bo przecież całą wiedzę można kupić w Fijorr Publishing. 
Ktoś w końcu przytomnie zadzwonił i Pan Fijor próbował nieudolnie wyjść z tej kompromitacji. 
 
Audycja rozbawiła mnie do łez i mógłbym wyciągnąć tutaj tych bzdur szerzonych przez Pana Jana na 4 strony A4, ale szkoda mi godziny czasu na powtórkę audycji, którą na szczęście odsłuchałem w aucie po drodze do domu. Z nudów.  
Panie Fijor:) umarłem ze śmiechu z tych "darmowych" waszych chicagowskich spotkań, gdzie najpierw "dzieliliście się wiedzą za darmo", a potem mówił Pan o tym, ze własne know how to się chowa dla siebie, bo nie karmi się konkurencji:). Czyli co? Waliło się ściemę dla kolegów z branży? Już widzę tę waszą współpracę. Taka sama jak i teraz w Polsce jest. Akurat w tym to trudno mi zarzucić brak rozeznania.  
Popłakałem się ze śmiechu z tego skupu mieszkań zadłużonych, w dobrej cenie przez prezesa banku:) 
Panie Fijor, Święta już dawno się skończyły, a Pan jakby z choinki spadł. W dodatku ubranej w 1990 roku. 
 
Więcej smaczków nie będę wyciągał, choć jest ich tam sporo. 
Poziom tej akurat audycji jest tak żenujący, ze aż nie chce się więcej komentować, chociaz jest co. Bardzo jest co!

Andrzej 2019-03-02

JF powiedział prawdę stąd takie oburzenie. Prawda boli najbardziej. 
Świadomie czy nieświadomie uderzył w bardzo wpływową również na Kontestacji grupę szkoleniowców.  
Miesiąc temu miałem okazję zadać pytanie bardzo znanemu w tym środowisku szkoleniowcowi od nieruchomości - skoro tyle zarabia na nieruchomościach w swoim regionie to po co tyle setek ludzi szkoli i buduje sobie konkurencję ? 
Przecież to logiczne, że rentowność każdego dobrego biznesu spada kiedy coraz więcej ludzi nim się zajmuje. W interesie każdego przedsiębiorcy jest to aby, w przypadku odkrycia tzw. złotej żyły, jak najmniej ludzi się tym zajmowało ( chyba, że chodzi tylko o płatne szkolenia ).  
Pan odpowiedział mi łaskawie, że  
1. tort jest wielki  
2. Przez szkolenia wyrabia sobie kontakty 
3. Poza tym to, że jednocześnie szkoli się w ciągu roku tysiące fliperów, podnajemców, najemców, etc to już to napędza rynek nieruchomości  
Słowem owczy pęd bez wartości napędzający tak naprawdę pelikany na szkolenia.  
No i koniecznie naprawdę trzeba aż robić płatne szkolenia, żeby wyrabiać kontakty :) 
Nie będę podawał nazwiska tego Pana bo jest zbyt znany w środowisku. 
Nie kwestionuję oczywiście samej istoty szkoleń w jakiejkolwiek dziedzinie, tym bardziej, ze jak jest popyt to i nie dziwi podaż.

Dawid Dudek 2019-03-02

Andrzeju, 
 
Oburzenie nie wynika z faktu krytyki szkoleń. Wynika z faktu, że Janek:  
 
1. Zacytował na wstępie tytuł mojego szkolenia + skrócony opis. 
 
2. Nie sprawdził czego szkolenie dotyczy, lecz mówić co mu się wydaje, że szkolenie obejmuje. 
 
3. Skrytykował nie znając tematu - a przynajmniej taki jest odbiór odcinka :-) 
 
4. Opowiadanie, że „prezes by sobie kupił mieszkanie jakby wiedział, jak masz bazę to sprzedaj, etc. Co dowodzi braku znajomosci materii i prawa.

Dawid Dudek 2019-03-02

Andrzeju, 
 
Oburzenie nie wynika z faktu krytyki szkoleń. Wynika z faktu, że Janek:  
 
1. Zacytował na wstępie tytuł mojego szkolenia + skrócony opis. 
 
2. Nie sprawdził czego szkolenie dotyczy, lecz mówić co mu się wydaje, że szkolenie obejmuje. 
 
3. Skrytykował nie znając tematu - a przynajmniej taki jest odbiór odcinka :-) 
 
4. Opowiadanie, że „prezes by sobie kupił mieszkanie jakby wiedział, jak masz bazę to sprzedaj, etc. Co dowodzi braku znajomosci materii i prawa.

Jerzy Sempowicz 2019-03-02

Do Andrzeja. 
Tak, zgodzę się z Tobą. Sedno tkwi w tym co napisałeś, tysiące fliperów. Ja nie żyję ze szkoleń, prowadzę ich mało i w małych grupkach. Też bilem się z myślami, czy to nie będzie przypadkiem moja konkurencja? Obawiałem się tego, nie powiem, że nie. Ja jednakże (wraz z Dawidem) mam niszowy produkt i po szkoleniu mam tematy do zrobienia w całej Polsce. Tylko dzięki tym kilkudziesięciu absolwentom mojego szkolenia w ciągu roku kupiłem mieszkania w Połczynie Zdroju (550 km ode mnie), Wałbrzychu (60 km ode mnie) czy Jeleniej Górze (u mnie) nie widząc ich na oczy. Ja znowu podesłałem kilka tematów swoim absolwentom. Kolejne będę miał w Krakowie i nie sądzę, żeby to było coś dziwnego, ze potem grupa ze sobą współpracuje. Jeśli Was to dziwi, to tym lepiej dla mnie.

Piter 2019-03-02

Wiecie co jest ostatnim stopniem wtajemniczenia klienta w szkolenich które przekazują nam różni coache /trenerzy biznesu ? Ano taka prawda “ chcesz się dorobić to zostań trenerem biznesu, znajdź jeleni co ci uwierzą i opowiadaj jak można zarobić “ ) 
A na poważnie to faktem jest że w dzisiejszych czasach dostęp do rozmaitej wiedzy jest za free na necie czy za małe pieniądze kupując literaturę fachową . Człowiek który skończył jakieś studia ba nawet szkołę średnią nie powinien mieć problemu z dotarciem do takiej wiedzy. 
 
A wiedza którą przekazujecie nie jest zbyt skomplikowana. Na przykład czytałęm ostatnio takie wynurzenia typu jak tanio i efektownie umeblować pokój na wynajem . Ano kupić meble z Ikei . Buhahaha to przecież wie każdy w miarę rozgarnięty człowiek. I inne typu “znajdź jelenia co ci sprzeda albo wynajmie za pół darmo”. 
 
Z drugiej strony ceny jakie oferujecie typu 800 zeta za szkolenie w dwa dni online , czy kilka tysięcy zeta za spotkanie w grupie “face to face” z guru są co najmniej wydumane. 
Tym sposobem to studia gdzie przekazuje się konkretną wiedze w danej dziedzinie kilka lat , dzień po dniu musiałby kosztować chyba miliony ) 
 
Oczywiście Pan Janek ma racje że pewnych sposobów na biznes nie sprzedaje się szerokiej publice. Kto ma taki pomysł ten sam robi biznes a nie bawi się w szkolenia. 
Kto znalazł nisze rynkową ten ją trzyma dla siebie. Chyba że … Żyje się z samych szkoleń. A żyje się z samych szkoleń bo biznes nie wypalił albo kiepsko idzie i coś dodatkowego 
trzeba robić. 
 
Reasumując szkolenia prowadzone przez różne “guru biznesu” uważam za coś co może stanowić dodatek do wiedzy dla tych którym się nie chce poszukać tej wiedzy za free. Z drugiej strony potrzebują oni pewnej motywacji natury psychologicznej 
typu “wydałem tyle kasy a więc jestem lepszy od innych “. Człowiek który chce prowadzić jakiś konkurencyjny biznes musi sam wiedzieć czego chce , jaki ma pomysł na siebie a nie robić kalki z tego co mu zaproponują inni.

Krzysiek Derdzikowski 2019-03-02

Temat jest faktycznie ważny, bo spora rzesza ludzi wybiera się na szkolenia, których kompletnie nie potrzebują, tylko dlatego że prelegent ładnie się uśmiecha. Moje zdanie dość dobrze oddaje ten tekst: "Niektórym wydaje się, że inwestują w siebie. Jeżdżą na drogie sympozja z ulubionymi mówcami motywacyjnymi, chodzą na StartupWeekend mimo iż nie mają startupu, Aulę, Czwartki Social Media, TeDx. Są wręcz przeedukowani i przemotywowani, w złym tego znaczeniu. Uczą się rzeczy, jakie są potrzebne na dużo późniejszym etapie rozwoju, gdy masz średnią lub dużą firmę. A tak naprawdę gdy ją masz, to ta wiedza jest oczywista. Bardzo często uczycie się od ludzi, którzy sami nic nie osiągnęli, a uczą innych aby dopiero zarobić. Na początku drogi naucz się jak być dobrą księgową, programistą, spawaczem lub kafelkarzem. To ma większe znaczenie. Co więcej, robiąc coś pożytecznego dla ludzi, będziesz miał to fajne poczucie, że Twoja praca nie jest pasożytowaniem na pracy innych i nie będziesz myślał o tym jak piątkowy wieczór zapić drogą whisky, tylko spokojnie weźmiesz go na trzeźwo." Więcej: fornalski.blox.pl 
Kiedy poznałem Jurka powiedział: "Właśnie po to tutaj przyjechałem. Po te twoje słowa". Dokładnie tak samo mówią ludzie po jego szkoleniach. Wiem, byłem. I u Jurka i u Dawida. Nie zmienia to faktu, że cała rzesza ludzi szkoli z tematów o których nie ma pojęcia i chwali się wynikami, których nigdy nie osiągnęli. Nie dziwię się, że Jan się wkurza. Jak napisał Dawid też się na to wkurza. Skoro już jesteśmy wkurzeni to może pora pomyśleć czy by tych "Grzesiaków" rynku nieruchomości jakoś nie wskazywać palcem aby każdy wiedział kto daje faktyczne efekty i przynosi wynik pod postacią grubszego portfela, a kto się bawi w usuwanie polipów z nosa siłą woli?

Sofronoff 2019-03-02

"uczelnia" Asbiro chyba bazuje na darmowości wykładowców, nieprawdaż ? JMF nawet ubrał to w jakąś zabawną filozofiyę a'la "dorobił się, a wiedzą {za darmo} nie dzieli się". Czy coś się zmieniło ? Pytam, bo zwróciłem ongiś uwagę na utyskiwania J Mariana F, robiącego swego czasu przytyk samemu Richardowi Bransonowi {czy też jego sekretariatowi}, że śmiał określić niebagatelną a konkretną sumę za POŚWIĘCENIE swojego czasu za wystąpienie na "uczelni" czy innym mityngu. Pamięta ktoś jeszcze ?

Jan 2019-03-02

@10 Branson jest typem "marketing only businessman". Krytykowałem go nie za to, że życzy sobie za wykład (nie szkolenie) 650 tys. funtów, podczas gdy na lewackich Harvardach,czy UCLA potrafi się prezentować za friko.Chciałem z nim zrobić deal: my wesprzemy akcją propagandową jego Virgin Mobile w zamian za wykład (oferowałem 50 tys. euro) i jako Polaczek zostałem wyśmiany. Ciekawe, kto się będzie śmiać na końcu. Virgin Mobile szału nie zrobił, a mógł zrobić. Mimo to do Sera RB dotarłem i oferta była na stole. Strogonoff, spróbuj ją przebić! Ukłony

Damian33 2019-03-03

Wysłuchałem audycji i przeczytałem powyzsze komentarze. 
Z dużą częścią tego o czym mówił Janek się zgadzam i myślę że zgadza się wielu którzy z boku obserwują to co się dzieje na rynku nieruchomości w Polsce, w Europie ale też w całym w USA, Australii, Kanadzie czy też pozostałych częściach świata czyli tzw krajów rozwijających się. 
 
Janek mówi o skutkach ale myślę ze warto zrobić krok w tył żeby zobaczyć skąd wzięły się wypaczenia na rynku nieruchomości.  
Historia banki która się pompuje od dekad rozpoczyna się w roku 1971 kiedy to prezydent Nixon zawiesza wymienialność dolara na złoto. Bankierzy centralnie dostali wówczas ogromną władzę do drukowania pieniędzy w ilościach jakie sobie zamówi rząd, potem było już tylko gorzej. W roku 2007 dochodzi do pęknięcia banki na rynku nieruchomości w USA a kryzys rozlewa się na cały świat. Rządy dla stymulowania koniunktury uruchamiają cyfrowy dodruk waluty za pomocą tzw QE(Quantitative Wasing) programs I ogromne ilości waluty trafiają na giełdę i do bankierów. 
Dodatkowo banki centralne scinaja stopy procentowe do absurdnie niskich poziomów dzięki czemu nie opłaca się kompletnie oszczędzać pieniędzy ale pożyczać co i tak jest na rękę rzadzacym. Wskutek czego pojawiają się ogromne ilości inwestorów amatorów którzy zaciagaja kredyty (w końcu odsetki są tak niskie) i kupują po 2, 3,4, nieruchomości. Pompuje się bańka na rynku nieruchomości ale też akcji, obligacji a ostatnimi czasy nawet w dziwacznych strefach gospodarki czyli w kryptowalurach które stały się kolejnym wehikulem typu get rich quick. Jest dużo taniego pieniądza na rynku, tylko nie wiadomo co z nim zrobić.  
 
Co powyższe na wspólnego z couchami i szkoleniowcami? A no tyle że chętnych do szybkie wzbogacenia się nie brakuje w żadnym kraju. W Polsce szczególnie jest nadpodaz tych którzy "chcieliby zarobić ale się zbytnio nie narobić". Poza tym robiąc szkolenia nie musimy inwestować w maszyny, w systemy, a więc software czy hardware. Działamy nisko kosztów, mamy laptopa 
, jakaś stronę internetową, może nawet sprzedajemy przez tą stronę nasze kursy video. Nie potrzebujemy biura a tylko wynajmujemy sale jak już nalapiemy chętnych, możemy używać prywatnego auta a jedyną większą inwestycja w biznes to może rzutnik czy nowy laptop.  
Po co więc się szarpać jako inwestor, po co brać kredyty z banku, uzerac się z ekipami remontowymi. Można zrobić parę szkoleń, zgarnąć kupę gotówki na konto a ze zakumulowanego kapitału kupić choćby gotowe mieszkanie od dewelopera, wykończone do stanu pozwalającego wynająć mieszkanie chocby jutro.  
Proste? Bardzo proste, nisko kosztowe rozwiązanie a efekt inwestycja w nieruchomośc bez konieczności ponoszenia  
. ryzyka czy problemów z jakimi boryka się zazwyczaj inwestor z kredytem z banku. 
 
Pytanie tylko jak długo obecny stan rzeczy może się jeszcze przeciągnąć. Szkoleniowy nam wymawiaja kup nieruchomośc, na niej nigdy nie stracisz. I tylko zapominają dodać że nie stracisz jak kupisz za gotówkę i ubezpieczysz. Lewarujac się kredytem masz ogromne ryzyko na własnych barkach i jak pokazują ostatnie wydarzenia w Kanadzie czy Australii ceny nieruchomości mogą też zacząć spadać a nie koniecznie rosnąć po wiecznosc...

Sofronoff 2019-03-03

@11 Branson jest typem "marketing only businessman". 
 
A czymże jest, póki co, "uczelnia" only Asbiro ? 
 
 
"(...) na lewackich Harvardach,czy UCLA potrafi się prezentować za friko." 
 
Zatem na Asbiro nie zaprezentował się, bo nie jest lewackie ? Taki humorystyczny wniosek mamy wyciągnąć ? 
 
"Chciałem z nim zrobić deal: my wesprzemy akcją propagandową jego Virgin Mobile w zamian za wykład" 
 
Proszę zatem zadać sobie proste pytanie: gdzie na biznesowej szachownicy jest Branson a gdzie jest Asbiro i kto w związku z powyższym ma dobrego nosa do dili. 
 
"(oferowałem 50 tys. euro) i jako Polaczek zostałem wyśmiany." 
 
Nic pan nie wspominał o JAKICHKOLWIEK pieniądzach. 50kEUR, to nowość. Co pan faktycznie oferował i czy został "wyśmiany", wie tylko pan.  
 
"Ciekawe, kto się będzie śmiać na końcu." 
 
Na końcu czego ? O jaki lub czego koniec chodzi ? 
 
"Virgin Mobile szału nie zrobił, a mógł zrobić." 
 
Łał. Mam rozumieć, że pan zrobił szał choć trochę zbliżony do szału Bransona...? Ciekawe, czy Branson TEŻ użera się na lotniskach forsując jedynie słuszny wymiar swojego neseserka ;-) 
 
Kibicuję panu. Naprawdę. Tylko obok nieścisłości {w szczególności obok ewidentnych bredni} zawodowo nie przechodzę obojętnie.

Michał K 2019-03-03

Panie Janku, 
 
Z całym szacunkiem, ale kurs MBA Nieruchomości kosztuje ~15.000 zł. Występują w nim wszystkie osoby, które wymienia Pan bezpośrednio lub pośrednio w swojej audycji.

Michał K 2019-03-03

Oczywiście mowa o kursie ASBiRO, który firmuje Pan swoim nazwiskiem.

przemom 2019-03-03

Nie słuchałem już kontestacji chyba z rok i mówię a zobaczę co tam słychać i trafiłem na tę audycję.... 
I w sumie się zgadzam i mówię to od dawna ale miałem wrażenie że Pan Janek ma jakieś rozdwojenie jaźni...sprawdziłem dla pewności i nadal jest związany z Asbiro które między innymi robi kursy,seminaria,MBA i nieruchomościach. Czy jest na sali lekarz?

hmp 2019-03-04

1. Przeczytaj Kiyosakiego. 
2. Idz na szkolenie z nieruchomości. 
3 Nakupuj mieszkań na kredyt by byc "wolnym finansowo". 
4 idz na MBA lub prestiżowe szkolenie z nieruchomości aby poznac towarzystwo poklepywania się po plecach. 
5. Oblicz swoją wartość netto. Jesteś -2 000 000 zł. Kredyty hipoteczne znacznie przekraczają wartość nieruchomości. 
6. Zbankrutuj lub sznur.

Hades 2019-03-04

1. Przeczytaj Kiyosakiego. 
2. Idz na szkolenie z nieruchomości. 
3 Nakupuj mieszkań na kredyt by byc "wolnym finansowo". 
4 idz na MBA lub prestiżowe szkolenie z nieruchomości aby poznac towarzystwo poklepywania się po plecach. 
5. Oblicz swoją wartość netto. Jesteś -2 000 000 zł. Kredyty hipotecxne znacznie przekraczają wartość nieruchomości. 
6. Zbankrutuj lub sznur.

Hades 2019-03-04

1. Przeczytaj Kiyosakiego. 
2. Idz na szkolenie z nieruchomości. 
3 Nakupuj mieszkań na kredyt by byc "wolnym finansowo". 
4 idz na MBA lub prestiżowe szkolenie z nieruchomości aby poznac towarzystwo poklepywania się po plecach. 
5. Oblicz swoją wartość netto. Jesteś -2 000 000 zł. Kredyty hipotecxne znacznie przekraczają wartość nieruchomości. 
6. Zbankrutuj lub sznur..

Piter 2019-03-04

650 tys czy 50 tys EUR za wykład jakiegoś gościa - niech to nawet będzie Bill Gates to zakrawa na ...sekciarstwo a nie wykład czyli coś co ma wzbogacić naszą wiedzę. Ruszcie wyobraźnią wejdzie se taki gostek na katedrę i przez godzine czy dwie uraczy nas jakąś "tajemną wiedzą" za mega kase ? 
Sorry to nie będzie prawdziwa wiedza tylko raczej zbiór haseł i zaklęć na miarę "czarnoksiężnika". 
 
Przede wszystkim wiedza wymaga CZASU na jej przyswojenie. Secundo prawdziwa wiedza to nie jest jakiś tam odcinek telenoweli tylko jak w każdej dziedzinie spory zasób informacji dawniej zawarty w opasłych książkach dzisiaj na nośnikach elektronicznych . No i ostatnia rzecz aby się czegoś nauczyć trzeba zrobić pewien proces myślowy czyli analizę "pierdyliona" informacji zawartych w opasłych książkach czy nośnikach danych.  
Stąd konkluzja że wykłady "guru biznesu" za grube tysiaki są guano warte albo inaczej niewspółmiernie drogie w stosunku do ewentualnych korzyści.  
Oczywiście można rozpatrywać taki jednorazowy wykład w kategoriach pewnego "show" pokazu gdzie głównym wabikiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy i słuchowy z jakąś powiedzmy wybitną osobą. Wałęsa też miał wykłady za 100 tys $ ale czy powiedział tam coś mądrego to śmiem wątpić. Słuchałem już wykładów o wiele wybitniejszych polityków też na żywo i za free. 
 
Niestety bolaczką naszych czasów jest fakt że wielu myśli iż ci co zarobili miliardy mają innym coś wartościowego do przekazania...Jakąś tam drogę na skróty do bogactwa. Sorry nie ma takiej drogi. To że zjesz kolacje z Lewandowskim wcale nie znaczy że zaczniesz trafiać do bramki.

Adam 2019-03-05

Ad. 18. 100% racji. Szkolenie to produkt i w 95% przypadków często jest tak, że "fachowiec" zarabia na szkoleniach więcej niż na nieruchomościach. Ale fama idzie, że zarabia na nieruchomościach, choć w rzeczywistości jest to branża edukacyjna, vide Kiyosaki. 
IMO, z własnego doświadczenia wystarczy przeczytać 2-3 książki praktyków nieruchomości, żeby posiąść niezłe zaplecze teoretyczne, a reszta jest działaniem. Ale nie czytajcie Kiyosakiego, bo oferuje większy bełkot niż Paulo Coelho - w sam raz dla nastolatków, maks. 17-latków. :-)

Roman 2019-03-07

"...a szkolenia online kosztują... 1500 zł z tego mamy 23% VAT, 18% podatek dochodowy i ponad 200 zł kosztują komponenty, które dostają uczestnicy (wtyczki do wordpress, pokój webinarowy, itp.). Policz ile dla mnie zostaje? Rzadko więcej jak 400 zł od osoby. Dlaczego? Bo nie żyję ze szkoleń. Traktuję je często jako promocję mojego blog, czasami czytelnicy proszą o zrobienie, itp." 
 
A to zabawny człowiek jest! Dawid Dudek, niezły... Nie blog darmowy reklamuje szkolenia za 1500 zł, ale na odwrót... Dobra, to już starczy... Ha, ha...

RAdesign 2019-03-12

a tymczasem Goralenvolk.... 
https://www.youtube.com

Piter 2019-03-13

No cóż dzisiaj w prasie czytam że jakieś celebrytki z USA zapłaciły łapówkę w wysokości miliona $ aby dostać się na prestiżową uczelnie Yale czy Stanford ) Oczywiście wiadomo że nic by im to nie dało (jak ktoś nie kumaty to żadna uczelnia mu nie pomoże) ale ten prestiż i papierek się liczy . 
To pokazuje do jakiego absurdu doszliśmy. Generalnie wiedza nie może być skomercjalizowana. A nie może być dlatego że najtęższe umysły naszej cywilizacji dały nam ją za free. I wyliczać tutaj można rzesze uczonych od Diesla do Einsteina czy Skłodowską -Curie. O wynalazły “koła już nie wspomne ) 
A było ich full niektórzy w nędzy umarli. 
 
Ale w podręcznikach są i na ich podstawie mamy to co mamy za free. W dobie “wynalazków” typu księga twarzy (facebook) albo zaokrąglone obudowy iphona trzeba się puknąć w łeb i powiedzieć że król jest nagi. 
Albo będą nam wmawiali ze wiedza jest mega droga a patenty są ważne do usranej śmierci “wynalazcy” albo i dłużej. 
 
Jesli tak jest to producenci samochodów powinni płacić za epokowy pomysł typu okrągłe koła albo…wymyśleć eliptyczne.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt